Beba slabo napreduje- help :/

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar LinoLada

    LinoLada

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    Ena32

    Ak je pedijatar mišljenja da beba dobro napreduje,nemoj brinuti..dok je dijete veselo,živahno,nije extra plačljivo i ne djeluje gladno mislim da je sve ok..ko što je Frajla rekla,ne napreduju sve bebe jednako i po tablici..moj beban je rođen dosta veći od prosjeka i pedijatrica nam je govorila stalno da je pretežak,tj debeo,dobivao je nekih kilu do kilu i dvjesto mjesečno prvih par mjeseci..a kad je od 6.do 9.mjeseca dobio jedva 900g nije rekla ništa,osim da i dalje ima previše 🤔…eto ga sad s 11 mjeseci ima 12 kg,ne jede puno ali je zadovoljan,zaigran i kad je gladan traži jesti,viče nja nja😂,kad više neće ispljune ili odmahuje glavom..samo hoću reći prati svoju bebu i vidjeti ćeš po njoj dal' joj je dovoljno papice,bez brige,neće oni ostati gladni🙂


    Hvala 🤗

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    LinoLada

    mamika3

    Koliko ona dobije mljeka u globalu?Racunaj kroz cjeli dan,znaci 24 sata!Nije sad tolko bitno tih 90 ml u jednom obroku nego kroz sve obroke!

    Pojede iznedu 450-650 ml tokom 24 sata, ovisi kako koji dan…

    Ova kolicina mlijeka je u u biti kolicina koja je potrebna djetetu od godine dana!Po meni osobno za bebu od 2 mjeseca je to malo!Beba od godinu dana dobiva i dohranu tako da iz toga povuce ostalo sta treba,a tboja bebica ima samo mlijeko za prehranu tako da mislim da joj nije dovoljno!
    Ne znam koji bi razlog mogao biti da tako malo pojede jer nisam imala s tim iskustva,ali nemoj to samo pustit tako!Idi opet pedici,kazi kolicinu koju pojede…..Ako te odjebe trazi i drugo misljenje!
    Ak nece biti uspjeha napisat cu ti ime stranice na koju mozes postaviti svoj upit i odgovaraju profesionalci!Odluci sama!
    Sretno!!!Nek sve bude ok na kraju!

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • Deleted user

    Broj poruka: 185

    Prijavi adminu

    LinoLada

    mamika3

    Koliko ona dobije mljeka u globalu?Racunaj kroz cjeli dan,znaci 24 sata!Nije sad tolko bitno tih 90 ml u jednom obroku nego kroz sve obroke!

    Pojede iznedu 450-650 ml tokom 24 sata, ovisi kako koji dan…


    A to je ipak malo za tako malu bebicu,neznam,potraži pomoć stručnjaka, ovdje možemo samo dati savjet ali mislim da ipak kod vas treba nešto poduzeti. Sretno,i držimo fige da beba počne ljepo papati.

  • ivaanaaa

    Broj poruka: 335

    Prijavi adminu

    I mi smo imali slican slucaj.. Beba je kolicinski pila jako malo i slabo napredovala(pisala sam o tome na proljetnim bebama 2018). Mi smo bili obavili neke pretrage i bili u bolnici,pa su zakljucili na kraju da je beba takva , zdrava i da je sve uredu. to mi je bio jako stresan period.. nama je bio spas kad smo sa 4,5mj uveli dohranu.. dan danas nije ljubitelj mlijeka al papa sve ostalo.. ja bi inzistirala na obradi,pa kad kazu da je sve ok da se malo opustis..sad sa 1 godinom imamo 9300,nismo utrostrucili falila bi jedna kila,al nema ni veze.krivulja rasta je ok,beba zdrava,hoda brblja.. Mislim da ce sve doc na svoje,al opet bi savjetovala da opet izneses svoju zabrinutost doktoru..

    [lilypie.com]

  • ivaanaaa

    Broj poruka: 335

    Prijavi adminu

    I jos bi htjela dodat da prirast tezine od 700 grama je ok. Minimalna granica je 500grama. Ako i sa tom kolicinom mlijeka napreduje 700 grama onda joj je to do sad bilo dovoljno. U slucaju da pocne  smanjivat kolicinu mlijeka i ne dobiva na kilazi onda je vec to zabrinjavajuce..Kako je Frajla rekla nemoraju svi dobivat 1 kg mjesecno ili vise.. Mozda imamo samo male mrsavice.. 

    [lilypie.com]

  • Avatar LinoLada

    LinoLada

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    mamika3

    LinoLada

    mamika3

    Koliko ona dobije mljeka u globalu?Racunaj kroz cjeli dan,znaci 24 sata!Nije sad tolko bitno tih 90 ml u jednom obroku nego kroz sve obroke!

