Kada uvesti kravlje mlijeko

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Iskrica1347

    Iskrica1347

    Broj poruka: 991

    Prijavi adminu

    Mislim da sam ja mlijeko počela davati iza godine dana, koliko se ja sjećam. A osobno (iako ne kupujem često jer mi nije usput ni fizički ni vremenski hopsati do placa) jako volimo mlijeko od Veronike. No, najčešće kući imamo Vindijino ili Meggleovo.

    Mišica je sa nama od 11.8.2010.
    Ribica stigla 26.10.2014.
    Ja nisam luda, ja sam ekscentrična

  • Avatar nemononame

    nemononame

    Broj poruka: 41

    Prijavi adminu

    Mi smo nedavno otkrili Tonku i nekako mi se cini da je od svih mlijeka na trzistu to najmanje razrijedeno, ali maloj bi najradije dala domace jer ne vjerujem vise nijednoj kompaniji, samo sto, na zalost, nemam nikoga tko ima kravicu pa da od njega uzmem 
    No problem s Tonkom je sto je dostupna damo povremeno (barem u ducanima u kojima ja kupujem).

  • mela

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    mojoj bebi je 8 mj,dajem mu kravlje mlijeko i u flasici i u raznoraznim hapicama…veseo je i nikad nije bio bolestan niti imao neke alergije ..tako da nema to veze ,,sve zavisi mozda od bebe do bebe..

  • Tina22

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Moj ima skoro 9 mj sada i počela sam mu malo davati s vodom… za sada je sve oke. Pedijatrica kaže ne prije godinu dana, ali mislim da mu nece nista biti od mlijeka. Eto moje mišljenje…

  • Tina22

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Moj ima skoro 9 mj sada i počela sam mu malo davati s vodom… za sada je sve oke. Pedijatrica kaže ne prije godinu dana, ali mislim da mu nece nista biti od mlijeka. Eto moje mišljenje…

  • Avatar tena123

    tena123

    Broj poruka: 633

    Prijavi adminu

    netko je napisao da malo pretjerujemo ovdje i slažem se..
    nama je pedijatrica rekla da dijetetu od 8 mj života možemo davati kravlje mlijeko. netko je pitao kako se razvijaju dijeca koja od rođena piju kravlje, pa evo nas je bilo četvero dijece, moja mama nas je dojila možda mj dana svakog jer nije imala mlijeka, poslje toga pa do dan danas svi pijemo mlijeko kravlje u velikim količina, svi smo odrasli i jedemo čokolino, nitko od nas nikad nije bio u bolnici, svi smo zdravi i nemamo problema.  gle čuda imao sve zdrave organe i apsolutno nitko nema nikakve alergije, tako da neke od vaših teorija su mi jako smiješne.
    ne mislim svom dijeteu davat kravlje mijeko do 8 mj jer ga mislim dojit, a kad mu uvedem uzimat ću od susjeda domaće jer se slažem da ovo kupovno nije baš neko..
    naravno da svaka majka treba bebi davati ono što ona misli da je potrebno i to nitko ne treba osporavati ali onda nek ne osuđuje one koje ne misle ili ne rade isto.
    ja mislim da neki prah koji pomješaš s vodom a košta kao suho zlato nije ništa bolje nego dati domaće ili bar prokuhano kupovno svježe kravlje mlijeko..

  • Mama_Sonja

    Broj poruka: 37

    Prijavi adminu

    Kravlje mlijeko smo uveli sa 7 mjeseci, počeli pomalo prema preporuci pedijatrice, a sa sisanjem prestali s navršenih 8 mjeseci. Hvala Bogu bez ikakvih reakcija na mlijeko. Važno da bude punomasno 3,8%mm i prvo smo razrjeđivali s vodom, omjer je bio na početku 2:1, pa 1:1 i onda čisto.

    Happy mama puta dva <3

  • mekica

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    Ok KM ne,a dajte mi recite zašto onda se ne bojimo dati grisolino,čokolino…a u svom sastavu sadrže ine kiseline,glutene,šećere…..itd….Neznam,ali moja je seka pila lijeko od svojih mjesec dana života i sada je 36god. nema alergije,“zdrava ko dren”.Povraćala je AD mlijeko.Ajde mi sada recite,kak joj je želudac prihvatio KM a nije AD,a ad mljeko je navodno bolje.Ja svoju bebicu dojim i kada  sam joj dala malo adaptiranog počela ga je pljuvati i nije htjela jesti kašicu.Tako da mislim da joj nije fino i neću je tjerati na to.Probala sam malo svog mlijeka i ad i majčino se nemogu usporediti sa okusom.Ipak je priroda dala bolje.KM je namjenjeno govedu koji treba brže izrasti ,znači nemože zamjeniti AD,ali ovako kad je beba veća mislim da nema pogreške.Tako da mislim da treba slijediti neeki prirodni tok.Moja curica je sada 7 mj i polako joj namjeravam žitno mliječne kašice raditi na KM.Jel traži više hrane a neznam s čime da joj radim te kašice.Do sad smo na vodici papale.A da ga izdojim treba mi sto godina.A i neznam da li se majčino smije grijati na 50stupnjeva(za grisolino).

