Jesenske bebe 2019. :)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Julie

    Julie

    Broj poruka: 1971

    Prijavi adminu

    Evo ja bih isto rekla da svakom treba dati neki gust, tipa neki ispusni ventil. Moj  dragi ide na kondicijske treninge, kasnije popije cugu s tim deckima i to ima 3 puta tjedno. Nekad tamo znaju zaigrati nogac, znaju se i prijaviti za maraton utrke po Hr, to bude onako jednodnevni odlazak. Ispunjava ga to i mora imati vrijeme za sebe isto tak i da pootrosi novac na opremu ili te kortizacije meni ne smeta. Mi ne pusimo, tj ja od pocetka trudnoce on nikad ni nije, novaca hvala Bogu imamo dovoljno i ne oskudjevamo ni u cemu. Ja volim sminku, skuplju naravno, a slabost su mi tenesice, imam ih zaista mnogo i nikad nije rekao nemoj kupiti jer eto ja na to trosim. Sad kako je doslo dijete vise kupujemo njemu i zaista ima toliko kao da sam trojke rodila. Ne znam, svako na nekaj spiska pare ili potroši vrijeme i sve dok to ne remeti kucni budzet niti vas odnos odnosno vrijeme koje trebate imati jedno za drugo mislim da nije neki problem.

    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Venus

    Frajlaotvorila sam link, pa cu prouciti kasnije.
    Jos nesto me zanima, kad uvodite bebama dude, citala sma ko da nije preporucljivo prije 6tj starosti, a ima i dosta duda koje bebe ne zele. A najcesce prihvate one Mam koje poklone u dm-u s trudnickim poklonom. Kod nas u rodilistu navodno sestre uvaljuju dude isto ko i formulu. Meni je to ok opcija ako je beba bas previse nemirna i place, al se bojim da ne dodje do onog zbunjivanja izmedju bradavice i dude, jer bas zelim da to dojenje uspije i da se potrudim oko toga da bude sve u redu.

    Ja bila u gradu 3ipo sata nakon dugog mirovanja, bas sam se nauzivala na suncu, al jedva dogegala kuci. Ono zabole ledja bas dosta od sjedenja, a kad bi puno hodala odma se jave grcevi…
    Planiramo i u kino veceras i sad se pitam je li previse sjediti cca.3 sata u kinu u ovim tjednima? 😃 samo da me ne razvale opet ledja i grcevi


    Mam dudica se dobije u bubamari, ne dm-u 
    Moj isto cucla nju, super je što imaju te baš male, 0-2 mjeseca, pa im nisu preko pol face. Mislim da i babylove ima isto tak male…. I dok su mali super mi mi je jer Mam nemaju ručkicu, kod drugih koje je imao bi  mahao rukicama i zapeo za tu ručkicu i isčupo si dudu iz usta  Kasnije je malo nezgodno jer se nemaju sve vezice za dude gdje zakačiti onda
    Ja sam bila protivnik dude, nisam ih ni kupovala, nego dobila tu iz bubamare i još dvije uz izdajalicu. Kod nas u bolnici ih ne daju i ne smiju se donositi. Ali majko moja mila, kad sam došla kući, to dijete je stalno mljackalo. Mislim da sam ga jedno 5-6 sati dojila, spustim ga, on opet mljacka. Znam za skokove, navlačenje mlijeka i sve ostalo, ali ja sam mislila da ću se onesvjestiti od umora i dala sam dudu uz koju je on odmah zaspo
    tak da eto, od tad duda 
    Nismo imali problema s dojenjem. 


  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    DijMar

    Nego, dali vi sve imate Trudničku knjižicu? Moja nova gin je rekla da njene trudnice nemaju i da se sve vodi preko kompa, a koliko sam skužila i sad u TA da su oni svi povezani i uopće mi ne gledaju moju knjižicu nego samo ono što je upisano elektronski. Inače se u moj nitko ne može snaći jer je stara gin jako neuredno pisala i nitko živ ne može pročitati, a to je i jedan od razloga koja je ova gin navela zašto el. umjesto obične knjižice…


    Nemam knjizicu, vodim me moj soc gin
    Zadnji put su me vodili u bolnici i isto ju nisam imala


  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Venus

    DijMar

    Venus

    Frajlaotvorila sam link, pa cu prouciti kasnije.
    Jos nesto me zanima, kad uvodite bebama dude, citala sma ko da nije preporucljivo prije 6tj starosti, a ima i dosta duda koje bebe ne zele. A najcesce prihvate one Mam koje poklone u dm-u s trudnickim poklonom. Kod nas u rodilistu navodno sestre uvaljuju dude isto ko i formulu. Meni je to ok opcija ako je beba bas previse nemirna i place, al se bojim da ne dodje do onog zbunjivanja izmedju bradavice i dude, jer bas zelim da to dojenje uspije i da se potrudim oko toga da bude sve u redu.

