Beba slabo napreduje na tezini

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • minci92

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Zdravo. Evo i ja sam jedna jakoo zabrinuta mama. Bebica rodena sa 2.700 37nedelja. U bolnici bili 5 dana gde je izgubio kilazu 100gr.dosli kuci izgubio 50 gr.beba na AD aptamil.jede na svaki sat ipo 30ml ,zadnja kontrola 2550 danas 2.600 bebq ima 20 dana .ped kaze da je beba jakoo zdrava ,samo foesiranje da cesce jede .mislim da cesce od ovog ne moze. Imal koja mama slicno iskustvo da nas utjese ,dal ce pocet dobijat na tezini uskoro. Jako smo zabrinuti 

  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    minci92

    Zdravo. Evo i ja sam jedna jakoo zabrinuta mama. Bebica rodena sa 2.700 37nedelja. U bolnici bili 5 dana gde je izgubio kilazu 100gr.dosli kuci izgubio 50 gr.beba na AD aptamil.jede na svaki sat ipo 30ml ,zadnja kontrola 2550 danas 2.600 bebq ima 20 dana .ped kaze da je beba jakoo zdrava ,samo foesiranje da cesce jede .mislim da cesce od ovog ne moze. Imal koja mama slicno iskustvo da nas utjese ,dal ce pocet dobijat na tezini uskoro. Jako smo zabrinuti


    Pozdrav, ja sam mama kojoj je beba dobivala slabo na težini uz dojenje, pa smo prešli na aptamil i nastavio se slab prirast još neko vrijeme. Pila je dosta male količine mlijeka i bila je prava avantura natjerati je na više. Uspjelo je za neka 3-4tjedna ali je i dalje bila doljnja granica prirasta. Tek kada smo počeli s dohranom prirast se popravio. Mama, hrabro, strpljivo, nudite često bočicu i bit će ok. Ako prirast stalno bude malen možete zatražiti da se provjeri željezo u krvi pa čak i provjeriti postoji li alergija na proteine kravljeg mlijeka jer to nekada budu razlozi za slab prirast.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • minci92

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Malla 
    Hvala puno,svaka rjec utjehe nam znaci mnogo. I daje nam snagu i strpljenje.
    Danas nam je bila patronaza,forsirat cemo se do ponedeljka da vidimo da li ima pomaka ,ako idalje bude ovako ici cemo raditinre nalaze svakako. 
    Molim i ostale mamice koje imaju iskustva ili neki savjet neka pisu . 

  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    Imate na fejsu grupu adaptirano mlijeko gdje cure savjetuju i predlažu što činiti pa možete tamo pitati. Vidjet ćete da ima puno beba koje imaju malen prirast, a budući da je riječ o jako maloj bebi posvetit će vam se isključivo stručne savjetnice!

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • minci92

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Da li moze neka mamica da objasni sta je zapravo Alkalemija kod beba,znam samo da sprecava napredovanje kod beba … vise cemo saznati kad se urade kompletni nalazi.

  • Ježurka

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Pozdrav,
    imali smo situaciju da beba prva 2 tjedna nije napredovala na težini. Najveći razlog je bila žutica koju je dobila nakon izlaska iz bolnice (porođajna težina malo veća od vaše bebe). Nakon 2 tjedna beba je jednostavno počela dobivati uredno na težini, sada je zdrava i vesela beba od 7 mj (u kilama prešišala neke koji su rođeni sa više od 4 kg ali tu su opet druge stvari u pitanju - naslijeđe, šećer majke, prenešeno dijete…)…
    Uglavnom, samo ti želim reći da svakako poslušate stručne savjete i upute za pretrage, ali nemojte si dopustiti stres radi patronažne sestre koja u svoje papire mora napisati da je beba udvostručila težinu u 2 tjedna kao da pričamo o robotima.  Čuvajte svoju bebicu, hranite ju savjesno i kako sami osjećate da treba i samo hrabro dan po dan, sve će biti u redu.

  • Ježurka

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Ispravak, brzo sam tipkala… naravno ne da udvostruči porođajnu težinu nego ju povrati u 2 tjedna :)

  • minci92

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Mameee. Dali koja mama ima da je beba imala nedostatak enizma u organizmu . To bebi sprecava da jede i napreduje. Cekamo da se to utvrdi ali svi ostali nalazi ukazuje na to. Doktorka kaze da se to moze ljeciti tabletama i bude ok. Neko da zna nesto vise o tome. Molim vas zenice pisite u ocaju sam … 

  • minci92

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Da li je necija bebica imala nadbubreznu zljezdu?
    Kako ste izlecili.da li su tablete pomogle .i dal je to trajno ljecenje . Jos smo u bolnici .

  • minci92

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Mameeee pomoooooc….
    U bolnici smo trenutno zbog slabog dobijanja na tezini. Beba je rođena sa 2.700 sada ima mesec dana  i ima 2.820 :( jako sam zabrinuta .svaki dan joj rade hrpu nalaza i sva je izbockana sa svih strana ,medjutim odgovora nigdje ,samo nagađanja. Jedino što nije rađeno da li je alergija na laktozu km.
    Trazila sam.i taj nalaz međutim dr odbija kaze da je ranoo😬
    Da li se neko susreo s tim. Samo nam je prikljucena infuzija. Beba jede na svaka 2h ,pravim 60ml.međutim ona pojede 40-50 rjetko kad 60 ml. 
    Beba vecinu vremena provede spavajuci dali je to normalno cesto zaspi na bocici ,pa kad krenem da je forsiram da popije i ostatak ma ona ni cuti . Neko iskustva ….jako smo zabrinuti sta ce izaci iz ovog svega !!! 😇😇

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.