Carski rez

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Tonka_Antonija

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima. Mene čeka dogovoreni carski u Vinogradskoj, zbog velikog mioma koji smeta za prirodni porod. Ovo mi je prva beba i stvarno nemam pojma što me čeka. Puno su mi pomogla vaša iskustva, imam još nekoliko pitanja, pa tko zna i ima volje, molim odgovore:
    1. Jesu li klistiranje i brijanje nužni i kod carskog ili ih se može odbiti?
    2. Trebam li i nakon carskog one velike vatene uloške/jednokratne gaćice, tj kakva je situacija s iscjetkom, krvarenjem, curenjem nakon carskog?
    3. Osim standardnih preporuka što ponijeti u bolnicu, imate li vi mame koje su bile na carskom još kakvih preporuka?
    4. Da li je netko vodio trudnoću kod dr. Sabolović Rudman u Vinogradskoj? Da li ona nakraju i vodi porod/radi carski? Inače sam oduševljena s doktoricom, jako je ljubazna i pristupačna a ja nekkako svaki put na pregledu zaboravim pitati sve što me zanima.

    Hvala unaprijed na pomoći :-*

  • Viko22

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Moja beba je bila okrenuta na zadak posto je 1.trudnoca isla sam na carski ,i sve je bilo u redu super sam se oporavila ,samo imala problem sa dojenjem al to smo brzo rijesili :)

  • ivana18

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Dva puta sam rodila carskim rezom, oba puta spinalna aneatezija. Razlog carskog reza: dijabetes. Porod je bio super, umaprijed odreden datum i anestezija, nikakvi stresovi na samom porodu i sl. Oporavak jest malo tezi, ali sve se izdrzi. Bitni su andeli koje doneses na svijet, na.bilo koji nacin.

  • Avatar PALE

    PALE

    Broj poruka: 407

    Prijavi adminu

    Pozdrav!

    Vjerojatno ću morati na carski u Petrovu pa me zanima koliko je trajao vaš oporavak nakon poroda spinalnom anestezijom? Mislim da možete samostalno hodati i neke sitnice obaviti.
    Dosta me strah carskog, hvala.


    [lilypie.com]

  • spremniZAbebu

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Bok, trudna sam te moj dragi i ja nismo vjencani. Sad me zanima ako se desi da budem morala na carski dog ili hitno tko potpisuje pristanak za to? Dali on ili ja iako sam cula da se mene ne pita to. Te dali to treba uopce potpisivati iako je npr hitni cr? Zanima me informativno da znam dali je potrebno da se vjencamo prije radi nekih stvari..Hvala

  • Avatar Dare12

    Dare12

    Broj poruka: 520

    Prijavi adminu

    spremniZAbebu


    Bok, trudna sam te moj dragi i ja nismo vjencani. Sad me zanima ako se desi da budem morala na carski dog ili hitno tko potpisuje pristanak za to? Dali on ili ja iako sam cula da se mene ne pita to. Te dali to treba uopce potpisivati iako je npr hitni cr? Zanima me informativno da znam dali je potrebno da se vjencamo prije radi nekih stvari..Hvala

    U St sam imala hitni carski, muz je bija sa mnom, on je ispunija formular al sam ja morala potpisat. Tad bi potpisala i da su mi dali bilo sta, ko je cita…

    <3 Zivot se minja od tame do sunca , kad kraj tvoga srca jos jedno zakuca… <3

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • baby.love

    Broj poruka: 54

    Prijavi adminu

    Pozdrav
    Mozda ima neka mama koja mi moze pomoci
    Znaci rodila sam prije 18mj.na carski rez nakon 35 sati dripa i mojih laganih trudova al nije se moglo vise cekati.
    Ponovo sam trudna i evo danas brojim 40+3 …. Posto znam da postoji opasnost od pucanja šavova prilikom sljedeceg poroda isla bih opet na carski ali zanima me dali je jedina mogucnost u Splitu platiti taj carski…ipak budimo realni 500€ nije malo ako se moze zaobic to placanje….

