Dohrana od 4.mj.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    Dolores123

    Evo da se i ja ukljucim u tu temu.I ja sam prije 2 tjedna pocela sa kasica od hippa.Pedijazrica mi nije objasnila nista, samo mi dala kalendar.N8sam znala da se svaka namirnica mora koristiti par dana dok nisam isla na forum.Nakon 4 dana od pocetka dohrane moja cura ima problem sa nosicem, curi joj nos.Ja neznam jel to isto moze biti reakcija na kasice ili se slucajno poklopilo.E sad joj jucer nisam dala kasice,s tim da nas nos zeza vec tjedan dana.u biti cujem da pisti ali ne curi joj van.Dali netko ima slicna iskustva ili panicarim bez veze?


    Pa mislim da nosic nema bas veze s potencijalnom reakcijom na hranu. 
    Obicno to bude nesto u vidu probavnih tegoba/flekica/osipa i slicno. 
    Nosic vise ide uz druge vrste alergija. 
    Ali zasto tako rano pocinjete s kasicama? Mene vise to zanima. Nije loja stvar, ali eto kad vec izmjenjujemo iskustva

  • Dolores123

    Broj poruka: 788

    Prijavi adminu

    Gumbek

    Dolores123

    Evo da se i ja ukljucim u tu temu.I ja sam prije 2 tjedna pocela sa kasica od hippa.Pedijazrica mi nije objasnila nista, samo mi dala kalendar.N8sam znala da se svaka namirnica mora koristiti par dana dok nisam isla na forum.Nakon 4 dana od pocetka dohrane moja cura ima problem sa nosicem, curi joj nos.Ja neznam jel to isto moze biti reakcija na kasice ili se slucajno poklopilo.E sad joj jucer nisam dala kasice,s tim da nas nos zeza vec tjedan dana.u biti cujem da pisti ali ne curi joj van.Dali netko ima slicna iskustva ili panicarim bez veze?

    Pa mislim da nosic nema bas veze s potencijalnom reakcijom na hranu.
    Obicno to bude nesto u vidu probavnih tegoba/flekica/osipa i slicno.
    Nosic vise ide uz druge vrste alergija.
    Ali zasto tako rano pocinjete s kasicama? Mene vise to zanima. Nije loja stvar, ali eto kad vec izmjenjujemo iskustva


    Pa pedijatrica mi je rekla da mogu poceti pa sam probala.ne dajem ja njoj puno, par zlica svega cisto da se lagano privikava na hranu.Pa vidim da vecina mami pocinje nakon 4 mjeseca, pa da je lose ja ne vjerujem da bi mi doktorica to rekla.Sad cu izbjegavati kasice pa cu radije kuhat povrce sama sigurno je bolje.Zasto mislis da je prerano?

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 817

    Prijavi adminu

    Dolores osobno cu takoder poceti s kasicama od 4mj,ali cu kupovati domaće i kuhsti jpj .poceti cu s mrkvom i to bijelom najvjerojatnije. Ne mislim da je to rano,pogotovo ako je beba na am. 
    A sto se tice nosica, da je u pitanju alergija na hranu ona se manifestira vise kozno, a nosic pokusajte s aspiratorom izvuci ako ima sta i stavljajte fiziolosku. Mozda se jednostavno malo prehadila beba ili jpj mozda smeta pelud i slicno 
    I trebalo bi jednu namirnicu davati 3,4 dana da s evidi da nece kakva reakcija doci. 

    [lilypie.com]

  • Dolores123

    Broj poruka: 788

    Prijavi adminu

    Dazi

    Dolores osobno cu takoder poceti s kasicama od 4mj,ali cu kupovati domaće i kuhsti jpj .poceti cu s mrkvom i to bijelom najvjerojatnije. Ne mislim da je to rano,pogotovo ako je beba na am.
    A sto se tice nosica, da je u pitanju alergija na hranu ona se manifestira vise kozno, a nosic pokusajte s aspiratorom izvuci ako ima sta i stavljajte fiziolosku. Mozda se jednostavno malo prehadila beba ili jpj mozda smeta pelud i slicno
    I trebalo bi jednu namirnicu davati 3,4 dana da s evidi da nece kakva reakcija doci.


