Manjak željeza u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    Tjagusic koliko ti je bilo zeljezo kad si vadila krv.Meni je bilo 2,85.

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    uh vidim da ste jos neke pile heferol.. ja sam ga isto dobila zbog anemije. 
    jutros sam popila nataste, nakon toga dva puta jela, ali evo muka mi je i zeludac me malo boli… :/ odmah me odsjetilo na pocetak t.i one mucnine i povracanja.. pa nece valjda opet biti tako!

    jel jos nekome heferol stvarao mucnine??

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Ja sam ga dobila na zadnjem pregledu, jer mi je željezo sa 19.8 sa početka trudnoće, palo sada na 10. Iako ni to nije alarmantno, ali eto, moja je liječnica tako odlučila… Pijem ga evo sad već nekih 5-6 dana, dvije tablete dnevno, i ne osjećam nikakve tegobe… Ne znam što bih ti rekla, ako se nastave mučnine, svakako odi liječniku… 

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar Boobie

    Boobie

    Broj poruka: 345

    Prijavi adminu

    beag


    uh vidim da ste jos neke pile heferol.. ja sam ga isto dobila zbog anemije. 
    jutros sam popila nataste, nakon toga dva puta jela, ali evo muka mi je i zeludac me malo boli… :/ odmah me odsjetilo na pocetak t.i one mucnine i povracanja.. pa nece valjda opet biti tako!

    jel jos nekome heferol stvarao mucnine??

    Ak ti smeta nek ti promijeni u ferrum, meni od njega nikad nista.

  • Avatar MalaMuca

    MalaMuca

    Broj poruka: 851

    Prijavi adminu

    Ja pijem heferol od 13. tjedna trudnoće, svaka dva dana jednu kapsulicu, al nije mi stvarao nikakvu mučninu, oke mi je od njega, sad imam još za tjedan dana i taman idem na kontrolu pa se nadam da ga ne budem morala piti do kraja, trudim se papati namirnice u kojima ima puno željeza.

  • Avatar Dada32

    Dada32

    Broj poruka: 397

    Prijavi adminu

    beag


    jel jos nekome heferol stvarao mucnine??

    Nemoj piti natašte! Ja pijem tek dok si pojedem nekaj. I dobro mi je. 

    (usprkos Heferolu, krvna slika još pokazuje blagu anemiju, al ja sam s željezom imala probleme i prije. Doktor kaže - pijemo do kraja!)

  • Avatar tena123

    tena123

    Broj poruka: 633

    Prijavi adminu

    meni je željezo isto loše, kaže doktor na rzbu anemije, pa mi je rekao nek mi doktor opće prakse prepiše nekakvo željezo koje trebam pit do kraja trudnoće, ali sve nekako mislim da ću samo u ljekarni pitat da mi da nešto na slobodno a što se inače preporučuje u trudnoći pa cu jos probat nadoknadit s ciklom i tim stvarima..

  • Avatar pčelica9

    pčelica9

    Broj poruka: 350

    Prijavi adminu

    Ja isto pijem Heferol natašte ujutro i ne smeta mi ali je meni doktor rekao ako mi smeta da popijem nakon jela. Ja nemam problema sa željezom ali mi daje to radi predostrožnosti i moram priznati nakon prvog poroda me spasilo to željezo jer sam imala težak porod i poslije sam puno krvarila, a zahvaljujući Heferolu mi je nalaz krvi nakon poroda bio čisto ok. Sad u ovoj trudnoći opet pijem.

  • Avatar Dada32

    Dada32

    Broj poruka: 397

    Prijavi adminu

    Jeste primjetile da otkako nam je propala Željezara Sisak imamo sve više trudnica s anemijom? 
    Baš je blesava ta naša Vlada, mogli su samo prenamjeniti tvornicu u preradu željeza za prenatalne svrhe - tu im tržište ne bi nikad presušilo!    

  • Avatar Lida2

    Lida2

    Broj poruka: 324

    Prijavi adminu

    Ja pijem evo vec trecu kutiju Heferola. Inace imam kronicni gastritis i u ljekarni su mi rekli da ga onda pijem nakon rucka. I mogu reci da nisam imala zelucane tegobe zbog njega. Probaj piti iza jela a ne nataste. Meni je receno da cu ga morat piti do kraja trudnoce i nakon toga jos 6tj. Iako nekako sumnjam da cu ga piti nakon kaj rodim.
    Ja odkad ga pijem sam se preporodila jer nisam toliko umorna, pospana, ne lupa mi srce kod manjih poslova tako da j emeni svakako dobrodosao

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.