Mala Trudnoca

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • AnitaT

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Ovako ja sam u 5+3 trudnoci imam uzasne bolove u grudima i mucnine kaze mi ginekolog da se plod jos nevidi brineem se sta se to dogada dali je sve u redu?:///

  • Avatar Dorja91

    Dorja91

    Broj poruka: 172

    Prijavi adminu

    Mucnine su znak da se trudnoca razvija. Pricekaj do sedmog tjedna i obavi uzv, tada Ce se vec vidjeti. Sretno!

    [lilypie.com]

  • Avatar MamaTroje

    MamaTroje

    Broj poruka: 307

    Prijavi adminu

    Ne može se plod odmah vidjeti. Tek se razvija. Treba pričekati.

  • Avatar barbs

    barbs

    Broj poruka: 7932

    Prijavi adminu

    Mene tako rano nisu ni primili na pregled, a došla sam kad sam bila 5tj trudna… Primili su me kad sam bila 7tj+1d i potvrili trudnoću… Srećom je bilo otkucaja! Kad imaš slijedeći pregled kod ginekologa? 

    [daisypath.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    To je normalno!Bit ce tu jos simptoma,bez brige!

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • Avatar Mrva2015

    Mrva2015

    Broj poruka: 39

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame!
    Ja sam nova tu,pa svrljam po temama da vidim ima koja po mom iskustvu,ova mi se cinila najbliza…sorry na upadu! 😕
    Uglavnom…danas sam bila na pregledu kod gin.,trebao mi je otvoriti trudnicku knjizicu,medutim umjesto toga sam dobila uputnicu za ginekologiju za kiretažu… 😔 srce mi puklo,rasplakala se u ordinaciji,poslala muzu poruku koji me cekao u autu,kad sam vidjela njega da place,srce mi se ponovno raspuklo.
    Po gin.sam trudna 6 tjedana + 3 dana (po mom izracunu s obzirom na zacece, ulazim u 5.tj)
    Uglavnom…do nekidan sam imala hematom,5x4mm,koji je ocigledno izasao,s obzirom na smedi iscjedak i komadice,a to za njega sam saznala kod privatnog gin.,jer je moj bio na godisnjem.E,sad…moj gin.vise nije vidio hematom,a za iscjedak (s obzirom da srce bebi ne kuca),govori da je moguca priprema za spontani.Sto ne vjerujem (intuicija).
    Moja i muzeva odluka je da na vlastitu odgovornost pricekamo jos tjedan,tjedan ipo,pa da odem po drugo misljenje,jer po mom izracunu srceko nije ni moglo jos poceti kucati.
    A razlika u velicini ploda za 3 dana je 13 mm.Pa sad ne znam,da li je (u najgorem slucaju) moguc rast ploda,ako srce“ne kuca”-najgori scenarij!?
    Nekako imam dojam da mi je gin.nesvjesno poceo panicariti,a tako nabio i meni paniku,ali ako i je situacija za kiretazu,cekam da udem u tjedan kada bi srce stvarno trebalo poceti kucati,jer da napravim kiretazu,a da nisam 100% sigurna da srce nece poceti kucati,mislim da bi do kraja zivota sebi prebacivala…
    Oprostite na dugom postu!
    Samo se nadam da malenome stize braco ili seka,jer mi dnevno poljubi drob (bebu kako on kaze) bar 50 puta… 😔 

