Lh trakice 2.dio

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Miakamo

    Broj poruka: 428

    Prijavi adminu

    MJ317

    Miakamo

    MJ317

    Pozdrav cure :) nova sam u svemu ovome, nadam se da ne zamjerate glupava pitanja. Ovako, pocela sam mjeriti bazalnu temperaturu prije 5 dana. To nije bio prvi dan ciklusa kako se savjetuje, ali kad sam za mjerenje bt doznala htjela sam odmah početi :) Znači, danas mi je 25. dan ciklusa. Mjerim temp od 21. dana ciklusa. Koristim obicni zivin toplomer, ispod jezika, par minuta, odmah cim se probudim, svaki dan u isto vrijeme. 21., 22. I 23. dan ciklusa temp je bila 37.2. 24. dan ciklusa 37.0 (mozda je doslo do greske jer sam drzala toplomjer samo minut ili dva), i danas, 25. dan je 37.3. Instalirala sam i app fertility friend. Imali smo odnos 11. i 15. dan ciklusa. Ono sto me zapravo zanima je zasto je doslo do pada pa odmah dan iza raste. Citala sam po stranicama i kaze da bi oko 25. dana trebala ili pasti (ako nema trudnoce) ili ostati jednaka (u slucaju trudnoce). Moj slucaj se s tim ne poklapa. Hvala na citanju i svim odgovorima :) pozz

    Koliko ti inace dana traju ciklusi? Taj pad temp. moze biti implantacijsko ako je temp opet porasla iduci dan. Zavisi sve, a po pravilu trebas mjeriti otprilike 3 mjeseca bazalnu da vidis kako ti se inace krece temp. Najbolje ti je uradi test na dan ocekivane ili dan dva prije zavisi opet kad je bila ovulacija. Sretno 🤞

    Ciklusi mi traju 27-28 dana, jako su pravilni, s iznimkom od mozda jednom godisnje kad zakasni 3 ili 4 dana. Samo da dodam, taj dan kada je temp bila niza sam je mjerila sat vremena prije nego inace. A implatacija, treba li ona bit popracena slabim krvarenjem ili ne?


    Opet ti sve zavisi, neko ima slabo krvarenje prilikom imlantacije a neko ne. I pad temperature kod implantacije moze biti a i ne mora ali posto kazes da si mjerila sat vremena ranije pretpostavljam da ti je zbog toga bio pad. Da bi po temperaturi mogla zakljuciti da li se nesto kuha trebala si mjeriti barem 3 ciklusa unazad da vidis kako ti se inace temp ponasa u folikularnoj fazi, da li dodje do ovulacije i temp u lutealnoj fazi. Nekome za trudnocu ne mora tem biti 37 nego ispod jer sve zavisi kakvu inace ima temp. Nije svaciji organizam isti. Ovdje ima cura koje inace mjere bazalnu odavno pa mozda da potrazis stavljale su grafove kako inace ciklus treba izgledati. Ja ne mjerim bazalnu, odustala sam od toga pa ti nemam graf.

    [lilypie.com]
    35 godina
    M-normozoospermia
    Vrkuta, letrox, vitamin d
    Pokusavamo od 02/2020

  • MJ317

    Broj poruka: 68

    Prijavi adminu

    Anitram1982

    Ne treba biti popracena krvarenjem implantacija. Da bi mogla dobiti uzorak tem prie i poslje O i eventualno moc iz nje iscitati dal se radi o T treba proci mininalno 3 mjeseca. S tim da to nis ne znaci jer na tem utjece sve. Ali da bi se moglo pomisliti na T temperatura bi trebala biti povisena minimalno jedan dan vise od najduze lutealne faze. Sto znaci ako ti je najvise dana od O proslo 15, a recimo nisi uradila tes i 16 dan od Ovulacije to je i dalje tempica povisena moglo bi se ponadat trudnoci. Nadalje. Nije svaka zena ista i iako se kaze da bude tempica povise u trudnoci to naravno kod svih nije tako. Mjerenje temeprature se najvise koristi u svrhu pracenja Ovulacije. Jer naravno postoji uzorak prije O i nakon O. A zasto je tako? Jer nakon O nase tijelo pocne proizvoditi hormon Progesteron koji je potpora zutom tijelu ukoliko je doslo do trudnoce. Ako nije doslo do trudnoce cca 14 dana od Ovulacije zuto tjelo se raspalo, progetseron je pao, tempica je pala i sljedi Menstruacija. Ukoliko je doslo do Oplodnje. Progesteron raste i time bi trebala i ostati povisena temperatura. Al nakon te lutealne faze. Eto nadam se da sam dobro objansila. Takoder moze se desiti implantacijski pad temperature ali i nadalje nakon toga stoji svr sto sam gore napisala.


