Dohrana od 4.mj.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar MamaTroje

    MamaTroje

    Broj poruka: 307

    Prijavi adminu

    Meni su kupovne okusom lošije od onog što sama spremim. A imala sam veliku želju probati čisto zbog toga što mi je mama uvijek govorila da me hranila frutekima, a ja nisam imala pojma kakav okus imaju. 
    Juhice su dobar start. Meni baš ne uspijevaju, ali radila sam obično one mekane knedle od griza par puta. Muž radi juhe od junetine s dosta povrća pa to damo bez soli do godine dana, i to po principu beba vođa dohrane (bez miksanja u pastu), da vježba mišiće usta i vilicu.

  • Avatar -Tea-

    -Tea-

    Broj poruka: 939

    Prijavi adminu

    Ja osobno malome kuham sve sama i imamo svoje uzgojeno povrce(zivim na selu pa imam tu privilegiju nespricanog bio povrca i voca).
    Sta se tice miksanja, ja sam za da se pasira u kasice npr.stapnim mikserom dok dijete ne dobije zubice, pa onda polako uvoditi vece komadice da nauci gristi i mljeti hranu zubicima. 
    Prve kasice su bile po jedna namirnica kuhana(npr.mrkva ili tikvica) ili sirova(jabuka ili kruska) i ispasirana stapnim mikserom. I nakon isprobavanja nekoliko razl.vrsta voca i povrca sam ih pocela mijesati medjusobno.
    Ja nisam malome davala cokolino, rizolino, kekse u mlijeku i ostale  slicno gotove obroke jer je ionako bio na AD-u, pa je imao dovoljnu kilazu i nisam ga htjela sopati tim “slatkim”stvarima. Rađe neka voćka ili povrće, a kasnije oko 6-7 mj.smo uveli i piletinu.

    [lilypie.com]

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar -Tea-

    -Tea-

    Broj poruka: 939

    Prijavi adminu

    I sta se tice sokova-to nisam nikad kupila… Malom od prvog dana dajem vodu ili kamilicu. Mada mu je voda puno draza od kamilice! :)

    [lilypie.com]

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar pikaboo

    pikaboo

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Iskreno, mislim da je 4 mj. prerano za dohranu. Pricekajte bar 5 mj, al ako vam super napreduje sacekajte do 6 mj. Moja cura je 4.5 mj i isto na Novalacu i ne planiram joj jos uvodit krutu hranu.
    I kuhajte sta vise mozete, vecina kupovnih kasica je prepuna secera a to tako sitnoj bebi je, po mom misljenju, veliko opterecenje na crijeva

  • Aria

    Broj poruka: 37

    Prijavi adminu
    Jel tko probao ove iz dm-a rizine pahuljice, kasa od griza i kasica proso. 
  • Avatar MamaTroje

    MamaTroje

    Broj poruka: 307

    Prijavi adminu

    Dobila sam paket sl. kaše od Nestlea. Proizvođači ti u to sve dodaju šećera. Zašto radije ne kupiš odvojeno proso i griz? Ne treba puno da se skuha. Rižino ništa ne bih preporučila zbog arsena.

  • AndBor

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Molim vas za savjet. Imam bebu od 6 mjeseci,prije 2 tjedna sam mu počela uvoditi dohranu, za početak sam kupila kašicu od jabuke i izbacile su mu fleke po ledjima. Stali smo nekoliko dana i uveli mrkvu( kupovnu,ali sam sama pravila kašicu) ,3 dana pa mrkvu i rižu i sve je bilo u redu. Prije 2 dana odlučim da probam opet jabuku, ali ovaj put da sama pravim kašicu i izbace mu točke oko ušiju i stražnjem dijelu glave. Jučer ništa nisam davala. Danas uvedem bananu i opet mu izbaci .Zanima me pošto on stvarno puno pojede odmah znači danas je cijelu bananu da li može biti da je reakcija zato jer mu dam koliko hoće ili je sigurno alergijska? I još jedno pitanje koliko dana sada trebam sačekati da mu uvedem npr.krušku ili je bolje uvoditi samo povrće? Oprostite na dugom i širokom :) 

