Beba pokušava sjediti

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    Jopica


    1. Zeli da ga podignem - greska je sto djete nisam okretala na bok pa ga podizala vec sam ga uvijek licem u lice

    ja svog malog dizem  tako, sa boka, pa svejedno kad se zeli dici, dize guzu, trup, glavu..sve samo kako bi mi “objasnio” da hoce da ga dignem…

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    mmama


    Tina0208


    mmama


    da razjasnimo jednu stvar sjedeći položaj kod bebe znači da su bebi leđa i guza u L, kada krenu sami sjedit sjede jako pravilno u tom položaju, tada je teret na kralježnici tj trtici tj guzi najbolje raspoređen.. ako bebu držite u položaju "sjedećem" ali da nije na L to je ok, znači sjednite i dignite koljena, savite koljena i bebu stavite da je guza u krilu, a glava na vašim koljenima, ukoliko je prepravilno u L nogice joj približite svojoj bradi da guza više "upadne" u rupu e sad ko kuži, kuži.. isto to se može i da beba gleda prema naprijed, a ne u vas.. nije preporučljivo mališanima koji još ne sjede sami pridržavat guzu kod nošenja, trebalo bi ih se više stisnuti rukom preko guze o svoje tijelo kada ih nosite i vjerujem da se sve ovo da naći ako proguglate baby handling
    upravo tako i ja cuvam malenu i okrenem ju prema sebi… premda to ne traje dugo jer joj postane dosadno,al zadovoljna je tako…
    još malo, oko 4 mjeseca se možeš igrati sa njom kukuc, da se sakriješ rukama pa je iznenadiš, ili iza gazice.. igračkicama, ugl bilo bude joj zabavnije kada još malo počne oko sebe kužit svijet 

    Jooj da…moj odvali od smijeha kad se tako igramo. 

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    mmama


    Tina0208


    mmama


    da razjasnimo jednu stvar sjedeći položaj kod bebe znači da su bebi leđa i guza u L, kada krenu sami sjedit sjede jako pravilno u tom položaju, tada je teret na kralježnici tj trtici tj guzi najbolje raspoređen.. ako bebu držite u položaju "sjedećem" ali da nije na L to je ok, znači sjednite i dignite koljena, savite koljena i bebu stavite da je guza u krilu, a glava na vašim koljenima, ukoliko je prepravilno u L nogice joj približite svojoj bradi da guza više "upadne" u rupu e sad ko kuži, kuži.. isto to se može i da beba gleda prema naprijed, a ne u vas.. nije preporučljivo mališanima koji još ne sjede sami pridržavat guzu kod nošenja, trebalo bi ih se više stisnuti rukom preko guze o svoje tijelo kada ih nosite i vjerujem da se sve ovo da naći ako proguglate baby handling
    upravo tako i ja cuvam malenu i okrenem ju prema sebi… premda to ne traje dugo jer joj postane dosadno,al zadovoljna je tako…
    još malo, oko 4 mjeseca se možeš igrati sa njom kukuc, da se sakriješ rukama pa je iznenadiš, ili iza gazice.. igračkicama, ugl bilo bude joj zabavnije kada još malo počne oko sebe kužit svijet 

    fora…vec sam to pokusala,al nije me bas previse dozivljacvala… ono..nasmije se jednom i to je to…

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Avatar pinkich

    pinkich

    Broj poruka: 66

    Prijavi adminu

    E cure nisam više gledala tu temu, a iskreno i zaboravila sam. Beba nije imala hipertonus naravno nego je samo malo naprednije dijete. Sad već sjedi ko velika, papa kašice. brblja i uživamo. :D

  • Avatar Pilici

    Pilici

    Broj poruka: 1097

    Prijavi adminu

    Prvo sam se prestrasila citajuci odpocetka ovu temu ali sad kad sam sve prelistala mi je laknulo. Moja beba je jako brzo pocela drzat glavicu sama. Patronazna kad nam je dosla prve dane je rekla kako je razvijena kao beba od dva mjeseca.i pedijatrica sa mjesec dana ju je pohvalila. A sad, ima mozda tjedan ili cak dva da se skoro svaki put kad ju polegnem na leda okrene na trbuh i onda ili se smije sto je uspjela :) ili place ako rukica ostane ispod trbusica. A u lezaljci kad ju legnem i zakopcam sama se primi za to i vuce se da sjedne.. Glavu vec dugo drzi sama a sad hoće i sjedit.. Ima 2 i pol mjeseca..

    zebrica

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    evo moja ima 5 i pol mjeseci i moze malo sjedit sama.. to jos uvijek nije to.. ako je prislonjena sjedi bez problema,a kad ju cuvam sjedi,ali ju jos uvijek malo vaze pa ju pridrzavam…al mislim da ce skoro ona..

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Avatar Pilici

    Pilici

    Broj poruka: 1097

    Prijavi adminu

    Bravo za Lauru  Samo neka se jačaju  Sa kolko ti se pocela okretat sa leda na trbusic

    zebrica

  • Avatar Pilici

    Pilici

    Broj poruka: 1097

    Prijavi adminu

    Bravo za Lauru  Samo neka se jačaju  Sa kolko ti se pocela okretat sa leda na trbusic

    zebrica

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    joj tek nedavno..sa nekih 5 mjeseci starosti..

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Avatar pinkich

    pinkich

    Broj poruka: 66

    Prijavi adminu

    Ma ne brini i moja je tako negdje počela. Sa mjesec dana na pregledu je pedijatrica rekla da ima držanje bebe od 4 mjeseca. Sad je ona već u fazi da bi se ustala i stojala. Baš smo danas bile na cijepljenju i pregledu i rekla da je sve u redu i da dokle god to ona sama radi bez mog forsiranja da je sve normalno. Samo ju na pod i puzzle i bit će sve ok. ;)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.