Depresija u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Nera20

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Koliko mg normabela moras piti uz zoloft? Moras ih piti dok zoloft ne prodjeluje, svi tako rade.. A njemu treba jedno mjesec dana da proradi.. Ocito jos nije kad se osjecas lose. Ja se drzim, na momente me hvata osjecaj lagane panike, tjeskobe pa me prode pa opet… Imala sam par losih dana, dosta sam plakala.. Sad je bolje zadnja 2 dana. Dok nema pritiskanu prsima mogu bez normabela…spavanje ok, iako sam prije 2 noci bas dugo bila budna nakon sta sam se probudila.. Cak sam razmisljala popiti normabel jer nikako nisam mogla opet zaspati… Ali eto prosla i ta noc. 

  • Zoe6

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Pozdrav curke, citam vas i odlucila sam da se javim jer i sama imam problem, al ja nisam trudna jer sam rodila prije par mj.. Ja isto imam problem s depresijom, mada ja nebi rekla da je to depresija nego kao nekakva tjeskoba pritiska u prsima i osjecaj straha, nemam s kim razgovarati o tome jer ljudi ne razumiju.. Uglavnom prije oko 2 god pocelo me stiskati u prsima i doktorica mi je prepisala normabele i pila sam ih po potrebi kako su mi i rekli kada me pocme stiskati u prsima da popijem, tako sam i radila u trudnoci sam isto znala po potrebi popiti, al nisam sada nesto pretjerano mozda sam ih popila 10 komada kroz cijelu trudnocu i kada sam rodila sve je bilo super.. 

  • Zoe6

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

     I onda prije par dana to se meni ponovno vratilo znaci pritisak kao da me netko gusi jako ruzan osjecaj najrade bi se isplakala, ali suza nema jednostavno mi je tesko sada ici pustiti suzu a tako bi volila da se izgalamim, isplacem i da sve to izbacim iz sebe..Al neznam kako, bas nesto ni nejdem među drustva mozda je to i problem al i da odem i da im kazem svoju situaciju neznam kako bi oni poceli gledati na mene, mozda kao na nekakvog bolesnika.. Razmisljala sam da posjetim psihijatra al onda opet neznam koliko bi mi on pomogao, ja znam da imam problem i to ogromni, od osobe koja je pricala 100 na sat i uvijek bila nasmijana ja sam postala totalni mrgud.. Oprostite na poduzem postu, ali kada citam vas lakse mi je kad znam da nisam sama u tome, mada je to malo glupo sad napisano ali lakse je..

  • Nera20

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Definitivno bi na tom mjestu krenula kod psihoterapeuta ili psihijatra, oni ce razgovorom pataknuti emocije u tebi da se isplaces. Meni je to puno pomoglo i tako mi se malo pomalo i smanjivao pritisak… A bilo je bas grozno tj tako kako si i ti opisala..danima bi trajalo pa par dana pauze pa opet. Popij normabel kad ti je jako lose, iako trebas pogoditi dozu, posto nisi trudna ja bi cak rade probala xanax on bolje djeluje.. Porazgpvaraj sa doktorom o tome! Nemas se cega sramiti. Mene kad je to uhvatilo prvo sta sam napravila je da sam se intezivnije pocela druziti i biti sta vise vani, moras to ce ti pomoci. Sad sam se opet nekako zavukla doma.. Ali mislim da to ima veze i sa krajem trudnoce, tesko mi je sve
    Ugl kod dr odi porazgovarat o xanaxu i uzmi termin kod psihijatra.. Sta vise vani budi i ne srami se pricati o tome kako se osjecas. 

  • Zoe6

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Hvala na odg… U pocetku sam bila pila 3 normabela dnevno poslje sam sama smanjila, i pocela piti po potrebi.. Nisam ga popila od kako sam rodila, strah me i popiti ga da nebi zaspala dok sam s bebom i da ju nebi cula.. Sada trenutno moram uraditi nekakve pretrage pa cu ako stanje ne bude bolje posjetiti i psihijatra… Hvala sto me razumijes, jer u ovoj okolini to nitko ne razumije, odma ako odes potraziti pomoc psihicki si bolesnik 🙄🙄 meni je evo vec par dana bas pritisak na prsa od toga sve mi se i povrace, sto je najzalosnije ja znam zasto mi je to tako, al pokusavam se oduprijeti tome problemu al ne uspijevam 😞😞 pokusat cu sto vise ici van i druziti se, jer samo sebi radim gore.. 

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Margita0407

    Definitivno bi na tom mjestu krenula kod psihoterapeuta ili psihijatra, oni ce razgovorom pataknuti emocije u tebi da se isplaces. Meni je to puno pomoglo i tako mi se malo pomalo i smanjivao pritisak… A bilo je bas grozno tj tako kako si i ti opisala..danima bi trajalo pa par dana pauze pa opet. Popij normabel kad ti je jako lose, iako trebas pogoditi dozu, posto nisi trudna ja bi cak rade probala xanax on bolje djeluje.. Porazgpvaraj sa doktorom o tome! Nemas se cega sramiti. Mene kad je to uhvatilo prvo sta sam napravila je da sam se intezivnije pocela druziti i biti sta vise vani, moras to ce ti pomoci. Sad sam se opet nekako zavukla doma.. Ali mislim da to ima veze i sa krajem trudnoce, tesko mi je sve
    Ugl kod dr odi porazgovarat o xanaxu i uzmi termin kod psihijatra.. Sta vise vani budi i ne srami se pricati o tome kako se osjecas.


