Kako ste reagirali kad ste saznali da očekujete dijete?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • marina31

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Imam 41 god i definitivno nikad nisam mislila da ću imati 4-ro a kamoli 5-ero djece.No život me je iznenadio i sada sam trudna sa petim anđelom.Presretna sam zbog toga.Nažalost,to isto ne mogu reći za svog supruga.Ostao je bez teksta kad je vidio test,prošlo je 7 dana od kada sam došla sa prvog pregleda a da me nije pitao apsolutno ništa vezano za bebu.Jučer sam konačno shvatila da on ne želi to dijete i odlučila sam mu reći zbogom.Vratio se kući roditeljima,a ja jača i sigurnija u svoju ispravnost odluke,podigla sam glavu tako visoko da sam skoro srušila sve ove tmurne oblake na nebu :),znajući da sam dovoljno sposobna i hrabra da svoju djecu izvedem na pravi put i bez NJEGA!

  • Anchi80

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Hm, u istom trenu i sreća i strah!!! Osjećaj neopisiv! Mnoštvo pitanja: Mogu li ja to? Kako ćemo živjeti? Hoću li izgubiti posao? Da li će sve biti u redu s bebom? Kako ću preživjeti porod?…. Još puno toga, ali evo, hvala Bogu, sve je prošlo u najboljem redu. Sad sam ponosna majka dviju djevojčica!

  • Nscho-tschi26

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Prije mjesec dana, točnije na svoj rođendan napravila sam test na trudnoću. Bio je pozitivan. Samo dan ranije ostavio me dečko jer je sumnjao na moju trudnoću uz objašnjenje da se želi vratiti svojoj bivšoj koja po njegovim navodima također nosi njegovo dijete. Unatoč tome nazvala sam ga da mu potvrdim svoju trudnoću. Rekao je da ne želi brinuti ni o djetetu ni o meni te da pobacim. Nažalost,toga dana, na svoj rođendan, nisam imala s kime podijeliti svoju sreću. Osoba koja je htjela dijete samnom prva mi je okrenula leđa. Tako olako,bezosjećajno,kao da smo bili slučajni prolaznici. Razočarana ali duboko u srcu sretna otišla sam na grob svoje majke koja je nedavno preminula. Tiho sam plakala jer sam znala da nisam sama, znala sam da je majka ponosna. Tih dana bilo je teško, svi su mi rekli da je najbolje za mene da pobacim jer sam premlada, bez  egzistencije, bez ikakvih primanja a još k tomu studentica. S obzirom na to da se moj otac ne slaže s trudnoćom bila sam primorana otići u sklonište za trudnice jer odlučila sam roditi. Obišla sam nekoliko ginekologa jer su neki od njih tvrdili da je beba mrtva te mi dali uputnicu za čišćenje. Nešto u meni govorilo mi je da je dijete dobro,i sada znamo da zaista je, u 3.mj.sam. Borim se protiv svih pritisaka sa strane i ljudi koji misle da znaju što je najbolje za mene. Ali, još veći borac je moje dijete koje čuva dragi Bog ne dopuštajući da mu tako malenom i bespomoćnom

  • Nscho-tschi26

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    …itko naudi… .

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    Tog jutra sam napravila 5. test za trudnoću, gubeći svaku nadu. Nisam se ni snašla a već se zarozila druga crtica!!! Zinula sam od sreće i šoka, osjećajući se blagoslovljenom, prekrasnom i život mi je napokon dobio poseban smisao. U iščekivanju da budući tata dođe s posla, spremila sam kuću, napravila fini ručak i stavila u tatin tanjur plišanog medu s porukom: “Netko će se uskoro igrati samnom! :))” Kada je suprug to vidio, bio je sretan i iznenađen kao i ja u prvom trenutku. Dugo smo stajali zagrljeni, sretni i Bogu zahvalni što smo uspjeli :)

  • yasmina

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Bilo je to prije, još svježa 3 mjeseca :).U braku smo godinu i pol dana, u vezi još iz srednjoškolskih dana i u 9.mjesecu odlučili da se više nećemo paziti pa kad se prime, prime.Kad sam to jutro radila test, sve sam nekako mislila, ma nema šanse da sam trudna, da se odmah od praktički prve “primilo”.Kad smo vidjeli 2 crtice, prvo me preplavio šok i strah “kako ću ja to” i bezbroj drugih pitanja, dok je suprug odmah bio sav sretan.Sad sam već u 4. mjesecu trudnoće i željno iščekujemo našeg anđela, nadamo se da ćemo uskoro otkriti i spol :).

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    marina31


    Imam 41 god i definitivno nikad nisam mislila da ću imati 4-ro a kamoli 5-ero djece.No život me je iznenadio i sada sam trudna sa petim anđelom.Presretna sam zbog toga.Nažalost,to isto ne mogu reći za svog supruga.Ostao je bez teksta kad je vidio test,prošlo je 7 dana od kada sam došla sa prvog pregleda a da me nije pitao apsolutno ništa vezano za bebu.Jučer sam konačno shvatila da on ne želi to dijete i odlučila sam mu reći zbogom.Vratio se kući roditeljima,a ja jača i sigurnija u svoju ispravnost odluke,podigla sam glavu tako visoko da sam skoro srušila sve ove tmurne oblake na nebu :),znajući da sam dovoljno sposobna i hrabra da svoju djecu izvedem na pravi put i bez NJEGA!

    Svaka ti cast na hrabrosti! I nimalo ne sumnjam da ces uspjeti… Sretno!

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar veljaca1976

    veljaca1976

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Nadam se da ćete uspjeti i svoju dječicu izvesti na pravi put. Želim Vam puno, puno sreće… :)

  • Avatar veljaca1976

    veljaca1976

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    veljaca1976


    Nadam se da ćete uspjeti i svoju dječicu izvesti na pravi put. Želim Vam puno, puno sreće… :)

    Poruka je namijenjena za marina31
  • mama21

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    kad sam ostala trudna imala sam 20 god.! bilo je neplanirano:)..! a kad sam saznala da sam trudna bila sam presretna,jer znam da neki roditelji žele imati djecu ali ne mogu zbog zdrastvenih problema! osjećaj je predivan,prekrasan,jedva sam dočekala da prođe tih 9 mj.da mogu zagrliti i poljubiti svoju ribicu!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.