Jesenske bebe/mame 2017.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Suncokretica

    Suncokretica

    Broj poruka: 896

    Prijavi adminu

    Navečer ju stavim najkasnije u 19 h spavati al opet joj treba sat vremena minimalno da zaspe. Jednostavno se teško smiri i dugo joj treba da utone u san. Još ak ju grč primi onda se još više uznervozi.
    Ne voli se nositi na rukama, stavim ju u kinderbet i dam dudu i krpu stavim uz lice. Ja sjedim uz nju i malo ju mazim uz lice i smirujem uz šššš.
    Navečer imamo rutinu i ide presvlačenje, vreća za spavanje, kupanje prije toga i onda hrana uz prigušena svjetla i u kinderbet. I opet joj treba dugo da zaspe kad god ju stavim. Kao da se na ravnom i statičnom ne može smiriti i zaspati. U klokanici zaspe nakon što sam napravila 3 koraka vani.
    To navečer još nekako i ide, kad tad zaspe ali preko dana koma. Stavim ja nju na spavanje kad primjetim znakove umora ali ne ide pa ne ide, ljuti se, gleda, ne može se smiriti. Moram zamračiti sobu inače samo zuji.
    Evo jutros budna od pola 8 i već nakon sat vremena je umorna ali ne da se, 5 puta sam ju stavila spavati i mislim si možda joj se ne spava kad tako zuji. Zaspala je tek sad oko 10 kad se premorila i počela vrištati od umora. Ne znam, baš je teška za uspavljivanje a začas se umori. Iscrpi me to.
    Ona kao da se mora premoriti, isplakati i tek onda zaspati 

    [lilypie.com]

  • Avatar Suncokretica

    Suncokretica

    Broj poruka: 896

    Prijavi adminu

    Probala sam ju ljuljajati na pilates lopti ali opet samo gleda okolo i okreće glavu.
    Tko je rekao da tako uspavljuje? Na koji način držite bebu?
    Probala sam u položaj kao u klokanici a i onaj gdje ju držim na rukama ali nije se smirila. 
    I ja bi radije da spava u krevetu i da je ne učim na ruke i ljuljanje jer će postati teška, a i vjerojatno će se probuditi čim ju stavim u krevet.
    Možda jednostavno nešto u tom mozgiću treba sazoriti da ona nauči sebe smiriti i zaspati…  A do tada imam osjećaj da ću poludit uz toliko uspavljivanja dnevno 

    [lilypie.com]

  • Romi

    Broj poruka: 478

    Prijavi adminu

    sretna

    Romi

    sretna

    Evo, sluzbeno su krstitke 17.03. Sad treba izabrat restoran 😊

    Super Sretna,koliko će vas biti na krstitkama,samo kumovi ili?
    Ja bih tako rado to sad obavila,a muž kaže kasnije,on ima vremena
    Kumovi krsnini vjencani, kumovi od starijeg sina i najuza rodbina. Mislim da oko 30 ako svi dodu, ako nece moc svi doci onda i manjd


    Tako cemo i mi,samo kumovi krsni,vjencani,braca,sestre i nas je oko 25-30,najuze

  • Romi

    Broj poruka: 478

    Prijavi adminu

    Suncokretica

    Probala sam ju ljuljajati na pilates lopti ali opet samo gleda okolo i okreće glavu.
    Tko je rekao da tako uspavljuje? Na koji način držite bebu?
    Probala sam u položaj kao u klokanici a i onaj gdje ju držim na rukama ali nije se smirila.
    I ja bi radije da spava u krevetu i da je ne učim na ruke i ljuljanje jer će postati teška, a i vjerojatno će se probuditi čim ju stavim u krevet.
    Možda jednostavno nešto u tom mozgiću treba sazoriti da ona nauči sebe smiriti i zaspati… A do tada imam osjećaj da ću poludit uz toliko uspavljivanja dnevno


