Ljetne bebe 2024 ✨

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar pistacija13

    pistacija13

    Broj poruka: 360

    Prijavi adminu

    purple13

    Elisae da, poceo je hvatati igracke, ali bojazljivo. 😆 prvo sve dobro promotri pa onda hvata, jos je malo smotan pa ga to brzo izbaci iz takta. Poceo je nas dirati po licu i rukama, a ogradicu od kreveta obavezno drzi.
    Zna se okrenuti na stomak, iako mu duze treba da iscupa ruku na kojoj lezi 😅😅😅 tako da vecinom sad i spava tako: ili bok, ili stomak. U pocetku sam ga okretala nazad na ledja ili bok, ali on se izvrne nazad. 🤣🤣
    .
    Nego, jel vama opada kosa? Meni je bas jako pocela bas kako je babinje zavrsilo, kao da se malo smirilo sad, ali wtf? Jel to do hormona?

    Joj ja se bojim kad krene to okretanje 😬 moj se za sada rotira za 90 stupnjeva. Postavim ga po dužini krevetića, a on se do sljedećeg hranjenja izrotira po širini... a ja od umora spavam kao top i ne čujem to okretanje. Valjda ništa neće biti 🫣
    .
    A kosa... pa za sada se vratilo na stanje opadanja kao i prije trudnoće. Znači onako malo kada češljam i pri pranju. A imam kosu do pola leđa. Bit će veselo kad krene 🤪 razmišljala sam o mama cutu, tj sisanju na kratko tipa (duzi) bob. Ne znam bi li to pomoglo kod opadanja 🤔

  • Avatar PBTAB

    PBTAB

    Broj poruka: 1049

    Prijavi adminu

    Jutro mame, nadam se da je noć prošla dobro 😁Jutros sam imala online meet kod trenera spavanja 🙂
    Savjeti koje sam dobila su vrlo korisni i sve što žena govori ima smisla. Smirila me sto se tice mog djeteta, i ukazala da sve sto radim, radim ispravno jer ne postoje pogrešne stvari u povezanosti mame i bebe. 
    Do prve godine bebe su aktivni spavači i to tako mora biti, dijete se mora probuditi ako je gladno, ako mu je hladno ili ako dode do pregrijavanja. I prvi dio nocnog sna je uvijek dulji dok ostala spavanja su kraća i to je zato sto od 2 ujutro oni prelaze u aktivan san, dok sve prije toga je dubok san. To npr nisam znala i sad mi je lakse kad znam da je normalno da se moj mali nakon 2 budi cesce ☺️ 
    Dnevna spavanja bi trebala biti na dnevnom svjetlu uz normalne zvukove jer ih se mora nauciti da po danu malo spavanju i malo su budni, dok po noci papaju i spavaju i da tu nema mjesta za neki party nakon papanja i povišenih tonova te paljenja svijetla, sve se radi uz blago svjetlo i u tišini.
    Budni prozori nisu nuzno u minutu kako pise ali ako ih se pridrzavamo dijete ce biti zadovoljnije i nece ulaziti u premor. Uspavljivanja od 30 min nemaju smisla vec bi trebala biti max 10 minuta jer dnevni spavanci su od 45min- 1, 1,5h. I potpuno je okej ako dijete zaspi i probudi se za 30 minuta, ne mora nuzno spavati 2 h preko dana da bi bilo odmorno🙂 I treba proucavati dijete jer svakih par tjedana njima nesto drugo odgovara kao npr nacin uspavljivanja itd 
    I ne treba se bojati bebinog plača, on je okej i mame samo jako 💪🏻💪🏻
    Eto to je ukratko, svakako ostajem u kontaku kad krene regresija sna pa da dobim savjete i oko toga ❤️
    Mi smo imali super noc i upravo imamo spavanac dnevni.☺️

