Carski rez

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Anja-Zg

    Anja-Zg

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    sunčeko101


    Pozdrav..
    Imam  pitanje vezano uz seksualne odnose nakon carskog reza.
    Prije 8 tjedana sam bila na carskom i ja i suprug smo počeli sa odnosima međutim mene nešto boli unutra i ne može do kraja ući. bila sam na pregledu kod gin nakon 4 tj i bilo je sve u redu.
    Dal je to normalno ili to još nije sve na mjestu?

    Hej, koliko dugo si bila u bolnici nakon carskog reza? Jesi mogla hodati i sve normalno raditi.. Ili? Hvalaa

    .. pozitivan stav ..

  • Ukilele

    Broj poruka: 239

    Prijavi adminu

    Ja  inace imam siroke bokove koji mi se nisu dodatno prosirili od poroda, u trudnoci sam dobila 20+ kg i sad imam manje kg nego kad sam zatrudnila..a sto se tice osjecaja prilikom s… nista se promijenilo nije. To su gluposti

  • Avatar Dare12

    Dare12

    Broj poruka: 520

    Prijavi adminu

    Anja-Zg


    Cure bok, 
    trudnica sam u 12. tjednu i vec sam počela razmišljati o porodu. 
    Ja bi baš htjela na carski rez.. Što mislite o tome

    Evo ja sam lani u 3 mj. imala carski, a ove godine u 5 mj. sam rodila prirodnim putem. Definitivno potpisujem prirodan porod, oporavak neusporedivo laksi i brzi, ipak je carski operacija. S tim da na prvi carski sam hitno zavrsila nakon 18h trudova, pa me svejedno bolilo. Trudovi su mi bili prvi put bolniji nego drugi put. I sve su to babske price, bila mrsava i prije i posli oba poroda vrlo brzo se vratila na staro. Kukovi su mi se rasirili malo i nakon carskog. Uzivaj u trudnoci i nemoj se zamarat “glupostima”. Sritno!

    <3 Zivot se minja od tame do sunca , kad kraj tvoga srca jos jedno zakuca… <3

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Anja-Zg

    Anja-Zg

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Hvala na savjetu! Imaš pravo.. Nebi se trebala zamarati glupostima.. :) Ma nego kaj..  ipak želim svoju bebu odmah vidjeti i uživati u njoj svaki dan :)

    .. pozitivan stav ..

  • Avatar Dare12

    Dare12

    Broj poruka: 520

    Prijavi adminu

    Pozitivan stav… ;)

    <3 Zivot se minja od tame do sunca , kad kraj tvoga srca jos jedno zakuca… <3

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Jagodicabobica

    Jagodicabobica

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Rodila sam prvo dijete prirodnim putem a blizance na carski.Definitivno sam za prirodni.Loše sam podnijela spinalnu.Imala sam osjećaj da se gušim,  počelo mi se povraćati, dlanovi su me svrbjeli da bi se na kraju taj svrab proširio prema vratu.Kad su me otkrili sva sam bila  crvena.Uglavnom ,bol nakon carskog je neusporediva sa stanjem nakon prirodnog.Puno se lakše oporaviti nakon prirodnog. Križa neću ni spominjati koliko me bole kod svake,pa i najmanje,promjene vremena.Tako da,iskustvo s carskim mi je horor.

  • chacorro

    Broj poruka: 44

    Prijavi adminu

    ja sam sada ulazim u 20 tt .jucer san bila na ginekloškom pregledu…rekli su da je sve uredu sa mojom bebicom..cak sam saznala da nosim musko..ali su mi rekli da cu trebat ici na carski rez.  kad sam saznala da sam trudna onda sam radila papa test..i ispalo je da sam pozitivna na hpv virus.kako mi je zbog trudnoce pao imunitet tako su se pojavili kondilomi izvana koji su se sa vremenom počeli namnozavat na početku rodnice…sa 16 tt bila sam u   bolnici na operaciji,pod opcom anastezijom..uklonili su mi kondilome izvana ali rodnicu nisu smijeli dirat da nebi neka upala krenula prema beb (ovo s rodnice ce uklonit nakon poroda)   i zbog toga nemogu roditi prirodno vec carskim rezom.a iskreno toga se bojim..plus nezelim da se eba rodi a da je ja vidim tek kasnije…..:(

    chaco

  • Avatar Ninachh12

    Ninachh12

    Broj poruka: 541

    Prijavi adminu

    chacorro-Žao mi je zbog tvoje dijagnoze, mada 90 %posto svijeta ima neki oblik hpv virusa tebe su baš malo veći problemi uhvatili..baš mi je žao..ali, gledaj to s pozitivnije strane, neke žena placaju znatnu sumu za carski rez jer ne žele roditi vaginalno. Rez je zaista mali i pomoću krema ožiljak je gotovo nevidljiv. Nadalje, koliko ja znam, carski se u 95 % slučajeva provodi u lokalnoj, tj. spinalnoj anesteziji, bebaca ces vidjeti cim te porode, a oporavak ne mora značiti da ce biti kraći ili dulji zbog carskog. Neke žena se oporave nakon carskog reza brze nego neke nakon vaginalnog. Nemoj da te bude strah, budi hrabra i pozitivna :) Moj bebac je trenutno na zadak pa ako se ne okrene i ako cu morati na carski javit cu ti kako je meni bilo. I gle, ono što ja sama sebi kažem je ovo “rodile su prije mene, rodit cu ja, a roditi ce i poslije mene” nije neka utjeha, al bebica mora van, i ako je i za tebe i za nju najbolje da ides na carski onda samo hrabro. Nadam se da sam te malo utješila, sretno 

    [lilypie.com]

  • BlackyB

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Bok! Ovo mi je drugi porod i na zadnjem pregledu mi je utvrđeno da ću morati roditi na carski pa imam dva konkretna pitanja: 1. Čitam sve moguće teme o carskom i piše da se u Petrovoj bebe donose prvih tri dana samo na dojenje i maženje svakih par sati? Da li je to istina? Da li ja mogu tražiti da bebe budu sa mnom u sobi cijeli dan ili bar veći dio dana? Da li je tako i u Vinogradskoj i ostalim bolnicama? Jedva čekam da dodju ti dečki pa kaj će mi ih donositi samo tu i tamo na podoj prvih tri dana? 2. Imam sina od dvije godine, da li će me on moći doći posjećivati tamo? + extra pitanje: ima li koja bolnica u Zagrebu koja je u vezi ovih stvari popustljivija, naravno pod pretpostavkom da sve bude u redu

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1453

    Prijavi adminu

    Nisam bila na carskom, ali sam rodila u Petrovoj i tamo u posjet ne smiju dolaziti djeca, ali se to naveliko krši. Curi koja je bila sa mnom u sobi su dolazila djeca i dosta posjetitelja, a pravila su da može doći samo jedna odrasla osoba. Ove ostale informacije ti ne znam. Meni su nakon vaginalnog poroda bebu dovodili kako sam tražila. Prijateljica mi je prije dva dana rodila tamo na carski pa napišem info ako što saznam od nje uskoro.

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.