Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Takica

    Takica

    Broj poruka: 470

    Prijavi adminu

    Jutrooo zenice…uživate li u ovom.lijepom vremenu i vikendu? 
    Afrodita drago mi je da si sad sa svojim djecacima i da je pritisak izregulisan. Cuvaj se koliko mozes s obzirom na veliki posao oko blizanaca. 🥰
    Cordiso da da kažem ti ja sve ćemo ih ispratiti.  Pa neka procjena je do 3kg da ce imati bebica. I ja sam rodjena sa 3100, moje obe sestre sa 2700, al muz sa 3800( majka imala neotkriven dijabetes) tako da ce moja mrvica izgleda biti tu negdje izmedju ali iskreno od zadnjeg pregleda je dobila 300gr( razlika izmedju pregleda je 10 dana)  pa mi je to ok. 
    Cure koje su jos na Utrogestanu- progesteronina bilo koje vrste do kad najkasnije su planirali da vas drže na istim? A da planirate prirodan porod. Vidim da se moja sprema da isključuje a mene strah da cu odmah dobiti kontrakcije pa gledam da sa njom nekako pokušam da oduzim sto je moguće duže. I dalje svako vece Mg i Roidakal. 
    Thinkpurple se sjecam da su isključili utrogestan a za Roidakal sam htjela da te pitam? 
    Inace idem na bas intenzivne vežbe i disanja i pilates kroz skolicu za trudnice toliko da sam 2 dana imala upalu mišića ali sam uspjela vratiti se u normalan hod sa njima.. nema vise onog patka-pingvin hoda🤣
    Sinoc bila na svadbi i super mi je bilo beba vise plesala nego ja ali sam se bas lijepo provela. 
    Belinda i Ruža vi ste meni super samo ostanite tako pozitiva i dalje.. kad bebe budu spremne one ce vani kako god. Drago mi je da su vam radili amnioskopiju i da je uredna drzim fige da obe imate sto laksi porod. 
    E kod nas je neko pravilo da cim si 40+ ides na hospitalizaciju…i vjerovatno onda indukuju porod. A super mi je sto vi možete biti svojoj kuci. 

    10/2022 Bahcceci, PGD zadovoljavajuci.FET 21.11. Beta 02.12.(104),4.12(210),6.12(518)UZV 6+0❤. Qualified 360 uredan. Stize nam devojčica 💗 [tickerfactory.com]

  • Avatar belinda09

    belinda09

    Broj poruka: 732

    Prijavi adminu

    Jutro svima.
    Afrodita jako mi je drago da si doma i da se mazite🎉
    Robin bas sinse super otvorila i nadam se da cu tako i ja🤞. 
    Ispricala mi je frendica da isto nije bila nista otvorena to jutro na pregledu a predvecer je dobila trudove i tu noc rodila.
    Miracle slazem se, s tim trkovika se nema kaj zgubiti pa zasto ne probati.
    Takice a zbog kontrakcija su te stavili na utrogestan? Najbolje ispitaj sve doktoricu a sigurno neko ima i iskustva.
    Drago mi je da si se lijepo provela na svadbi🎉

    🧍‍♀️37; AMH 10,9 pmol/l 🧍40; spermio odlican
    IVF 12/2021: 9🥚🪄3 oplodjena, 2 vratili beta😴
    Blago stimulirani/ 7.2022- vratili 2, beta😴
    Fet 9.2022 ❤️
    [tickerfactory.com]

  • Robin_Daggers

    Broj poruka: 147

    Prijavi adminu

    belinda09

    Jutro svima.
    Afrodita jako mi je drago da si doma i da se mazite🎉
    Robin bas sinse super otvorila i nadam se da cu tako i ja🤞.
    Ispricala mi je frendica da isto nije bila nista otvorena to jutro na pregledu a predvecer je dobila trudove i tu noc rodila.
    Miracle slazem se, s tim trkovika se nema kaj zgubiti pa zasto ne probati.
    Takicea zbog kontrakcija su te stavili na utrogestan? Najbolje ispitaj sve doktoricu a sigurno neko ima i iskustva.
    Drago mi je da si se lijepo provela na svadbi🎉


