Gestacijski dijabetes

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • spaljena

    Broj poruka: 46

    Prijavi adminu

    🤣😂 mislim da smo se samo umorile od sekirancije pa zato slabo pisemo..
    Trudim se i dalje drzat dijete, al sam sve gladnija i gladnija. 😢😖
    Bas me zanima: koliko ste kila dobile u trudnoci uz ovu dijetu?

  • minni_me87

    Broj poruka: 121

    Prijavi adminu

    Eh, malo je reci da sam stalno gladna, svakih sat i pol meni zelzdac kruli 🙈 a kad sam gladna, onda sam nervozna i nije mi do nicega…
    30. tjedana, 5kg dobila, s tim da se striktno ne drzim dijete, nego jedem sve ali umjereno iako ponekad pojedem vise nego sto bih smjela. Krecem se prilicno dovoljno tak da i to vjv ima nekog utjecaja, a inace sam mrsavica pa mi je samo trbuh iskocio i nesto guze😁

  • spaljena

    Broj poruka: 46

    Prijavi adminu

    😆 razumijem te skroz s ovom nervozom..🙈
    Ja sam evo 37 TT i sve skupa sam dobila 7kg.. i to kaj velis minni_me 87 samo imam loptu umjesto trbuha i nis vise se nije promjenilo na tijelu.. 🤣 
    Zadnjih dva tjedna me muci niski tlak.. bjezi mi slika i manta mi se. Ima ko takvih problema?

  • Malina1989

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Pozdrav drage cure,
    Trevala bi vaše savjete vezano za prehranu za gest dijabetes koji mi je dijagnosticiran nakon ogtt. Gin me poslao na dijetu 1800kcal i da odem na vuk vrh.
    Planiram sutra otici ali sam vec krenula s prehranom.
    Da li se moze zamjeniti ona kuhana šunka sa purecom delux? I čitam svugdje da ne treba voćki puno jesti a na jelovniku i za dorucak i rucak i jos za užinu voće??
    Ako neka ima plan prehrane sa harni poliklinike ,ne mogu naci na njihovoj stranici:)

  • minni_me87

    Broj poruka: 121

    Prijavi adminu

    Malina1989

    Pozdrav drage cure,
    Trevala bi vaše savjete vezano za prehranu za gest dijabetes koji mi je dijagnosticiran nakon ogtt. Gin me poslao na dijetu 1800kcal i da odem na vuk vrh.
    Planiram sutra otici ali sam vec krenula s prehranom.
    Da li se moze zamjeniti ona kuhana šunka sa purecom delux? I čitam svugdje da ne treba voćki puno jesti a na jelovniku i za dorucak i rucak i jos za užinu voće??
    Ako neka ima plan prehrane sa harni poliklinike ,ne mogu naci na njihovoj stranici:)


    https://poliklinika-harni.hr/trudnoca/pregled/dijeta-1800-kcal [poliklinika-harni.hr]

  • minni_me87

    Broj poruka: 121

    Prijavi adminu

    Malina1989

    Pozdrav drage cure,
    Trevala bi vaše savjete vezano za prehranu za gest dijabetes koji mi je dijagnosticiran nakon ogtt. Gin me poslao na dijetu 1800kcal i da odem na vuk vrh.
    Planiram sutra otici ali sam vec krenula s prehranom.
    Da li se moze zamjeniti ona kuhana šunka sa purecom delux? I čitam svugdje da ne treba voćki puno jesti a na jelovniku i za dorucak i rucak i jos za užinu voće??
    Ako neka ima plan prehrane sa harni poliklinike ,ne mogu naci na njihovoj stranici:)


    https://poliklinika-harni.hr/trudnoca/pregled/dijeta-1800-kcal [poliklinika-harni.hr]

  • minni_me87

    Broj poruka: 121

    Prijavi adminu

    minni_me87

    Malina1989

    Pozdrav drage cure,
    Trevala bi vaše savjete vezano za prehranu za gest dijabetes koji mi je dijagnosticiran nakon ogtt. Gin me poslao na dijetu 1800kcal i da odem na vuk vrh.
    Planiram sutra otici ali sam vec krenula s prehranom.
    Da li se moze zamjeniti ona kuhana šunka sa purecom delux? I čitam svugdje da ne treba voćki puno jesti a na jelovniku i za dorucak i rucak i jos za užinu voće??
    Ako neka ima plan prehrane sa harni poliklinike ,ne mogu naci na njihovoj stranici:)


