Trudnice i mame u Njemačkoj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • zvijezda7

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Keli

    Pozdrav mame i trudnice😊
    Zivil u Berlinu i u 15. sam tjednu. Moj je problem da bezuspjesno pokusacam pronaci babicu/Hebamme ja Wochenbett😥 Jel bio netko u toj situaciji ?
    Hvala na odg🙏


    Ako vam nije prvo dijete,preživjet ćete i bez nje. Za prvo je vjerojatno od velike koristi ali ako ne nađete savjetujte se s mamom,sestrom ,svekrvom, prijateljicom…. :) 

  • zvijezda7

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    monikela

    Pozdrav, ako može pomoc ili savjet bila bih zahvalna? Trudna sam i radim u Njemačkoj kod istog poslodavca vise od 2 godine,a moj momak živi u Hrvatskoj. Da li imam smijem tokom ocuvanja trudnice boraviti u Hrvatskoj? Te tamo privatno obavljati ginekološke preglede? Ili se obavezno mora sve obavljati u Njemačkoj?


    Ako ste na zabrani rada,ne smijete putovati.

  • monaRjs

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    suskica_8


     Ja sam isla kod Vesne antunovic i posto oaiguranje ne krije prvi uktrazvuk prije 8 nedelje a ja sma otisla u 6 nedelji na pregled platila sam 40€ ultrazvuk da mi utvrdi trudnocu. A sve ostalo ide preko osiguranja. Ona cak ima paket ultrazvuka za 120€ da imas na svakom pregledu ultrazvuk.


    Eiiii…kad ste vec spomenuli,zanima me gin. Vesna Antunovic. Kakva je kao doktorica? Mozda ako znate prima li nove pacijente? 
    Ja sam kod jednog doktora ali on nezna hrv pricat,zna eng ali ja sam slaba s engleskim 🤣. Planiram trudnocu pa se malo bacila u istrazivanje 😁
    Pozdrav iz Fellbacha 🤗

  • zvijezda7

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    monaRjs

    suskica_8


    Ja sam isla kod Vesne antunovic i posto oaiguranje ne krije prvi uktrazvuk prije 8 nedelje a ja sma otisla u 6 nedelji na pregled platila sam 40€ ultrazvuk da mi utvrdi trudnocu. A sve ostalo ide preko osiguranja. Ona cak ima paket ultrazvuka za 120€ da imas na svakom pregledu ultrazvuk.

    Eiiii…kad ste vec spomenuli,zanima me gin. Vesna Antunovic. Kakva je kao doktorica? Mozda ako znate prima li nove pacijente?
    Ja sam kod jednog doktora ali on nezna hrv pricat,zna eng ali ja sam slaba s engleskim 🤣. Planiram trudnocu pa se malo bacila u istrazivanje 😁
    Pozdrav iz Fellbacha 🤗


    Pozdrav,ja sam kod nje godinama na redovnim pregledima i trudnoću mi je vodila. Smatram je stručnom,meni je uvijek sve korektno i profesionalno objasnila,nema ništa na brzinu,dugacki razgovor,pregled,odgovara na pitanja pogotovo u trudnoći kad ih ima puno. Nekad se malo čeka a nekad  za 5 min.dodjem na red. Doduše,ja nisam imala nikad ginekoloski problem nego idem jednom godišnje na kontrolu. Prima li nove pacijente ne znam,najbolje vam je nazvati i pitati. 

  • klo

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    suskica_8

    klo

    Pozdrav mamee…ja sam nova tu i novopecena sam trudnica (7 tjedan)pa imam tisucu i jedno pitanje..
    Dakle zivim u Njemačkoj (Stuttgart) od prosle godine 11 mj.. posao nemam ali decko radi… trazila sam do sad intenzivno posao ali uzalud ocito zbog korone.. e sad moje pitanje glasi dali se neka mama nasla u situaciji da je ostala trudna a nije imala nikakvo zdravstveno osiguranje? Znaci trenutno je to moh veliki problem .. nemam 350-500 eura da bi otisla na pregled.. kakve su procedure tu oko trudnoce i vodjenja trudnoce? Imam li prava na kakve naknade jednokratke ili slicno…? Hvala vam :)

    Halo. Dali ti decko radi, i dali te moze osigurati preko sebe? Ja iskreno ne znam proceduru u tvom slucaju. Najbolje bih bilo da se raspitas na nekom osiguranju. I ja sam iz Sruttgarta i treba da se porodim u aprilu sa drugim djetetom. Ne znam kod koje gibekologinje ides? Ja sam isla kod Vesne antunovic i posto oaiguranje ne krije prvi uktrazvuk prije 8 nedelje a ja sma otisla u 6 nedelji na pregled platila sam 40€ ultrazvuk da mi utvrdi trudnocu. A sve ostalo ide preko osiguranja. Ona cak ima paket ultrazvuka za 120€ da imas na svakom pregledu ultrazvuk.


    Vec smo pokusavali da dobijem preko njega osiguranje, ali nista dok se ne vjencamo.. sad jos cekamo na par strana odgovore pa ako i od toga  nista ostaje nam solucija vjencanje..ja sam tu u ruitu kod ginekologa..placam privatno posto nemam zdravstveno…trenutno me ispada cifra 300e mjesecno..krv urin pregled i uzv..kakvo je stanje? Jesi rodila?