    Da moja je od 3 tjedna na adaptiranom.Danas sam joj skuhala pola mrkve i to je pojels.sad cu jos dva dana nastaviti s njom, pa cu joj onds dati cvjetacu par dana.

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 817

    Prijavi adminu

    I bundeva je dobra, pa eto cim je bude :)

    [lilypie.com]

  • Aymee

    Broj poruka: 1139

    Prijavi adminu

    Drage mamice.. Moj bebac uskoro puni 4 mjeseca i ne mogu docekati dohranu. Ima li koja malo vise iskustva kako bi dan s dohranom, tj koliko obroka trebao izgledati? Ja mu mislim dati malo i gotovih Lino pripravaka primjerenih dobi.. Jako sam uzbudjena ali i prestrasena oko svega toga.. Malac je vec odavno udvostrucio porodjajnu tezinu, mljacka kad nas gleda dok jedemo.. napominjem da je skoro od rodjenja na AM..

    Aymee

  • Aria

    Broj poruka: 37

    Prijavi adminu

    Pozz,  zanima me za ono smrznuto povrce tipa ledo. Dal bi od toga se smjele kasice pravit bebicama. Imamo 6mj 

  • Avatar -Tea-

    -Tea-

    Broj poruka: 939

    Prijavi adminu

    Aymee

    Drage mamice.. Moj bebac uskoro puni 4 mjeseca i ne mogu docekati dohranu. Ima li koja malo vise iskustva kako bi dan s dohranom, tj koliko obroka trebao izgledati? Ja mu mislim dati malo i gotovih Lino pripravaka primjerenih dobi.. Jako sam uzbudjena ali i prestrasena oko svega toga.. Malac je vec odavno udvostrucio porodjajnu tezinu, mljacka kad nas gleda dok jedemo.. napominjem da je skoro od rodjenja na AM..


    Aymee, tek sad vidim tvoj post…
    ja sam starijem pocela davati također sa 4 mj. Krenuli sa mrkvom. Prve dane (uvođenje i upoznavanje sa okusima i provjera tolerancije na pojedine namirnice) sam mu u vrijeme rucka napravila par zlicica kuhane i ispasirane mrkve. (to mu na pocetko nije bilo zamjena za obrok mlijeka, ali kako sam povecavala kolicinu nebi mlijeko ni trazio vise) I tako mu davala par dana. Kad sam vidjela da mu mrkva ne smeta, promijenili smo namirnicu. Prešli na tikvicu i tako par dana… Uvela sam 5-6 namirnica pa kad sam vidjela da mu nista ne smeta, pocela sam ih mijesati međusobno.  I postepeno povecavala kolicinu… 
    Sta se tice kupovnih kasica, ja u njih nemam povjerenja i zato sam sve radila doma sama… Smatram da je bolje  (i ako nemas domace voce/povrce) kupiti namirnicu pa ju sam obraditi nego kupiti gotovu kasicu. Ali to je samo moje osobno misljenje i ne znaci da je tocno…
    Ako te jos sta zanima-pitaj.

    [lilypie.com]

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Aymee

    Broj poruka: 1139

    Prijavi adminu

    Hey Tea, hvala ti. Nisam ni ja mislila kupovati kasice osim u iznimnim situacijama. Od Lina sam mislila uzeti i kombinirati zitarice. Koliko ti je vremena trebalo da cijeli obrok zamijenis kasicom? Meni je plan, par dana mrkva, par dana tikvica, par dana mijesano pa onda jabuka par dana pa mijesati pa dodati rizu ili proso. Cini li ti se to ok? Ja bedak pa nista ne znam, 😉

    Aymee

  • Avatar -Tea-

    -Tea-

    Broj poruka: 939

    Prijavi adminu

    Tek sad vidim post…
    Da, cini se sasvim u redu! Nama je trebalo oko mjesec dana… Jer cijeli mjesec smo isprobavali razne pojedinacne namirnice da bih mogla kasnije napraviti mijesane kasice koje su mu mijenjale obrok.

    Ja sam uglavnom mijesala povrce sa rizom ili palentom. Voce sam mu davala zasebno. Kao popodnevni međuobrok. Sad vec dugo imamo rutinu na koju se navikao sa cca 10 mj.(sad ima 15 mj.)

    [lilypie.com]

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.