Gestacijski dijabetes

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Majchi511

    Broj poruka: 74

    Prijavi adminu

    Schinin ma da kuzim, samo nije nigdje bilo navedeno da su druge jedinice i da je u njemačkoj,pa zato mi bilo čudno jel reko to je ne znam kakav šećer il sam mislila da fali točka između. 😁 al da kak i ti kažeš kile nisu bitne ja sam s 27tt trenutno na +3 a znam prijateljica koje su po 15-20 dobivala pa nisu imale šećer… ili recimo seka spada pod njih a imamo iste genetske predispozicije za šećer s obzirom da su s tatine strane svi secerssi,ona u trudnoći nista a dobila 20 kg a meni eto povišeni. Al sve je dobro dok se doma možemo regulirati i ne ići u bolnicu..

  • ivana0710

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Radila sam ogtt 
    Glukoza 0h-4.0
    Glukoza nakon 2 sata -6.8
    Dali je to gest.dijabetes?kod gin sam narucena tek za tjedan dana.trudna 26 tj.hvala

  • Majchi511

    Broj poruka: 74

    Prijavi adminu

    Ivana0710 mislim da ne, nakon dva sata gornja granica je 8.5 , na nalazu bi ti kraj vrijednosti pisalo H da je povišeni. 

  • Deleted user

    Broj poruka: 710

    Prijavi adminu

    ivana0710

    Radila sam ogtt
    Glukoza 0h-4.0
    Glukoza nakon 2 sata -6.8
    Dali je to gest.dijabetes?kod gin sam narucena tek za tjedan dana.trudna 26 tj.hvala


    To je savrseni nalaz!

    Moj je u 26.tt bio (4.6, 8.0, 6.4) i neki dan na pregledu trakica pokazu glukozu u urinu i sad u 34.tt ja moram ponavljati OGTT, ako ima koja sa slicnim iskustvom, nek mi javi jer sam zbunjena odakle odjednom secer u urinu ako je sve do sad bilo uredno 🤷🏼‍♀️

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • ian1910

    Broj poruka: 173

    Prijavi adminu

    Cure jedno pitanje
    U 24tj sam išla radi oggt i prva vrijednost natašte mi je bila 5.1 mora biti manje od 5.1 (dan prije jela kolače zaboravila na test) ostale dvije vrijednosti niske.
    Moj gin odmah digo frku rekao je da je to dijabetes i stavio me na dijetu.
    Nakon mj dana ponovila sam guk profil i sve vrijednosti jako niske natašte 4.6 i ostale tri jako niske sve ispod pet.
    No oni me i dalje vode kao da imam dijabetes i Time pripisuju veličinu bebe (skoro mj dana veća nego sto bi trebala biti)
    E sad pitam se jel zaista to zbog tako malo povišenog šećera ili je samo genetika ili jesto treće? 
    Za sedam dana moram ponovo ponoviti test… eto… sve me to buni… 

  • Avatar pepe1907

    pepe1907

    Broj poruka: 949

    Prijavi adminu

    ian1910

    Cure jedno pitanje
    U 24tj sam išla radi oggt i prva vrijednost natašte mi je bila 5.1 mora biti manje od 5.1 (dan prije jela kolače zaboravila na test) ostale dvije vrijednosti niske.
    Moj gin odmah digo frku rekao je da je to dijabetes i stavio me na dijetu.
    Nakon mj dana ponovila sam guk profil i sve vrijednosti jako niske natašte 4.6 i ostale tri jako niske sve ispod pet.
    No oni me i dalje vode kao da imam dijabetes i Time pripisuju veličinu bebe (skoro mj dana veća nego sto bi trebala biti)
    E sad pitam se jel zaista to zbog tako malo povišenog šećera ili je samo genetika ili jesto treće?
    Za sedam dana moram ponovo ponoviti test… eto… sve me to buni…


    ista priča kod mene od 12tj…vadila guk profile svako malo jer su mi se zgrušavali jedan mi bio dobar..tj.imala sam 3od4 vrijednosti ne zgrušane..hehe ujutro isto max 4.8…i ja sam kao na dijeti ali je se ne držim..bas mi rekla sestra da joj nije jasno zasto me muce kad mi vrijednosti nisu ni na granici a oni me vode da imam secer..jedino kaj im se je svida jos mojih +7kg…al ih ja sve ignoriram 😉