    Pojede iznedu 450-650 ml tokom 24 sata, ovisi kako koji dan…
    Ova kolicina mlijeka je u u biti kolicina koja je potrebna djetetu od godine dana!Po meni osobno za bebu od 2 mjeseca je to malo!Beba od godinu dana dobiva i dohranu tako da iz toga povuce ostalo sta treba,a tboja bebica ima samo mlijeko za prehranu tako da mislim da joj nije dovoljno!
    Ne znam koji bi razlog mogao biti da tako malo pojede jer nisam imala s tim iskustva,ali nemoj to samo pustit tako!Idi opet pedici,kazi kolicinu koju pojede…..Ako te odjebe trazi i drugo misljenje!
    Ak nece biti uspjeha napisat cu ti ime stranice na koju mozes postaviti svoj upit i odgovaraju profesionalci!Odluci sama!
    Sretno!!!Nek sve bude ok na kraju!


    Da, otici cu kod dr jer mi ovo vise nema smisla. A opet s druge strane ona je tako zivahna i vesela, a i puni pelenu kao velika. Pa sam i tu mislila da je to okej… 

  • Avatar LinoLada

    LinoLada

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    ivaanaaa

    I jos bi htjela dodat da prirast tezine od 700 grama je ok. Minimalna granica je 500grama. Ako i sa tom kolicinom mlijeka napreduje 700 grama onda joj je to do sad bilo dovoljno. U slucaju da pocne smanjivat kolicinu mlijeka i ne dobiva na kilazi onda je vec to zabrinjavajuce..Kako je Frajla rekla nemoraju svi dobivat 1 kg mjesecno ili vise.. Mozda imamo samo male mrsavice..


    Za sad ne smanjuje kolicinu cak mi je zadnja dva dana i povecala za 10 ml pa smo blize ovom 650ml tokom 24 sata. Opet cim pojede vise i kaka vise. U 24 sata samo imali 4 stolice inace bude jedna. Opet se mislim da besto nije u redu i da joj je to malo ona nebi toliko kakala. Evo nezz ni sama. Posavjetovati cu se sa dr svakako.

  • ivaanaaa

    Broj poruka: 335

    Prijavi adminu

    Nasa beba u prva 2 mjeseca je kakala svakih 10 dana..stim da je bila na cici..al posto je malo sisala sve se iskoristilo. onda smo prosli na bocicu gdje smo isto imali problema sa stolicom.. cim su pelene pune mislim da nemas brige..

    [lilypie.com]

  • Avatar LinoLada

    LinoLada

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    ivaanaaa

    Nasa beba u prva 2 mjeseca je kakala svakih 10 dana..stim da je bila na cici..al posto je malo sisala sve se iskoristilo. onda smo prosli na bocicu gdje smo isto imali problema sa stolicom.. cim su pelene pune mislim da nemas brige..


    Hvala puno na svemu ❤️

  • bebicamala

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    LinoLada

    Pozz svima,
    Curica rodena sa 2950g, 48cm, izasla iz bolnice sa 2770g. Nakon mjesec dana imala je 3380g i 50cm, a sad sa 2mj 4100g i 54 duga. Beba je iskljucivo na adaptiranom mlijeku i sad sa 2 mj mi jede i dalje cca 70,80,90 ml kako kad i ne vise od tog. Pedijatrica kaze da je to sve okej bitno da napreduje. Prijateljice 2 mi imaju isto bebe par dana ili starije ili mlade od moje rodene sa manjom tezinom i sad vec imaju preko 5kg i vidi se da su i vece i teze od nje. Dali se ttebam brinuti ili je to jednostavno talva beba? :/


    Pozdrav,  
    Ja sam u slicnij situaciji. Beba ce sada 4mj. rodena sa 3200gr 51cm.pala na 3140. Nakon mjesec dana vagnula 3770g. Za dva mjeseca 4270gr 55cm..dontada iskljucivo dojena.
     Pedica na kontroli sa dva mjeseca rekla da uvedemo ad.i dasa 4mj krenemo sa kasicama. i rezali smo frenulom sa dva mjeseca.. sa 3mj dosla nam patrinazna pa je vagnula 5kg.
    Beba i dalje nedobiva nista vise nego inace na tezini. Samo se izduzuje sro jz cini jako mrsavom. Isto se nerviram, dudu duda sve dok ne skuzi da ro nije sisa. narucene smo na kontrolu za kraj.mjeseca ali mislim da su to takve bebe. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.