Kada uvesti kravlje mlijeko

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Ja sam sve kuhala na vodi od početka i griz i žgance, rižu, sve. Kasnije sam joj stavljala sojino mlijeko pošto je bila alergična na kravlja. A manja ne prizna nikakve kašice i s njom su bili puno veći problemi oko hranjenja nego s većom, a ona je na sve bila alergična :D U našoj kući nema čokolina, frutolina i ostalih jer ih nitko neće jest. Ako se zaželi grisa, skuham gris i posipam malo kakaoa ili naribam tamne čokolade.

  • Avatar deverika

    deverika

    Broj poruka: 147

    Prijavi adminu

    Imam doma kravu kojoj znam kaj dajem jesti i koju držimo sad samo radi bebača. Ima i nas mama koje radimo vrt i hranimo živinu za preživljavanje. Ni ja ni suprug ne jedemo ništ industrijsko, i jako smo protiv toga. Doma proizvodim sve ekološki, znači i gnojim od te krave, jede travu, sijeno i naš domaći kukuruz i žito koje sami uzgajamo na ekološki način, i krava je zdrava i vesela, mi smo zdravi i veseli, svaki nam je doručak mlijeko od naše krave. I sad meni fakat nije jasno kak me netko može uvjeravati da je to mlijeko štetno…ne znam kaj da mislim…

    Ženski savjet nije Bog zna što, ali je glup onaj tko ga ne posluša. - Cervantes

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    deverika


    Imam doma kravu kojoj znam kaj dajem jesti i koju držimo sad samo radi bebača. Ima i nas mama koje radimo vrt i hranimo živinu za preživljavanje. Ni ja ni suprug ne jedemo ništ industrijsko, i jako smo protiv toga. Doma proizvodim sve ekološki, znači i gnojim od te krave, jede travu, sijeno i naš domaći kukuruz i žito koje sami uzgajamo na ekološki način, i krava je zdrava i vesela, mi smo zdravi i veseli, svaki nam je doručak mlijeko od naše krave. I sad meni fakat nije jasno kak me netko može uvjeravati da je to mlijeko štetno…ne znam kaj da mislim…

    prekrasno je to što imate, zavidim.. nisam čitala ranije postove ali kao fora je u tome da je kravlje mlijeko stvoreno za krave tj telad.. makar ja pijem kvazi km koje vjerojatno nema veze sa ovim kaj vi friško pijete

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Kata31

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Drage mame beba ce mi iduci mjesec napuniti 6 mj pa planiram kravlje mlijeko pomijesati sa vodom i tako neke kasice umijesati :) pa bih voljela cuti vase misljenje. 
    Svaki savjet je dobro dosao :) 

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    Katarina Kovačević

    Drage mame beba ce mi iduci mjesec napuniti 6 mj pa planiram kravlje mlijeko pomijesati sa vodom i tako neke kasice umijesati :) pa bih voljela cuti vase misljenje.
    Svaki savjet je dobro dosao :)


    Svi ce te popljuvat al ja ti velim,samo naprijed po svom… Svojoj sam znala napravit gris ali doduse,imala sam svog mlijeka pa nisam to prakticirala bas cesto..nisam za mlijeko u cistom obliku tak rano,mozda bi pricekala jos dva tri mjeseca ali za mijesanje  ovih nekih piljevina da 😂… isto ja nisam davala bas zbog toga sto sam dojila…jos uvijek dojim nocu tak da joj mlijeko cisto dajem piti tek unazad mjesec dana jer prije nije htjela..nije da nisam nudila

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • kharlic

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Moja curka je bila na AD mlijeku do prve godine. Nakon konzultacija s pedijatricom, uveli smo kravlje mlijeko, 2,8 mm (po preporuci pedijatrice) zbog polaska u jaslice. U jaslicama su mi rekli da nema šanse da joj daju AD mlijeko (pitala sam dali postoji mogućnost da ima tamo svoje mlijeko pa da joj tete slažu). Mlijeko uvijek prokuham. Nakon isprobavanja raznih mlijeka (Vindija, Megle, Dukat…) najbolje mi se čini mlijeko iz Lidla (kad se prokuhava baš izgleda ko mlijeko i stvori se gore ona pjenica, dok kod Vindijinog i ostalih tog nema). Curka danas ima 3. godine, mlijeko popije ujutro i navečer, a ponekad i preko dana nakon obroka…evo,  to je moje iskustvo…

  • Aria

    Broj poruka: 37

    Prijavi adminu

    Ja mislim da slobodno ako zelis mozes dati kravlje mlijeko. Neznam zasto su svi tolilo protiv toga da prije prve godine se nesmije davati. Jel i ona sva adaptirana mlijeka se prave na bazi od kravljeg mlijeka. Tako da ako je beba od pocetka alergicna na kravlje mlijeko nesmije piti ni ta adaptirana. Nego onda ona hipoalergenska. A uostalom kako su prije se djeca hranila dok nije bilo tih AD formula i kasica kupovnih. I svi su zivi i zdravi. 

  • Avatar hazeleyes94

    hazeleyes94

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Dizem temu.. 
    Mali ce mi za par dana napuniti 8mj i pocela bi mu uvoditi prokuhano kravlje mlijeko sa cokolinom,keksolinom itd..  ugl.bi bio samo taj obrok sa KM. Dosad je papao cokolino baby sa vodom. Vidim da su neke mame prije pisale da je to veliko ne,pa me zanima dai neka od vas daje bebacima KM?
    Jos uvijem ga dojim,jede domace kasice povrtne i vocne uz to,dajem mu abc sir s kruhom i jede neku hranu koju spremim muzu u sebi.. 

    https://lb1m.lilypie.com/4A2Pp2.png [lb1m.lilypie.com]

  • milka112

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav,
    Naša beba ima 4 mjeseca. Do sada smo je hranili adaptiranim mlijekom. Probali smo sve bebelac, hipo, babylove, aptamil, potom smo probali humanu koja joj je odgovarala do prije 7 dana. Od prije 7 dana počinje da izbacuje i humanu, gadi se na mlijeko, te povraća. Stolica joj je zelena. Uveli smo joj jedan obrok sa kravljim mlijekom i gledajte čuda. Počela je normalno jesti smaže flašicu u roku od 5 min. Stolica je normalna i nikakvih problema nema. Zadržaćemo se još malo na jednoj flašici kravljeg dnevno pa ćemo postepeno povećavati. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.