Gestacijski dijabetes

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • tipkovnica1983

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Ja ću sutra otići do Vuk Vrhovca.Ma natašte mi je bio 5.1.,baš onaj granični, nakon 2.sata 10.8,nakon toga 6.2.,sad sam u 27.tjednu i dobila sam 6.kila.Idem na yogu i šećem svaki dan tak da nije da baš doma ležim i žderem😁. Recimo da pazim kaj jedem Al želja za slatkim me ubija,ne znam koji mi je vrag. U prvom tromjesečju uopće mi nije pasalo slatko a sad.. 🙄. Iskreno, mislim da se s tim šećerom fakat pretjeruje,dosta su spustili granice od prije par godina i sad ispada da skoro svaka trudnica ima šećer! 

  • Embarasada

    Broj poruka: 464

    Prijavi adminu

    Beba

    Imam i ja ,OGTT radila u 12.tj i od onda na dijeti,svaka 4 tj radila profil -24 h u bolnici,trudila se maximalno koliko sam mogla da se držim dijete,izgubila 6kg ,posljednjih mjesec dana sam na inzulinu ,kad nisam mogla izdržati pojela bi i nešto slatko,sa bebom je sve ok,za sad nije ništa veća,niti se vide druge posljedice dijabetesa. Uvijek bi se živa pojela kada bi jela nešto šta ne smijem i šta nisam odmah u prvim tjednima tražila OGTT jer se onda svi organi razvijaju.
    Nekako mislim da je bolje bit više opušten u vezi toga jer i stres utječe na šećer,ali eto ja si nisam mogla pomoć,puno mi je značilo šta sam napravila ehokardiografiju pa su mi oni potvrdili da je sve ok sa bebinim srcem.


    Jel ti baš jako visok, kako to da si na inzulinu?

  • Avatar Beba

    Beba

    Broj poruka: 1073

    Prijavi adminu

    Natašte prelazio 6 a preko dana ok,pa mi dali onaj bazalni navečer da ga mogu držati ispod 6. Kako trudnoća odmiče tako gušterača mora pojačano raditi zbog utjecaja hormona.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    DANTE

  • Avatar Beba

    Beba

    Broj poruka: 1073

    Prijavi adminu

    Većina trudnica prođe bez inzulina i bilo kakvih komplikacija,meni je OGTT bio odmah loš5.7 ,15,10.5
    imam genetske predispozicije za dijabetes+ dob (38 g). 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    DANTE

  • Avatar Beba

    Beba

    Broj poruka: 1073

    Prijavi adminu

    tipkovnica1983

    Ja ću sutra otići do Vuk Vrhovca.Ma natašte mi je bio 5.1.,baš onaj granični, nakon 2.sata 10.8,nakon toga 6.2.,sad sam u 27.tjednu i dobila sam 6.kila.Idem na yogu i šećem svaki dan tak da nije da baš doma ležim i žderem😁. Recimo da pazim kaj jedem Al želja za slatkim me ubija,ne znam koji mi je vrag. U prvom tromjesečju uopće mi nije pasalo slatko a sad.. 🙄. Iskreno, mislim da se s tim šećerom fakat pretjeruje,dosta su spustili granice od prije par godina i sad ispada da skoro svaka trudnica ima šećer!


    To ti nije ništa ,jedva prelazio granicu,ne moraš se zbog toga stresirat i gristi ako pojedeš nešto slatko.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    DANTE

  • tipkovnica1983

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Hvala ti Beba! Želim ti sve najbolje, kad ti je termin? 

  • Avatar Beba

    Beba

    Broj poruka: 1073

    Prijavi adminu

    Hvala ti,tebi također želim isto,termin mi je 09.03.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    DANTE

  • tipkovnica1983

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Znači još malo pa je gotova muka😁

  • Avatar Bluegirl

    Bluegirl

    Broj poruka: 497

    Prijavi adminu

    Cure, pitanje za v.vrhovac, izdaju li se nalazi samo izmedu 12 i 13 sati? Cini mi se da je tak rekla kad sam bila na onom predavanju o zdravoj prehrani. I jesu li nalazi gotovi odmah sljedeci dan? 

    [lilypie.com]

  • Embarasada

    Broj poruka: 464

    Prijavi adminu

    Zar nisi dobila 9naj papirić gdje piše kad da dođeš? Da sutradan,  meni je pisalo u 12h soba 301.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.