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    mekica


    Ok KM ne,a dajte mi recite zašto onda se ne bojimo dati grisolino,čokolino…a u svom sastavu sadrže ine kiseline,glutene,šećere…..itd….Neznam,ali moja je seka pila lijeko od svojih mjesec dana života i sada je 36god. nema alergije,&quot;zdrava ko dren&quot;.Povraćala je AD mlijeko.Ajde mi sada recite,kak joj je želudac prihvatio KM a nije AD,a ad mljeko je navodno bolje.Ja svoju bebicu dojim i kada  sam joj dala malo adaptiranog počela ga je pljuvati i nije htjela jesti kašicu.Tako da mislim da joj nije fino i neću je tjerati na to.Probala sam malo svog mlijeka i ad i majčino se nemogu usporediti sa okusom.Ipak je priroda dala bolje.KM je namjenjeno govedu koji treba brže izrasti ,znači nemože zamjeniti AD,ali ovako kad je beba veća mislim da nema pogreške.Tako da mislim da treba slijediti neeki prirodni tok.Moja curica je sada 7 mj i polako joj namjeravam žitno mliječne kašice raditi na KM.Jel traži više hrane a neznam s čime da joj radim te kašice.Do sad smo na vodici papale.A da ga izdojim treba mi sto godina.A i neznam da li se majčino smije grijati na 50stupnjeva(za grisolino).

    Pa ja osobno ne bi ni grisolino, cokolino ni sva druga lina davala u dobi od 7 mjeseci. Ali svatko zna svoje, prema tome svaka ce majka odluciti sama za svoje dijete. Kada i hoce li mu uopce dati KM.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • mekica

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    ProudMomy


    mekica


    Ok KM ne,a dajte mi recite zašto onda se ne bojimo dati grisolino,čokolino…a u svom sastavu sadrže ine kiseline,glutene,šećere…..itd….Neznam,ali moja je seka pila lijeko od svojih mjesec dana života i sada je 36god. nema alergije,&amp;quot;zdrava ko dren&amp;quot;.Povraćala je AD mlijeko.Ajde mi sada recite,kak joj je želudac prihvatio KM a nije AD,a ad mljeko je navodno bolje.Ja svoju bebicu dojim i kada  sam joj dala malo adaptiranog počela ga je pljuvati i nije htjela jesti kašicu.Tako da mislim da joj nije fino i neću je tjerati na to.Probala sam malo svog mlijeka i ad i majčino se nemogu usporediti sa okusom.Ipak je priroda dala bolje.KM je namjenjeno govedu koji treba brže izrasti ,znači nemože zamjeniti AD,ali ovako kad je beba veća mislim da nema pogreške.Tako da mislim da treba slijediti neeki prirodni tok.Moja curica je sada 7 mj i polako joj namjeravam žitno mliječne kašice raditi na KM.Jel traži više hrane a neznam s čime da joj radim te kašice.Do sad smo na vodici papale.A da ga izdojim treba mi sto godina.A i neznam da li se majčino smije grijati na 50stupnjeva(za grisolino).
    Pa ja osobno ne bi ni grisolino, cokolino ni sva druga lina davala u dobi od 7 mjeseci. Ali svatko zna svoje, prema tome svaka ce majka odluciti sama za svoje dijete. Kada i hoce li mu uopce dati KM.

    Pa naravno da svatko stoji iza svoje odluke,samo skrećem pažnju na to da je rasprava o tome zašto ne ili da uvesti mlijeko da bi se kuhale kašice tipa ČOKOLINO,FRUTOLINO….itd koji u svojem sastavu imaju gore stvari od KM.Inače mi papamo žitne kašice(kukuruzna krupica,riža….)i radimo sve na vodici,a grisolino sam kupila i tako stoji u ormaru….Neznam kak da izvedem grijanje majčina mlijeka na 50celzijanera.Jedino možda da trčim oko kvarta

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.