Jesenske bebe 2020

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji

enana

Broj poruka: 235

Prijavi adminu

Jutro svima! 
    LoMa - znam da nije neka utjeha, al probaj gledati pozitovno, na vrijeme si reagirala i dosla na hitnu, napravila si maksimalno sta si mogla, sad si u najboljim rukama i doktori ce ti dati svu mogucu terapiju, a i tjedni su ti visoki, tak da samo polako i svaki dan bebica ti je sve jaca i veca 🙏
    Unakit - mene isto zna zabolit ljevi bok dok spavam i kao grc da me uhvati u cijeloj nozi pa se prebacim na kratko na ledja pa na desni bok i onda me nakon nekog vremena prodje.
    Napokon - i mene zna tu i tamo uhvatit panika, pogotovo kad je neki novi bol ili osjecaj, pa mi se cini da bi odmah na hitnu najradije. Ak ti bude i dalje takav pritisak, odi pa nek te pogledaju i bit ces mirnija. Moguce da se beba nisko smjestila ali koliko sam shvatila to i nije tak opasno.
    Mene isto znaju povremeno po mjehuru skakljati, ali nije stalno, a i na zadnjem pregledu mi nije rekla da su nisko pa se tjesim da je to normalno.
    Pozdrav i svima oatalim i uzivajte u ostatku vikenda!
    P.S. Otisla jucer s kumom na kavu i narucila beskofeinsku i na kraju nist sinoc od spavanja, a i jutros se probudil rano i nema sanse da nastavim. Ko zna kakvu sam to kavu popila 😄

https://lbdf.lilypie.com/JXH0.png [lbdf.lilypie.com]

Tina.Antares

Broj poruka: 190

Prijavi adminu

LoMa

Cure, preskočila sam zadnji par strana jer sam završila na Hitnoj 🥺
    Naime, noćas oko 2 sata mi je počelo nešto malo jače curiti dolje, eliminirala sam mokraću jer nije imali ni boje ni mirisa, otišla na hitnu, otpeljali me u bolnicu i utvrdili da mi je curka plodna voda 😢😢😢
    Nemam trudove, ništa me ne boli zasad, dobila sam onaj lijek ta Sazrijevanje bebinih pluća jer se boje da bi kroz dan/dva mogla dobiti trudove.
    Trenutno sam u bolnici u KA, čekam jutarnju vizitu i nalaze još neke da mi naprave i voze me u Petrovu…
    Ne moram vam ni reci koliko sam poplasena, dosada ne sve bilo u najboljem redu i sad najednom u bolnici s curenjem plodne vode 😭
    Dežurna dr mi je samo rekla da postoji šansa da imam neko manje prsnuce na vodenjaku pa da nije nužno da ću u tom slučaju roditi, da mogu tak dogurati i do termina uz kontroliranje ….Ali u tom slučaju je beba izložena infekcijama 🥺
    Evo ga, ako koja ima kakvih saznanja ili iskustava molim vas pišite da me bar malo umirite…ja sam još u stanju soka i ni ne vjerujem da se to meni događa 🥺

Nadam se da si dobro koliko možeš biti, bitno da si na vrijeme primjetila i da si ipak u bolnici pod nadzorom. Ima puno slučajeva kada se tako dogodi, ali kao što su cure napisale plodna voda se obnavlja i moguće da sve odradiš uz samo češće kontroliranje. Dr će učiniti sve da što duže ostanete vas dvoje u komadu, a i u najgorem slučaju tjedni u kojima si, bebe u inkubatorima ojačaju i bude sve ok. 
    Samo pozitivno i smireno, šaljem dobre vibracije! 

[lilypie.com]

[lilypie.com]

Marta14

Broj poruka: 2133

Prijavi adminu

Tejic Aquascale, do kad bebe mogu u onaj lezeci polozaj? Sta ako je beba neka debela? Sta su vam rekli kad ste kupili? 