    Da, s pravim trudovima se vjt jos i brze otvoras nego ja s tim malima. I jos je doktor rekao da prokinuce vodenjaka otvara za cca 5 cm. Mene je prokinuce za dva sata otvorilo 4 cm. 
    Drzim palcice da ti bude lak porod 🤞

  • ružica

    Broj poruka: 1623

    Prijavi adminu

    Cvit iskrene cestitke❤️❤️❤️.
    Belinda, ma meni je termin poroda malo diskutabilan kad je trudnoca putem IVF. Sto mislis? Evo ja nor, imala sam ciklud nikakav, i bila na duphastonu. Oko 12 sati 12.09.2023. Sam dobila mentruaciju, ali doslovno dvi kapi, a od tada se racuna termin. Tako da mozda moj termin i nije bio 16-og, ne znam kako objasniti….

    👩 37, amh 6.2.pmol
    👨 33 ,normospermia
    26.09.2022. ET (trodnevni, osmostanični)
    5+3 🙏❤️

  • Avatar belinda09

    belinda09

    Broj poruka: 732

    Prijavi adminu

    Ruzice  a nisu ti pratili kad je bio datum transfera pa minus starost zametka ili datum ovulacije / kad su uveli progesteron? Meni su to racunali i u klinici i evo jucer su opet pitali da provjerr. Kod mene je razlika samo dan. Ma  ni u prirodnom ciklusu nije ovulacija skolska na 14 dc svima al je standard racunjanja zadnja menstruacija a termin je zato vjerojatno i rastegnut na 5 tjedana. Al ima i korekcija kak su cure neki dan pisale. Moje misljenje je ako ti je sve ok, plodne vode ima, posteljica radi, protoci sve super onda se moze i cekat duze🤷‍♀️
    Robin hvala ti na zeljama🤞

    🧍‍♀️37; AMH 10,9 pmol/l 🧍40; spermio odlican
    IVF 12/2021: 9🥚🪄3 oplodjena, 2 vratili beta😴
    Blago stimulirani/ 7.2022- vratili 2, beta😴
    Fet 9.2022 ❤️
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Takica

    Takica

    Broj poruka: 470

    Prijavi adminu

    belinda09

    Jutro svima.
    Afrodita jako mi je drago da si doma i da se mazite🎉
    Robin bas sinse super otvorila i nadam se da cu tako i ja🤞.
    Ispricala mi je frendica da isto nije bila nista otvorena to jutro na pregledu a predvecer je dobila trudove i tu noc rodila.
    Miracle slazem se, s tim trkovika se nema kaj zgubiti pa zasto ne probati.
    Takicea zbog kontrakcija su te stavili na utrogestan? Najbolje ispitaj sve doktoricu a sigurno neko ima i iskustva.
    Drago mi je da si se lijepo provela na svadbi🎉


    Ja sam imala hematom i krvarenje na pocetku trudnoce i tada je pojačana doza utrogestana na 3x2. 
    Smanjena je vec duzi period na 3x1  negdje oko 25 nedelje i tad sam imala one BH kontrakcije nakon smanjenja.  
    Sad su bas minimalne.. da se ne ureknem ali po koja se osjeti, mada i bebica sad vise gura i premjesta se nego udara. Pitala sam i kazu to je sve ok. Do 40mm je cervix na zadnjem pregledu. 
    Na pocetku je dr bila iskljuciva za sekciju tj carski zbog niske  posteljice i granične količine plodne vode i visokog očnog pritiska ali sam ja otisla i obavila pregled i očnog koji je zadovoljavajuci tako da smo sad u dogovoru ako krene prirodno i ako budem dosla u porodiljsko otvorena vise od 5 cm da cemo pokušati prirodno. Ako bude kraj termina a ne bude se nista desavalo  ja cu tražiti spinalnu anesteziju sigurno na carskom.

