Jesenske bebe 2019. :)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    Bonbonica čestitam!!
    Mc_zg sretno!
    Moj nema hobi, ali svaki od nas ima svoj posao, svoj tekuci i niti on mene pita na sta trosim niti ja njega, ali nijedno ne radimo neke ludosti s novcem. Za doma placamo kako ko stigne, godisnji isto, nekad ja imam vise jer sam neki bonus dobila nekad on pa taj jace povuce. U svakom slucaju ja vise trosim jer si kupim robu puno cesce od njega. I ne bih imala srca ako on sljaka ko crnac mu se uplest ako nesto sebi kupi od 1500kn. Mislim i ja sam torbicu kad sam htjela platila 2000kn, al sam se konzultirala s njim cisti da se bolje osjecam. Drugo mi je kocka, to je ovisnost i bolest.

    [lilypie.com]

  • Noemi1

    Broj poruka: 2931

    Prijavi adminu

    Manich

    Noemi imam pitanje za tebe zaboravila sam kad si pisala o tome sta nositi u bolnicu da li si ti nosila posebno neku manju torbicu u radjaonu. Ono tipa samo ulozak i one gacice unutra i labelo sto svi pisu da treba ponjet.. Ili si imala jednu torbu koja te cekala u sobi..


    Ja sam si bila pripremila stvari zabradjaonu u vrecicu, unutra je bilo: rucnik, melem, voda, cokoladice za muza, mobitel, punjac, spavacica za dojenje, gel za tusiranje, japanke i roll-on. Na kraju je med. Sestra bila pored mene kad sam to vadila iz kofera i vidjela sta sve imam i nije mi dala nista da ponesem. Samo spavacicu i japanke. Rucnik sam njihov dobila, tusiranje je bez gela i kasnije roll-ona, mobitel mi je zabranila, vodu ne smijem, a cokoladice onda nisam ni ponjela. Iako stvarno mi nista nije trebalo. Ni labelo cak, nisam o tom ni razmisljala. Meni je bio muz, pa mi je proslo dobro vrijeme, al da on nije, falio bi mi mobitel. Tak da predlazem da sakrijes mobitel nekako u spavacicu, da ne vide 🤣 gacice ne nosis, ulozak ti ne treba, ionako si na stolu stalno raskrecena, da mogu zavirit kad dodju doktori. Nakon poroda, oni ti daju ulozak koji drzis i podlogu za pod guzu (podsjeca me na onaj prsluk, kad se ides slikat na rendgenu) 😂😂

    [lilypie.com]

  • Noemi1

    Broj poruka: 2931

    Prijavi adminu

    DijMar

    Curke, imaju li vaši muževi/partneri neke hobije, zapravo ne znam kak bih to nazvala, nešto na što su spremni potrošiti novce za koje vi smatrate da su mogli na nešto pametnije i to vas izluđuje? Uglavnom, moj dragi voli igrice, okej, u početku mi je bila muka kad je dao za neku po 500 - 600 kn, ali ajde, nije to baš toliko često nego jednostavno ja ne vidim svrhu u tome, bacanje love po mome…još uvijek me to malo nadigne, ali lakše pređem prek toga. No danas je izjavio da želi, što je najgore već si je i naručio, neki profi mali auto na daljinski, za 1500 kn!!! Da, već je 3 mj na terenu, da nije si za to vrijeme niš uzeo iako je planirao ići na tekmu u Englesku di bi potrošio još i više, da meni i bebi ne fali niš…ali to je za mene jbn igračka! Najviše mi je krivo što se već dogodilo par puta da uzme neš slično, okej, nije toliko skupo bilo, te se onda ili ne stigne baviti time ili traje par dana i više ga ne privlači. A opet s druge strane kad se smirim i razmislim, ima ljudi koji doslovno popuše novce ili odlaze u kafiće pa potroše na piće, a on niš od toga ne radi…
    Sad sam se opet malo raspalila i zagnjavila, ali treba mi sad neko vrijeme da se ohladim