  • Deleted user

    Broj poruka: 489

    Prijavi adminu

    Anin Päjkïń

    Pozdrav mame!
    Ja sam nova tu,pa svrljam po temama da vidim ima koja po mom iskustvu,ova mi se cinila najbliza…sorry na upadu! 😕
    Uglavnom…danas sam bila na pregledu kod gin.,trebao mi je otvoriti trudnicku knjizicu,medutim umjesto toga sam dobila uputnicu za ginekologiju za kiretažu… 😔 srce mi puklo,rasplakala se u ordinaciji,poslala muzu poruku koji me cekao u autu,kad sam vidjela njega da place,srce mi se ponovno raspuklo.
    Po gin.sam trudna 6 tjedana + 3 dana (po mom izracunu s obzirom na zacece, ulazim u 5.tj)
    Uglavnom…do nekidan sam imala hematom,5x4mm,koji je ocigledno izasao,s obzirom na smedi iscjedak i komadice,a to za njega sam saznala kod privatnog gin.,jer je moj bio na godisnjem.E,sad…moj gin.vise nije vidio hematom,a za iscjedak (s obzirom da srce bebi ne kuca),govori da je moguca priprema za spontani.Sto ne vjerujem (intuicija).
    Moja i muzeva odluka je da na vlastitu odgovornost pricekamo jos tjedan,tjedan ipo,pa da odem po drugo misljenje,jer po mom izracunu srceko nije ni moglo jos poceti kucati.
    A razlika u velicini ploda za 3 dana je 13 mm.Pa sad ne znam,da li je (u najgorem slucaju) moguc rast ploda,ako srce“ne kuca”-najgori scenarij!?
    Nekako imam dojam da mi je gin.nesvjesno poceo panicariti,a tako nabio i meni paniku,ali ako i je situacija za kiretazu,cekam da udem u tjedan kada bi srce stvarno trebalo poceti kucati,jer da napravim kiretazu,a da nisam 100% sigurna da srce nece poceti kucati,mislim da bi do kraja zivota sebi prebacivala…
    Oprostite na dugom postu!
    Samo se nadam da malenome stize braco ili seka,jer mi dnevno poljubi drob (bebu kako on kaze) bar 50 puta… 😔


    Kopiraj ovaj post u temu Spontani pobacaj. Ima jedna cura Mono koja dosta tog zna na tu temu. Ugl, trudnoca se broji od zadnje menstr, a ne samog zaceca. Ja san po takvoj racunici bila sa nekih 6 tj na prvom pregledu i vidili su se titraji, tj otkucaji srca. Mislin da bi svakako prije kiretaze bilo dobro obavit jos jedan pregled negdi privatno ali da ne cekas previse. Sican se kad mi je prijateljica imala spontani nije tila ic na kiretazu zbog straha i gin joj je reka da moze dobit sepsu.. e sad… ja nisan previse upucena zato san ti predlozila da tamo kopiras post… u svakom slucaju sritno ti. ❤

  • Avatar Mrva2015

    Mrva2015

    Broj poruka: 39

    Prijavi adminu

    Hvala puno!Kopirat cu post i pod tu temu.
    A ne znam vise ni sama…citam kako se nekima srce prvi put cuje u 7.tjednu,9.tj…pa nekako gajim nade da gin.nije bio u pravu!
    Sto se tice privatnika (barem tu kod mene u gradu),nijedan nije detaljan,ako nisi njegov pacijent 😡 kod privatnika prije 3 dana je pregled doslovno trajao minutu ipo.Strasno nesto…

  • Avatar Mrva2015

    Mrva2015

    Broj poruka: 39

    Prijavi adminu

    E,da…ma zasto sam spomenula “moj izracun trudnoce”!
    Prva trudnoca mi je bila po ps-u!
    A i zacece se tocno poklapalo sa izracunom ginekologa,tako da se srce culo tocno da 6 tj.
    Kad usporedujem zacece prve trudnoce i ove,itekako postoji razlika od tjedan dana i sitno dana,sto moze biti jako velika stvar oko kucanja srca.Ne bi htjela na kiretazu zbog krive sumnje… 😔 a da naglasim da nijednom nisam bila poslana vaditi betu.

  • Deleted user

    Broj poruka: 489

    Prijavi adminu

    Mrva2015

    E,da…ma zasto sam spomenula “moj izracun trudnoce”!
    Prva trudnoca mi je bila po ps-u!
    A i zacece se tocno poklapalo sa izracunom ginekologa,tako da se srce culo tocno da 6 tj.
    Kad usporedujem zacece prve trudnoce i ove,itekako postoji razlika od tjedan dana i sitno dana,sto moze biti jako velika stvar oko kucanja srca.Ne bi htjela na kiretazu zbog krive sumnje… 😔 a da naglasim da nijednom nisam bila poslana vaditi betu.


    Ne znan stvarno sta bi rekla..osim da odes negdi ponovo na pregled (bez da spominjes misljenje svog gin i kiretazu) i da trazis betu. Predpostavljan da ti tvoj gin daje uputnicu za to. Sta prije to odradis, prije ces znat. Ne znan di zivis al uvik mozes otic na pregled u drugi grad. Kod privatnika dobijes termin za koji dan, a da se ides sad pribacivat kod drugog soc gin..previse ce se to razvuc… ali ja bih takoder trazila drugo misljenje prije kiretaze…

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.