Ljetne bebe 2024 ✨

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • sparkle212

    Broj poruka: 140

    Prijavi adminu

    Pbtab hvala na korisnim savjetima 😃 mi smo u bolnici skroz odbacili rutinu uspavljivanja. Inace doma spava u svojem kreveticu a tu je prve dvije noci bilo ledeno jer grijanje jos nije proradilo pa sam ju uzela k sebi u krevet. Tu noc mi je spavala 5 sati u komadu do prvog hranjenja 😳 dalje smo se uspavljivali svakak, na rukama, na cici, da lezi na meni, ljuljanje i pjevanje. Dnevno spavanje nema problema u kreveticu ali po noci odma plac i meni bude zao jer ju proljev muci i jer smo u bolnici gdje joj stalno vade krv i onda popustim i uzmem k sebi da skupa spavamo. Sad cekamo zadnji nalaz i ako je stolica negoativna pustaju nas doma 😊

    21.12. ➕
    12.1 imamo otkucaje 🩷
    Nifty✔️ it’s a girl 💖

  • Avatar PBTAB

    PBTAB

    Broj poruka: 1049

    Prijavi adminu

    sparkle212

    Pbtabhvala na korisnim savjetima 😃 mi smo u bolnici skroz odbacili rutinu uspavljivanja. Inace doma spava u svojem kreveticu a tu je prve dvije noci bilo ledeno jer grijanje jos nije proradilo pa sam ju uzela k sebi u krevet. Tu noc mi je spavala 5 sati u komadu do prvog hranjenja 😳 dalje smo se uspavljivali svakak, na rukama, na cici, da lezi na meni, ljuljanje i pjevanje. Dnevno spavanje nema problema u kreveticu ali po noci odma plac i meni bude zao jer ju proljev muci i jer smo u bolnici gdje joj stalno vade krv i onda popustim i uzmem k sebi da skupa spavamo. Sad cekamo zadnji nalaz i ako je stolica negoativna pustaju nas doma 😊

    To što ju uzmeš k sebi da spava pored tebe nije pogrešno već poželjno, 9 mjeseci je bila u sigurnom i toplom, bila je dio tebe 💜 i dosta dugo oni imaju osjecaj da su dio nas i treba im blizina mame 🥹🥰
    Moj mali od kad smo dosli doma iz bolnice spava samnom u krevetu, dosta daleko da nema opasnosti a dovoljno blizu da zna da sam tu 💙
    Idealna temp prostorije za bebu je 16-21 stupanj, grijanje i pregrijane sobe nisu poželjne.
    Drzim fige da sve bude uredno i da idete kući 🙏🏻🤞

    👩‍🦳31, AMH 25,4 sono hsg - jajovodi ❌
    🧔🏻‍♂️43 normo
    🏩Repromed➖5 🐧
    ➖ 7.3.transfer 🙏🏻20.3. Beta ➡️448,58 Beta➡️ 912,7, UZV 4.4. 6+1 💓➡️UZV 17.4. 8+1 💓➡️ 10+2 miss.ab.😢💔
    ➖21.6. FET 🙏🏻3.7.Beta 🤞➡️27.6.test➕➡️12.dpt beta 692➡️ 14.dpt 1368➡️ uzv 18.7.💓➡️2.8. 8+1 missed. 💔
    ➖Clexane 💉✔️
    ➖20.10. FET➖11dpt➖911.18➖ 13dpt➖2550➖17.11.uzv 💓➖ Panorama 💙

  • sparkle212

    Broj poruka: 140

    Prijavi adminu

    Znam da nije pogresno ali me strah da ju slucajno ne pokrijem dekom po glavi, pa sam sigurnije dok je u kreveticu u blizini. Inace svi nalazi negativni, jednostavno ima takva crijeva i to je to. Pustili su nas doma 😊

    21.12. ➕
    12.1 imamo otkucaje 🩷
    Nifty✔️ it’s a girl 💖

  • Avatar korni

    korni

    Broj poruka: 1782

    Prijavi adminu

    Sparkle bravo za dobre nalaze i super da idete doma ❤️ i moja je s nama u krevetu nakon prvog noćnog hranjenja 🙈

    👸'84. (AMH 18,6 pmol/L, redoviti ciklusi)
    🤵'88. (oligozo ➡️normo), start 10/21, 9/22 missed ab.,
    6/23 (KBC Ri)- duo stim - 3🐧
    9/23-1.FET - 1🐧 (prir. ciklus)❌
    10/23-2. FET - 1🐧(prir. ciklus) 7dnt + ➡️ 10dnt beta 274.9, 12dnt 844.7, 14dnt 2195➡️ 1.uzv - 7+1 ❤️ Panorama low risk - it's a girl 🩷 OTP 24.6.➡️ 27.6.'24. baby L. 🩷

  • Avatar Leeloo101

    Leeloo101

    Broj poruka: 987

    Prijavi adminu

    Što radite sa tim ww kako to ide? 
    A. Preko tjedan danju uglavnom ne spava, osim na meni. A vikendom kad je tata doma odspava po par sati u kreveticu ..dođe mi da mu kažem da radi od doma noći su ok

    7. Mpo pokusaja - Beta 90, beta 230, uzv 💓 nifty low risk.. its a 💖

  • Avatar nada23

    nada23

    Broj poruka: 1268

    Prijavi adminu

    Sparkle, super! Drago mi je da je sve ok, a sad si barem mirna. 🥰
    Moja je sa mnom u krevetu, lakše mi je radi dojenja, ali planiram je uskoro prebaciti u krevetić jer gotova sam ako se navikne na krevet ( ako već i nije 😅).
    Mi se i dalje borimo sa grčevima. Jučer popodne nikako nije htjela zaspati, i na kraju sam je stavila na trbuh. Tek tad se umirila i konačno zaspala. Nije mi baš svejedno stavljati je na trbuh, ali pratila sam je. Lijepo podiže glavicu i okrene je na stranu.

