Ljetne bebe 2024 ✨

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar purple13

    purple13

    Broj poruka: 483

    Prijavi adminu

    nada23

    Babyboy vjerujem da je frustrirajuce kada se pređe termin. Ono, znas da može krenuti svakog trena pa iščekivanje. Svaki trenutak ko vječnost. Izdrži još malo i da to krene sto prije. 🥰
    Što se tiče dojenja, u pravu si. Ako ne ide, bolje uvesti dohranu i biti miran. Ja sam si rekla da cu ovaj put pokušati sa isključivim dojenjem pa cu kasnije odlučiti sto dalje ako ne bude islo dobro. Ja sam s prvim djetetom nekako bila opuštenija kada sam znala koliko je tocno popio. Ovako to ne znam i stalno me muči jeli joj dovoljno i da ne dehidrira.
    Dojke mi se pune i cini mi se da je mlijeko nadoslo, ali ja opet ne znam jeli to dovoljno 🤷🏼‍♀️ Svjesna sam da bi se trebala vise opustiti…
    .
    .
    Laurell tako je i meni bilo unazad mjesec dana. Stalno neka probadanja, lazni trudovi pa sam cak i posla u bolnicu u 37.tjednu misleći da cu roditi…. Eto, na kraju sam rodila 3 dana prije termina. Nadam se da neces Jos dugo čekati. 🥰
    .
    .
    Sreca, može biti da je sve povezano i sa psihom. Nema druge nego sto vise strpljenja. I tebi želim da ti srecica dođe ubrzo 🥰
    .
    .
    Cure koje samo dojite, mislim da je već bila ova tema , ali ne mogu sad naci… Sto je najbolje bebi dati od D3+K1, a da ne izaziva grceve ? Cak ne znam jeli i potreba uopće davati K1? Uzimate li i Omega 3?

    Mi smo imali od babytola i cini mi se da mu je smetalo, ali nisam sto posto sigurna jer ga pati probava i ako ne dobije vitamine, i ako mu dam waya kapi d3, i ako mu ne dam nista! Najgore sto ne znam sto mu tocno smeta.. Po preporuci iz bolnice sam mu davala i omegu (mislim da cu nju uvesti opet, a od nedjelje ce piti samo d3, oleavit ili tako nekako se zove). Tko zna od cega dodu grcevi. 🥲
    Nekako mislim da mu smeta zrak koji proguta dok sisa iako se trudim da ispravnije hvata i podriguje. Sto se dojenja tice, ako ti se beba ne buni, sigurno je sita. 😉
    Elisa moj je imao faze kad bi visio na sisi, doduse nije nikad plakao pa da bih mislila da je jos gladan. Jbg mozda joj stvarno nije dosta, ali vjerujem da ce si "navuci" jos mlijeka. 🥰 ali i ja bih uvela dohranu da vidim da mi je dijete nezadovoljno. Mozda da pitas bas one savjetnice za dojenje? 🤷‍♀️

    2x missed ab
    Pai/mthfr homozigot - clexane 0.4
    💙Baby boy 🤩

  • Avatar purple13

    purple13

    Broj poruka: 483

    Prijavi adminu

    katy_kaya

    Dobro jutro mame, cestitam na novim bebacima i drzim fige da stignu i preostale bebe cim prije 😘.
    .
    Mi smo se malo uhodavali, uspostavila sam dojenje iako je bilo bas tesko u pocetku (citaj upale cicki koje su bile kao kamen, uzas) i nije se jos sve ustalilo ali ide. Navecer izdajam za bocicu ds moze muz malo uskocit. I tako.
    .
    Mislim da su krenuli grcevi ili refluks, tesko mi je procijenit sto, ali se jako muci i napinje dok ce kakati, uhvati je neutjesni plac, nece spavat, dosta kise i stuca. Ne bljucka puno. Krenuli sa biogaja kapima, al znam da nema magicnog rjesenja. Ima netko neki tips and tricks za podijelit?
    .
    Meni se taman stsbilizirali hormoni kad su krenuli grcevi pa krici ona, placem ja.

    Nije neka utjeha, al svi kazu da su ti grcevi normalni. 😑
    Razumijem te, plakala sam i ja s djetetom, najgora je ta nemoc.. ali bude bolje s vremenom. Nekako to sve popusti. 😍 moj malisa se i dalje migolji pred kakanje, ali nije vise da neutjesno place (bas rijetko - onda sam skuzila da podrigne i bude ok)... rijesenje nisam pronasla, ako ti nadjes, javi 😅 🥰

    2x missed ab
    Pai/mthfr homozigot - clexane 0.4
    💙Baby boy 🤩

  • Avatar Leeloo101

    Leeloo101

    Broj poruka: 990

    Prijavi adminu

    Kod nas isto grčevi, od sutra tek krecem sa k1d3 i omegom.. tako da nije od toga, a večeras ću joj dati biogaia.. je l to bolje navece? Za k1 su mi rekli da je bolje ujutro

    7. Mpo pokusaja - Beta 90, beta 230, uzv 💓 nifty low risk.. its a 💖

  • Avatar ElisaDay.

    ElisaDay.

