Beba slabo napreduje na tezini

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Vera1984

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Draga, s vama je sve uredu. Ne moze beba dobivati stalno po kilo mjesecno, koliko bi bilo. Reci mi sto ti piše u onom kartonu s podatcima o tezini, u kojem je centilu sad on? Po broju mokrih i pokakanih pelena vidis jel sve uredu. Treba ih bit mokrih 5, 6 i koja pokakana. Podoja treba biti 10 do 12 u toj dobi. Pedica ti nije prodojeca nito zna o cemu prica. Doji ga na zahtjev, kad on hoce i koliko hoce. Ne ogranicavaj mu podoje. Ako je on vesela i sretna i posebno zdrava beba, sve je uredu. To ces svoje probleme s bradavicama i mastitisom izdrzati. Svaka je beba posebna, pa tako i po tezini. Moja cura ima 8 mj, vec 2 mj jede nemlijecnu hranu, dotad samo dojena. I ima 6,7 kg i 70 cm. I niko se ne brine nesto ekstra. 

  • Mala

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Oh hvala.drage moje mame….sta bi ja bez vas…ma kaki 4 pelene dnevno…o mokrih uz ove 4 jos 2…dakle 6…I to posteno mokre…I sve sam to pedici objasnila…al ne…uzeli mi nadohranu iz onog osjecaja da znam da sam probala…al hvala bogu ne zeli flasicu pa imam I opravdanje…al zaista je vesela beba koja guguce I smije se…ljepe koze I tena…I meni vidno ne izgleda ko da mu nesto fali…al me osjecaj krivnje jucer izjedao….

  • Mala

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Dojim ga na zahtjev…otprilike 12 podoja dnevno..predivno spava oko 2 sata dnevno…I oko 3,5po noci…rodjen sa 3990,izasao iz bolnice sa 3750g….vratio porodnu tezinu sa 2 tj…na prvom vaganju imao 4525g…(malo vise odj dana jer sam imala temp zbog mastitisa) I sada tocno na 2 mj 4940g

  • Mala

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    To je 15,3g dnevno…s time da smo.se 10 dana borili s mastitisom(ljeva I desna 3 dana temp+7 dana atb)

  • Vera1984

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Jedini pokazatelj jel dobiva dovoljno mlijeka ti je broj pokakanih i mokrih pelena. S tim ti je sve uredu. Jednostavno ce bit mrsavko mali i to je to. Od moje zaove cure su imale s 2tj 3 mjeseca 7 kg. Moja s 8 mj jos nema 7 kg. Svaka je beba posebna. Samo ti njega dalje doji na zahtjev, ide vam super. A ad nek kupu prašinu u ormaru, bolje tako. 

  • Avatar AmelieM

    AmelieM

    Broj poruka: 150

    Prijavi adminu

    Drage mame,evo ovako moj maleni je rođen na dan termina da kilazom 3030 kg,prvi mjesec je dobio 830g,drugi mjesec 710 i sad kontrola kod pedijatra dobio je samo 370g,dojenje nam je super islo,u bolnici smo bili nesto duze i cak su nas pohvalili kako
     lijepo dojimo,pedijatrica nam je rekla da uvedemo ad,ja ga dojim stalno,dajem mu 2x AD ali isto nakon cice,dusa me boli kad mu moram dati Ad jer jako jako zelim i dalje dojiti,sto da radim? 😐😐

    [lilypie.com]

  • Vera1984

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Polako smanju ad, po 30 ml svaka 3 dana. Nikako naglo. Doji ga na zahtjev i ne skracuj podoje. Unutar 3 sata nudi istu dojku da ju isprazni i dode do masnijeg mlijeka. I pusti ped da broji svoje, ti samo doji. Moja je mala dobivala i manje od toga, pa niko nije dizaao frku. Ne mogu bebe stalno dobivati po kilo na mjesec, koliko bi tezili s mjesec dana.
    Joj sto ti doktori sustavno unistavaju dojenje, posizdim.

