Ljetne bebe 2024 ✨

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Faith1509

    Broj poruka: 199

    Prijavi adminu

    Pridružujem se klubu niskog željeza 🙈 7.7, normalna vrijednodt 12-14. Dobila sam neke tablete 2x dnevno, muž će popodne pokupiti. Znam da se preporuča sok od šipka/aronije, cikla itd. Nadam se da će na idućoj kontroli biti bolji nalazi.
    Što se tiče stvari za bebu imamo sterilizator od aventa, grijač bočica nuk, bočice i dude su mam/nuk. Vlažne maramice babylove/hipp/Pampers i isto tako i pelene. I od kozmetike smo uzeli mustela i uriage Baby. 

    Beta 9 dnt ➡️ 132 14 dnt ➡️ 991
    Nifty low risk, stiže dečko 💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar zeka123

    zeka123

    Broj poruka: 367

    Prijavi adminu

    https://ibb.co/Dbdb3Yt [ibb.co] , evo i nas dvije. Za ime smo se odlučili. Ipak će bit Viktorija 😊

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/1;20;104/st/20240802/e/Pregnancy+Ticker/dt/6/k/852b/preg.png [tickerfactory.com]

  • Avatar Perpetua

    Perpetua

    Broj poruka: 284

    Prijavi adminu

    laurell

    Ja imam još jedno pitanje sto se tiče pranja robice (za već iskusne mame😅). Da li koristite one djecje sensitive omeksivace ili uopće nikakav omekšivač?


    Preporuka je nikakav omekšivač za bebe. Mi smo ga tad prestali koristiti i za svoju robu, i ne fali mi uopće. U HR smo koristili onaj DM sensitive prašak za veš koji je kao bez ikakvih dodataka, on nam se pokazao dobar, a i morali smo biti oprezniji s obzirom na kćerine alergije.

    👱🏻‍♀️ 35 👱🏻‍♂️ 40 👧 4
    04/23 - vanmaternična trudnoća, odstranjen jajovod
    1.10. ➕ 😍🤞🤞🤞 / 21.10. srčeko kuca ❤️
    Panorama low risk, stiže dečko 💛
    [tickerfactory.com]

  • Avatar marta96

    marta96

    Broj poruka: 1145

    Prijavi adminu

    Ja sam prvi put koristila frosch 2u1 i sad isto tak na početku,iza godine dana sam počela prati s našom odjećom pogotovo kad je prohodala i sve bude kao da se valja cijele dane 😆

    👩‍🦰 28g
    🧔33g

    06/2021 👼💔
    27.09. ‘21➕ ❤️
    5+4 07.10 Beta = 7901
    It’s a girl❤️ 08.06.2022. 🤱🍀

    22. 9.'23 👼💔
    [tickerfactory.com]

  • Avatar korni

    korni

    Broj poruka: 1431

    Prijavi adminu

    Ja sam uzela Frosch deterdzent, blazinice za pranje (i vl. maramice baby love, 99% voda da se nadju za kasnije), baby love pelene (pa ćemo vidjeti kakve će se pokazati), pavlovićevu mast, nuk dude, tomplomjer, za bočice sam dobila preporuku za dr.browns, ali nisam još kupila i još moram do ljekarne po stvari za pupak i sl., dobila elektr.izdajalicu i uzela sam one jastučiće za dojilje 😁 e da, i inhalator jos nismo uzeli.

    👸'84. (AMH 18,6 pmol/L, redoviti ciklusi)
    🤵'88. (oligozo ➡️normo), start 10/21, 9/22 missed ab.,
    6/23 (KBC Ri)- duo stim - 3🐧
    9/23-1.FET - 1🐧 (prir. ciklus)❌
    10/23-2. FET - 1🐧(prir. ciklus) 7dnt + ➡️ 10dnt beta 274.9, 12dnt 844.7, 14dnt 2195➡️ 1.uzv - 7+1 ❤️ Panorama low risk - it's a girl 🩷 OTP 24.6. [tickerfactory.com]

  • plave_okice

    Broj poruka: 88

    Prijavi adminu

    Mislim da sve manje isto kupujemo. 🤗 Mi smo dobili na poklon od Aventa bocice i dudice te onaj set koji sadrzi grickalicu, skarice i sl. tako da necemo nista drugo kupovati sad za prvu ruku. Izdajalicu cu ako ce biti potrebna. Sterilizator sam i ja razmisljala, ali vidjet cemo hoce li biti potreban. Ove bocice i dudice kaj imamo cemo po starinski sterilizirati. Od deterdzenta sam uzela Violetu. Vec sam jedan deterdzent potrosila koliko sam toga prala. 😂