    Broj poruka: 357

    Prijavi adminu

    Leeloo101

    Kod nas isto grčevi, od sutra tek krecem sa k1d3 i omegom.. tako da nije od toga, a večeras ću joj dati biogaia.. je l to bolje navece? Za k1 su mi rekli da je bolje ujutro


    Ja joj dajem samo D3, nije mi pedijatrica ništa rekla za K1, samo za vitamin C s vodom. Vidim ovdje svi pišu za K1 😨 Ja sam joj uzela Biogaiu s D3 

  • Avatar Leeloo101

    Leeloo101

    Broj poruka: 990

    Prijavi adminu

    ElisaDay.

    Leeloo101

    Kod nas isto grčevi, od sutra tek krecem sa k1d3 i omegom.. tako da nije od toga, a večeras ću joj dati biogaia.. je l to bolje navece? Za k1 su mi rekli da je bolje ujutro

    Ja joj dajem samo D3, nije mi pedijatrica ništa rekla za K1, samo za vitamin C s vodom. Vidim ovdje svi pišu za K1 😨 Ja sam joj uzela Biogaiu s D3

    A svaki dr Je priča za sebe.. meni je rekla k samo ako dojim,  ako je više od 2 boce dohrane dnevno ne treba 

    7. Mpo pokusaja - Beta 90, beta 230, uzv 💓 nifty low risk.. its a 💖

  • Avatar PBTAB

    PBTAB

    Broj poruka: 1049

    Prijavi adminu

    Leeloo101

    Kod nas isto grčevi, od sutra tek krecem sa k1d3 i omegom.. tako da nije od toga, a večeras ću joj dati biogaia.. je l to bolje navece? Za k1 su mi rekli da je bolje ujutro

    Evo naseg primjera pa ti mozda olaksam, ja sam svom davala bio gaiu kad bi se sjetila tokom dana, i nisam vidjela neki ekstra rezultat. Onda sam odlucila davati odmah ujutro prije prvog jutarnjeg hranjenja i ta opcija mi se pokazala najboljom. Probava od tada radi super, dali je to zato sto smo vec skoro 2 mj pa ce i ti grcevi proci ili je zaista do tih kapi e to samo nebo zna. A d vitamin mu dajem isto ujutro jer on mu stvori nadutost. Tako da ti ja sve preparate dajem ujutro, ako treba da se dreči neka se dere preko dana 🙈

    👩‍🦳31, AMH 25,4 sono hsg - jajovodi ❌
    🧔🏻‍♂️43 normo
    🏩Repromed➖5 🐧
    ➖ 7.3.transfer 🙏🏻20.3. Beta ➡️448,58 Beta➡️ 912,7, UZV 4.4. 6+1 💓➡️UZV 17.4. 8+1 💓➡️ 10+2 miss.ab.😢💔
    ➖21.6. FET 🙏🏻3.7.Beta 🤞➡️27.6.test➕➡️12.dpt beta 692➡️ 14.dpt 1368➡️ uzv 18.7.💓➡️2.8. 8+1 missed. 💔
    ➖Clexane 💉✔️
    ➖20.10. FET➖11dpt➖911.18➖ 13dpt➖2550➖17.11.uzv 💓➖ Panorama 💙

  • Avatar korni

    korni

    Broj poruka: 1786

    Prijavi adminu

    I ja bio gaiu dajem ujutro prije (drugog) obroka, i prestala sam davati tiba kapi da vidim kako će biti s grčevima i evo nije ih imala već skoro 10 dana 🤞

    👸'84. (AMH 18,6 pmol/L, redoviti ciklusi)
    🤵'88. (oligozo ➡️normo), start 10/21, 9/22 missed ab.,
    6/23 (KBC Ri)- duo stim - 3🐧
    9/23-1.FET - 1🐧 (prir. ciklus)❌
    10/23-2. FET - 1🐧(prir. ciklus) 7dnt + ➡️ 10dnt beta 274.9, 12dnt 844.7, 14dnt 2195➡️ 1.uzv - 7+1 ❤️ Panorama low risk - it's a girl 🩷 OTP 24.6.➡️ 27.6.'24. baby L. 🩷

  • Avatar purple13

    purple13

    Broj poruka: 483

    Prijavi adminu

    Znaci sutra ujutro ima da sve popije! 🤣
    I meni je draze da (ako vec mora) ima grceve po danu nego nocu. 
    Elisa meni prva rijec o vitaminu c 🤔🤔

    2x missed ab
    Pai/mthfr homozigot - clexane 0.4
    💙Baby boy 🤩

  • Avatar korni

    korni

    Broj poruka: 1786

    Prijavi adminu

    Da, i meni prvi glas za vitamin c, a nisu nam ni za omegu rekli.. ne gine mi druzenje s guglom 😂

    👸'84. (AMH 18,6 pmol/L, redoviti ciklusi)
    🤵'88. (oligozo ➡️normo), start 10/21, 9/22 missed ab.,
    6/23 (KBC Ri)- duo stim - 3🐧
    9/23-1.FET - 1🐧 (prir. ciklus)❌
    10/23-2. FET - 1🐧(prir. ciklus) 7dnt + ➡️ 10dnt beta 274.9, 12dnt 844.7, 14dnt 2195➡️ 1.uzv - 7+1 ❤️ Panorama low risk - it's a girl 🩷 OTP 24.6.➡️ 27.6.'24. baby L. 🩷

  • Avatar Leeloo101

    Leeloo101

    Broj poruka: 990

    Prijavi adminu

    Dala joj ja vcrs... spava.. valjda će tako i ostat.. vit C ne znam, ali zzar smije vodu?

    7. Mpo pokusaja - Beta 90, beta 230, uzv 💓 nifty low risk.. its a 💖

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.