  • klo

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    zvijezda7

    klo

    Pozdrav mamee…ja sam nova tu i novopecena sam trudnica (7 tjedan)pa imam tisucu i jedno pitanje..
    Dakle zivim u Njemačkoj (Stuttgart) od prosle godine 11 mj.. posao nemam ali decko radi… trazila sam do sad intenzivno posao ali uzalud ocito zbog korone.. e sad moje pitanje glasi dali se neka mama nasla u situaciji da je ostala trudna a nije imala nikakvo zdravstveno osiguranje? Znaci trenutno je to moh veliki problem .. nemam 350-500 eura da bi otisla na pregled.. kakve su procedure tu oko trudnoce i vodjenja trudnoce? Imam li prava na kakve naknade jednokratke ili slicno…? Hvala vam :)

    Pozdrav,ako već niste,ugovorite odmah zdravstveno osiguranje i sami ga placajte, nekih 200€ mj. To vam je najisplativije,inace ce te se naplacati tijekom trudnoće ,a da ne spominjem cifru za porod. Možete u AOK ili bilo koje drugo. Preko dečka ne vjerujem da mozete jer niste vjenčani,ali provjerite još jednom. Što se tiče naknada,u trudnoći nema nista ,imate kad rodite Elterngeld 300€mj.godinu dana i Kindergeld 219€mj. Ako vas dečko malo zarađuje možete u Caritas pitati za jednokratnu pomoć za opremu za bebu,mislim do nekih 1000€,gledaju se primanja i troškovi kućanstva.


    Caritas nas je uputio na savjetovaliste za trudnice…i te zene iz savjetovalista su nas upitile nazad u jobcetar…ja sad neznam sve se to vrti u krug..tako da da…ostaje mi solucija udat se..

  • Avatar MrvicaH2000

    MrvicaH2000

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    postovanje, trudna sam 5 mjeseci i za par dana mi istice ugovor za probni rad te su mi iz firme poslali da ga nece produziti te da se javim na Jobcenter, sad mene zanima je li koja od vas imala slicnu situaciju.. podnijela sam zahtijev u Jobcentar i poslala formulare sve, pa me zanima u slucaju ako je neka od vas bila u slicnoj situaciji, koji svi papiri su potrebni da se priloze?

  • SimonaCro

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozzz mame. Evo i mene. Prije par dana saznala da sam trudna, u utorak idem ginekologu da se to potvrdi, ali dva testa su pokazala pozitivno😊😊 Nisam najbolja sa Njemackim, i njihovim zakonima.. Pa bi trebala informacije kamo se okrenuti, kad poceti sa papirima kojih treba kasnije odnijeti ( ili vec sad ). Ako ima koja vremena da mi malo vise napise, bila bih jaaako jako zahvalna 😊🙏

  • Padobranac

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Njihovo je stajaliste da ukoliko nesto nije u redu onda nije u redu i bolje ne spasavati.
    Ima rezona, jer da je u redu opstalo bi samo. Oni u svakom pojedinom slucaju procijene situaciju i u skladu s tim djeluju.
    Ja sam imala anembrionalnu trudnocu, do 9. tjedna se embrio uopce nije pojavio, tako da nisu ni imali sto spasavati.
    Ako ne nastupi spontani unutar nekog zadanog vremena, ide se na kiretazu.
    Ukoliko je oplodjena stanica u startu izgledala kako treba, sa zumanjcanom vrecicom i embriom, a desi ti se neki hematom i krvarenje, vjerujem da se onda radi podrska hormonima.
    Meni su u 5. tjednu rekli da im ne djeluje dobro, nije se vidio dupli zid, iz kojeg poslije nastane zumanjcana i embrio, i tako je do kraja, tj do kiretaze i ostalo.
    Dakle, probaj vjerovati da oni znaju sto rade.
    I ja sam isprva bila skepticna jer mi se cinilo da skroz drukcije rade nego kod nas. 

  • Padobranac

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    klo

    Pozdrav mamee…ja sam nova tu i novopecena sam trudnica (7 tjedan)pa imam tisucu i jedno pitanje..
    Dakle zivim u Njemačkoj (Stuttgart) od prosle godine 11 mj.. posao nemam ali decko radi… trazila sam do sad intenzivno posao ali uzalud ocito zbog korone.. e sad moje pitanje glasi dali se neka mama nasla u situaciji da je ostala trudna a nije imala nikakvo zdravstveno osiguranje? Znaci trenutno je to moh veliki problem .. nemam 350-500 eura da bi otisla na pregled.. kakve su procedure tu oko trudnoce i vodjenja trudnoce? Imam li prava na kakve naknade jednokratke ili slicno…? Hvala vam :)


    Prijavi se na Arbeitsamt/Jobcentar kao nezaposlena i obavezno im napomeni da si trudna. Mozes preko njih imati zdravstveno osiguranje. Drugo, obrati se Caritasu ili savjetovalistu Donum Vitae, oni te mogu posavjetovati oko svih tvojih prava u trudnoci, cak i pomoci oko Erstausstattunga (opreme za bebu) sto ide do nekih 1000 eur. Oni takodje pomazu i oko popunjavanja raznih formulara i hoce preuzeti umjesto tebe komunikaciju sa raznim sluzbama kad vide da si stranac i da se ne snalazis. Sretno!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.