    Slazem se s Margitom,definitivno moras otici kod psihijatra,razgovor s njim,izbacivanje emocija moze ti samo pomoci.Ako i nisi u depresiji,anksioznost i tjeskoba vode u nju.Slazem se za Xanax,brze djeluje i bolje umiri anlsioznost.
    Margita,propisala mi je 3x5 mg Normabela.Zbog bebe me strah piti toliko,sve me to rastuzi jer ne zelim joj nastetiti.Popijem oko 10 ujutro 5 mg i navecer prije spavanja 2 ili 5 mg ovisno o pojavi anksioznosti. Ne znam,cekam da Zoloft pocme djelovati pa me malo strah hoce li.Problem je i taj sta je mene strah maknit se iz kuce jer kao sta ako si nastetim s tim pa me pocme boliti,ili cesto idem na wc i provjeravam ima li krvi ili smedjega.Sva sam u strahu pa me i malo probadanje vodi u anksioznost. Trenutno nisam u fazi plakanja,ali kad uhvati ta tjeskoba i pocnu crne misli dodje mi poluditi.

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Zoe6

    Hvala na odg… U pocetku sam bila pila 3 normabela dnevno poslje sam sama smanjila, i pocela piti po potrebi.. Nisam ga popila od kako sam rodila, strah me i popiti ga da nebi zaspala dok sam s bebom i da ju nebi cula.. Sada trenutno moram uraditi nekakve pretrage pa cu ako stanje ne bude bolje posjetiti i psihijatra… Hvala sto me razumijes, jer u ovoj okolini to nitko ne razumije, odma ako odes potraziti pomoc psihicki si bolesnik 🙄🙄 meni je evo vec par dana bas pritisak na prsa od toga sve mi se i povrace, sto je najzalosnije ja znam zasto mi je to tako, al pokusavam se oduprijeti tome problemu al ne uspijevam 😞😞 pokusat cu sto vise ici van i druziti se, jer samo sebi radim gore..


    Zoe,da se lako tome oduprijeti ne bi trebali doktori i lijekovi.To je kemija mozga i kad ona pocne funkcionirati onda je lako primjetiti i sunce i sve ono lijepo.Jednostavno nam fali hormona srece- serotonina.I ako treba ja cu piti antidepresive cili zivot da mi bude bolje.Zao mi je sto ih moram piti sad u trudnoci,ali tako je kako je.Helex ili Xanax ce te opustiti,a nece toliko uspavati.

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • Nera20

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Do 15mg je ok za trudnice, znam jer mi tako rekla dr. Ja sam prvih par dana pila 5mg preko dana i 10mg za spavanje da se dovedem u red, jer nisam spavala 5dana u komadu i preko dana sam bila uzas. Onda sam smanjila na 7mg… Sav taj strah ti je od anksioznosti, ona stvara nerealne strahove… Nece ti biti nista ni tebi ni bebi.. Pij tablete kako ti je receno, da ustabilis tu kemiju u mozgu i da dodes sebi do kraja trudnoce.

  • Zoe6

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    lola777

    Zoe6

    Hvala na odg… U pocetku sam bila pila 3 normabela dnevno poslje sam sama smanjila, i pocela piti po potrebi.. Nisam ga popila od kako sam rodila, strah me i popiti ga da nebi zaspala dok sam s bebom i da ju nebi cula.. Sada trenutno moram uraditi nekakve pretrage pa cu ako stanje ne bude bolje posjetiti i psihijatra… Hvala sto me razumijes, jer u ovoj okolini to nitko ne razumije, odma ako odes potraziti pomoc psihicki si bolesnik 🙄🙄 meni je evo vec par dana bas pritisak na prsa od toga sve mi se i povrace, sto je najzalosnije ja znam zasto mi je to tako, al pokusavam se oduprijeti tome problemu al ne uspijevam 😞😞 pokusat cu sto vise ici van i druziti se, jer samo sebi radim gore..

    Zoe,da se lako tome oduprijeti ne bi trebali doktori i lijekovi.To je kemija mozga i kad ona pocne funkcionirati onda je lako primjetiti i sunce i sve ono lijepo.Jednostavno nam fali hormona srece- serotonina.I ako treba ja cu piti antidepresive cili zivot da mi bude bolje.Zao mi je sto ih moram piti sad u trudnoci,ali tako je kako je.Helex ili Xanax ce te opustiti,a nece toliko uspavati.


    Sve ja to razumijem, ali uvijek postoji taj glupi alii… Neznam zasto mi je tesko ici potraziti tu pomoc 100 puta sam rekla sama sebi da cu otici potraziti pomoc ali nikako.. Ja nebi bas volila piti ih, bila sam znala pisati dnevnik o svojim problemima i onda mi je bilo lakse jer se ispucam, jer kao sto sam i pisala nemam s kim da to podjelim.. I onda sam samo na jednom stala s pisanjem, mozda je problem u mojoj glavi s tim dnevnikom jer vidim da se nisam pomakla s crte koju sam zamislila da cu ja to rijesiti 

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Prosli put mi je rekla da joj ne trebam dolaziti ako je necu slusati i da ne bi dovodila u pitanje svoju karijeru da smatra da lijekovi stete bebi.
    Ne bi ni ja volila piti tablete,ali ako vidim da se patim,da imam manjak interesa za dijete i muza,onda moram jer sama nisam uspjevala.A vjeruj mi nije lako bilo ni u prosloj trudnoci i kad sam je rodila rekla sam i sebi i njoj da cu joj nadoknaditi svu patnju koju je prosla sa mnom dok mi je bila u trbuhu,da cu se borit zbog nje i bit joj dobra mama.I svaki dan bi se s njom igrala,setale bi i puno pricale.I onda kad sam primjetila da to vise ne mogu,rekla sam si dosta…Mama si i budi odgovorna za svoje zdravlje,za svoje dijete koje imas i za ovo koje je na putu.
    A sto vas cini anksioznom,koje strahove imate?

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.