    Gledaj, svi mi imamo neke troskove na sebe. Netko pusi, netko se opija, netko potrosi na kave, netko se kocka (s muske strane). Mi zene imamo drukcije izdatke, ili su to umjetni nokti, trepavice, solarij, frizura, bojanje farbanje pramenovi, soping i slicno. Misim da mu to ne trebas uzet za zlo. Kad dode beba, ako ne budete imali dovoljno, vjerujem da si nece priustiti igrice ili sto vec. A za sad, akonima, nek potrosi jos na sebe dok stigne. Meni je to sasvim u redu. Nemoj se sekirat za novce, ako vam nista ne fali. Mi zene bi sto stvari, cak i nepotrebnih (za bebu pogotovo), muski su malo prakticniji sto se tog tice, al ce opet potrosit novac na glupost 😂 (nama glupost, njima nije) 

    [lilypie.com]

  • Noemi1

    Broj poruka: 2931

    Prijavi adminu

    Manich

    Noemi imam pitanje za tebe zaboravila sam kad si pisala o tome sta nositi u bolnicu da li si ti nosila posebno neku manju torbicu u radjaonu. Ono tipa samo ulozak i one gacice unutra i labelo sto svi pisu da treba ponjet.. Ili si imala jednu torbu koja te cekala u sobi..


    Ja sam ti zapravo sve spakirala u kofer, sortiralanpo vrecicama, na koje sam napisala: radjaona(napisala sam.gore sta sam spakirala), tusiranje (gel, sampon, rucnici, fen za kosu, roll on, britvica)  beba (pelene, vlazne maramice, kerema za guzu, podloge za previjanje), ulosci/gacice i kozmetika(kaladont, cetkica, micelarna voda, blazinice, stapici za usi, lanolin, jastucici za dojenje, sesirici za dojenje).  Uz to sam imala svoju torbicu sa stvarima (novcanik -samo novci i zdravstvena/dopunsko, kovanice ponesi obavezno ak cea uzimat nesto iz aparata, voda za piti poslije poroda, sok, krizaljke, trudnicka).

    [lilypie.com]

  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    Ma stvar je u tome što je on kao dijete dosta bio zakinut za neke stvari, pogotovo igračke jer mu mama nije mogla priuštiti (bilo ih je 4, a ona većinu vremena samohrana) pa otkako je počeo više zarađivati, tu i tamo mu dođe da si uzme nešto takvo…znam da će kupovat svašta i malome, stvari koje će po meni biti ziher nepotrebne, ali neću se svađati oko toga jer znam da će ga to uspuniti, kao što ga ispunjava uvijek kad svojim nećacima kupi nešto, a oni se rastope… 

    [lilypie.com]

  • Noemi1

    Broj poruka: 2931

    Prijavi adminu

    ivana0907

    Evo nas sa uzv…. 3 sata cekanja ajmee sva sreca pa smo imali gdje sjesti inace neznam kako bi…sve je ok kazu sitna je… ona se raste i razvija svojim tempom i to je najbitnije…. iduci tjedan moram opet pa onda kod svoje na kontrolu… malo je je frka al kaze i ona nemogu ja tu nista promijenit vjerovatnlo je genetika
    po zm sam 32+1 a po uzv 31+1 ima oko 1.5 kg nekako mi se cini malo kolike su vase bebe bile u ovim tjednima?


    Moja je s 33tt bila 1700-1800, tako da se ne opterecujes, rodjena a 2700 (2 tj ranije), apgar 10/10, ja nisam nesto sitna, nije ni muz, vec normalne građe. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Venus

    Venus

    Broj poruka: 891

    Prijavi adminu

    Frajla otvorila sam link, pa cu prouciti kasnije.
    Jos nesto me zanima, kad uvodite bebama dude, citala sma ko da nije preporucljivo prije 6tj starosti, a ima i dosta duda koje bebe ne zele. A najcesce prihvate one Mam koje poklone u dm-u s trudnickim poklonom. Kod nas u rodilistu navodno sestre uvaljuju dude isto ko i formulu. Meni je to ok opcija ako je beba bas previse nemirna i place, al se bojim da ne dodje do onog zbunjivanja izmedju bradavice i dude, jer bas zelim da to dojenje uspije i da se potrudim oko toga da bude sve u redu. 

