Ljetne bebe 2024 ✨

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Monny

    Broj poruka: 195

    Prijavi adminu

    Matka24

    Monny

    laurell

    Koje dudice ćete im uzeti? Čitala sam da se uvijek polemika vodi oko tog koje su dobre koje ne. Pa da neke čeljust za kasnije deformiraju (Bibs npr), al ima naravno i onih kojima se to uopće nije dogodilo s njima. A onda opet kažu i da neće svaku dijete ni prihvatiti, pa moraš isprobavati koja mu pase 🤷🏽‍♀️

    Ja sam iz tog razloga uzela curaprox dudu, nadam se da će pasati ☺️
    Bočice sam uzela dr. Brown's usko grlo, za Mam sam isto čitala da su super pa ćemo vidjeti hoće nam trebati. Set za higijenu sam uzela, bio dobar popust 😅
    Za pupak samo octenisept i gaze. Vlažne maramice ne planiram koristiti, samo blaznice i vodu. Ja sam ovih dana počela sa kupovinom i ne znam stat 😂🥰

    I ja planiram uzeti dr.Brown’s bocice, ali nemam pojma razliku izmedu uskog i sirokog grla..koja je fora u tome i sto se preporucuje?


    Široko grlo je kao bradavica, ali samo čitala da su navodno bolje usko grlo, zbog hvata, grčeva i protoka..nemam pojma, puno ih je pisalo usko pa sam uzela usko 😂
    Manu11 Uzela sam vreću za spavanje, ovdje su cure pisale da je sigurno za bebu ☺️
    Johica mi smo uzeli cybex i kolica i sjedalicu, s tim ne možeš pogriješiti. Jedva čekam šetnje 🤗

    12/23 UZV ♥️✔️

    [tickerfactory.com]

  • Avatar ericaa

    ericaa

    Broj poruka: 1267

    Prijavi adminu

    Jutro curke, što se tiče kila, ja sam na +5/6 kg. A dude i bočice sam tek počela gledat i zaista je to SF za mene. Gledala sam NUK i MAM dude varalice za novorođenčad a bočice nemam pojma. Ima u babycentru neki NUK set bočica, NUK bočice sa temperaturnim indikatorom i svašta nešto, Avent i slično. Jesu li sve dobre, pa koje bebi više pašu ili nešto treba izbjegavati? Planiram dojiti ali nikad se nezna pa bi voljela imati i bočicu spremnu za slučaj da ne mogu ili nešto iskrsne. Hoće li mi 10 tetra pelena bit ok? 

    💁‍♀️ 1989 g. 💁‍♂️ 1988 g.
    ja- endometrioza, miomi, 4 operacije
    1. IVF prirodni 12/2020.-prazan folikul 🚫
    2. IVF stimulirani 3/2021- 15🥚 , 6× 🐧 freeze all
    1. FET- 10/2021. ❌
    2. FET - 11/2021. ❌
    3. FET- 4/2022. ❌
    4. FET- 10/2022 ❌
    5. FET - 11/2023 💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar ericaa

    ericaa

    Broj poruka: 1267

    Prijavi adminu

    A što se tiče higijene, mislila sam uzet četku, preko Temu one kao rašpice za nokte umjesto škarica, te blazinice i vlažne maramice, neznam jel mi treba šampon ili je bolje/dovoljno bebu u vodi oprat samo? 

    💁‍♀️ 1989 g. 💁‍♂️ 1988 g.
    ja- endometrioza, miomi, 4 operacije
    1. IVF prirodni 12/2020.-prazan folikul 🚫
    2. IVF stimulirani 3/2021- 15🥚 , 6× 🐧 freeze all
    1. FET- 10/2021. ❌
    2. FET - 11/2021. ❌
    3. FET- 4/2022. ❌
    4. FET- 10/2022 ❌
    5. FET - 11/2023 💙
    [tickerfactory.com]

  • plave_okice

    Broj poruka: 88

    Prijavi adminu

    Bebu u pocetku cim manje prati. Ja sam uzela bademovo ulje pa cu kap u vodu. A kupila sam jos od violete neki 2 u 1 za kupanje sto cu kasnije koristiti. Ove stvari iz ljekarne (komprese, octenisept i sl.) cu sljedeci mjesec pribaviti. Sto se tice cepica, kako ide s njima kod malih beba? Ovo sto nalazim je za djecu od 6. mj. na dalje. Kao od 8 kg na vise. Iako ih patronazna preporucuje da se kupe za svaki slucaj. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Perpetua

    Perpetua

    Broj poruka: 284

    Prijavi adminu


    plave_okice

    Bebu u pocetku cim manje prati. Ja sam uzela bademovo ulje pa cu kap u vodu. A kupila sam jos od violete neki 2 u 1 za kupanje sto cu kasnije koristiti. Ove stvari iz ljekarne (komprese, octenisept i sl.) cu sljedeci mjesec pribaviti. Sto se tice cepica, kako ide s njima kod malih beba? Ovo sto nalazim je za djecu od 6. mj. na dalje. Kao od 8 kg na vise. Iako ih patronazna preporucuje da se kupe za svaki slucaj.