    👩‍🦳31, AMH 25,4 sono hsg - jajovodi ❌
    🧔🏻‍♂️43 normo
    🏩Repromed➖5 🐧
    ➖ 7.3.transfer 🙏🏻20.3. Beta ➡️448,58 Beta➡️ 912,7, UZV 4.4. 6+1 💓➡️UZV 17.4. 8+1 💓➡️ 10+2 miss.ab.😢💔
    ➖21.6. FET 🙏🏻3.7.Beta 🤞➡️27.6.test➕➡️12.dpt beta 692➡️ 14.dpt 1368➡️ uzv 18.7.💓➡️2.8. 8+1 missed. 💔
    ➖Clexane 💉✔️
    ➖20.10. FET➖11dpt➖911.18➖ 13dpt➖2550➖17.11.uzv 💓➖ Panorama 💙

  • Avatar ElisaDay.

    ElisaDay.

    Broj poruka: 353

    Prijavi adminu

    PTAB super savjeti, još da je tako jednostavno kao što zvuči... 😅
    Mi se i dalje borimo sa spavanjem, imam osjećaj da ju je uhvatila regresija koja ide s 4 mj, ali "malo" ranije, ili moram prihvatiti činjenicu da imam takvu bebu, ovako se samo tješim 🥴

  • Avatar ElisaDay.

    ElisaDay.

    Broj poruka: 353

    Prijavi adminu

    ElisaDay.

    PTABsuper savjeti, još da je tako jednostavno kao što zvuči… 😅
    Mi se i dalje borimo sa spavanjem, imam osjećaj da ju je uhvatila regresija koja ide s 4 mj, ali "malo" ranije, ili moram prihvatiti činjenicu da imam takvu bebu, ovako se samo tješim 🥴


    PBTAB

  • Avatar PBTAB

    PBTAB

    Broj poruka: 1049

    Prijavi adminu

    ElisaDay.

    PTABsuper savjeti, još da je tako jednostavno kao što zvuči… 😅
    Mi se i dalje borimo sa spavanjem, imam osjećaj da ju je uhvatila regresija koja ide s 4 mj, ali "malo" ranije, ili moram prihvatiti činjenicu da imam takvu bebu, ovako se samo tješim 🥴

    Ja sam ti imala uzasnu fazu na samom početku, trajala je pa sigurno 2 tjedna. Sa svih strana slušas kako bi beba od mj dana trebala samo jesti i spavati, i padas u depresiju jer tvoja nije takva i to ti stvara veliko opterecenje, govorim o sebi. I onda sam se pomirila sa cinjenicom da je moja beba takva i bilo mi je lakse. Maksimalno sam se posvetila djetetu, pratila ga i radila na tome da nam bude sto ljepse i ugodnije, toliko da sam zapustila sebe, ima jedna slika, trudnički sjaj i ispod kokoš sa sjajnim perjem i posporođajni oporavak i slika raščerupane kokoške, ta slika opisuje mene, i to je velika greska, toliko se posvetimo bebi da zaboravimo na svoje psihicko stanje 😔
    I ja sam odlucila to promijeniti, jer ja sam ta koja dirigira tempo a ne moja beba, jer da se nju pita ne bi se spavalo i samo bi se jelo i nosilo 😂 i to je okej, ali u nekim granicama. 
    Nase bebe su premale da bi se uvodio neki ritam, to se sve promijeni u sekundi, ali neke rutine bi trebale biti i ja se zadnjih 15 dana toga drzim i za sada smo super, nije svaki dan bajan ali pokusavam da ostanem u tračnicama bez obzira na neko remečenje. 
    A sto je tocno kod tebe problem sto se spavanja tiče?Mozda ti mogu kako pomoci 🤷🏻‍♀️