    Ja bila u gradu 3ipo sata nakon dugog mirovanja, bas sam se nauzivala na suncu, al jedva dogegala kuci. Ono zabole ledja bas dosta od sjedenja, a kad bi puno hodala odma se jave grcevi…
    Planiramo i u kino veceras i sad se pitam je li previse sjediti cca.3 sata u kinu u ovim tjednima? 😃 samo da me ne razvale opet ledja i grcevi

    [lilypie.com]

  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    Nego, dali vi sve imate Trudničku knjižicu? Moja nova gin je rekla da njene trudnice nemaju i da se sve vodi preko kompa, a koliko sam skužila i sad u TA da su oni svi povezani i uopće mi ne gledaju moju knjižicu nego samo ono što je upisano elektronski. Inače se u moj nitko ne može snaći jer je stara gin jako neuredno pisala i nitko živ ne može pročitati, a to je i jedan od razloga koja je ova gin navela zašto el. umjesto obične knjižice… 

    [lilypie.com]

  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    Venus

    Frajlaotvorila sam link, pa cu prouciti kasnije.
    Jos nesto me zanima, kad uvodite bebama dude, citala sma ko da nije preporucljivo prije 6tj starosti, a ima i dosta duda koje bebe ne zele. A najcesce prihvate one Mam koje poklone u dm-u s trudnickim poklonom. Kod nas u rodilistu navodno sestre uvaljuju dude isto ko i formulu. Meni je to ok opcija ako je beba bas previse nemirna i place, al se bojim da ne dodje do onog zbunjivanja izmedju bradavice i dude, jer bas zelim da to dojenje uspije i da se potrudim oko toga da bude sve u redu.

    Ja bila u gradu 3ipo sata nakon dugog mirovanja, bas sam se nauzivala na suncu, al jedva dogegala kuci. Ono zabole ledja bas dosta od sjedenja, a kad bi puno hodala odma se jave grcevi…
    Planiramo i u kino veceras i sad se pitam je li previse sjediti cca.3 sata u kinu u ovim tjednima? 😃 samo da me ne razvale opet ledja i grcevi


    Meni je patronažna rekla kako iz iskustva može potvrditi da nije istina ako beba ima dudu da ne želi sisati. Stvar je roditelja tj mame hoće li ili ne dati

    [lilypie.com]

  • Avatar Venus

    Venus

    Broj poruka: 891

    Prijavi adminu

    DijMar

    Venus

    Frajlaotvorila sam link, pa cu prouciti kasnije.
    Jos nesto me zanima, kad uvodite bebama dude, citala sma ko da nije preporucljivo prije 6tj starosti, a ima i dosta duda koje bebe ne zele. A najcesce prihvate one Mam koje poklone u dm-u s trudnickim poklonom. Kod nas u rodilistu navodno sestre uvaljuju dude isto ko i formulu. Meni je to ok opcija ako je beba bas previse nemirna i place, al se bojim da ne dodje do onog zbunjivanja izmedju bradavice i dude, jer bas zelim da to dojenje uspije i da se potrudim oko toga da bude sve u redu.

    Ja bila u gradu 3ipo sata nakon dugog mirovanja, bas sam se nauzivala na suncu, al jedva dogegala kuci. Ono zabole ledja bas dosta od sjedenja, a kad bi puno hodala odma se jave grcevi…
    Planiramo i u kino veceras i sad se pitam je li previse sjediti cca.3 sata u kinu u ovim tjednima? 😃 samo da me ne razvale opet ledja i grcevi

    Meni je patronažna rekla kako iz iskustva može potvrditi da nije istina ako beba ima dudu da ne želi sisati. Stvar je roditelja tj mame hoće li ili ne dati


    Super, to je ohrabrujuce, bar kad su skokovi u razvoju i beba trazi sisati cisto iz komfora 🙂

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.