Beba slabo napreduje- help :/

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar LinoLada

    LinoLada

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    Pozz svima,
    Curica rodena sa 2950g, 48cm, izasla iz bolnice sa 2770g. Nakon mjesec dana imala je 3380g i 50cm, a sad sa 2mj 4100g i 54 duga. Beba je iskljucivo na adaptiranom mlijeku i sad sa 2 mj mi jede i dalje cca 70,80,90 ml kako kad i ne vise od tog. Pedijatrica kaze da je to sve okej bitno da napreduje. Prijateljice 2 mi imaju isto bebe par dana ili starije ili mlade od moje rodene sa manjom tezinom i sad vec imaju preko 5kg i vidi se da su i vece i teze od nje. Dali se ttebam brinuti ili je to jednostavno talva beba? :/

  • inna7

    Broj poruka: 41

    Prijavi adminu

    Mislim da se netrebas brinuti,vidis da i pedijatrica veli da sve oke… ne napreduju sve bebe iato..Moja curica je isto s 2 mj papala 90 ml nista vise od toga,jednostavno sam prihvatila da takva beba,ona ima sad 6mj i dalje jede samo 150ml al smo poceli s dohranom koju je super prihvatila i vise mi cak napreduje sad nego prije.. 

  • Avatar LinoLada

    LinoLada

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    inna7

    Mislim da se netrebas brinuti,vidis da i pedijatrica veli da sve oke… ne napreduju sve bebe iato..Moja curica je isto s 2 mj papala 90 ml nista vise od toga,jednostavno sam prihvatila da takva beba,ona ima sad 6mj i dalje jede samo 150ml al smo poceli s dohranom koju je super prihvatila i vise mi cak napreduje sad nego prije..


    A kako je napredovala na 90 ml?

  • inna7

    Broj poruka: 41

    Prijavi adminu

    LinoLada

    inna7

    Mislim da se netrebas brinuti,vidis da i pedijatrica veli da sve oke… ne napreduju sve bebe iato..Moja curica je isto s 2 mj papala 90 ml nista vise od toga,jednostavno sam prihvatila da takva beba,ona ima sad 6mj i dalje jede samo 150ml al smo poceli s dohranom koju je super prihvatila i vise mi cak napreduje sad nego prije..

    A kako je napredovala na 90 ml?


    pocela je povecavat dozu s 90 na 120 i do 150ml,tolko popije i sad s 6mj nikad ne vise od 180ml,puno puta joj napravim vise u nadi da ce pojesti.. trenutno ima 7500kg nije buco al ja mislim da je to oke,pedijatrica je zadovoljna.. Rodila se s 3100… 
    Dal papa tvoja curka po noci? 

  • Avatar LinoLada

    LinoLada

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    inna7

    LinoLada

    inna7

    Mislim da se netrebas brinuti,vidis da i pedijatrica veli da sve oke… ne napreduju sve bebe iato..Moja curica je isto s 2 mj papala 90 ml nista vise od toga,jednostavno sam prihvatila da takva beba,ona ima sad 6mj i dalje jede samo 150ml al smo poceli s dohranom koju je super prihvatila i vise mi cak napreduje sad nego prije..

    A kako je napredovala na 90 ml?

    pocela je povecavat dozu s 90 na 120 i do 150ml,tolko popije i sad s 6mj nikad ne vise od 180ml,puno puta joj napravim vise u nadi da ce pojesti.. trenutno ima 7500kg nije buco al ja mislim da je to oke,pedijatrica je zadovoljna.. Rodila se s 3100…
    Dal papa tvoja curka po noci?


    Dada, papa. S tim da mi je zadnje dane pocela spavati po 7 sati u komadu i ima samo jedno nocno papanje. Pa sam jevod jucer ipaipak pocela buditi na 4 sata, s obzorom da malo popije i tako slabo napreduje.

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    Koliko ona dobije mljeka u globalu?Racunaj kroz cjeli dan,znaci 24 sata!Nije sad tolko bitno tih 90 ml u jednom obroku nego kroz sve obroke!