    👩‍🦳31, AMH 25,4 sono hsg - jajovodi ❌
    🧔🏻‍♂️43 normo
    🏩Repromed➖5 🐧
    ➖ 7.3.transfer 🙏🏻20.3. Beta ➡️448,58 Beta➡️ 912,7, UZV 4.4. 6+1 💓➡️UZV 17.4. 8+1 💓➡️ 10+2 miss.ab.😢💔
    ➖21.6. FET 🙏🏻3.7.Beta 🤞➡️27.6.test➕➡️12.dpt beta 692➡️ 14.dpt 1368➡️ uzv 18.7.💓➡️2.8. 8+1 missed. 💔
    ➖Clexane 💉✔️
    ➖20.10. FET➖11dpt➖911.18➖ 13dpt➖2550➖17.11.uzv 💓➖ Panorama 💙

  • Avatar korni

    korni

    Broj poruka: 1783

    Prijavi adminu

    Pbtab hvala ti što si s nama podijelila savjete/iskustvo ❤️ zasad kod nas još uvijek funkcionira praćenje ww (1.10-1.40h), spavanci su po 30, 45 min, neki put i 1.30h, uspavljujem 10ak min, ako ne ide, prebacujemo se na neku aktivnost.. samo nek to tako potraje 😅🤞
    Ja sam isto prihvatila da je svaki dan za sebe, i treba ga takvog ishendlat. Brzo dodje idući 😅
    Samo da nam još šetnje budu kako treba 😁

    👸'84. (AMH 18,6 pmol/L, redoviti ciklusi)
    🤵'88. (oligozo ➡️normo), start 10/21, 9/22 missed ab.,
    6/23 (KBC Ri)- duo stim - 3🐧
    9/23-1.FET - 1🐧 (prir. ciklus)❌
    10/23-2. FET - 1🐧(prir. ciklus) 7dnt + ➡️ 10dnt beta 274.9, 12dnt 844.7, 14dnt 2195➡️ 1.uzv - 7+1 ❤️ Panorama low risk - it's a girl 🩷 OTP 24.6.➡️ 27.6.'24. baby L. 🩷

  • Avatar ElisaDay.

    ElisaDay.

    Broj poruka: 353

    Prijavi adminu

    PBTAB

    ElisaDay.

    PTABsuper savjeti, još da je tako jednostavno kao što zvuči… 😅
    Mi se i dalje borimo sa spavanjem, imam osjećaj da ju je uhvatila regresija koja ide s 4 mj, ali "malo" ranije, ili moram prihvatiti činjenicu da imam takvu bebu, ovako se samo tješim 🥴
    Ja sam ti imala uzasnu fazu na samom početku, trajala je pa sigurno 2 tjedna. Sa svih strana slušas kako bi beba od mj dana trebala samo jesti i spavati, i padas u depresiju jer tvoja nije takva i to ti stvara veliko opterecenje, govorim o sebi. I onda sam se pomirila sa cinjenicom da je moja beba takva i bilo mi je lakse. Maksimalno sam se posvetila djetetu, pratila ga i radila na tome da nam bude sto ljepse i ugodnije, toliko da sam zapustila sebe, ima jedna slika, trudnički sjaj i ispod kokoš sa sjajnim perjem i posporođajni oporavak i slika raščerupane kokoške, ta slika opisuje mene, i to je velika greska, toliko se posvetimo bebi da zaboravimo na svoje psihicko stanje 😔
    I ja sam odlucila to promijeniti, jer ja sam ta koja dirigira tempo a ne moja beba, jer da se nju pita ne bi se spavalo i samo bi se jelo i nosilo 😂 i to je okej, ali u nekim granicama.
    Nase bebe su premale da bi se uvodio neki ritam, to se sve promijeni u sekundi, ali neke rutine bi trebale biti i ja se zadnjih 15 dana toga drzim i za sada smo super, nije svaki dan bajan ali pokusavam da ostanem u tračnicama bez obzira na neko remečenje.
    A sto je tocno kod tebe problem sto se spavanja tiče?Mozda ti mogu kako pomoci 🤷🏻‍♀️