    Suncokretice i mi smo imali problema sa uspivljivanjem,mozda ne tako kao i ti al navecer nikad nije zaspala prije ponoci,1ili 2,znaci uvijek je navecer presvucem iza 9 sati,dam joj bocicu u pola 10 do 10,i onda je znalo krenut uspavljivanje i tako je trajalo kako sam napisala,i isto nece drugacije nego na rukama,ali sva sreca to traje sada po 10-15,min.,ali kao sta Mamisita kaze,prepusti se njenom ritmu nemoj se nervirati,znam da je to mozda lakse reci nego napravit,ali moja je tocno osjetila ako si napet i nervozan,to je bilo kod muza,on je znao bit gori navecer oko njenog uspavljivanja nego ona sama i to je ona odmah osjetila i bila jos gora,ja sam pokusala bit mirna i koliko traje da traje,sta mogu izdrzala sam,bilo mi je ponekad da placem a ona samo gleda,muz spava jer ide ujutro radit a ja uspavljujem,ali sada unazad pola mjeseca znaci u subotu imamo 4.mj.,stvorila je sama ritam,isto sve krenemo  u 9 do pola 10,presvlacenje kupanje i bocica uvijek do 10 da zavrsi i sama se na rukama uspava najkasnije do pola 11,ali uvijek kad pojede bocicu ja ju odnesem u sobu,gdje je polumrak i samo joj ukljucim zvjezdice bez ikakve muzike,mir tisina i tako se najprije uspava…mozda i tvoja tako bude samo treba strpljenja

  • Avatar Barkleys

    Barkleys

    Broj poruka: 1723

    Prijavi adminu

    mamisita27

    Romi

    barbs

    Thx, Romi 😊😊😊
    Je l znate do kad gljive ne smijemo jesti?? Ja ih ooooobooozaaavaaaaam… donekle pazim sto jedem… neki dan sam jela KULENOVU SEKU i aktivirali su mi se hemeroidiiiiiZnaci, NIKAD nisam imala.problema s timeeeeee

    Ja sam i gljive jela dok sam se izdajala,isto joj nije smetalo.Nisam ni znala da se ne smiju.Barbs pričala sam sa jednom mamom koja je svog malog dojila so 2 god. i sad je odmah rodila curicu,još nije ni prestala dojit prvo (toliko o kontracepciji za vrijeme dojenja),uglavnom ona kaže da je sve jela otpočetka,jedino ako je primjetila da mu baš nešto smeta to je onda izbjegavala,inače je doktorica po zanimanju.
    Dojenje NIJE kontracepcija! To svi znaju, cak i dobijes papir uz otpusno pismo gdje tiskano to pise.Tako ak je doktorica i to ne zna, onda stvarnooo…😁 To su price, ocito su planirali il je njemu pobjeglo. I cak kad ides na pregled kod lijecnika nakon trudnoce ti napomene da dojenje nije kontracepcija i ako ne zelis riskirat (kao ja😀) metodom vgv iliti “vadi ga van” ( sta je ruski rulet koji me jos nije izdao), trebas se dogovorit sa svojim lijecnikom koju metodu kontracepcije ces koristiti ukoliko nisi zainteresirana za igru ruskog ruleta.
    Ja tablete necu jer su vrag i poremete ti hormone i zivot, sjetimo se samo scenarija s onim Yasmine il kak su se zvale, spirala je mehanicki vrag koji ne zelim u sebi, mom muzu kondomi kvare uzitak tako da i dalje riskiramo al ionak planiram vise djece pa da se i zalomi (u sta cisto sumnjam, znam parovai parova koji normalno koriste vgv i nikom se nije zalomilo dok nisu htjeli), nikom nista.
    Ugl raspisala se ja, ali pouka:
    “DOJENJE NIJE KONTRACEPCIJA!”😉


    Ovo za dojenje neću ni komentirati, ali ruski rulet 😂😂😂😂. Ista priča i kod mene, neću ovo, neću ono… Pa se kockamo. 🤣🤣🤣

  • Romi

    Broj poruka: 478

    Prijavi adminu

    Suncokretice i moja vristi i place ako se premori,nikad ne place osim tada kad je premorena,nemogu je onda nikako smirit,cak sam ju htjela jednom vodit dr. jer sam vec mislila da ju nesto boli,al onda je samo zaspala,pa sad vec znam 

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    sretna

    Romi

    sretna

    Evo, sluzbeno su krstitke 17.03. Sad treba izabrat restoran 😊

    Super Sretna,koliko će vas biti na krstitkama,samo kumovi ili?
    Ja bih tako rado to sad obavila,a muž kaže kasnije,on ima vremena
    Kumovi krsnini vjencani, kumovi od starijeg sina i najuza rodbina. Mislim da oko 30 ako svi dodu, ako nece moc svi doci onda i manjd


    Mi imamo 8.4. Nisam znala da se moze u korizmi zato sam trazila prvi vikend nakon uskrsa… mi cemo imati 80-100 ljudi, i to su najblizi 🤤🤤

  • sretna

    Broj poruka: 2906

    Prijavi adminu

    Marijana

    sretna

    Romi

    sretna

    Evo, sluzbeno su krstitke 17.03. Sad treba izabrat restoran 😊

    Super Sretna,koliko će vas biti na krstitkama,samo kumovi ili?
    Ja bih tako rado to sad obavila,a muž kaže kasnije,on ima vremena
    Kumovi krsnini vjencani, kumovi od starijeg sina i najuza rodbina. Mislim da oko 30 ako svi dodu, ako nece moc svi doci onda i manjd

