Gestacijski dijabetes

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Malina1989

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    spaljena

    Malina1989

    Pozdrav drage cure,
    Trevala bi vaše savjete vezano za prehranu za gest dijabetes koji mi je dijagnosticiran nakon ogtt. Gin me poslao na dijetu 1800kcal i da odem na vuk vrh.
    Planiram sutra otici ali sam vec krenula s prehranom.
    Da li se moze zamjeniti ona kuhana šunka sa purecom delux? I čitam svugdje da ne treba voćki puno jesti a na jelovniku i za dorucak i rucak i jos za užinu voće??
    Ako neka ima plan prehrane sa harni poliklinike ,ne mogu naci na njihovoj stranici:)

    Malina1989, sad si vec dobila informacije s VV vezano uz dijetu? Ako zelis dodatno prosiriti meni imas na pliva zdravlje popise namirnica i gramaze. Probat cu link stavit. Imas sada kakvih pitanja, nedoumica?


    Hej, jesam da, malo pomalo sam se ufurala mada sam jučer imala tako potrebu za nečim slatkim al nisam se dala😁 
    U srijedu cu si raditi guk profil , ako bude sve dobro, jel se u redu počastiti nekom slasticom🙈😋?  

  • Malina1989

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    spaljena


    Hvala ti, evo sad sam počela razmislajti o nedoumicama.. vidim od začina sta se smije staviti a da se ne ubraja, a jel smije sol? 
    I npr ako pravim varivo i stavim povrce unutra i piletinu mogu isto te sve začine samo da nema zaprške? 
    Jel smijemo mozzarelu, kavu crnu s malo mlijeka? 
    I ribe sve,losos ,orada? 🙂

  • minni_me87

    Broj poruka: 121

    Prijavi adminu

    Malina1989

    spaljena


    Hvala ti, evo sad sam počela razmislajti o nedoumicama.. vidim od začina sta se smije staviti a da se ne ubraja, a jel smije sol?
    I npr ako pravim varivo i stavim povrce unutra i piletinu mogu isto te sve začine samo da nema zaprške?
    Jel smijemo mozzarelu, kavu crnu s malo mlijeka?
    I ribe sve,losos ,orada? 🙂


    Tesko je bez soli ista jesti🙈 
    Bez zaprške i jestivo je, inace je bljutavo. Meni je mucno ako hrana nije slana🤣
    Za mozzarelu nisam sigurna  ali kavu smijes s malo mlijeka. Ja stavljam sojino mlijeko jer ima manje kalorija.
    Za ribu ne znam, školjke inace ne preporucuju u trudnoci.
    Vjerujem da netko ovdje zna😊

  • spaljena

    Broj poruka: 46

    Prijavi adminu

    Malina1989

    spaljena


    Hvala ti, evo sad sam počela razmislajti o nedoumicama.. vidim od začina sta se smije staviti a da se ne ubraja, a jel smije sol?
    I npr ako pravim varivo i stavim povrce unutra i piletinu mogu isto te sve začine samo da nema zaprške?
    Jel smijemo mozzarelu, kavu crnu s malo mlijeka?
    I ribe sve,losos ,orada? 🙂


    Ja sam sve zacine koristila, a zaprsku i inace ne stavljam u jela. Zamjenila sam aceto sa jabucnim octom jer je zdraviji..tako i maslinovo ulje. Sve sto sam uzela u ruke sam citala tablicu kalorijski vrijednosti i vecinu stvari kupovala light verziju.. jer i masno dize secer. Jela sam mozzarelu,al kolicinu prema tablici..isto i kulen, pastetu itd. znaci sve namjernice, ali vagane! Kavu sam pila bez secera, nekada s malo mlijeka, a nekad bez. I ribu sam svakakvu jela.. sa rostilja, leso, iz konzerve…

  • spaljena

    Broj poruka: 46

    Prijavi adminu

    Malina1989

    spaljena

    Malina1989

    Pozdrav drage cure,
    Trevala bi vaše savjete vezano za prehranu za gest dijabetes koji mi je dijagnosticiran nakon ogtt. Gin me poslao na dijetu 1800kcal i da odem na vuk vrh.
    Planiram sutra otici ali sam vec krenula s prehranom.
    Da li se moze zamjeniti ona kuhana šunka sa purecom delux? I čitam svugdje da ne treba voćki puno jesti a na jelovniku i za dorucak i rucak i jos za užinu voće??
    Ako neka ima plan prehrane sa harni poliklinike ,ne mogu naci na njihovoj stranici:)

    Malina1989, sad si vec dobila informacije s VV vezano uz dijetu? Ako zelis dodatno prosiriti meni imas na pliva zdravlje popise namirnica i gramaze. Probat cu link stavit. Imas sada kakvih pitanja, nedoumica?

