Dohrana od 4.mj.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Taja

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure. Evo ja prvi put pisem na forumu uopce 😊
    Da predjem na stvar. Imam bebu, 20.3. Puni 5 mjeseci. 
    Po preporuci pedijatrice sam joj prije jedno tjedan dana pocela davat kasice. Beba je napredna, zdrava, jako aktivna i samo dojena. Krenula sam od mrkve, prvi dan sam joj dala par zlicica. Ona otvara usta i guta kao da vec mjesecima jede. Nakon toga sam joj dala jabuku, pa krusku. Onda sam mjesala mrkvu i jabuku. Pa krusku i jabuku. I tako. Sad sam kupila tikvicu. I planiram joj dati. Pa onda sa mrkvom mjesati. I da, imam i batat. Pa joj i to mislim dati. Za sad stolica joj je dobra. 
    Uglavnom, bas voli papati i ne pljuje hranu i mislim da je spremna iako mi dosta ljudi govori da sam uranila. 
    Sta vi mislite? S cim da nastavim? 
    Ovako kako sam planirala. Dati tikvicu. Pa ako okej prihvati. Mjesati tikvicu +mrkvu. Pa dat batat. Pa ga mjesat s tikvicom i mrkvom itd…
    I zanima me koje zitarice dajete i na koji nacin?

    I da, odlucila sam se ne drzat pretjerano kalendara dohrane…nego samo okvirno. 

    Inace beba moja unazad 3 tjedna se jako cesto budi sisati po noci, svakih sat i pol. Preko dana ima 4-5 podoja.
    16.3. Imamo pregled. Mislim da ona vec ima preko 7 kg. 

    Hvala svima unaprijed na odgovorima 😊😊😊

  • Joan

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Batat, brokula, blitva, bundeva (sve na b :P) moj obozava bundevu. Batat voli, a obican bijeli krumpir ne. Brokulu nece kako god mu je ponudim. Sljedeći nam je karfiol. Od žitarica sam par puta rižu, a vec je netko pisao da treba oprezno zbog arsena. I da nije prerano za dohranu ako ti mislis da je beba spremna jer ti s njom provodis najviše vremena i najbolje znas pogotovo u dogovoru sa strucnom osobom.

  • Avatar meriemica

    meriemica

    Broj poruka: 52

    Prijavi adminu

    Cure, gdje kupujete to povrće? Name je između ostalog, pedijatrica preporučila i batat. Mene brine gdje da nabavim to povrće da znam da je OK. Jabučica, kruška…to dajete sirovo ili kuhano? 

  • Avatar meriemica

    meriemica

    Broj poruka: 52

    Prijavi adminu

    Maleni mi je dobar jelac, ima oko 7.5 kg i 4,5 mj., imate li kakav receptić za kašicu na novalacu? 

  • Joan

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Batata ima za kupiti u kauflandu, a i u bio bio ducanima. Voce dajem sirovo samo zblendam, ne do kraja tako da vjezba zvakanje. A za novalac vrijedi isto sto i za majcino  mlijeko. Ja sve kasice radim na svom mlijeku. Jednostavno umjesto vode u kojoj se povrce kuhalo stavis mlijeko i zblendas.

  • Avatar meriemica

    meriemica

    Broj poruka: 52

    Prijavi adminu

    Koju rižu kupujete? I kako ju pripremate? Totalna sam neznalica, a želim mu pripremiti dobru i zdravu papicu. Rižolino i rižine pahuljice mi je dosta ljudi pokudilo, moji nećaci su rano ‘prašili’ rižolino, ka ga stalno jedem na čudo svih oko mene. Bebi bih spremala rižu, samo ne znam kako. Ja volim al dente, a za bebu bi valjda trebala biti mekana (ošrati ju oli ostaviti u sluzi)? Inače obožavam kuhati, ali za odrasle, ovo mi je novo. Ne želim zabrljati.

  • Avatar meriemica

    meriemica

    Broj poruka: 52

    Prijavi adminu

    Ovo je trebalo biti - oprati ju ili ostaviti u sluzi? (užasna tipkovnica)  hvala :) 

  • Avatar meriemica

    meriemica

    Broj poruka: 52

    Prijavi adminu

    Inače, imam osjećaj da mi je bebač omršavio, zapravo se produžio, je li to s 5 mj.normalno? Nije mi više ona okrugla beba, već mi nalikuje na velikog dečka. 

  • Avatar meriemica

    meriemica

    Broj poruka: 52

    Prijavi adminu

    Nema više toliko nabora, nožice su mu osjetno duže. Zasad praši samo novalac, ali vidim da bi jeo i ostalo, žilav je, baca se na bok, trbuh, inzistira da sjedi u krilu, meni je to rano, ali doktorica kaže da svaka beba ima svoj ritam. Iščupao mi je štrudlu iz ruke, ali sam mu oduzela. :) mislim da je vrijeme za neku novu papicu :) 

  • Dolores123

    Broj poruka: 788

    Prijavi adminu

    Evo da se i ja ukljucim u tu temu.I ja sam prije 2 tjedna pocela sa kasica od hippa.Pedijazrica mi nije objasnila nista, samo mi dala kalendar.N8sam znala da se svaka namirnica mora koristiti par dana dok nisam isla na forum.Nakon 4 dana od pocetka dohrane moja cura ima problem sa nosicem, curi joj nos.Ja neznam jel to isto moze biti reakcija na kasice ili se slucajno poklopilo.E sad joj jucer nisam dala kasice,s tim da nas nos zeza vec tjedan dana.u biti cujem da pisti ali ne curi joj van.Dali netko ima slicna iskustva ili panicarim bez veze?

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.