Mame/bebe proljetnice 2021. 🌸

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Bebanomoje

    Broj poruka: 770

    Prijavi adminu

    MissGraz

    pupetta

    Mame, koje kravlje mlijeko dajete djeci (ako ga piju)? Moj mali pije 1 bocu adaptiranog prije spavanja, al se razmisljam da se prebacimo na kravlje pa me zanimaju iskustva 😊

    Hej draga! Ja ti dajem Dukat ili Zbregov svjeze mlijeko. 😊
    Cca popije 1,5 dl navecer sa zitaricama u boci i isto toliko ujutro. 😊


    Hej  kakve žitarice joj daješ u boci?
    Mi smo joj probali dati svježe mlijeko koje smo kupili u Veroniki, ali na prvi gutljaj se stresla i nema šanse, tako da smo i dalje na adaptiranom. Ono što me ljuti/muči je što ona popije oko 135ml navecer pred spavanje, pa oko ponoći 210 ml i sad se već par noći budi opet oko pol 3 da joj dam još mlijeka  pa napravim još 135 ml. Ona popije skoro pola litre i neće ništa mliječno preko dana. Ok, tjesim se da je faza, bila je i bolesna sad par dana uz temp, ide joj četvorka i sve kužim, ali kako da joj smanjim to mlijeko? 
    Preko dana i dalje su to muke -  sve one fine voćne kase sa zitaricama koje je jela ujutro smo izbacili i mogu biti sretna ako pojede palačinku ili ustipak. Sav moj trud za zdravu prehranu je pao u vodu 🥺 stvarno sam došla u fazu da sam presretna ako pojede krisku salame ponekad jer je užasno izbirljiva postala, a ja skroz bez ideja za obroke 😔

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • MissGraz

    Broj poruka: 1317

    Prijavi adminu

    Bebano, dajem joj ili Milupu iz Mullera ili Hipp ili Lino onu mijesavinu zitarica. Ponekad ubacim zobene i dodam malo vanilije. Kako kad. To sve pije na bocu sa sisacem za gusti protok. Ako joj dajem na zlicu puno manje pojede. A i to joj je neki ritual pred spavanje. 
    Za dorucak joj obicno napravim kao neki smoothie sa zobenima i mlijekom i dodam voce u to - krusku, jabuku, bananu, sumsko voce, itd. 
    Izbacila mi je medjuobroke skoro potpuno, jedino sto prolazi je mozda malo banane. Jednostavno nece i nece, sto god nudila - voce, slatkise, svejedno je. Rucak i veceru zato pojede i vise nego odilcno, pa se ne brinem previse iako bih volila da ima malo vise unosa voca, ali trudim se to kroz dorucak nadomjescivati i pije neki sirup od bazge i crnog ribizla za imunitet. 
    Mlijeka po noci popije do 150ml Bebimila 4, to se ne trudim izbaciti pogotovo sad kada je izbacila medjuobroke. 

    [lilypie.com]

  • Avatar zabica

    zabica

    Broj poruka: 741

    Prijavi adminu

    Ajme, a moja popije 230 ml 3xdnevno (sada ce 1,5 god imati)
    .
    Jednom ujutro oko 8 kada nakon previjanja nastavlja spavanje, jednom poslijepodne prije spavanja i jednom navečer prije spavanja.
    .
    Pije Bebimil 3 (Bebimil 4 joj je bljak -i meni je,probala sam), pije Babylove iz dm-a i Bio iz dm-a.
    Jedno pakiranje nam traje cca tjedan dana.. s tim obavezno zlicu keksolina ili vanilina, na onaj siroki sisac pije (iz one boce sa slamkom-slamku smo izvukli jer pije na lezecke u kreveticu)..
    .
    Imamo pristup domacem mlijeku jer zivimo na selu, ali ja bih to uvodila sa 2 god-probala sam jednom iza godine dana polako dodavati u bebimil ali mi se cinilo da je prerano, da jos malo zeli ovo adaptirano..
    .
    Inace, sve mi super jede, iako ovoliko mlijeka pije… ali mislim da je to genetika jer su joj i brat i sestra obozavali mlijeko pa tako i ona… 
    .
    Ja sam isto odrasla na domacem mlijeku sa kruhom, kakaom i secerom… do faxa doslovno mi je to bio dorucak br.1 
    ..i nista mi nije 

