Depresija u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Nera20

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Zoe06 viditi ces da ce ti biti bolje kad porazgovaras sa dr i dobijes tablete, ne trebas ih piti svaki dan, samo po potrebi.. Mozda ces trebati par dana za redom dok ti se nervni sustav smiri. Nemoj imati predrasude za tablete, i. Kad te boli glava popijes tabletu. 
    Moji strahovi trenutno su da necu moci spavati u spavacoj sobi sa bebom jer ce mi se vratiti osjecaj panike jer su mi tamo dogodila ta dva panicna u sobi po noci i od tada spavam na kaucu. Takoder me strah da mi se ne zakaci postporodajna… Eto ta dva straha mi se vrte po glavi.

  • Zoe6

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    lola777

    Prosli put mi je rekla da joj ne trebam dolaziti ako je necu slusati i da ne bi dovodila u pitanje svoju karijeru da smatra da lijekovi stete bebi.
    Ne bi ni ja volila piti tablete,ali ako vidim da se patim,da imam manjak interesa za dijete i muza,onda moram jer sama nisam uspjevala.A vjeruj mi nije lako bilo ni u prosloj trudnoci i kad sam je rodila rekla sam i sebi i njoj da cu joj nadoknaditi svu patnju koju je prosla sa mnom dok mi je bila u trbuhu,da cu se borit zbog nje i bit joj dobra mama.I svaki dan bi se s njom igrala,setale bi i puno pricale.I onda kad sam primjetila da to vise ne mogu,rekla sam si dosta…Mama si i budi odgovorna za svoje zdravlje,za svoje dijete koje imas i za ovo koje je na putu.
    A sto vas cini anksioznom,koje strahove imate?


    Najvise me strah bolesti i smrti i da ce mi se nesto desiti al to je sada po zadnje takvo misljenje uz to imam jos nekakvih problema koji su od prije 

  • Zoe6

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Margita0407

    Zoe06 viditi ces da ce ti biti bolje kad porazgovaras sa dr i dobijes tablete, ne trebas ih piti svaki dan, samo po potrebi.. Mozda ces trebati par dana za redom dok ti se nervni sustav smiri. Nemoj imati predrasude za tablete, i. Kad te boli glava popijes tabletu.
    Moji strahovi trenutno su da necu moci spavati u spavacoj sobi sa bebom jer ce mi se vratiti osjecaj panike jer su mi tamo dogodila ta dva panicna u sobi po noci i od tada spavam na kaucu. Takoder me strah da mi se ne zakaci postporodajna… Eto ta dva straha mi se vrte po glavi.


    Ma ne bojim se ja tableta pijem ja samo kada mi ih se prepise, kao tabletu za glavobolju.. Al ipak nebi voljela biti ovisnik o njima.. Ja sam isto jednom imala napadaj panike koji je krenuo u sobi i uspila sam se nekako dovesti u red, onda sam otisla u kupaonu i tamo sam ponovno pocela imati taj napadaj i tad se uspijem smiriti i dosla sam u boravak i tamo nisam uspila nikako i otisla sam na hitnu i te tri prostorije su mi najgore kada pocmem misliti dal opet isti scenarij 😐

  • Nera20

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Eto isto nam je, tako je meni za sobu.. Nemogu se tamo opustiti.. Ne znam kako cu kad beba dode. 

  • Zoe6

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Margita0407

    Eto isto nam je, tako je meni za sobu.. Nemogu se tamo opustiti.. Ne znam kako cu kad beba dode.


    Da probas zamjeniti sobe, da muza prebacis u tu sobu a ti odes u vasu s bebom? 

  • Nera20

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Ali to i je nasa spavaca, sin ima svoju sobu, kcer svoju i ostaje ta spavaca..a nista sta je muz rekao ako ne budes mogla spavati u sobi spavat cete ti i beba na kaucu i ok.. 🙄

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Margita0407

    Zoe06 viditi ces da ce ti biti bolje kad porazgovaras sa dr i dobijes tablete, ne trebas ih piti svaki dan, samo po potrebi.. Mozda ces trebati par dana za redom dok ti se nervni sustav smiri. Nemoj imati predrasude za tablete, i. Kad te boli glava popijes tabletu.
    Moji strahovi trenutno su da necu moci spavati u spavacoj sobi sa bebom jer ce mi se vratiti osjecaj panike jer su mi tamo dogodila ta dva panicna u sobi po noci i od tada spavam na kaucu. Takoder me strah da mi se ne zakaci postporodajna… Eto ta dva straha mi se vrte po glavi.