  • Avatar AmelieM

    AmelieM

    Broj poruka: 150

    Prijavi adminu

    Hvala na odgovoru,evo jucer smo bili na vaganju i dobio je u tjedan dana 300g,s tim da smo izbacili jedan obrok AD (dnevni),a navecer je zadnja 3 dana sam.odbijao,znaci bila mu je dovoljna cica,sada cemo vidjeti kroz par dana ako bude i dalje odbijao AD necu mu vise ni nuditi.. Ja dojim na zahtjev,to je uglavnom svaka 3h,nekad manje nekad vise,a kada sam pitala pedijatricu sto bi se dogodilo da ga stavljam cesce na prsa,njezin je odgovor bio da bi povracao jer bi mu bio pun zeludac??? A svugdje pise da je potrebno dijete stavljat cesce na prsa,zbog proizvodnje mlijeka a i da izvuce i masno mlijeko od prethodnog hranjenja.. 

    [lilypie.com]

  • Vera1984

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    I mi smo imali bocicu ad dnevno s mjesec dana. I ona ju je vise odbijala nego pila. I kad je 3,4 dana popila samo 10 ml onda sam odustala i vise nije pila ad. Samo polako smanjuj količinu ad, ponudi uvijek u isto vrijeme. Ako mi ne treba, odbit će. A bebe znaju popit bocicu iako nisu gladne pa se prejedu. Ali nece sisati ako nisu gladni. Zasto je tako ne znam al to cesto čujem. Uglavnom, uvijek nudi prvo dojku, a taj jedan put ad, smanjujući pi 30 ml svaka 3 dana dok ne izbacis skroz. I super vam ide, samo hrabro i smireno. 

  • tp96

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Bok, podizem ovu temu u nadi da ce mi neko pomoci i reci sta da radim jer vise nisam pametna.
    Ovako, imam bebicu staru 3mj(za koji dan puna 3), rođena je sa 4100g i 52cm, ostali smo dan duze u rodilistu zbog zutice i prva dva dana je izgubila vise od 10% svoje tezine, tocnije imala je svega 3600g. Cetvrti dan, dan kada smo izlazile iz rodilista imala je 3960g. Prvi posjet patronazne je bio sa njenih 7 dana gdje je ona imala 4150g(vec vratila i cak presla porođajnu tezinu) nakon 2 dana patronazna je ponovno vagala i imala je 4300g. Na prvoj kontroli s mjesec dana bebica je imala 5100g i 56cm. Na kontroli sa 2 mjeseca beba je dobila samo 150g u mjesec dana!! Vaga je pokazala 5250g a duzina je bila 60cm. Beba je zadovoljna, ne place, spava, ciki na zahtjev. Piski i kaki. Sve idealno osim brojeva na vagi. Narucene za 2 tjedna na ponovno vaganje vaga pokazuje 5440g, opet malo. Na rubu suza odlazim kuci, izdajam se pa joi dajem, stavljam stalno na prsi, cak je i budim i dojim. Stalno je na ciki. Cuje se gutanje, pelene puni, budni sati u promatranju i brbljanji sve super. Ja na iglama i stresu. Vaganje u petak, ako nije napredovala rekla je pedica da moramo pocet davat ad sta stvarno ne zelim. Imam malog od 16mj kojeg sam dojila na zahtjev do njegovih 8ipo mjeseci i nikad nismo imali problema. Prestao je sam dojiti jer mi se mliko u trudnoci promjenilo a i vec tad je imao 16 zubica i griza me tako da sam dojila u suzama dok nije odlucia da nece vise.  
    Ne znam kako da moju manekenku potaknem da vise jede, radim kompresije dok dojim, uvik dam ciku koju je zadnje jela, jede svako 2 ure, nocu nakon 3ipo 4. Stvarno nebi volila ic na ad ako je moram al ne znam vise sta da radim. Placem vec danima, osjecam se lose ko mama. Oprostite ja duzem postu i bila bi puno zahvalna kada bi mi se javila neka mama sa svojim iskustvom ili savjetom. Unaprijed zahvaljuje jedna zabrinuta mama 🤍

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.