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    LinoLada

    Pozz svima,
    Curica rodena sa 2950g, 48cm, izasla iz bolnice sa 2770g. Nakon mjesec dana imala je 3380g i 50cm, a sad sa 2mj 4100g i 54 duga. Beba je iskljucivo na adaptiranom mlijeku i sad sa 2 mj mi jede i dalje cca 70,80,90 ml kako kad i ne vise od tog. Pedijatrica kaze da je to sve okej bitno da napreduje. Prijateljice 2 mi imaju isto bebe par dana ili starije ili mlade od moje rodene sa manjom tezinom i sad vec imaju preko 5kg i vidi se da su i vece i teze od nje. Dali se ttebam brinuti ili je to jednostavno talva beba? :/


    Ako pedijatar kaze da je ok onda vjeruj i opusti se.
    Te druge bebe nemaju ni istu mater ni istog cacu kao tvoja beba. Zast bi sve bebe trebale dobiti po kilu i vise svaki mjesec?
    Mene bas ljuti to kad se djeca uspoređuju, treba na vrijeme shvatiti da smo svi razliciti, razlicitim tempom rastemo, debljamo se, ucimo….


  • Deleted user

    Broj poruka: 185

    Prijavi adminu

    Ak je pedijatar mišljenja da beba dobro napreduje,nemoj brinuti..dok je dijete veselo,živahno,nije extra plačljivo i ne djeluje gladno mislim da je sve ok..ko što je Frajla rekla,ne napreduju sve bebe jednako i po tablici..moj beban je rođen dosta veći od prosjeka i pedijatrica nam je govorila stalno da je pretežak,tj debeo,dobivao je nekih kilu do kilu i dvjesto mjesečno prvih par mjeseci..a kad je od 6.do 9.mjeseca dobio jedva 900g nije rekla ništa,osim da i dalje ima previše 🤔…eto ga sad s 11 mjeseci ima 12 kg,ne jede puno ali je zadovoljan,zaigran i kad je gladan traži jesti,viče nja nja😂,kad više neće ispljune ili odmahuje glavom..samo hoću reći prati svoju bebu i vidjeti ćeš po njoj dal' joj je dovoljno papice,bez brige,neće oni ostati gladni🙂

  • Avatar LinoLada

    LinoLada

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    mamika3

    Koliko ona dobije mljeka u globalu?Racunaj kroz cjeli dan,znaci 24 sata!Nije sad tolko bitno tih 90 ml u jednom obroku nego kroz sve obroke!


    Pojede iznedu 450-650 ml tokom 24 sata, ovisi kako koji dan…

  • Avatar LinoLada

    LinoLada

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    Frajla

    LinoLada

    Pozz svima,
    Curica rodena sa 2950g, 48cm, izasla iz bolnice sa 2770g. Nakon mjesec dana imala je 3380g i 50cm, a sad sa 2mj 4100g i 54 duga. Beba je iskljucivo na adaptiranom mlijeku i sad sa 2 mj mi jede i dalje cca 70,80,90 ml kako kad i ne vise od tog. Pedijatrica kaze da je to sve okej bitno da napreduje. Prijateljice 2 mi imaju isto bebe par dana ili starije ili mlade od moje rodene sa manjom tezinom i sad vec imaju preko 5kg i vidi se da su i vece i teze od nje. Dali se ttebam brinuti ili je to jednostavno talva beba? :/

    Ako pedijatar kaze da je ok onda vjeruj i opusti se.
    Te druge bebe nemaju ni istu mater ni istog cacu kao tvoja beba. Zast bi sve bebe trebale dobiti po kilu i vise svaki mjesec?
    Mene bas ljuti to kad se djeca uspoređuju, treba na vrijeme shvatiti da smo svi razliciti, razlicitim tempom rastemo, debljamo se, ucimo….


    Istina da su sve bebe razlicite, ali digod odem sa njom svi kako je mala, minijaturna, mrsava. Pa sama neznam sto reci na to. Nije mi to bas drago .bas sam se zabrinula.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.