[lilypie.com]

Tina.Antares

Broj poruka: 190

Prijavi adminu

Apropo pive i proizvodnje mlijeka, jedno su bapske priče, drugo je iskustvo. Piva koja se preporuča pri proizvodnji mlijeka, pa tako i pri čišćenju bubrega treba biti topla ili sobne temperature. Dojiti odmah iza toga nećete sigurno, a tijelu treba određen period da preradi sve. Kao što nećete unositi kofein koji isto ulazi kroz mlijeko velikim količinama, tako vrijedi za ovo. Čaj od anisa, komorača stimulira proizvodnju mlijeka, a isto ima pozitivan utjecaj na dječji organizam i probavu. Čaj od lista maline je intenzivan, ali isto djelotvoran, no ako imate kvrge ili nagle nalete mlijeka, onda ne koristiti dok se ne ulovi ritam. Čaj od sjemena piskavice je isto super, ali uz povećan unos tekućine inače može negativno utjecati na organizam. Ako vas ulovi mastitis, izvrsni su oblozi od zobi i ječma, uz onaj klasičan bapski od lista kupusa. Uspješno sam izdajala s tommee tippee i njihove bočice su mi bile sasvim ok zbog dude širokog oboda kako su mi bile dojke pa nije bilo krivog hvatanja.
    Uspješno smo kćer i ja dojile, usprkos upali obje dojke i mastitisu, začepljenih i kvrgavih kanalica i krvave bradavice zbog nepotrebnog stavljanja leptirića još u bolnici nakon carskog. Imala sam izvrsno iskustvo s Rodinim savjetnicama, pa ih toplo preporučam jer svaka cica i beba su drugačije. 

[lilypie.com]

[lilypie.com]

Sanja*

Broj poruka: 537

Prijavi adminu

Dobro jutro dame.
    Moj mali je od početka dole nisko. Doktorica je vidla još i prije neg sam ja to sama osjetila, na pregledu u 16.tjednu, nije mi to baš veselo priopćila ali nije ni zabrinuta bila. Više ono - to ti bude nezgodno za nositi. Rekla je da mi zbog toga bude pritisak dole, peckanje, često mokrenje, poteškoće s pražnjenjem mjehura,… što je veći to ga više osjetim u guzici (dok se tak namjesti). Baš ko da mi svrdla po kostima zdjelice i to se prenosi svud okolo. I onda ga osjetim kak god sjedila ili ležala, uvijek dolje nisko kak su gaćice. Vrlo neugodan osjećaj. Isto se često bojim da mu je neugodno i da je pritisnut. Doktorica je do sad na svakom pregledu rekla da je sve u redu. 🤔 u petak idem opet pa ćemo vidjeti…

M 💙❤
    [lilypie.com]

Sanja*

Prijavi adminu

Moje cice još uopće nisu proradile. Nit su narasle, nit su očvrsnule… ništa. Za poticanje dojenja ću probati shatavari prah, već kad budem blizu termina.
    LoMa sad si u dobrim rukama, kak su već i cure rekle, doktori se budu pobrinuli za vas da izdurate što dalje. Samo slušaj njih i hrabro dan po dan 🤞🍀💕

M 💙❤
    [lilypie.com]

Dinosaurus

Broj poruka: 703

Prijavi adminu

Loma zao mi je da prozivljavas taj stres ali evo ka sta cure kazu u najboljim si rukama i doktori znaju sta radit a ti probaj bit pozitivna 🤗❤️
    Bapske price sam mislila u smislu “preporuke pijenja pive”. Struka sigurno ne preporucuje alkohol bilo kakve vrste za prozivodnju mlika. Za to postoji uravnotezena i zdrava prehrana i ispravno uspostavljeno dojenje. Kazem isto iz iskustva nakon 20+mj dojenja 😊 ali ako netko zeli pit pivu iz gusta to je svaciji odabir i nema se kome sta pravdat.
    Sanja ne boj se, proradit ce one kad bude tribalo, nemoj se opterecivat 😊
    Ugodnu nedilju vam zelimo! 🤗

[lilypie.com]
    [lilypie.com]

Sanja*

Prijavi adminu

Evo sam se zbigecala 😂🙈
    [ibb.co]
    Idem na kavu, prvi put nakon… hmm prvi put ove godine uopće. Nisam tip za kave, sva sam nervozna i tremu imam, ali eto…
    Ugodan vam dan svima 🍀☀️

M 💙❤
    [lilypie.com]

Vita26

Broj poruka: 1298

Prijavi adminu

Loma Drzi se ,iguracete vi to,Bice sve to uredu 🙏🙏🙏doktore ce na praviti sve sto trebaju💋💋misli pozitivno ❤️
    Sanja izgledas prekasno uzivaj 😘🌞🌞

https://lmtm.lilypie.com/WHczp2.png [lmtm.lilypie.com]

Ivana_Du

Broj poruka: 184

Prijavi adminu

Loma drzi se, samo hrabro i pozitivno! U našim si mislima 🙏
    Sanja top si, uzivaj 🥰
    Pregledala sam jučer Rodin tečaj, nekako sam baš u pozitivnim mislima oko poroda i svega 💕
    Ugodan ostatak vikenda svima želim! 

[lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.