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    Andrea Boras

    Molim vas za savjet. Imam bebu od 6 mjeseci,prije 2 tjedna sam mu počela uvoditi dohranu, za početak sam kupila kašicu od jabuke i izbacile su mu fleke po ledjima. Stali smo nekoliko dana i uveli mrkvu( kupovnu,ali sam sama pravila kašicu) ,3 dana pa mrkvu i rižu i sve je bilo u redu. Prije 2 dana odlučim da probam opet jabuku, ali ovaj put da sama pravim kašicu i izbace mu točke oko ušiju i stražnjem dijelu glave. Jučer ništa nisam davala. Danas uvedem bananu i opet mu izbaci .Zanima me pošto on stvarno puno pojede odmah znači danas je cijelu bananu da li može biti da je reakcija zato jer mu dam koliko hoće ili je sigurno alergijska? I još jedno pitanje koliko dana sada trebam sačekati da mu uvedem npr.krušku ili je bolje uvoditi samo povrće? Oprostite na dugom i širokom :)


    Za pocetak se daje par zlicica svake nove namirnice, jedna banana je abnormalna kolicina nove namirnice za tako malu bebu. Pogotovo jer je egzoticno voce koje ne spada nikako u nase podneblje, neznamo podrijetlo a niti cime je tretirana, banana zatvara jako i stvarno se ne treba pretjerivat, pogotovo ako vam bebica reagira na namirnice. 
    Nama je savjetovano prvi dan tri cetiri zlicice, drugi dan mrvicu vise pomjesati s nekom namirnicom koju smo vec uveli, treci dan jos malo povecati, i ako nema reakcije onda je ok. Znaci najmanje 3 dana probe za odredjenu namirnicu, tek onda uvoditi dalje. Nemojte zurit, ne opterecujte bebin organizam, ima vremena za sve. Pogotovo sada oprez jer je uglavnom sve sto beba smije van sezone, dakle tretirano svim i svacim i skladisteno po hladnjacama. 
    A pedijatru se obratote rafi osipa, nije za zezat se. 

  • AndBor

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Moram li mu onda i ograničavati ove namirnice na koje nema reakciju npr. Rižu i mrkvu ili mu mogu dati koliko želi pojesti? Kada je potrebno zamjeniti mm ili u nasem slučaju formulu jednim krutim obrokom i šta on treba sadržavati? Izvinite prva mi je beba i sve me zanima i ako treba da naglasim da je rodjen sa 4,200 i 60cm sada ima preko 10kg pa možda zbog toga više pojede od prosječne bebe. Hvala vam puno na odgovorima

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    Andrea Boras

    Moram li mu onda i ograničavati ove namirnice na koje nema reakciju npr. Rižu i mrkvu ili mu mogu dati koliko želi pojesti? Kada je potrebno zamjeniti mm ili u nasem slučaju formulu jednim krutim obrokom i šta on treba sadržavati? Izvinite prva mi je beba i sve me zanima i ako treba da naglasim da je rodjen sa 4,200 i 60cm sada ima preko 10kg pa možda zbog toga više pojede od prosječne bebe. Hvala vam puno na odgovorima


    Pa obzirom da ste prije 2 tjedna poceli s dohranom mozda je malo rano ocekivat da beba zamjeni puni obrok mlijeka. Probajte pomalo povecevat kolicinu namirnica na koje nema reakcija pa cete vidjeti kada ce zamjeniti obrok. Mislim da je stvarno individualno. Moja cura je dojena bila, poceli smo sa 6 mj, a prvi put je recimo kolicinu od 120 ml kasice ( to je kao ona mala teglica kupovne kasice) pojela sa 11 mjeseci. Pedijatar nam je rekao da je to ok,  da ima cijeli zivot za papanje i za krute namirnice.
    A mrkva i riza vam isto zatvaraju, pa pazite da bebicu previse ne zastopa, pa ce se samo patiti, sve je to novo za crijeva mala. 
    Imate aplikaciju za mob bebin kalendar dohrane, besplatna je, meni je recimo pomogla bas u tom djelu istrazivanja sto otvara a sto zatvara probavu.
    I meni je bila prva beba, i najbitnije sta sam naucila je pratiti vlastito dijete i promatrati sto joj odgovara, a ne nametati nesto sto ja smatram da tako treba biti. 
    I sad s malo vise od 2 godine jede jako malo, ali recimo njoj je dovoljno, zdrava je, raste, dobiva na tezini, ima urednu probavu, vesela je, a po meni strasno malo jede. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.