Gestacijski dijabetes

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • minni_me87

    Broj poruka: 121

    Prijavi adminu

    I meni je ogtt bio visok.
    Ako mozes radije odi u petrovu ili VV, oni tamo ipak imaju vise iskustva s GD. 
    Ne brini jel beba dovoljno dobiva, uzme ona sebi onoliko koliko treba 😊
    Tu dijetu dobijes di god isla. Iako se ja bas nisam drzala dijete (pisala sam vec o tome)🙈, lako ces se naviknuti na taj rezim prehrane. Za mrvice u trbuhu, sve smo spremne uciniti 😊

  • minni_me87

    Broj poruka: 121

    Prijavi adminu

    Nemoj se sada zamarati jesu vrijednosti okey, poslusaj prvo dr sta ce ti reći i slijedi njihove upute.
    I stres ti moze malo povisiti razinu secera pa ne panicari nego se koliko toliko opusti i cekaj misljenje dr
    Znam, lako meni reci kad sam se rjesila toga, ali vidis da hrpa zena ratuje s GD i sad se vec mazimo sa slatkim bebicama😄

  • Avatar Emmie

    Emmie

    Broj poruka: 1361

    Prijavi adminu

    MalaMarelice, ja i ti smo u istoj situaciji.

    I ja mjerim šećer 4 puta na dan. Dobila sam ovakve granice:

    Natašte ili prije jela do 5.3
    1 sat poslije jela do 7.8
    Prije spavanja 7.8

    Ja jedem hranu koja je visoka u proteinima, zdravijim masnoćama i mnogo zeleni, pa ni ja nisam toliko gladna.
    Nadam se da ti je ovo malo pomoglo.

    [lilypie.com]

  • Avatar Emmie

    Emmie

    Broj poruka: 1361

    Prijavi adminu

    I da, još nešto. Ne vjerujem da su bebe gladne, one neprestano dobivaju sve što im treba od nas, a ako uzimaš neke vitamine za trudnoću onda im baš ništa ne fali (tako mi je rekla babica). Ja već slijedim tu diabetičarsku dijetu preko mjesec dana. Imala sam nedavno ultrazvuk i beba je savršene veličine, možda samo malo veća , ali ipak u granicama normale.

    [lilypie.com]

  • Avatar malamarelica

    malamarelica

    Broj poruka: 564

    Prijavi adminu

    Minnieme88 hvala, puno si me utjesila! ❤ Mislim da je kod mene stres glavni uzrok. S tim se borim cijelu trudnocu.
    Emmie 🥰 ja evo cekam ponedjeljak da vidim taj profil i cujem sta ce mi reci za prehranu. Nisam ni ja gladna, samo nikakvih ideja nemam za obroke. Slijedim vec treci dan onaj isti jelovnik, nekako me strah da ne pogrijesim s necim, a opet znam da mora biti raznovrsno. Jel ti vazes te namirnice? Ako ti se bude dalo napisi mi nekakvih par recepata sta ti jedes za koji obrok. Da, to mi je bas najbitnije, da on bude sit. Meni nije beba veca, cak je i malo manja par dana, ali isto u granicama, tako je od pocetka bilo. Doktor kaze da je normalno jer sam i ja sitne grade. A i muz mi je nizak. 

    https://lb1f.lilypie.com/EqiIp2.png [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Emmie

    Emmie

    Broj poruka: 1361

    Prijavi adminu

    MalaMarelice, sigurna sam da ti to dobro radiš, jer se vidi iz tvojih rezultata mjerenja šećera kod kuće. Ja ne slijedim nikakav jelovnik jer nisam u Hrvatskoj, pa mi nisu ništa dali. Ali snašla sam se dobro. Zamisli, jednom sam pojela sam samo 150 grama graha i šećer mi je skočio na 9.2 sat vremena poslije jela. 😫 Zato ti je moja dijeta malo radikalna, ali sam sretna i spremna da dijelim recepte sa tobom. 
    Neki dan sam jela argetu sa krastavicom umijesto kruha. Možeš misliti koja je to tuga 😆