    Hej, jesam da, malo pomalo sam se ufurala mada sam jučer imala tako potrebu za nečim slatkim al nisam se dala😁
    U srijedu cu si raditi guk profil , ako bude sve dobro, jel se u redu počastiti nekom slasticom🙈😋?


    Malo prosurfaj pa ces naci zdravih slastica..😉 ja cijelo ljeto radim nice cream. Baza je smrznuta banana, a dalje dodajes sto zelis (breskve, borovnice, gorki kakao…). Brzo ces se odviknut od secera…samo snazno 💪
    Jel si sama vadis krv za GUK? Meni su puno pomogle upute sestre sa VV.

  • minni_me87

    Broj poruka: 121

    Prijavi adminu

    Ne bi ti nista bilo i da pojedes nesto slatko. Čoksa sa 70 i vise posto kakaa je sasvim jestiva, ali i od kugle sladoleda i jedne bajadere ti ne bude nista (osim sto ce beba bit malo aktivnija) 😊 
    Mene gin salje sad svaka tri tjedna na GUK a svaki put mi dobar🙄

  • Malina1989

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    spaljena

    Malina1989

    spaljena

    Malina1989

    Pozdrav drage cure,
    Trevala bi vaše savjete vezano za prehranu za gest dijabetes koji mi je dijagnosticiran nakon ogtt. Gin me poslao na dijetu 1800kcal i da odem na vuk vrh.
    Planiram sutra otici ali sam vec krenula s prehranom.
    Da li se moze zamjeniti ona kuhana šunka sa purecom delux? I čitam svugdje da ne treba voćki puno jesti a na jelovniku i za dorucak i rucak i jos za užinu voće??
    Ako neka ima plan prehrane sa harni poliklinike ,ne mogu naci na njihovoj stranici:)

    Malina1989, sad si vec dobila informacije s VV vezano uz dijetu? Ako zelis dodatno prosiriti meni imas na pliva zdravlje popise namirnica i gramaze. Probat cu link stavit. Imas sada kakvih pitanja, nedoumica?

    Hej, jesam da, malo pomalo sam se ufurala mada sam jučer imala tako potrebu za nečim slatkim al nisam se dala😁
    U srijedu cu si raditi guk profil , ako bude sve dobro, jel se u redu počastiti nekom slasticom🙈😋?

    Malo prosurfaj pa ces naci zdravih slastica..😉 ja cijelo ljeto radim nice cream. Baza je smrznuta banana, a dalje dodajes sto zelis (breskve, borovnice, gorki kakao…). Brzo ces se odviknut od secera…samo snazno 💪
    Jel si sama vadis krv za GUK? Meni su puno pomogle upute sestre sa VV.


    Da moram malo pogledati što sve ima od zdravog slatkog🙈
    Sama cu si vaditi da😭 prvi puta
    Stvarno je super sestra sa VV , baš me i umirila, kaže čim izbaciš slatko to će već biti dobro
    Meni je natašte bio 4.4, nakon sat 10.6 a treći 8.9

  • spaljena

    Broj poruka: 46

    Prijavi adminu

    Curke, malac se pozurio 😆 Rodila sam ga u srijedu ujutro. On je super..nisu nis komentirali za secer ni moj ni njegov 🤷‍♀️ 💪

  • Avatar Mrvica2019

    Mrvica2019

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    spaljena

    Curke, malac se pozurio 😆 Rodila sam ga u srijedu ujutro. On je super..nisu nis komentirali za secer ni moj ni njegov 🤷‍♀️ 💪


    Cestitam!! 😃😍🎉 Sto brzi oporavak i puno srece dalje! Hoce li ti ponovno mjeriti secer? Nakon poroda se smije jest opet slatko?  Ja sam si za bolnicu pripremila neke kekse i cokoladice, jesu neke zdravije, ali imaju secera.
    Inace sam malo sad popustila, svaki put kad sam mjerila secer bio je ok i kilaza mi je vec neko vrijeme ista. Kupila sam u konzumu i mulleru cokolade bez dodatnog secera (imaju malo nesto secera), jedem sladoled onaj highlife ili alive, no sugar napolitanke i sl pa mi je to ok, al je to sve naravno punoo skuplje.. Sto manje secera to je visa cijena 🙄😒

    [lilypie.com]

  • minni_me87

    Broj poruka: 121

    Prijavi adminu

    Čestitam, mazite se i pazite i konacno se najedi 🥳😉🥰

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.