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 710

    Prijavi adminu

    Justme123

    ivana0710

    Radila sam ogtt
    Glukoza 0h-4.0
    Glukoza nakon 2 sata -6.8
    Dali je to gest.dijabetes?kod gin sam narucena tek za tjedan dana.trudna 26 tj.hvala

    To je savrseni nalaz!

    Moj je u 26.tt bio (4.6, 8.0, 6.4) i neki dan na pregledu trakica pokazu glukozu u urinu i sad u 34.tt ja moram ponavljati OGTT, ako ima koja sa slicnim iskustvom, nek mi javi jer sam zbunjena odakle odjednom secer u urinu ako je sve do sad bilo uredno 🤷🏼‍♀️


    Vidim da nema slicnih iskustava, ali evo ja sam ponavljala ogtt danas i pise 4.4, 6.1, 8.5 i dijagnoza gestacijskog dijabetesa radi te zadnje vrijednosti koja je na gornjoj granici. Mozda nekome u buducnosti pomogne. Receno mi je da cak i nije toliki problem sto je vrijednost nakon 2 sata veca od one nakon sat vremena nego to sto je na gornjoj granici i zato dijabetes. 2 mjeseca nakon poroda ponavljanje OGTT-a.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • tipkovnica1983

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    I ja imam GB. Moram na Vuk Vrhovac, uglavnom cijelu trudnoću sam u nekom zen stanju bila a otkad mi je dijagnosticirano ovo sr…baš sam živčana jer samo razmišljam što ću jesti i ako pojedem nešto slatko osjećam se kao nemajka. Jel i vi ponekad pokleknete i ne držite se dijete? 

  • Embarasada

    Broj poruka: 464

    Prijavi adminu

    Imam i ja. Nisam još odradila guk profil, planiram se u četvrtak pikat pa ću vidjet.
    Koliko ti je šećer?
    Meni su onaj nakon 1h i nakon 2h skroz malo iznad granice, pazim šta jedem, mislim da ne pretjerujem u ničemu, gdje mogu stvarno pazim ali ako mi se jako jede nešto slatko pojedem 1-2 napolitanke ili griz torte kad je neka prilika, ili sendvič ako me uhvati glad a nemam ništa bolje za jest… 
    Eto, nadam se da će profil biti ok da se malo opustim jer isto imam taj osjecaj krivnje ali nekako realno mislim da nisam neka kritična, nisam dobila ni 2 kile u ovih 5 mjeseci i nemam nikakve simptome…

  • Avatar Beba

    Beba

    Broj poruka: 1073

    Prijavi adminu

    Imam i ja ,OGTT radila u 12.tj i od onda na dijeti,svaka 4 tj radila profil -24 h u bolnici,trudila se maximalno koliko sam mogla da se držim dijete,izgubila 6kg ,posljednjih mjesec dana sam na inzulinu ,kad nisam mogla izdržati pojela bi i nešto slatko,sa bebom je sve ok,za sad nije ništa veća,niti se vide druge posljedice dijabetesa. Uvijek bi se živa pojela kada bi jela nešto šta ne smijem i šta nisam odmah u prvim tjednima tražila OGTT jer se onda svi organi razvijaju. 
    Nekako mislim da je bolje bit više opušten u vezi toga jer i stres utječe na šećer,ali eto ja si nisam mogla pomoć,puno mi je značilo šta sam napravila ehokardiografiju pa su mi oni potvrdili da je sve ok sa bebinim srcem.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    DANTE

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.