    Da probas preurediti malo tu sobu,obojati zidove,promjeniti raspored.Sad kad ovako pisem,cinim se mudrica koja daje savjete drugima,a ne zna primjeniti na sebi. U tvojoj glavi je taj napadaj vezan uz sobu,ali on se moze javiti kad tad.Ja isto 3 noci nisam spavala i isto me tad jaka anksioznost drzala,mozdai panicni jer nisam mogla disati ni udahnuti.Uzas jedan i bojim se tog ne spavanja al prije nego legnem kazem sebi ok probaj,ako ne uspijes popit ces normabel. Za postporodajnu se nemoj bojati,budi svjesna ako dodje do neke promjene u ponasanju ti i mislima da moras odmah reagirati,a ne govoriti proci ce. 
    Ja sam uvijek bila sklona depresiji,nikad nisam vjerovala u sebe i bila sam nekoliko pita na antidepresivima
    Ali zadnje 2 god. bez njih sam dobro funkcionirala,a sad me opet zakacilo.

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • Zoe6

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Margita0407

    Ali to i je nasa spavaca, sin ima svoju sobu, kcer svoju i ostaje ta spavaca..a nista sta je muz rekao ako ne budes mogla spavati u sobi spavat cete ti i beba na kaucu i ok.. 🙄


    Ma da neces sada sinu i kceri ici remetit njihovo spavanje, a onda samo veci kauc da se moze razvuci ako ne bude ti pasala soba 😐

  • Nera20

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    lola777

    Margita0407

    Zoe06 viditi ces da ce ti biti bolje kad porazgovaras sa dr i dobijes tablete, ne trebas ih piti svaki dan, samo po potrebi.. Mozda ces trebati par dana za redom dok ti se nervni sustav smiri. Nemoj imati predrasude za tablete, i. Kad te boli glava popijes tabletu.
    Moji strahovi trenutno su da necu moci spavati u spavacoj sobi sa bebom jer ce mi se vratiti osjecaj panike jer su mi tamo dogodila ta dva panicna u sobi po noci i od tada spavam na kaucu. Takoder me strah da mi se ne zakaci postporodajna… Eto ta dva straha mi se vrte po glavi.

    Da probas preurediti malo tu sobu,obojati zidove,promjeniti raspored.Sad kad ovako pisem,cinim se mudrica koja daje savjete drugima,a ne zna primjeniti na sebi. U tvojoj glavi je taj napadaj vezan uz sobu,ali on se moze javiti kad tad.Ja isto 3 noci nisam spavala i isto me tad jaka anksioznost drzala,mozdai panicni jer nisam mogla disati ni udahnuti.Uzas jedan i bojim se tog ne spavanja al prije nego legnem kazem sebi ok probaj,ako ne uspijes popit ces normabel. Za postporodajnu se nemoj bojati,budi svjesna ako dodje do neke promjene u ponasanju ti i mislima da moras odmah reagirati,a ne govoriti proci ce.
    Ja sam uvijek bila sklona depresiji,nikad nisam vjerovala u sebe i bila sam nekoliko pita na antidepresivima
    Ali zadnje 2 god. bez njih sam dobro funkcionirala,a sad me opet zakacilo.


    Bas smo je razmjestili da krevetic moze stati.. Ali osjecaj je i dalje tu. Realno uvjek prije spavanja imam neku nelagodu ali upalim tv i gledam dok ne skuzim da padam u san, onda se okrenem i nastavim spavati.. Tako nekako razmisljam da i na mob imam netflix i mogu u sobu upaliti seriju da me san uhvati… Ne znam..probati cu spavati u njoj prije nego rodim cisto da vidim kako je. A reci mi kad si na antidepresivu da li se onda osjecas normalno ili je i dalje prisutna anksioznost ali u nekoj manjoj kolicini? 

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu


    Bravo,ti se stvarno boris protiv toga u sebi. Kad sam prije pila antidepresiv,rijetko kad bi koristila Normabel ili Helex.Ono bas kad bi se nesto iznervirala i uznervozila.Uglavnom antidepresiv djeluje i na depresiju i na anksioznost. I osjecala bi se normalno,jaca i stabilnija.Realnije i bistrije gledas na neke stvari.Sad sam pola tablete pocela 01.01.,a 08.01. cijelu tabletu.Znaci nekih 15 tak dana ga pijem.Vidim neke pomake,da nisam vise toliko placljiva,da imam trenutke optimizma cega prije 20 dana nije bilo.
    Nadam se da ce jos bolje djelovati i da mi normabel nece trebati uopce.

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.