  • Tea2807

    Broj poruka: 582

    Prijavi adminu

    Moj je izbacio aptamil skroz, a kravlje mlijeko ne prolazi nikako, ni toplo ni hladno ni mlako. Zato nadomjestimo dnevnu dozu sa jogurtom, vrhnjem, sirom ili palacinkama😁
    Da prijavim da sam izgubila 20godina zivota stresom zbog malca. Za oroduzeni vikend za gospu isli na more, posto nemamo godisnji da se malo odmorimo i zabavimo, te da se okupamo, jel. To sve palo u vodu. Bruno zakurio sa petka na subotu u noci, srecom mala bila pametna pa sam ponjela cepice i toplomjer. Temperatura 39+, pa sam rekla muzu da vozi za Zagreb u nedjelju navecer ako ce nam nedaj boze trebat hitna. Valjda sam se i zacoprala, eto nas u ponedjeljak ujutro u klaicevoj, temperatura ne pada, nece jest, malac ko zombi, spava po cijele dane i jako usporen. Kazu neki respiratorni virus, ako se pogorsa, vinogradska na orl. I eto nas i tamo u ponedjeljak navecer, temperatura dosla do 40. Oni kazu upala uha i grla, amoksicilin (penicilin) antibiotik. Sve super dva dana, temperatura nestala, on manje place, ajde ide na bolje. Srijedu popodne, on se probudi iz popodnevnog sna, idem mjenjat pelenu, kad eto soka, cjeli u plikovima slabo crvenim. Cjeli trbuh i leda. Pedijatrica naravno radila ujutro. Spremim se u rekordnom roku, pravac klaiceva. Dok smo cekali da jedno dijete izade iz ambulante, osip se prosirio na lice i ruke, sad vec crveno ko rog paprika, i plikovi se pojavili. Udem unutra, kaze doktor alergijska reakcija na penicilin, sljedeci korak bi bio zatvaranje grla al srecom dosli smo na vrijeme. Maknuli mu antibiotik, dali neki antialergijski sirup, i 5.12 cekamo alergotest da se potvrdi dijagnoza. 
    Inace je super, i dalje ne hoda, samo korak-dva samostalno. Uz pomoc nece nikako. Prestao je plakat tokom mjenjanja pelene, i prestao je pljuvat vodu dok pije 🎉🎉

  • Bebanomoje

    Broj poruka: 770

    Prijavi adminu

    Tea2807

    Moj je izbacio aptamil skroz, a kravlje mlijeko ne prolazi nikako, ni toplo ni hladno ni mlako. Zato nadomjestimo dnevnu dozu sa jogurtom, vrhnjem, sirom ili palacinkama😁
    Da prijavim da sam izgubila 20godina zivota stresom zbog malca. Za oroduzeni vikend za gospu isli na more, posto nemamo godisnji da se malo odmorimo i zabavimo, te da se okupamo, jel. To sve palo u vodu. Bruno zakurio sa petka na subotu u noci, srecom mala bila pametna pa sam ponjela cepice i toplomjer. Temperatura 39+, pa sam rekla muzu da vozi za Zagreb u nedjelju navecer ako ce nam nedaj boze trebat hitna. Valjda sam se i zacoprala, eto nas u ponedjeljak ujutro u klaicevoj, temperatura ne pada, nece jest, malac ko zombi, spava po cijele dane i jako usporen. Kazu neki respiratorni virus, ako se pogorsa, vinogradska na orl. I eto nas i tamo u ponedjeljak navecer, temperatura dosla do 40. Oni kazu upala uha i grla, amoksicilin (penicilin) antibiotik. Sve super dva dana, temperatura nestala, on manje place, ajde ide na bolje. Srijedu popodne, on se probudi iz popodnevnog sna, idem mjenjat pelenu, kad eto soka, cjeli u plikovima slabo crvenim. Cjeli trbuh i leda. Pedijatrica naravno radila ujutro. Spremim se u rekordnom roku, pravac klaiceva. Dok smo cekali da jedno dijete izade iz ambulante, osip se prosirio na lice i ruke, sad vec crveno ko rog paprika, i plikovi se pojavili. Udem unutra, kaze doktor alergijska reakcija na penicilin, sljedeci korak bi bio zatvaranje grla al srecom dosli smo na vrijeme. Maknuli mu antibiotik, dali neki antialergijski sirup, i 5.12 cekamo alergotest da se potvrdi dijagnoza.
    Inace je super, i dalje ne hoda, samo korak-dva samostalno. Uz pomoc nece nikako. Prestao je plakat tokom mjenjanja pelene, i prestao je pljuvat vodu dok pije 🎉🎉


