Jesenske bebe 2020

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji

Tina.Antares

Broj poruka: 75

Prijavi adminu

Piva će vam bit spas za dojenje, a i za čišćenje bubrega. Jedino je prepouka da ne smije biti hladna. 

podrigivanje kao što je Ninche napisala, ovisi o djetetu. Moja je imala potrebu podrigivati ako nije dobro iz prve ulovila bradavicu, ali to smo rješile s trikovima(ubaci se mali prst ispod bradavice kad ju beba ulovi i onda donja usna lijepo obujmi. A podrigivanje je nekako obavezno nakon AD jer često ne ulove dudu od bočice kako treba i nagutaju se zraka. Kćer je dojila do 18mj uz hranjenje mojim mlijekom na bočicu dosta često zbog posla, a još sam 4mj izdajala za večernju bocu i tu i tamo kašice. 
    porod najbitnije je da imate vjere u sebe, educirajte se oko porođajnih doba, ne libite se pitati ništa. ja sam imala neugodno i nepotrebno iskustvo carskog reza i zbog toga već sad krećem s pripremama s doulom za eventualni porod doma ukoliko će sve biti ok s trudnoćom do zadnjeg dana. ako ne, već znam kojoj porodničarki idem u ruke i samo njoj. 
    Što se pripreme opreme tiče, još nisam krenula. Nešto bodića, gegica i pidžamica sam uzela, posteljinu/ručnike/tetre/švedske imam, kolica i AS smo naručili, ostalo ću kad se vratimo s mora. Sebi sam uzela trudničke robe i sad ću upiknuti robu za jesen za dojenje. Nisam pobornik šetanja po dućanima, pa će vjerojatno sve biti online. 

Drago mi je da ste zadovoljne sa Zara home asortimanom, ja sam isto danas naručila posteljine za naš krevet, opet neplanski shopping. 
    Za sada upijam što je trenutno u nekom najboljem rangu i tako ću odlučiti. 

pregled sam odradila u petak, sve je super. slikice nemam, iako bi mogla nešto izvući s obzirom da svaki pregled mi snimi gin na USB, bebač je 550g, u mjerama tjedan dana unaprijed, cerviks je zatvoren i kako treba, ja sam dobila 3kg do sada i to je to. do iduće kontrole moram odraditi OGTT i KKS klasika. 

porodiljni ne znam kad ću otvarati, s obzirom da imam svoju tvrtku vjerojatno ću ići skroz zadnji dan tj 28 dana prije, a proceduru nisam uopće još proučila. 

[lilypie.com]

[lilypie.com]

Princess Mimi

Broj poruka: 788

Prijavi adminu

Nisam ni ja znala da postoji i fb grupa… Grozne vijesti za Pepu, nadam se da će se javiti sa boljim vijestima i nekim čudom 🤞🏼
    Isabela, spominjali su pijesak kao mogućnost, nemam krvi u urinu, ali ne znam niti kako se to otkrije? Kojim pretragama su došli do toga da imaš pijesak?

[lilypie.com]

Dinosaurus

Broj poruka: 539

Prijavi adminu

Ah te bapske price o pivi i proizvodnji mlika. Jedino sta tu moze poticat mliko su jecam i zob i sl. Ali to se moze unit u organizam na zdraviji nacin. Alkohol dokazano smanjuje proizvodnju mlika i prelazi kroz mliko u bebu. Ali naravno ko voli nek izvoli 😊

[lilypie.com]
    [lilypie.com]

Napokon 2804

Broj poruka: 2016

Prijavi adminu

Ja sam se sad pogubila, ne mogu uooće popratiti. Sta je bilo sa pepom?
    .
    U slucaju da planiram popiti nesto, planiram se izdojiti i ne davati to mlijeko djetetu, bas zbog toga sto alkohol ulazi u mlijeko….
    .
    Cure pitanje, da li vi osjetite kao da je beba jako blizu izlaza? U smislu ako skupim noge kao da ga osjetim da sam ga stisnula, na wc-u isto… dok hodam, isto osjećam. Kao sto sam rekla jako me nisko lupa..  
    Pregled imam 15.7. I planiram ne panicarit do tada (mozes mislit, vec panicarim)
    .
    Mi ne spavamo jer se lupkamo i kako god da legla on se snade da me moze jako lupkati, ali nema veze, to znaci da tata sutra pravi rucak jer ce mama spavati 🥰

[lilypie.com]

