Carski rez

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Khalli

    Broj poruka: 42

    Prijavi adminu

    Budući da je mene ginekologica pregledala ultrazvučno i uzela uzorak za PAPA test vaginalno, ne vidim potrebu za brijanjem.

    Meni rez nije u tom području gdje su dlačice (iznad je 2-3 cm), no trebalo mi je jedno 3 tjedna da se okuražim i uzmem britvicu u ruke.. Ne znam kako bih preko samog reza prešla s britnicom. I sada mi se vidi crta pa - ne znam. Najbolje otići do ginekologa neobrijana i pitati za savjet o brijanju.

    Khalli


    Imam jedno pitanje za sve mame koje su rodile na CR.. Kada ste počele s vježbanjem? Meni je sad tri mjeseca od poroda i krenula bih slijedeći mjesec na zumbu.. Je li prerano? Nije prerano? :)
    Obavila sam pregled kod ginekologa - sve je u redu (da, zaboravila sam pitati za fizičku aktivnost ginekologa pa pitam Vas iz iskustva ;) ).

    Itko? Ili nitko ne vježba i ja sam euforična?

    [lilypie.com]

  • Avatar Dare12

    Dare12

    Broj poruka: 520

    Prijavi adminu

    Ja sam se pocela nakon misec ipo depilirat secernom pastom, cura koja me depilira je samo malo pripazila 
    A glede vjezbe, ocito nitko ne vjezba…al je meni moj na prvoj kontroli reka da mogi bit aktivna al da ne upirem sad po 100 trbusnjaka dnevno… :D
    Laganim tempom mozes pocet, al nemoj se prefosirat, jer nije problem vanjski rez, nego unutrasnji… ;)

    <3 Zivot se minja od tame do sunca , kad kraj tvoga srca jos jedno zakuca… <3

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Naanaa2

    Naanaa2

    Broj poruka: 469

    Prijavi adminu

    Cure, da li je koju od vas koje ste prošle carski rez, da li su vas nakon njega boljela rebra? Ja sam ga prošla prije 8 dana i negdje 3. dan od operacije su me počela užasno boljeti rebra. Boli kad dišem, duboki udah bez trzanja i boli je nemoguć, kad se saginjem boli i ovisno o pokretu na momente me tako trzne bol da ostanem bez zraka, o spavanju na boku mogu samo sanjati.

    [lilypie.com]

  • sunčeko101

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    Pozdrav..
    Imam  pitanje vezano uz seksualne odnose nakon carskog reza.
    Prije 8 tjedana sam bila na carskom i ja i suprug smo počeli sa odnosima međutim mene nešto boli unutra i ne može do kraja ući. bila sam na pregledu kod gin nakon 4 tj i bilo je sve u redu.
    Dal je to normalno ili to još nije sve na mjestu?

  • Avatar Dare12

    Dare12

    Broj poruka: 520

    Prijavi adminu

    Meni je isto tako bilo, mislim da je to normalno nakon carskog, jer ipak su micali organe da dodju do bebe… samo se ne sicam, kad mi je prestalo…

    <3 Zivot se minja od tame do sunca , kad kraj tvoga srca jos jedno zakuca… <3

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • sunčeko101

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    A je li ti se javljalo krvarenje jutro nakon odnosa? :/

  • Avatar Dare12

    Dare12

    Broj poruka: 520

    Prijavi adminu

    sunčeko101


    A je li ti se javljalo krvarenje jutro nakon odnosa? :/

    Ne, ali predpostavljam da ti je sve to od suhoce rodnice do cega moze doc nakon poroda… ;)

    <3 Zivot se minja od tame do sunca , kad kraj tvoga srca jos jedno zakuca… <3

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Anja-Zg

    Anja-Zg

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Cure bok, 
    trudnica sam u 12. tjednu i vec sam počela razmišljati o porodu. 
    Ja bi baš htjela na carski rez.. Što mislite o tome

    .. pozitivan stav ..