    10/2022 Bahcceci, PGD zadovoljavajuci.FET 21.11. Beta 02.12.(104),4.12(210),6.12(518)UZV 6+0❤. Qualified 360 uredan. Stize nam devojčica 💗 [tickerfactory.com]

  • Avatar Ally007

    Ally007

    Broj poruka: 358

    Prijavi adminu

    Takica- bas je super čuti kak se netko u tako visokoj trudnoci dobro drži i kak ste se is plesale i ti i beba 😁😁
    Ja jučer opet u bolnici prokrvarila jače, tako da sam cijelo popodne provela u radjaoni na CTG-u, al eto sad sam opet na odjelu. Sve mi se cini da nema šanse da malac i ja docekamo taj 12.7. i 37 tj. U svakom slučaju imam osjećaj da sam u Petrovoj do kraja, jer ovo se izlije svaka 2 dana. Ako će netko radjat u Petrovoj, imaju pilates loptu i daju vam da priključeni na CTG skačete po njoj, ako je to nekome bitno 😀. Muževi su vani, al im daju da vam dodju dati pusu (jedino ako se potrefi da same u sobi radjate onda ga puste unutra). Sori ak se ponavljam, malo sam luda, nemam više pojma šta sam već pisala, a što ne. 

    👨‍🦱 35g, oligoteratoastenozoospermia
    👱‍♀️35g, endometrioza, 2x operacija, niski AMH, visoki FSH
    08/2022- uspjeli dobiti 2 zigote u prirodnom cikusu
    09/2022- vraćanje 1.blastociste ❌
    11/2022-vraćanje 2.blastociste 🥳

    [tickerfactory.com]

  • Avatar mom.I

    mom.I

    Broj poruka: 91

    Prijavi adminu

    Ajme Cvit, čestitke od ❤️🤗
    Curicama ste odabrali prekrasna imena. Brz oporavak za sve četiri i da ste što prije kući pa u nove pobjede 😊
    .
    Kad smo već kod imena.. imate li već sve odabrana imena za bebe?
    Mi još ne 🤦🏼‍♀️ u ovom slučaju su nam želje i ukus skroz različiti pa već neko vrijeme tu temu onako elegantno izbjegavamo, a sutra mi je već jednoznamenkast broj dana do termina 😅 bojim se da će mi dijete ostat bezimeno. 
    .
    Afrodita, drago mi je da si opet s dečkima. Uživajte 🤗
    .
    Ally, drži se. Barem si pod nadzorom, a i tjedni su lijepi već i sigurno će sve biti u redu kad god ti se malac odluči pridružiti. 🍀🤗

    L 💝 2013. | and in this world, she is my world |
    V 💙 2023. | we made a wish and you came true |

    [tickerfactory.com]

  • Avatar bambi27zg

    bambi27zg

    Broj poruka: 512

    Prijavi adminu

    Ally drz se cim dulje 🤞🏼 35.tjedan je vec isto lijepi, znam da bi rado jos koji, ali ako krene mislim da si na najboljem mjestu 😉 i tnx za info, meni znaci 🤗
    Mom mi imamo ime (i prije bebe 😂) stize nam mali Marko 🤗

    👩🏽33 Hashimoto, IR, neprohodan desni jajovod, histero mioma, missed ab 8 tt (9/21), laparo mioma
    🙎🏽‍♂️32 sve ok
    6/22 prirodni IVF, 1 prsnuo napravljena AIH 👎🏼
    10/22 stimulirani IVF; 11 🥚, 6 oplodeno, 1 blst, vracena 5.dan, beta 12 dpt 408,69
    Panorama 💙🍼 🏥 Petrova dr.V termin:19.7.
    [tickerfactory.com]

  • Avatar belinda09

    belinda09

    Broj poruka: 732

    Prijavi adminu

    Ally vjerujem da ti nije lako u bolnici al mozda bolje da si tamo pod kontrolom. A kako je danas? Nema vise krvarenja?
    MomI mi imamo izabrano ako bude decko sigurno a za curu 2 tak da cekamo da izadje i onda cemo izabrat. Mislim da je rok mjesec dana za ime tak da imas vremena😅

    🧍‍♀️37; AMH 10,9 pmol/l 🧍40; spermio odlican
    IVF 12/2021: 9🥚🪄3 oplodjena, 2 vratili beta😴
    Blago stimulirani/ 7.2022- vratili 2, beta😴
    Fet 9.2022 ❤️
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.