    Hvala na iscrpnosti :)
    Obicno osjetim jaku bol u jajniku na dan kad bi mogla pretpostavit da je ovulacija ( ovaj ciklus je to bio 14. dan ciklusa), ne znam koliko je to točan način predvidanja ovulacije.. Dakle, ako sam svatila, test treba raditi prvi sljedeci dan nakon prestanka luteanske faze (koja traje od ovulacije do prvog dana ciklusa)?

    [lilypie.com]

  • MJ317

    Broj poruka: 68

    Prijavi adminu

    Tek smo poceli s nezasticenim odnosom pa nisam mjerila prije. Vjerojatno je glupo odmah s prvim mjesecom poceti mjeriti temp, al nisam se uspjela sprijeciti :/ pogledat cu grafove

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5331

    Prijavi adminu

    Lutealna faza je faza Izmedu Ovulacije i pocetka menstruacije da. Ona obicno kod zena traje 12 do 15 dana. Zavisi. Netko ima kracu netko ima duzu. Uglavnom stvar da ukoliko je O stvarno bila mora doc do Menstruacije najkasnije 14 ili 15 dana od Ovulacije.  Ako nema zaceca i nije doslo do oplodne , zuto tijelo se raspada cca 14 dana od ovulacije i zato kad dode do kraja raspadanja dobivamo menstruaciju. E sad ja ne znam kolika je tvoja najduza lutealna faza koju si imala. Ali uglavnom ako znas kad je bila O, 15 dan od O mozes uraditi test i on bi trebo pokazat dal je T ostvarena ili ne. Ako znas da je O bila 14 DC onda recimo 28DC ili 29 DC ili je to 14DPO ili 15DPO mozes uraditi test. Ako ne znas onda je malo zeznuto jer Ovulacija se ne desava nuzno 14 DC. Zavisi opet koliki su ti inace ciklusi i dal su redovni. Zato je mjerenje tempice jedan od sigurnijih pokazatelja dal se desila ili nije desila O. Barem je meni do sad bila.

  • MJ317

    Broj poruka: 68

    Prijavi adminu

    Anitram1982

    Lutealna faza je faza Izmedu Ovulacije i pocetka menstruacije da. Ona obicno kod zena traje 12 do 15 dana. Zavisi. Netko ima kracu netko ima duzu. Uglavnom stvar da ukoliko je O stvarno bila mora doc do Menstruacije najkasnije 14 ili 15 dana od Ovulacije. Ako nema zaceca i nije doslo do oplodne , zuto tijelo se raspada cca 14 dana od ovulacije i zato kad dode do kraja raspadanja dobivamo menstruaciju. E sad ja ne znam kolika je tvoja najduza lutealna faza koju si imala. Ali uglavnom ako znas kad je bila O, 15 dan od O mozes uraditi test i on bi trebo pokazat dal je T ostvarena ili ne. Ako znas da je O bila 14 DC onda recimo 28DC ili 29 DC ili je to 14DPO ili 15DPO mozes uraditi test. Ako ne znas onda je malo zeznuto jer Ovulacija se ne desava nuzno 14 DC. Zavisi opet koliki su ti inace ciklusi i dal su redovni. Zato je mjerenje tempice jedan od sigurnijih pokazatelja dal se desila ili nije desila O. Barem je meni do sad bila.


    Puno hvala :) jos me nesto zanima. Prema nekim opcenitim pravilima naravno, kad je najbolje imati odnos? Negdje sam citala da nije toliko bitno imati na dan ovulacije, vec do trudnoce moze doci i par dana prije ovulacije ili dan poslije ovulacije?

    [lilypie.com]

  • Avatar Dashuri

    Dashuri

    Broj poruka: 391

    Prijavi adminu

    MJ317

    Anitram1982

    Lutealna faza je faza Izmedu Ovulacije i pocetka menstruacije da. Ona obicno kod zena traje 12 do 15 dana. Zavisi. Netko ima kracu netko ima duzu. Uglavnom stvar da ukoliko je O stvarno bila mora doc do Menstruacije najkasnije 14 ili 15 dana od Ovulacije. Ako nema zaceca i nije doslo do oplodne , zuto tijelo se raspada cca 14 dana od ovulacije i zato kad dode do kraja raspadanja dobivamo menstruaciju. E sad ja ne znam kolika je tvoja najduza lutealna faza koju si imala. Ali uglavnom ako znas kad je bila O, 15 dan od O mozes uraditi test i on bi trebo pokazat dal je T ostvarena ili ne. Ako znas da je O bila 14 DC onda recimo 28DC ili 29 DC ili je to 14DPO ili 15DPO mozes uraditi test. Ako ne znas onda je malo zeznuto jer Ovulacija se ne desava nuzno 14 DC. Zavisi opet koliki su ti inace ciklusi i dal su redovni. Zato je mjerenje tempice jedan od sigurnijih pokazatelja dal se desila ili nije desila O. Barem je meni do sad bila.