  • Ukilele

    Broj poruka: 239

    Prijavi adminu

    Ja ssm rodila prirodnim putem i mogu ti samo reci sljedece. Ne znam da li ti je ovo prva trudnoca,pretpostavljam da je. Vjerovatno iz straha od bola i nepoznatog na porodu sada razmisljas o carskom..polako..tek si na pocetku trudnoce i normalno je da te lovi paranoja kako ces i sta ces jer sa svih strana prste komentari i price kako je porod najgora bol koju zena moze osjetiti. To je na neki nacin tocno no to nije rszlog da ne rodis prirodnim putem ako sve bude u redu. Niko i nista na svitu ne moze zamijeniti taj osjecaj kad ti tvoju bebu stave na prsa neposredno nakon poroda, jos onako toplu i mekanu, i taj osjecaj ponosa i “junastva” sto si sve to pretrpila a sada je drzis u rukama. Mislim da je dozivljaj prirodnog poroda nesto puno posebnije od carskog reza. Carski rez je operacija i to sa sobom nosi dosta prednosti ali i nedostataka, to vec i sama znas.. nemoj se plasiti prirodnog poroda jer ta silna bol o kojoj svi pricaju prodje i nije u tolikoj mjeri jaka da se sutra ne zelis odluciti na jos jednu bebu.. zena je stvorena da bude sposobna rodit prirodnim putem, i nemas se cega bojati.. druga stvar je ako ti je ovo druga trudnoca pa ti je prvi porod osta u losem sjecanju, u to ne ulazim. Ugl, polako, imas jos puno vremena za razmislit, al moj savjet je svakako prirodan porod ako je on moguc! Sretno :)

  • Avatar Anja-Zg

    Anja-Zg

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Ukilele


    Ja ssm rodila prirodnim putem i mogu ti samo reci sljedece. Ne znam da li ti je ovo prva trudnoca,pretpostavljam da je. Vjerovatno iz straha od bola i nepoznatog na porodu sada razmisljas o carskom..polako..tek si na pocetku trudnoce i normalno je da te lovi paranoja kako ces i sta ces jer sa svih strana prste komentari i price kako je porod najgora bol koju zena moze osjetiti. To je na neki nacin tocno no to nije rszlog da ne rodis prirodnim putem ako sve bude u redu. Niko i nista na svitu ne moze zamijeniti taj osjecaj kad ti tvoju bebu stave na prsa neposredno nakon poroda, jos onako toplu i mekanu, i taj osjecaj ponosa i &quot;junastva&quot; sto si sve to pretrpila a sada je drzis u rukama. Mislim da je dozivljaj prirodnog poroda nesto puno posebnije od carskog reza. Carski rez je operacija i to sa sobom nosi dosta prednosti ali i nedostataka, to vec i sama znas.. nemoj se plasiti prirodnog poroda jer ta silna bol o kojoj svi pricaju prodje i nije u tolikoj mjeri jaka da se sutra ne zelis odluciti na jos jednu bebu.. zena je stvorena da bude sposobna rodit prirodnim putem, i nemas se cega bojati.. druga stvar je ako ti je ovo druga trudnoca pa ti je prvi porod osta u losem sjecanju, u to ne ulazim. Ugl, polako, imas jos puno vremena za razmislit, al moj savjet je svakako prirodan porod ako je on moguc! Sretno :)
    Hej, hvala na savijetu. Je, prva trudnoća mi je. Iskreno,  dobila sam komentare kako ti se nakon poroda prirodnim putem rasire bokovi te da nikad neću biti tanka i mršava kao prije.. A i ima još jedna stvar a ta je da ne osjetiš partnera kao prije (ako mogu biti otvorena)! ;) Znam da su to možda babske priče,  ali opet.. Tko ne zna kako je to.. zapecka :)

    .. pozitivan stav ..

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.