    Ajme Tea, uzas je samo pročitati, mogu zamisliti kako ste se prepali 😱 vidiš od svih mogucih reakcija na koje sam pazila  skroz sam zaboravila na penicilin… sva sreća da si brzo reagirala, bravo! Neka sad sve ide na bolje, držim fige 🤞🤞🤞

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar kety992

    kety992

    Broj poruka: 1164

    Prijavi adminu

    Hej mamice…nadam se da ste svi dobro…posebno djecica ❣️ 
    Tea ajme 😶😬 mi smo to iskusili ove godine🤦‍♀️ stariji (6g) je imao upalu pluca…dobio amoksicilin i isto se tak osipao…reakcija je dosla nakon neka 4 h sto je popio prvu dozu…isto smo se sledili i brze hitna…on do sad nije pio antibiotik i eto reakcije…🥴 promjenili mu antibiotik i bilo je ok. 
    Mlijeko- pa moj sisavac i dalje sisa noc 🥴🥴🤣🤣 znam…rekla sam da cu ga skinut i jbg…tu sam gdje sam…😆😆 skinut cu ga…nekad vec 😅🤭 stariji su pili flasu preko noci pa dok nisu skinuli pelenu. Onda je i flasa nestala 💪 ja nebi brinula…jos su malecki…
    Moj jede preko dana odlicno 😍 sve moze..i ne bira. Ima 13kg,85cm trenutno i pravi je vragolan. Okupiran je pricanjem…voli dosta ponavljat…imenuje dosta stvari…zivotinja,ljude oko sebe. Nema di ga nema preko dana..najvise oko mojih nogu..🤣 Bas nam je veselo 🙈 
    Puse svimaa 😘😘😘

    https://lb1f.lilypie.com/sLAfp2.png [lb1f.lilypie.com]

  • Tea2807

    Broj poruka: 582

    Prijavi adminu

    Sretno svoj djecici i mamama na prvi dan vrtica. Nas je prosao super, bili pola sata, igrao se i onda zaplakao jer nije htio doma 😂😂

  • Avatar pupetta

    pupetta

    Broj poruka: 1083

    Prijavi adminu

    Mame, falite… Mislim na vas ❤

    Baby P 03/21 💙

  • Avatar Petra982

    Petra982

    Broj poruka: 1904

    Prijavi adminu

    Pozdrav mamice!!!
    Nadam se da ste sve dobro, a dječica još bolje! Malo sam svratila da vidim teme! 
    Mi smo još uvijek na sisi pred jutro i po noći. Kao ne nudim, ali nit ne odbijam kad traži. Ponekad mi bude baš puna pipa jer me izgrize i izgrebe. Mlijeko ne želi, nit kravlje nit ad. Jede skoro sve što i mi. Kašice više ne prolaze ako ih i mi ne jedemo. Nije baš od riječi, uglavnom pošvika stvari u more i pobjedonosno kaže opa… U jaslice još neće jer sam ja doma! 
    Pusa svima 

  • avama

    Broj poruka: 1260

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame, evo mi napokon dobili prvu cetvorku. I u petak doživjela grozotu.
    Znači moj maleni nakon ncijelog dana igre i imali neke goste, odjednom navečer oko 22 ne može stat na nogicu, uopće nije mogao na noge. I onda polako nekak stane i počne sepati. Znači kapi krvi u meni nije bilo. Ja zovem hitnu i oni kažu da m udam brufen i ako ne bude bolje doći ujutro. I naravno mi se probudio i on i dalje sepa. A nije pao niti ništa. Išli smo na hit u na kraju i kao  imao je neku laganu viroza koaj se manifestirala kao upala ovojnice zgloba. Sinuvitis. Nikad nisam za to čula. Sad mi frendica kaže da je i ekipa mala tako imala. Brufen 3x1 i kao trebalo bi proći. Ali nije ugodno. Uzasno je

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.