  • leader

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Pozzz…
    evo ako netko ima strah ili nedoumicu ili nesto malo da pripomognem…imam iza sebe 3 carska…prvi put zavrsili pod hitno,pod opcom…oporavak odlican..malo bolilo nista za neizdrzat..drugi put opet carski dogovoreni,veca beba ja uska,opet opca bilo uzas jedva se probudila bljuvala na treptaj….bla bla..tezi oporavak vise bolilo…treci carski jos vise bola dogovoreni naravno jer nakon dva carska nemozes na prirodni…ovaj put spinalna(prva dva nisu dokt.bas radili spinalne jos u malom mjestu)…dozivljaj neponovljiv. Rodila u vinogradskoj..doktori pricali o autima bebu odma vidjela…oporavak tezi ali sve to nekako prodje…samo nedo Bog kihanja…uh…potom imala dva missed ab…oba oko 9 tj.trudnoce…i sada evo 11 tj.trudna,idemo dan po dan…znam da me ceka carski…nemam straha..nijedna druga bolnica nedolazi u obzir osim vinogradske…strah od 4 carskog su mi uklonili doktori..rekavsi da ce me od 6mj cesto gledati i ako sta vide da se desava idemo na stol..da se nesekiram…cak su mi rekli bice jos djece..hmhm mislim 4 carska sasvim dovoljna..moja prednost je sto je razlika u carskim 206,2009,2014 i ako Bog dragi da trebala bi biti 2017….eto cure..kazu da je samo bitno kako su carski napravljeni…

  • Avatar Dare12

    Dare12

    Broj poruka: 520

    Prijavi adminu

    baby.love


    Pozdrav
    Mozda ima neka mama koja mi moze pomoci
    Znaci rodila sam prije 18mj.na carski rez nakon 35 sati dripa i mojih laganih trudova al nije se moglo vise cekati.
    Ponovo sam trudna i evo danas brojim 40+3 …. Posto znam da postoji opasnost od pucanja šavova prilikom sljedeceg poroda isla bih opet na carski ali zanima me dali je jedina mogucnost u Splitu platiti taj carski…ipak budimo realni 500€ nije malo ako se moze zaobic to placanje….

    Ako ti je dr na Uz vidija da je oziljak ok, cemu placanje?! Ja sam 13 ipo miseci nakon hitnog carskog rodila prirodno i vise nikad ne bi na carski. Sritno u svakom slucaju…a cula sam da je cr u st 2500kn..

    <3 Zivot se minja od tame do sunca , kad kraj tvoga srca jos jedno zakuca… <3

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar mimica24

    mimica24

    Broj poruka: 426

    Prijavi adminu

    Prije točno mjesec dana imala sam carski rez u Vinkovačkoj bolnici. Sa 36+5 tt pukao mi vodenjak, imala trudove,bila otvorena,ali je beba na zadak pa je moralo ovako. Bila je nedjelja, nitko u rađaoni, tako da su mene brzo pripremili i okupili ekipu. Opća anestezija, meni prvi put u životu u bolnici i na nekom zahvatu, snašlo me ono o čem nisam ni sanjala pa sam u svemu tome bila dosta zbunjena,ali i opuštena. Ja, koja voli sve znati, o svemu čitati prije toga nisam bila svjesna što me snašlo Operacija prošla super, beba apgar 10/10, odmah nakon buđenja sam se sa svima čula, kao da nisam bila uspavana, prvo ustajanje koma, svako slijedeće bolje i bolje.. imala sam jaku upalu nakon operacije pa sam bila u braunilama svih 6 dana radi antibiotika,rana me boljela 2 tjedna…imala sam bolove dole lijevo pa sam 10 dana po povratku kući završila opet s braunilom i odlazila svaki dan po turu antibiotika jer se upala vratila. Bolove i dalje imam, ali iz dana u dan ide na bolje. Iskustvo mi je pozitivno,ali radi tih infekcija stalno strahujem i samo čekam i brojim dane da vrijeme prođe i da sve zaboravim. Rana lijepo izgleda, kao crta olovkom, i eto da nije bilo tih problema oko upale zbog čega mi još uvijek ruke i vene otečene sve bi bilo savršeno. Drugi put se nadam prirodnom porodu pa da mogu usporediti.

    [daisypath.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.