    Imaš npr. Efferalgan od 80g koji su od cca 5kg, ne znam ima li nešto za još manje. Makar su mi baš neki dan neke frendice pričale kako je preporuka s bebom mlađom od cca 4 mj. za bilo kakvu temperaturu ići kod doktora ili na hitnu (osim ako nije baš očekivano kao npr. nakon cijepljenja), ne znam je li se ta preporuka mijenjala u zadnje 4 godine ili se ja jednostavno ne sjećam od prvog djeteta 😄

    👱🏻‍♀️ 35 👱🏻‍♂️ 40 👧 4
    04/23 - vanmaternična trudnoća, odstranjen jajovod
    1.10. ➕ 😍🤞🤞🤞 / 21.10. srčeko kuca ❤️
    Panorama low risk, stiže dečko 💛
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Haru

    Haru

    Broj poruka: 663

    Prijavi adminu

    Svašta sam pročitala pa ću komentirati kako se sjetim. 😀
    Bočice sam pripremila MAM anticolic, vreću ćemo koristiti kao prvi puta, dude smo imali Bibs i mislim da su utjecale na zube. Kasnije smo prešli na Nuk, a sada sam pripremila Philips Avent. Za nokte su nam bile dobre babylove škarice, a četka za kosu ona najjeftinija valjda iz Mullera. Što je netko napisao ona s drvenim drškom i mekanim dlakama uopće ne češlja, a ako će seka biti kao brat trebat će poštenu četku. Za pupak Octenisept i Tyrosur prašak(ili neki drugi tog tipa), mrežica i sterilna komopresa. Čepiće smo koristi u početku Lupocet, ali smo ih morali prerezati da bi bile za njegovu dob i kilažu. Efferalgan su nam isto bili dobri, ali smo njih kasnije koristili. Poslije cijepljenja one Frescopad obloge. Za pranje smo u početku koristili u tragovima nekog Hipp šampona ili što je već pa sam i sada to pripremila. 

    '21. 💙
    '24. ⏳💛

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Haru

    Haru

    Broj poruka: 663

    Prijavi adminu

    Vlažne maramice babylove sensitive i babylove blazinice. 
    Mene isto zanima za sterilizator ako tko ima iskustva iako se ove MAM bočice mogu rastaviti i složiti tako da se steriliziraju u mikrovalnoj. Zapravo onda nemam ni potrebu kupovati sterilizator. 😅 
    .
    Iii ja sam od danas slobodna. Prečudno mi je da sam gotova s poslom na neko vrijeme. 

    '21. 💙
    '24. ⏳💛

    [tickerfactory.com]

  • Avatar laurell

    laurell

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Ja imam još jedno pitanje sto se tiče pranja robice (za već iskusne mame😅). Da li koristite one djecje sensitive omeksivace ili uopće nikakav omekšivač? 

    05/23 vanmaterična prva trudnoća -odstranjen jedan jajovod
    baby boy 🩵

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Haru

    Haru

    Broj poruka: 663

    Prijavi adminu

    laurell

    Ja imam još jedno pitanje sto se tiče pranja robice (za već iskusne mame😅). Da li koristite one djecje sensitive omeksivace ili uopće nikakav omekšivač?


    Samo Nila baby deterdžent prvih godinu dana i bez omekšivača. Nikada nismo imali nekakav osip ili reakciju s njim. 

    '21. 💙
    '24. ⏳💛

    [tickerfactory.com]

  • Avatar zeka123

    zeka123

    Broj poruka: 365

    Prijavi adminu

    Bok cure , ja sam malo nestala bila. Trebala sam se skulirat. Malo sam si pala u depresiju.Imam pregled danas predvečer pa sve čekam da vidim šta sad ima novog..
    Što se tiče svih stvari za bebe , ja imam sterilizator Avent ( netko je pitao ) , flašice Avent , dude od Nuka
    Perem robicu za Froshom , niti jedna curka nije imala osip tako da ću i ovoj bebi prat s tim.
    Ja sam na početku kupala bebu u vodi i koja kap maslinovog ulja i to se pokazalo kao dobro ( kod nas ) , u globalu sve kako sam naučila radit ću i sada. Naravno svaka beba je drukčija pa ako će nešto trebat mijenjat skroz ok.
    Temenjaču niti jedna isto nije imala ali mi je ostalo zapakirano sve od Mustele a čula sam da je stvarno super za to. 
    Uzela sam weledinu kremu za lice.
    Toplomjer za guzu , obične škarice za bebe 🤷‍♀️…
    Pelene i maramice babylove , neko pere bebu samo s vodom ali mi nikad nismo imali osip bez obzira što koristimo maramice.

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/1;20;104/st/20240802/e/Pregnancy+Ticker/dt/6/k/852b/preg.png [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.