    Cure lijepe su slikice s ultrazvuka te zeka123 lijep trbuscic i lijepo ime za curku. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar korni

    korni

    Broj poruka: 1431

    Prijavi adminu

    Zeka sad vidim sličicu, super si ❤️ i ime je jako lijepo 🥰

    👸'84. (AMH 18,6 pmol/L, redoviti ciklusi)
    🤵'88. (oligozo ➡️normo), start 10/21, 9/22 missed ab.,
    6/23 (KBC Ri)- duo stim - 3🐧
    9/23-1.FET - 1🐧 (prir. ciklus)❌
    10/23-2. FET - 1🐧(prir. ciklus) 7dnt + ➡️ 10dnt beta 274.9, 12dnt 844.7, 14dnt 2195➡️ 1.uzv - 7+1 ❤️ Panorama low risk - it's a girl 🩷 OTP 24.6. [tickerfactory.com]

  • Avatar ElisaDay.

    ElisaDay.

    Broj poruka: 170

    Prijavi adminu

    Zeka presladak trbuščić 🩷 i super ime!

    E zaboravila sam na šeširiće za dojenje, kažu mi svi da je to jako korisno. Iskreno, jako me strah tog dojenja, da će biti bolno, svašta čitam o tome 😓

    [tickerfactory.com]
    It's a girl ❤️
    32 👩🏼‍🤝‍👨🏽 33

  • Matka24

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Kad je vec takva tema da iskoristim da me uputite- da li se novorodence maze nekom kremicom, ne mislim na podrucje guze nego lice i tijelo? Ili kada se pocinje mazati i sto preporucate?

  • Avatar Hellobaby

    Hellobaby

    Broj poruka: 378

    Prijavi adminu

    Što se tiče stvari za bebu: 
    • octanisept, tyrosur prašak i sterilne gaze za pupak
    • pampers pelene premium care za početak, kasnije babylove
    • vlažne maramice violeta 99% vode (taman danas došla cijela kutija - imate ih na crosst.hr po ok cijeni, a nađu se i u bipi kada imaju akcije na violeta stvari) 
    • bočicu ne kupim već da zatreba bi muž kupio dok smo u rodilištu 
    • dudice nuk, probali curaprox ali je najmlađa cura imala osip oko usta valjda zbog sline i gume koja je na njima (2 djece je imalo dudu, dvoje ne) 
    • koristimo grickalice za nokte, nikako se nismo snašli sa škaricama 
    • četka za kosu kao što kažu cure, da nije premekana 
    • izdajalica kod mene pod obavezno jer inače imam previše mlijeka pa izvučem tek toliko da si olakšam 
    • Nosi set aspirator za nos na usisavač
    • deterđent violeta baby i ne koristim omekšivač
    • kupka u početku 3 kapi ulja, kasnije uriage baby 
    • nosni aspirator NoseFrida za čišćenje nosa 
    • inhalator omron microair U100 (bešuman je pa je super za korištenje dok spavaju jer inače je borba) 
    • vreća za spavanje
    • čepići Lupocet 60mg su baš za novorođenčad 
    • dječja mast jgl za guzu 
    ..
    Zeka super izgledaš i sretno danas ❤️ ime je prekrasno!
    ElisaDay kod mene je problem prvih tjedan dana jer imam uvučene bradavice a oni veću porođajnu težinu pa samim time jače vuču. Stavljam multi-mam komprese između dojenja (nemoraš ispirati za dojenje) i purelan mast. Boli me kad počnu vuć, ali nakon par sekundi ta bol treba proći inače je loši hvat, pa ti unište bradavicu. To je jedan od čestih razloga zbog kojeg žene prestanu dojiti. I uz sve to bolje imati šeširiće za svaki slučaj. Inače u početku su bebe puno na cici, ako ti tko puni glavu glupostima poput toga da nemaš mlijeka ili je nehranjivo, nemoj slušati! Pogotovo je teško kada imaju skok u razvoju, naizgled su prazne cice, ali nisu već si to bebe navlače mlijeko jer im treba veća količina. Ja mislim da ide negdje sa 3 tjedna, pa sa 6 tjedana i 3 mjeseca.
     I kod nas se malo spava po noći prvih par mjeseci, ali to ne mora biti slučaj i kad vas. 
    Ali i ako žena nemože dojiti, nije zato lošija mama ili će je dijete manje voljeti. Ti si bezobzira na sve najvažnije biće svome djetetu 🥰 

    👩 33
    👱🏻‍♂️ 36
    💔💔
    💗💗💙💗…loading 💙….

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.