• LoMa

Broj poruka: 235

Prijavi adminu

Cure, preskočila sam zadnji par strana jer sam završila na Hitnoj 🥺
    Naime, noćas oko 2 sata mi je počelo nešto malo jače curiti dolje, eliminirala sam mokraću jer nije imali ni boje ni mirisa, otišla na hitnu, otpeljali me u bolnicu i utvrdili da mi je curka plodna voda 😢😢😢
    Nemam trudove, ništa me ne boli zasad, dobila sam onaj lijek ta Sazrijevanje bebinih pluća jer se boje da bi kroz dan/dva mogla dobiti trudove.
    Trenutno sam u bolnici u KA, čekam jutarnju vizitu i nalaze još neke da mi naprave i voze me u Petrovu…
    Ne moram vam ni reci koliko sam poplasena, dosada ne sve bilo u najboljem redu i sad najednom u bolnici s curenjem plodne vode 😭
    Dežurna dr mi je samo rekla da postoji šansa da imam neko manje prsnuce na vodenjaku pa da nije nužno da ću u tom slučaju roditi, da mogu tak dogurati i do termina uz kontroliranje ….Ali u tom slučaju je beba izložena infekcijama 🥺
    Evo ga, ako koja ima kakvih saznanja ili iskustava molim vas pišite da me bar malo umirite…ja sam još u stanju soka i ni ne vjerujem da se to meni događa 🥺

Happymom

Broj poruka: 142

Prijavi adminu

LoMa

Cure, preskočila sam zadnji par strana jer sam završila na Hitnoj 🥺
    Naime, noćas oko 2 sata mi je počelo nešto malo jače curiti dolje, eliminirala sam mokraću jer nije imali ni boje ni mirisa, otišla na hitnu, otpeljali me u bolnicu i utvrdili da mi je curka plodna voda 😢😢😢
    Nemam trudove, ništa me ne boli zasad, dobila sam onaj lijek ta Sazrijevanje bebinih pluća jer se boje da bi kroz dan/dva mogla dobiti trudove.
    Trenutno sam u bolnici u KA, čekam jutarnju vizitu i nalaze još neke da mi naprave i voze me u Petrovu…
    Ne moram vam ni reci koliko sam poplasena, dosada ne sve bilo u najboljem redu i sad najednom u bolnici s curenjem plodne vode 😭
    Dežurna dr mi je samo rekla da postoji šansa da imam neko manje prsnuce na vodenjaku pa da nije nužno da ću u tom slučaju roditi, da mogu tak dogurati i do termina uz kontroliranje ….Ali u tom slučaju je beba izložena infekcijama 🥺
    Evo ga, ako koja ima kakvih saznanja ili iskustava molim vas pišite da me bar malo umirite…ja sam još u stanju soka i ni ne vjerujem da se to meni događa 🥺

Eej draga. Zaj mi je sta si na hitnoj i sta ti se to sve događa 

Jedino kako te mogu utješit možda, a to je valjda i najvažnije je da će oni vjerojatno odgađat ako budu mogli trudove i eventualni porod. Dotad, beba je već u 31.tjednu. Vjerojatno će ti i oni rec da to nije idealno, ali ono šta je važno je da bebe iz tih tjedana prezivljavaju!!! Znaci inkubator neko vrime i onda otpust doma. Javi se ako zelis i na ljetne ili proljetne bebe, sigurno ima neka mama s takvin slucajen. Koliko znan o tin situacijima, da, najvaznije je da nema apsolutno nikakve infekcije koja prolazi do bebe, to ubrzava situaciju i djeluje na bebicu.

Samo budi smirena, javljaj se, tu smo sve ako triba koja rijec utjehe! 😘 😘 

[lilypie.com]

Demetria

Broj poruka: 776

Prijavi adminu

LoMa drži se biti će sve to dobro. Sa mnom je nedavno ležala cura od 24tjedna joj curkala voda. Izgurali su i bebica i ona. Samo misli pozitivno bebice sve osjete. Polako i mi mislimo na vas.

naša vesela lista se nalazi na 343 stranici.
    Stigla nam i treća bebica. 👶🏻👶🏻👶🏻
    *
    Cure za kavu u Splitu javite se na vanjskimail@gmail.com
    *
    [lilypie.com]

Princess Mimi

Prijavi adminu

LoMa, drži se i misli pozitivno! Plodna voda se obnavlja i moguće je da pod kontrolom izdrzite skroz do termina. Ti si već u lijepim tjednima, tako da uz nadzor doktora i terapiju ne bi trebalo biti velikih problema, a i sad ce ti tamo (ili u Petrovoj) napraviti sve pretrage pa ćeš biti mirnija.
    Uz tebe smo i javljaj nam situaciju ❤️

[lilypie.com]

Princess Mimi

Prijavi adminu

Što se piva i alkohola tiče, slažem se da ima boljih i pametnijih načina za stvaranje mlijeka i da to može samo naštetiti. Nemojte slušati bapske priče 🙈😅

[lilypie.com]

Marta14

Broj poruka: 1710

Prijavi adminu

Loma 💜 Drzi se draga, oni ce napraviti sve da vam bude dobro, da sto duze budete 2u1. A i vec si u tjednima u kojima bebe prezivljavaju. Ja skicam ljetne tu i tamo i ima bebica rodenih 29-30tt, sad su vec velike i kuci.. Drzi se 🙏

Ja sam za dojenje pila caj od piskavice(valjda se tako kaze) po preporuci patronazne..

Napokon ja sam jucer sjedila i u jednom trenutku pomislila da izazi van koliko je nisko.. U utorak se vracam (napokon) doma i razmisljam da odem na pregled.. Cudno mi sve nesto, nisam mirna. 

A💜
    [lilypie.com]
    2014 💙 A

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.