    [lilypie.com]

  • Avatar malamarelica

    malamarelica

    Broj poruka: 564

    Prijavi adminu

    Joj, da, sad se sjecam, ti si u Londonu jel tako? Sta ti kazu za tvoje rezultate? 
    Evo, ja sam sad u 7 za zajutrak pojela 1 krisku razenog kruha s maslacem i popila casu mlijeka. U 10 imam dorucak za koji nemam pojma sta da jedem. 🤷‍♀️ Jutros mi je nataste bio 4.5. E, sad koliko je to pouzdano preko tih aparatica. 
    Da, znam da grah ima puno ugljikohidrata.. ali moramo unositi i njih. Jedes li integralnu tjesteninu, rizu? 

    https://lb1f.lilypie.com/EqiIp2.png [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Emmie

    Emmie

    Broj poruka: 1361

    Prijavi adminu

    Da, u Londonu sam. Rezultati nisu bili baš najbolji. Natašte 6.2, 2 sata poslije slatkog pića 11.0! 
    Ja ne jedem kruh (osim jednog specifičnog za dijete niske u ugljikohidratima). Ne jedem ni tjestenu, niti rižu, ni krompir, skoro ništa od toga. Ali to ne znači da ti to ne možeš jesti. Znat ćeš više kako pojedina hrana utječe na tvoj šećer što više budeš mjerila šećer poslije jela. 4.5 natašte je super! 
    Pokušaj izmjeriti šećer sat vremena nakon jela pa ćeš vidjeti. Vrijednosti do 7.8 su u redu. 
    Ja sam sad jela pistaćije jer je još jako rano za bilo kakvo pravo jelo. Za doručak mislim pojesti jaja i avokado.

    [lilypie.com]

  • Avatar malamarelica

    malamarelica

    Broj poruka: 564

    Prijavi adminu

    Uf, bas ti je radikalna dijeta. A kako onda unosis ugljikohidrate? Jedes li mlijecno.. Znaci, smijemo pistacije, bademe itd. Koliko, saku? Ili i to treba vagati? Jedes li jaja samo kuhana ili i peces? Meni je strasno to kad citam tipa 1/2 avokada, 3/4 salice necega. To mi je najgore, to vaganje. A opet se brinrm da necu pojesti tipa previse mesa, pa uzmem samo 1 komad. Znam samo da salatu kao matovilac smijem koliko hocu jer ima jako malo UH. Sorry, imam puno pitanja, a dani do ponedjeljka traju cijelu vjecnost. Puno mi pomaze ovako kad pricamo.
    Mjerila sam i ja sat nakon. Meni je zasad najvise bilo 6.4. Ali kazem, nisam ti ja bas sigurna u te aparatice. Jesu tebi rekli da ih koristis? Znam da vama vode trudnocu midwifes pa zato ne pisem doktori.
    Znaci iako ne jedes UH bebi je super i lijepo napreduje, hvala Bogu.

    https://lb1f.lilypie.com/EqiIp2.png [lb1f.lilypie.com]

  • minni_me87

    Broj poruka: 121

    Prijavi adminu

    Ma trebas jesti i UH, ali ne previše. Bitna je raznovrsna i cesta prehrana. Meni je krumpir dizao secer pa sam ga izbjegavala, ali barem dva puta mjesecno bi pojela malo i njega.
    Dok sam se striktno drzala dijete, spekla bih si lososa na papiru u pećnici, integralnu rizu, tikvice, salatu… 
    Voće jela jabuke, koje sad ne mogu ni ocima pogledat🤣
    Kasnije sam jela sve od voća.
    I kretanje je korisno.
    Moja sreca da je bilo ljeto i hrpa povrca voca je bila dostupna i hodanja

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.