    Nest me zafrkava forum, uglavnom, jako slicno tome je i dijeta iz Petrove.
    Ja sam cijelo vrijeme jela tu delux purecu. Mozes ti sebi i prilagoditi neku hranu jer ta njihova dijeta bas i nije jednostavna za izdrzati u trudnoci narocito jer tijelo i beba traze svoje. 
    Ja sam recimo ujutro umjesto voća pojela paradajz (bolje mi pasao uz šunku). 😁
    Nabavi si aparatic pa se sama pikas i vidjet ces da ti neke namirnice vise dizu secer a neke manje i prema tome se orijentiras. 
    Ako imas pitanja, ima nas vise slatkih ovdje pa cemo ti rado odgovoriti 😊

  • Malina1989

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    minni_me87

    minni_me87

    Malina1989

    Pozdrav drage cure,
    Trevala bi vaše savjete vezano za prehranu za gest dijabetes koji mi je dijagnosticiran nakon ogtt. Gin me poslao na dijetu 1800kcal i da odem na vuk vrh.
    Planiram sutra otici ali sam vec krenula s prehranom.
    Da li se moze zamjeniti ona kuhana šunka sa purecom delux? I čitam svugdje da ne treba voćki puno jesti a na jelovniku i za dorucak i rucak i jos za užinu voće??
    Ako neka ima plan prehrane sa harni poliklinike ,ne mogu naci na njihovoj stranici:)

    Nest me zafrkava forum, uglavnom, jako slicno tome je i dijeta iz Petrove.
    Ja sam cijelo vrijeme jela tu delux purecu. Mozes ti sebi i prilagoditi neku hranu jer ta njihova dijeta bas i nije jednostavna za izdrzati u trudnoci narocito jer tijelo i beba traze svoje.
    Ja sam recimo ujutro umjesto voća pojela paradajz (bolje mi pasao uz šunku). 😁
    Nabavi si aparatic pa se sama pikas i vidjet ces da ti neke namirnice vise dizu secer a neke manje i prema tome se orijentiras.
    Ako imas pitanja, ima nas vise slatkih ovdje pa cemo ti rado odgovoriti 😊


    Hvala ti puno na odgovoru🙂, sva sam zbunjena od tog proučavanja, prvo sam se uplašila jako 🤯🥴 nadam se da ce mi nakon mjerenja guk profila bit lakše i opuštenije😌
    Koliko sam skuzila matovilac i tikvice mogu uvijek dodati kao prilog, a jel začinjavate hranu s čime, jel smijemo nesto i u pećnici da nije kuhano samo🙃?

  • minni_me87

    Broj poruka: 121

    Prijavi adminu

    Ma ja ti zapravo jedem sve 🙈 pisala sam ranije da mi krumpir dize secer pa ga izbjegavam ali ponekad ga pojedem. Salate smijes sve, iskoristi sezonsko povrce (npr krastavac ti ima malo kalorija i nizsk glikemijski indeks). Prouci po netu koje namirnice imaju visi glikemijski indeks i kalorijsku vrijednost pa ces se lakse orjentirati.
    Bitno ti je da imas vise ali manjih obroka. 
    U pocetku sam jela samo ribu i piletinu, kuhanu ili pecenu  na papiru u pecnici i posoljenu. U pocetku mi je bilo fino, ali kasnije mi je vec na uši izlazio okus pileta i ribe🤣

  • minni_me87

    Broj poruka: 121

    Prijavi adminu

    S tim da su meni svi GUKovi bili dobri. Ogtt mi ne samo bio previsok. 
    Odradi prvo guk profil pa ces znati vise kako se ponasati. 
    I meni je tromjesecni secer bio dobar, a bebolino prati tjedne pa si mogu dozvolit malo vise papice🙈

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.