    Puno hvala :) jos me nesto zanima. Prema nekim opcenitim pravilima naravno, kad je najbolje imati odnos? Negdje sam citala da nije toliko bitno imati na dan ovulacije, vec do trudnoce moze doci i par dana prije ovulacije ili dan poslije ovulacije?


    Treba potrefiti trenutak :) spermiji, ako su u dobrom stanju mogu preživjeti do 5 dana, a jajašce od 12-24 sata. 

    05.12.2022 💗

  • Deleted user

    Broj poruka: 5331

    Prijavi adminu

    MJ317

    Anitram1982

    Lutealna faza je faza Izmedu Ovulacije i pocetka menstruacije da. Ona obicno kod zena traje 12 do 15 dana. Zavisi. Netko ima kracu netko ima duzu. Uglavnom stvar da ukoliko je O stvarno bila mora doc do Menstruacije najkasnije 14 ili 15 dana od Ovulacije. Ako nema zaceca i nije doslo do oplodne , zuto tijelo se raspada cca 14 dana od ovulacije i zato kad dode do kraja raspadanja dobivamo menstruaciju. E sad ja ne znam kolika je tvoja najduza lutealna faza koju si imala. Ali uglavnom ako znas kad je bila O, 15 dan od O mozes uraditi test i on bi trebo pokazat dal je T ostvarena ili ne. Ako znas da je O bila 14 DC onda recimo 28DC ili 29 DC ili je to 14DPO ili 15DPO mozes uraditi test. Ako ne znas onda je malo zeznuto jer Ovulacija se ne desava nuzno 14 DC. Zavisi opet koliki su ti inace ciklusi i dal su redovni. Zato je mjerenje tempice jedan od sigurnijih pokazatelja dal se desila ili nije desila O. Barem je meni do sad bila.

    Puno hvala :) jos me nesto zanima. Prema nekim opcenitim pravilima naravno, kad je najbolje imati odnos? Negdje sam citala da nije toliko bitno imati na dan ovulacije, vec do trudnoce moze doci i par dana prije ovulacije ili dan poslije ovulacije?


    Gle kad se koriste trakice kazu da je najbolje imat odnose kad se pokaze pik ili pozitivna LH trakica pa narednih 3 dana. Sto bi znacilo da je to prije Ovulacije. E sad. Ja iza sebe imam tri trudnoce i svaki put smo drugacije imali odnose. Ja bi rekla da je bolje imat odnose prije Ovulacije par dana (dan, dva i na sam dan Ovulacije. )To je moje misljenje. 

  • Avatar Rita88

    Rita88

    Broj poruka: 1112

    Prijavi adminu

    Evo da se ubacim, ja isto vjerujem da je bolje imat odnose na dan pika i dan poslije pika, to je u biti dan dva prije ovulacije. 

    [lilypie.com]
    Ja- 34 god, muz-38 god
    Ena 25.03.2021 ❣
    [lilypie.com]

  • Avatar Kiky 🥰

    Kiky 🥰

    Broj poruka: 1372

    Prijavi adminu

    Meni je ovaj put navecer oko 8 pokazalo pik a mi smo ujutro imali odnose oko 8 kad je lh trakica bila jos dosta tamna i mislim da mi je drugi dan bila O a onda smo nakon O imalo jos jedan odnos. A prije toga svaki drugi dan sad dali se primilo vidit cemo 🙏

    [lilypie.com]
    Ja 33g,mm 34g
    19.01.2021 pozitivan test nakon skoro 2 god pokusavanja
    💙 Stiže nam dečko 💙

  • Avatar Kiky 🥰

    Kiky 🥰

    Broj poruka: 1372

    Prijavi adminu

    Sad vise nemam nista pametno za pisati kad budem na 7-8dpo pocet cu opet sa trakicama malo testirat da vidim dali tamni

    [lilypie.com]
    Ja 33g,mm 34g
    19.01.2021 pozitivan test nakon skoro 2 god pokusavanja
    💙 Stiže nam dečko 💙

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.