Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Lorkaa

    Lorkaa

    Broj poruka: 91

    Prijavi adminu

    Elly94

    Ukratko i laicki, krvna grupa nije promjenjiva, ali test koji se radi u sklopu krvne grupe, a zove se IAT promjenjiv je. Prilikom “mijesanja krvi” izmedju majke i djeteta, dijete moze “dati” majci neki antigen (genski zapis) koji je nasljedio od oca, a majka ga nema. Majcin organizam ce to detektirati kao nesto “nepoznato” i njen imunoloski sustav ce poceti proizvoditi antitijela da se “rijesi” bebinih antigena sto moze rezultirati gubitkom trudnoce ili hemolitickom bolesti novorodjenceta. Ako se to otkrije na vrijeme, trudnoca se prati i u vecini slucajeva zavrsi uredno. 🙂

    ugl zbog prisutnosti antitijela savjetovali su mi ponovni dolazak na vadenje uzoraka krvi, trebala bi napraviti identifikaciju antieritrocitnih protutijela. koliko god se pokusavam ne brinuti, strah me 

    🤰27 ⚽️ 29
    [tickerfactory.com]

  • AM13

    Broj poruka: 218

    Prijavi adminu

    Zenice, samo da javim da sam bila na pregledu. Sve je uredu i tocno u dan 🙈 danas smo 12+1, veliki 5,51cm i srceko junacki kuca (prvi put smo culi danas). Iduci pregled nam je 2.1. 
    Od totalne uzbudenosti sam zaboravila pitat doktora, pa dok se ne javi, da vidim s vama 😂 jel znate mozda smije li se raditi RTG zuba te eventualno ako bude potrebno vadenje istog? 

    [tickerfactory.com]

  • Iva2

    Broj poruka: 68

    Prijavi adminu

    Hannica0 👧

    Iva2

    Hvala, divne zene😍😍
    Prvi pregled je tek za 10ak dana. Prekosutra vadim drugu betu, Boze pomozi🙏🏻
    Inace imam trombofiliju pa se, nakon spontanog, uzasno bojim svih odstupanja. Ovaj put mi je doktor dao fragmin vec od pozitivnog testa.💪🏻
    Nemate pojma kako ste me smirile❤️

    Koje mutacije imate?


    MTHFR heterozigot, PAI-1 4g/4g i ACE insercijsko-delecijski genotip.

  • Avatar SAYuRI

    SAYuRI

    Broj poruka: 1161

    Prijavi adminu

    AM13

    Zenice, samo da javim da sam bila na pregledu. Sve je uredu i tocno u dan 🙈 danas smo 12+1, veliki 5,51cm i srceko junacki kuca (prvi put smo culi danas). Iduci pregled nam je 2.1.
    Od totalne uzbudenosti sam zaboravila pitat doktora, pa dok se ne javi, da vidim s vama 😂 jel znate mozda smije li se raditi RTG zuba te eventualno ako bude potrebno vadenje istog?


    Nisam sigurna za RTG zuba , pokriju ti stomak svakako, ali sto se tice vadjenja samo trazi da ti daju anesteziju bez adrenalina. Ona se daje trudnicama i nema rizika za plod…

    💃36 🏋️‍♀️ 44
    👦8
    👶1
    08/20 spontani 8tj
    08/22 biohemijska
    10/22 biohemijska 🤷‍♀️
    15.11.2022➕👶
    Fuck that little mouse, I’m an albatros 😁
    [tickerfactory.com]

  • AM13

    Broj poruka: 218

    Prijavi adminu

    SAYuRI

    AM13

    Zenice, samo da javim da sam bila na pregledu. Sve je uredu i tocno u dan 🙈 danas smo 12+1, veliki 5,51cm i srceko junacki kuca (prvi put smo culi danas). Iduci pregled nam je 2.1.
    Od totalne uzbudenosti sam zaboravila pitat doktora, pa dok se ne javi, da vidim s vama 😂 jel znate mozda smije li se raditi RTG zuba te eventualno ako bude potrebno vadenje istog?

    Nisam sigurna za RTG zuba , pokriju ti stomak svakako, ali sto se tice vadjenja samo trazi da ti daju anesteziju bez adrenalina. Ona se daje trudnicama i nema rizika za plod…


    Hvala ti :)

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Barbi30

    Barbi30

    Broj poruka: 200

    Prijavi adminu

    Iva2

    Hannica0 👧

    Iva2

    Hvala, divne zene😍😍
    Prvi pregled je tek za 10ak dana. Prekosutra vadim drugu betu, Boze pomozi🙏🏻
    Inace imam trombofiliju pa se, nakon spontanog, uzasno bojim svih odstupanja. Ovaj put mi je doktor dao fragmin vec od pozitivnog testa.💪🏻
    Nemate pojma kako ste me smirile❤️

    Koje mutacije imate?

    MTHFR heterozigot, PAI-1 4g/4g iACE insercijsko-delecijski genotip.


    Heterozigot PAI 4G/5G -pijem Andol 100 

    👩1990 dg PCOSlike
    🧔1988 oligoasthenozoospermia

    Vinogradska
    09/22 IVF/ICSI
    Baby boy 💙-08.06.2023.

  • malacrna6

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    Podrav, evo mene sa pregleda. Sve je okej. 6+2 je po mjerama trenutno. Srceko se vidi i radi :-) Nalazi krvi su ok, malo više bakterija u urinu nego normalno, ali za sada samo moram piti više vode i izvaditi urinokulturu. Drugi pregled 27.12 opet. Ja sretna :-)

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Megii

    Megii

    Broj poruka: 77

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure,
    Javljam se toliko obeshrabljena saznanjem da moja situacija sa TSH dovodi do spontanog pobačaja u prvom tromjesečju. Ne da mi je visok nego puca,sutra imam pregled nakon 5 tjedana i neznam šta me čeka. Bojim se najgoreg jer sam prošlu trudnoću izgubila i sad sumljam da je to zbog toga. 😔

    [tickerfactory.com]

  • malacrna6

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    Megii

    Pozdrav cure,
    Javljam se toliko obeshrabljena saznanjem da moja situacija sa TSH dovodi do spontanog pobačaja u prvom tromjesečju. Ne da mi je visok nego puca,sutra imam pregled nakon 5 tjedana i neznam šta me čeka. Bojim se najgoreg jer sam prošlu trudnoću izgubila i sad sumljam da je to zbog toga. 😔


    A koliko je tsh? 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Megii

    Megii

    Broj poruka: 77

    Prijavi adminu

    malacrna6

    Megii

    Pozdrav cure,
    Javljam se toliko obeshrabljena saznanjem da moja situacija sa TSH dovodi do spontanog pobačaja u prvom tromjesečju. Ne da mi je visok nego puca,sutra imam pregled nakon 5 tjedana i neznam šta me čeka. Bojim se najgoreg jer sam prošlu trudnoću izgubila i sad sumljam da je to zbog toga. 😔

    A koliko je tsh?


    23.300 🥺

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.