    Ma mi smo u blago rečeno, kaosu. I ok sam s time, tj pomirila sam se. Ona jedino zaspe na cici, zato automatski mogu zaboraviti na "budne prozore" koje se koriste za jelo, igranje itd, jer ona malo jede, malo spava i automatski mi to pada u vodu. I doji jako često. Ali pokušavam pratiti koliko je aktivno budna da nije na sisi i ako to prijeđe 2 h onda reagram,međutim, ona se ne želi uspavati nikako nego uz sisu opet i onda ju razbudi reflux, i tako u nedogled. Ima dana kad odspava 2 h u komadu, ali su rijetki. Većinom je kaos 

  • Avatar PBTAB

    PBTAB

    Broj poruka: 1049

    Prijavi adminu

    Korni ma nista, svi se nadamo da ce ti dobri dani sto duze potrajati 🙏🏻🤞
    Elisa draga moja,  nažalost ne znam sto bih ti pametno mogla reći. Mislim da to spavanje na prsima i nije neko riješenje i vjerujem da si ti toga svjesna ali vidim da i ne ide drugacije i baš ti je borba 😔 ti najbolje znaš svoju bebu i njene potrebe. Ja sam ovo savjetovanje platila 50 eura, postoji i paket koji je 140eura i tu cak mislim da zena dolazi doma i bude s vama. Ako zelis mogu ti dati njen kontakt pa joj se mozes javiti. Ona ima i savjetovanje putem emaila koje je 45eura i to isto nije losa opcija. Mozda ti moze dati neku smjernicu kako da se isčupaš iz tog kruga nespavanja bebice. Miskica mala 💜

    👩‍🦳31, AMH 25,4 sono hsg - jajovodi ❌
    🧔🏻‍♂️43 normo
    🏩Repromed➖5 🐧
    ➖ 7.3.transfer 🙏🏻20.3. Beta ➡️448,58 Beta➡️ 912,7, UZV 4.4. 6+1 💓➡️UZV 17.4. 8+1 💓➡️ 10+2 miss.ab.😢💔
    ➖21.6. FET 🙏🏻3.7.Beta 🤞➡️27.6.test➕➡️12.dpt beta 692➡️ 14.dpt 1368➡️ uzv 18.7.💓➡️2.8. 8+1 missed. 💔
    ➖Clexane 💉✔️
    ➖20.10. FET➖11dpt➖911.18➖ 13dpt➖2550➖17.11.uzv 💓➖ Panorama 💙

  • Avatar ElisaDay.

    ElisaDay.

    Broj poruka: 353

    Prijavi adminu

    PBTAB

    Korni ma nista, svi se nadamo da ce ti dobri dani sto duze potrajati 🙏🏻🤞
    Elisa draga moja,nažalost ne znam sto bih ti pametno mogla reći. Mislim da to spavanje na prsima i nije neko riješenje i vjerujem da si ti toga svjesna ali vidim da i ne ide drugacije i baš ti je borba 😔 ti najbolje znaš svoju bebu i njene potrebe. Ja sam ovo savjetovanje platila 50 eura, postoji i paket koji je 140eura i tu cak mislim da zena dolazi doma i bude s vama. Ako zelis mogu ti dati njen kontakt pa joj se mozes javiti. Ona ima i savjetovanje putem emaila koje je 45eura i to isto nije losa opcija. Mozda ti moze dati neku smjernicu kako da se isčupaš iz tog kruga nespavanja bebice. Miskica mala 💜

    Ne treba,hvala. Ja sam ti mišljenja da je to sve do bebe, odnosno temperamenta, a i nekima treba više sna, nekima manje. Meni ona većinom dobro spava noću tako da eto, makar nešto 😅

  • Avatar ElisaDay.

    ElisaDay.

    Broj poruka: 353

    Prijavi adminu

    Marta ako čitaš, kako tlak? Jesi bolje? 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.