    Mi imamo 8.4. Nisam znala da se moze u korizmi zato sam trazila prvi vikend nakon uskrsa… mi cemo imati 80-100 ljudi, i to su najblizi 🤤🤤


    Vi svadbu imate 😄

    [lilypie.com]

  • Romi

    Broj poruka: 478

    Prijavi adminu

    sretna

    Marijana

    sretna

    Romi

    sretna

    Evo, sluzbeno su krstitke 17.03. Sad treba izabrat restoran 😊

    Super Sretna,koliko će vas biti na krstitkama,samo kumovi ili?
    Ja bih tako rado to sad obavila,a muž kaže kasnije,on ima vremena
    Kumovi krsnini vjencani, kumovi od starijeg sina i najuza rodbina. Mislim da oko 30 ako svi dodu, ako nece moc svi doci onda i manjd

    Mi imamo 8.4. Nisam znala da se moze u korizmi zato sam trazila prvi vikend nakon uskrsa… mi cemo imati 80-100 ljudi, i to su najblizi 🤤🤤

    Vi svadbu imate 😄


    Stvarno Marijana svadba ,ja da ih moram zvat toliko odustala bih,bili bi samo kumovi i mi

  • sretna

    Broj poruka: 2906

    Prijavi adminu

    mamisita27

    Hedgehog

    mamisita27

    Romi

    barbs

    Thx, Romi 😊😊😊
    Je l znate do kad gljive ne smijemo jesti?? Ja ih ooooobooozaaavaaaaam… donekle pazim sto jedem… neki dan sam jela KULENOVU SEKU i aktivirali su mi se hemeroidiiiiiZnaci, NIKAD nisam imala.problema s timeeeeee

    Ja sam i gljive jela dok sam se izdajala,isto joj nije smetalo.Nisam ni znala da se ne smiju.Barbs pričala sam sa jednom mamom koja je svog malog dojila so 2 god. i sad je odmah rodila curicu,još nije ni prestala dojit prvo (toliko o kontracepciji za vrijeme dojenja),uglavnom ona kaže da je sve jela otpočetka,jedino ako je primjetila da mu baš nešto smeta to je onda izbjegavala,inače je doktorica po zanimanju.
    Dojenje NIJE kontracepcija! To svi znaju, cak i dobijes papir uz otpusno pismo gdje tiskano to pise.Tako ak je doktorica i to ne zna, onda stvarnooo…😁 To su price, ocito su planirali il je njemu pobjeglo. I cak kad ides na pregled kod lijecnika nakon trudnoce ti napomene da dojenje nije kontracepcija i ako ne zelis riskirat (kao ja😀) metodom vgv iliti “vadi ga van” ( sta je ruski rulet koji me jos nije izdao), trebas se dogovorit sa svojim lijecnikom koju metodu kontracepcije ces koristiti ukoliko nisi zainteresirana za igru ruskog ruleta.
    Ja tablete necu jer su vrag i poremete ti hormone i zivot, sjetimo se samo scenarija s onim Yasmine il kak su se zvale, spirala je mehanicki vrag koji ne zelim u sebi, mom muzu kondomi kvare uzitak tako da i dalje riskiramo al ionak planiram vise djece pa da se i zalomi (u sta cisto sumnjam, znam parovai parova koji normalno koriste vgv i nikom se nije zalomilo dok nisu htjeli), nikom nista.
    Ugl raspisala se ja, ali pouka:
    “DOJENJE NIJE KONTRACEPCIJA!”😉

    Ovo za dojenje neću ni komentirati, ali ruski rulet 😂😂😂😂. Ista priča i kod mene, neću ovo, neću ono… Pa se kockamo. 🤣🤣🤣

    Cemo da zaigramo 😂A iskreno, sumnjam da bi ikad ikakvu kontracepciju uzimala osim kondoma. Ali svatko zna svoje, za one koji hoce- ima ih na izvoz.Mene cak dr pitao, ja sam rekla da necu nis pa je rekao da je sve ok da mogu opet bit trudna. Valjda je zakljucio da planiram, nemam pojma😂😂A ja samo Ja, ja , naturlich!Moze i blizance odmah😂


    Mi isto koristimo vgv metodu vec godinama 😄 i jedino od kontracepcije sto dolazi u obzir su kondomi, a na to mi se ne trose novci 😂

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.