    6/2019- missed ab
    10/2020- L 💙
    8/2024- I 💓

  • Avatar Leptirko22

    Leptirko22

    Broj poruka: 209

    Prijavi adminu

    Ne znam jel glupo pitanje, ali kad ste se prvi put obrijale dolje nakon poroda? 
    .
    Nekako ne znam smijem li, ili bar dio da imalo bude uredno i da se osjecam cisto 

  • Avatar korni

    korni

    Broj poruka: 1782

    Prijavi adminu

    Leeloo ja sam ww tek pred 15ak dana ulovila kako treba. Kad je malena imala kao tvoja, isto mi nije spavala po danu, ili ako bi zaspala, onda je to bilo na mojim rukama. Pogledaj koliko otprilike traje ww za njenu dob, mislim da je izmedju 45 i 60 min, ali nisam sigurna. To je vrijeme budnosti bebe u kojem ona jede, igra se.. trebala biš prepoznati neke znakove umora pred kraj njenog ww i tada ju pokusati uspavati. Kada prodje ww, onda ju je naravno puno teže uspavati. Kad zaspi, spavati ce ti mozda 15 min,30,45, sat.. i otkad se probudi, opet pratis ww tj.koliko on traje i onda opet uspavljivanje i tako pokušavaš i pokušavaš 😁 pokušaj je malo pratiti u tim vremenskim okvirima, pa vidi kako se ponaša..  pisala sam u nekoliko navrata, i nemam pojma šta sam napisala, nadam se da će biti razumljivo 😂 

    👸'84. (AMH 18,6 pmol/L, redoviti ciklusi)
    🤵'88. (oligozo ➡️normo), start 10/21, 9/22 missed ab.,
    6/23 (KBC Ri)- duo stim - 3🐧
    9/23-1.FET - 1🐧 (prir. ciklus)❌
    10/23-2. FET - 1🐧(prir. ciklus) 7dnt + ➡️ 10dnt beta 274.9, 12dnt 844.7, 14dnt 2195➡️ 1.uzv - 7+1 ❤️ Panorama low risk - it's a girl 🩷 OTP 24.6.➡️ 27.6.'24. baby L. 🩷

  • Avatar purple13

    purple13

    Broj poruka: 479

    Prijavi adminu

    sparkle212

    Znam da nije pogresno ali me strah da ju slucajno ne pokrijem dekom po glavi, pa sam sigurnije dok je u kreveticu u blizini. Inace svi nalazi negativni, jednostavno ima takva crijeva i to je to. Pustili su nas doma 😊

    Super da su vas pustili i da je sve dobro! 😍
    Sto se tice spavanja, isto imam tako neke strahove jos od bolnice pa je stalno u kreveticu. Probali smo dvije noci, al nije to za nas. 🤣
    Leeloo gledam kad se probudio pa otprilike racunam kad bi opet mogao na spavanje.. i stvarno to dobro funkcionira! Trenutno nam odgovara da je budan max 2 sata. Cesto on pocne drijemati puno ranije i to je sve super. Bitno mi je da bar 20min odspava da malo prelomi tu budnost. 😅 
    Nada nadam se da ce grcevi popustiti! Znali smo i mi okrenuti ga na stomak u tim situacijama, isto mu je bilo puno lakse. Mislim da ne moras brinuti dokle god ju pratis. 🥰 ovaj moj se okrene s boka na stomak i mozes se slikat 🤣 ali dize glavu ko kornjacica pa me nije toliko strah 🤣🤣🥰

    2x missed ab
    Pai/mthfr homozigot - clexane 0.4
    💙Baby boy 🤩

  • Avatar purple13

    purple13

    Broj poruka: 479

    Prijavi adminu

    pistacija13

    purple13

    Elisae da, poceo je hvatati igracke, ali bojazljivo. 😆 prvo sve dobro promotri pa onda hvata, jos je malo smotan pa ga to brzo izbaci iz takta. Poceo je nas dirati po licu i rukama, a ogradicu od kreveta obavezno drzi.
    Zna se okrenuti na stomak, iako mu duze treba da iscupa ruku na kojoj lezi 😅😅😅 tako da vecinom sad i spava tako: ili bok, ili stomak. U pocetku sam ga okretala nazad na ledja ili bok, ali on se izvrne nazad. 🤣🤣
    .
    Nego, jel vama opada kosa? Meni je bas jako pocela bas kako je babinje zavrsilo, kao da se malo smirilo sad, ali wtf? Jel to do hormona?
    Joj ja se bojim kad krene to okretanje 😬 moj se za sada rotira za 90 stupnjeva. Postavim ga po dužini krevetića, a on se do sljedećeg hranjenja izrotira po širini… a ja od umora spavam kao top i ne čujem to okretanje. Valjda ništa neće biti 🫣
    .
    A kosa… pa za sada se vratilo na stanje opadanja kao i prije trudnoće. Znači onako malo kada češljam i pri pranju. A imam kosu do pola leđa. Bit će veselo kad krene 🤪 razmišljala sam o mama cutu, tj sisanju na kratko tipa (duzi) bob. Ne znam bi li to pomoglo kod opadanja 🤔

    Sto se kose tice, ja imam kratku i opada ko luda. Zaliske imam ko onaj Jason transporter glumac. 🤣🤣🤣🤣🤣
    Tako daaaa, nznm kolko sisanje pomaze. 🤣🤣
    E tak se i moj okrece... a sta ces.. aktivni su 🤣

    2x missed ab
    Pai/mthfr homozigot - clexane 0.4
    💙Baby boy 🤩

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.