Kada uvesti kravlje mlijeko

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Countess

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Ja nisam dala mlijeko prije godinu i pol, a i sada ga ne pije toliko često. Ako ga i pije to je onda samo pasterizirano mlijeko od Veronike. Sve što je industrijsko homogenizirano ili još gore trajno mlijeko ne bih ni ja popila, kamoli dala djetetu. Evo iskreno.

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    Moje dijete pije od sedmog mjeseca u dogovoru s pedijatrom i to kad mu pripremam povrtnu kašicu. To je već skoro mjesec dana i nikakvih problema. Za večeru jede griz od Bebivite koji se priprema s vodom.

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    Evo za sve mame koje ce dat djete u jaslice sa prvom godinom,ja inace radim u vrticu kao kuharica i vidim sta se daje,kao prvo za dorucak piju mljeko iz trgovine od dukata 2,8,jedan dan je obicno mljeko drugi dan kakao a treci bijela kava i tako se vrti u krug,zato bi bilo dobro da se djete prilagodava makar mj dana prije nego krene u jaslice,u slucaju ako se pokaze da je djete alergicno na kravlje mljeko onda se nabavlja drugo mljeko koje je za alergicare.Ja sam imala prvo djete u vrticu od prve godine dokle god nije krenuo u skolu i nikad nismo imali nikakvih problema sta se tice hrane i pica evo sad imam i drugo i isto sam zadovoljna i ako Bog da imat cu i trece ubrzo.

  • elif

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    pozz.obzirom da dojiš nastavi dalje,šta ima u kravijem mlijeku još ako ga razrijediš sa vodom-ništa…..ja sam dojila kratko oboje djece jer nema mlijeka dovoljno i prešla na bebimil do godinu dana,to mi je i pedijatrica preporučila ako mogu finansijski to je puno bolja opcija,nakon godinu sam prešla na mlijeko kravije.

  • Avatar priks

    priks

    Broj poruka: 107

    Prijavi adminu

    …hm…neznam…iako s eu literaturi može naći da se ne preporuča kravlje m do bebine godine dana, na čemu smo onda mi odrasli????? Moja mama se počela hvatat za glavu kad sam joj spomenula da bebe nebi smjele piti mlijeko do godine dana, a i ja ne vidim razglog ZAŠTO ga nebi smjele piti?? Neznam, to je moje vlastito mišljenje i nemam pojma kako ću ja postupit u tom slučaju, ali ne vidim neki problem (barem sada)…hmmm…neznam…  
    Mislim, zašto se bebi nebi kašice, pudingiči, griz i sl., pravile od običnog km, ili čak kozijeg (ako netko ima)?? Bar je to zdravo?? Od čega se onda pravi mlijeko koje vi pravite bebama (prah nastaje od nečega, šta ne?)?? Možda ne prvih 6 mjeseci (još ako se doji, super) ali nakon toga….mislim da malo pretjerujemo… 

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Ja sam dala kravlje mlijeko kad je imao 11 mjeseci. Tada je probao i rizino i sojino pa i km. Htjela sam napraviti pripremu za vrtic. Na kraju ga nisam jos dala u vrtic, ali eto mlijekeco pijemo i dalje. Nikakvih reakcija nije bilo.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar orhideja2

    orhideja2

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu

    Kravlje mlijeko je štetno. Štetno je prvenstveno zato (nebitno jel govorimo o domaćem ili kupovnom) što kod djece mlađe od godine dana može biti okidač na alergije u kasnijoj (!!) dobi-tako da to što ne vidite probleme sad, ne znači da ih neće biti. Također, kravlje mlijeko uzrokuje mikro krvarenja na crijevima zbog čega dolazi do nestanka važnih elemenata, prije svega željeza.
    Drugo, mlijeko je štetno i zato jer mlijeko koje kupujemo je krcato hormonima, antibioticima, aditivima. To za nikoga nije zdravo, ponajmanje za djecu.
    Postoje velike rasprave je li kravlje mlijeko uopće potrebno čovjeku, jako puno studija pokazuje da nam više šteti nego koristi, ali na stranu i to-kravlje mlijeko je na glasu kao zdrava namirnica (tradicijom, kad su ljudi imali krave i te krave nisu jele antibiotike nego su pasle travu na svježem zraku) jer sadrži važne bjelančevine i prije svega kalcij. Ali te vazne nutrijente se danas može dobiti bez problema iz drugih izvora. Recimo, jedna žlica sezama ima više kalcija nego mlijeko. Bademi također imaju jako puno kalcija. Tako da-da nam je potrebno-pa i nije. Da je zdravo-je. Ali samo ako je krava jela zdravo i kretala se. A ne stajala u kaveza dva sa dva gdje su je na silu oplođivali i muzli dok nije prokrvarila. A onda je našopali antibioticima i nastavili musti.

  • Prugica

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Uvela sam kad je prošao godinu dana ali ga i dalje sporadično uzima, možda 1x tjedno skuham griz

    Ove sve kaše radim na adaptiranom mlijeku i to mi je preporučila i pedijatrica

  • marina27

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Marketinški trik! Pa koliko se zarađuje na adaptiranom mlijeku?!  Ja dojim, ali da ne dojim, kombinirala bi adaptirano i obično kravlje mlijeko (ako bi mogla, nabavila bi domaće). Znači, jedan obrok obično, jedan adaptirano. Znam za slučaj gdje je dojena beba bila alergična na kravlje mlijeko, mame nije bilo, baka dala adaptirano i mali završio na hitnoj. Kaže baka: Kako? Nisam mu dala kravlje mlijeko? A doktor se smije i kaže: Pa šta mislite da adaptirano mlijeko nije kravlje? :D

  • Cvikica

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Samo malo! Mislite da je prije 30 godina i vise bilo adaptiranog mlijeka?
    Moje dijete ima 10 mjeseci, i pije od 5 mjeseca obično kravlje mlijeko 2,8 mliječne masti, i nikad mu ništa od toga nije bilo. Zapravo ako i ne dajete djeci dugo mlijeko da piju tek onda mogu postati alergicni na mlijeko, mislim gluposti, vecu glupost nisam cula.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.