    Ja bila u gradu 3ipo sata nakon dugog mirovanja, bas sam se nauzivala na suncu, al jedva dogegala kuci. Ono zabole ledja bas dosta od sjedenja, a kad bi puno hodala odma se jave grcevi…
    Planiramo i u kino veceras i sad se pitam je li previse sjediti cca.3 sata u kinu u ovim tjednima? 😃 samo da me ne razvale opet ledja i grcevi

    Meni je patronažna rekla kako iz iskustva može potvrditi da nije istina ako beba ima dudu da ne želi sisati. Stvar je roditelja tj mame hoće li ili ne dati

    Super, to je ohrabrujuce, bar kad su skokovi u razvoju i beba trazi sisati cisto iz komfora 🙂


    Ovo je upravo suprotno, kad su skokovi treba davati sisati sto vise, jer je to priroda uredila tak da sisaju do besvjesti da si navuku dodatnog mlijeka. Ako vuce dudu umjesto sise nece se poceti stvarati vece kolicine, a bebici zeludac raste….


  • Avatar mouse

    mouse

    Broj poruka: 99

    Prijavi adminu

    Marijaa.Ika imamo skroz slicne muzeve haha 😅
    Ja sam mislila da cu i ja ponekad koristit PS za neke svoje igrice al i 3 godine poslije ja nemam interes hah
    Tako ni moj nit pije nit pusi pa nek mu bude 😄

    [lilypie.com]

  • Avatar Venus

    Venus

    Broj poruka: 891

    Prijavi adminu

    Frajla ja bas u dm-u dobila Mam dudu, onu neku najmanju, zelena sa slonicem. Uzela tu poklon vrecicu tamo negdje kraj 2/pocetak 3. mjeseca. Tad su jos davali onu knjizicu s kuponima za popust, al je vrijedila samo do kraja 3.mjeseca i onda sam im slala mail da zahtijevam novu 😅

    A sta ima u Bubamari, mislim zar isto ima pokloj za trudnice? Nisam nikad bila tamo, samo su muz i svekar isli kupiti krevetic i nisu cak nikakav ni kupon za popust ni pogodnost dobili…

    [lilypie.com]

  • Avatar Venus

    Venus

    Broj poruka: 891

    Prijavi adminu

    Kad vec spominjete velicine beba
    Meni je malena prosli put sa 33+5 procijenjena na 2200g (tada navodno dobila 400g u 10dana), a jucer na 35+5 procijenjena na 2500g (sto bi bilo samo 300g u 14dana). I malo me to cudilo, ocekivala sam vise. Al je odmah doktorica rekla da te mjere nisu bas pouzdane, da moze ona imat i vise i manje. Al dok je mjerila i ostalo, glavica je ispala velicinom 4 dana veca, a stomacic i femur 7-10 dana manji, pa me opet to zabrinulo. Nekako mi zvuci po procjeni mala tezina i mali stomacic. Sta mislite, jel to samo okvirno tako i netocno, ili u slucaju da je tocna procjena jel to i dalje ok, oce mi bit manja beba il?

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 1623

    Prijavi adminu

    Ajmeee jedva sam sve pohvatala.. Noemi hvalaaaa budem probala prosvercat mob.. Osim ako nebudem imala sreceee pa da mi brzo krene to sve.. Inace da ako budem dugo tamo mogla bih poludit od dosade jer samnom nema tko u predradjaonu niti u radjaonu.. Negoooo da vam se pohvalim bila ja na depilaciji mojeee ribice hahahah. Znaciii ja sam totalni mazohista nistaaa mene to nije boljelo on zena gleda u mene i ne vjeruje cupka ona mene i kaze svaka vam cast.. A meni vec neugodno koliko me malooooo to cupanje zaboli.. Na najosjetljivijem djelu ja ni da trznem… Uglavnom teta je super profesionalna i brza i jakooo je dobro odradila sve to… Dlaka nigdjeeee… Najbolje potrosenih 70 kn u zivotu.. 😜😜😜😂😂😂😂 Sad sam kompletno spremna za porod.. Nogice i pazuhe cupala sama i sad sam ko bebac glatka svuda hahaahah 😜

  • Deleted user

    Broj poruka: 374

    Prijavi adminu

    Ulijecem sa zimskih 😂 sto se hobija tice budite sretne 
    moj voli satove i odjecu .. ja kad idem u ducan po odjecu to je stradivarius i zara kod njega je Polo i Armani 😂😂 sebi sam priustila sat Diesel jednom za Bozic grizla se 3 mjeseca a on svakih 2 mj kupi novi.. tako da dok su samo ps-ovi u igri i povremeno dobro je
    bar nije redovno ko kod mog 😂😂😂

  • Avatar sunseeker

    sunseeker

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Manich

    Ajmeee jedva sam sve pohvatala.. Noemi hvalaaaa budem probala prosvercat mob.. Osim ako nebudem imala sreceee pa da mi brzo krene to sve.. Inace da ako budem dugo tamo mogla bih poludit od dosade jer samnom nema tko u predradjaonu niti u radjaonu.. Negoooo da vam se pohvalim bila ja na depilaciji mojeee ribice hahahah. Znaciii ja sam totalni mazohista nistaaa mene to nije boljelo on zena gleda u mene i ne vjeruje cupka ona mene i kaze svaka vam cast.. A meni vec neugodno koliko me malooooo to cupanje zaboli.. Na najosjetljivijem djelu ja ni da trznem… Uglavnom teta je super profesionalna i brza i jakooo je dobro odradila sve to… Dlaka nigdjeeee… Najbolje potrosenih 70 kn u zivotu.. 😜😜😜😂😂😂😂 Sad sam kompletno spremna za porod.. Nogice i pazuhe cupala sama i sad sam ko bebac glatka svuda hahaahah 😜


    Jbte mene je bas bolilo🤣 al da, osjecaj nakon je savrsen😂

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.