Beba pokušava sjediti

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Kužim ja što ti pišeš, imam iskustva, imam svoje dijete i već pet godina sam okružena djecom i pratim dječji razvoj i motoriku, stoga ne moraš mi se obraćati tim tonom! Napominjem ako je dijete već stimulirano takvim položajem teško da ćeš ju moći vratiti nazad da tako ne radi.
    Ja sam svoje rekla, pa neka se netko drugi javi i savjetuje te.

  • Avatar Kokolina

    Kokolina

    Broj poruka: 392

    Prijavi adminu

    Ovo je moje iskustvo s prvom curkom: sa 4 mj je pocela sjedit tako da se pridrzava za kolica. Naime iz polulezeceg polozaja u kolicima se sama pidignula i uhvatila za onu precku od kolica. Ja sam ju stalno spustala ali ona bi se odmah ponovno podigla. Rekla sam to pedijatrici i ona mi je jednostavno rekla- ono sto dijete samo napravi, to je normalno i nemojte ga sprecavati. I ja sam ju onda pustila da sjedi. Izrasla je u normalnu i zdravu curku. Eto, sad imam jos jednu takvu znatizeljku od 2 mj koja jaaako dugo i cvrsto drzi glavu, i sve sto bude sama napravila ja cu ju pustit. 

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Tina, razumljiva mi je tvoja briga, moj K istu stvar pokušava vec nekih 15 dana.
    Kad vidim da se iz lezeceg ili polulezeceg stava napinje da bi se ustajao, ja ga uzmem u ruke. Držim ga na način da je guzom oslonjen na jednu moju ruku ili trbuh, drugom rukom mu pridržavam trup u području prsa, i pri tome malo i na glavicu, iako ju jako dobro drzi. Ili ga stavim između svojih koljena dok sjedim, guzom je naslonjen na jedno koljeno i pridržavam mu trup, posebno stražnji dio vrata i leđa jer se bojim da ne bi krenuo prema nazad. Na taj način on ima neki osjecaj samostalnosti a ja ga potpuno kontroliram… Nadam se da sam uspjela objasniti da shvatiš… Pokušaj mozda tako, ali isto ni jedan položaj predugo, malo promijenis pa opet.. I nema razloga za nervozu, sve ce biti ok! 

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    cure, ne se svadjati !

    i moj V se poceo dizati zadnjih dana….ja ga isto kao sto je  Marija opisala drzim, ili ga dignem kad vidim da dize glavu i trup…danas mi je bio na koljenima, ja sam mu nesto mahala igrackicom, i zapravo se poceo dizati jer mu je igrackica bila predaleko i nije ju dobro vidio…cim sam mu je stavila malo blize, odmah se opustio i vratio u polozaj u kojem je bio…
    obicno,  i kad se hoce nositi dize glavicu, trup i guzu ..ne zna, meni je nekako okej da on to radi …naravno, necu mu dati da sjedi , ali ako se moze pomalo dizati, ne zelim ga ni sputavati previse…

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    ah onda izgleda da je to sasvim ok i normalno…sad sam se bar malo smirila… renata oprosti ako sam te necim uvrijedila…nisam tu da se svadam i stvarno me ne treba razapeti ako ocajno trazim savjet…
    sad kad vidim da se i druge bebe te starosti dizu odmah mi je lakse… hvala curke..

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    da razjasnimo jednu stvar sjedeći položaj kod bebe znači da su bebi leđa i guza u L, kada krenu sami sjedit sjede jako pravilno u tom položaju, tada je teret na kralježnici tj trtici tj guzi najbolje raspoređen.. ako bebu držite u položaju “sjedećem” ali da nije na L to je ok, znači sjednite i dignite koljena, savite koljena i bebu stavite da je guza u krilu, a glava na vašim koljenima, ukoliko je prepravilno u L nogice joj približite svojoj bradi da guza više “upadne” u rupu e sad ko kuži, kuži.. isto to se može i da beba gleda prema naprijed, a ne u vas.. nije preporučljivo mališanima koji još ne sjede sami pridržavat guzu kod nošenja, trebalo bi ih se više stisnuti rukom preko guze o svoje tijelo kada ih nosite i vjerujem da se sve ovo da naći ako proguglate baby handling

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    mmama, razumijem o čemu pričaš, tražila sam baš nedavno položaje u kojima se sad recimo moj K može držati… Ali ga još nisam stavljala u taj koji si opisala… Iako ćemo probati sigurno. 

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    mmama


    da razjasnimo jednu stvar sjedeći položaj kod bebe znači da su bebi leđa i guza u L, kada krenu sami sjedit sjede jako pravilno u tom položaju, tada je teret na kralježnici tj trtici tj guzi najbolje raspoređen.. ako bebu držite u položaju &quot;sjedećem&quot; ali da nije na L to je ok, znači sjednite i dignite koljena, savite koljena i bebu stavite da je guza u krilu, a glava na vašim koljenima, ukoliko je prepravilno u L nogice joj približite svojoj bradi da guza više &quot;upadne&quot; u rupu e sad ko kuži, kuži.. isto to se može i da beba gleda prema naprijed, a ne u vas.. nije preporučljivo mališanima koji još ne sjede sami pridržavat guzu kod nošenja, trebalo bi ih se više stisnuti rukom preko guze o svoje tijelo kada ih nosite i vjerujem da se sve ovo da naći ako proguglate baby handling

    upravo tako i ja cuvam malenu i okrenem ju prema sebi… premda to ne traje dugo jer joj postane dosadno,al zadovoljna je tako…

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    Tina0208


    mmama


    da razjasnimo jednu stvar sjedeći položaj kod bebe znači da su bebi leđa i guza u L, kada krenu sami sjedit sjede jako pravilno u tom položaju, tada je teret na kralježnici tj trtici tj guzi najbolje raspoređen.. ako bebu držite u položaju &amp;quot;sjedećem&amp;quot; ali da nije na L to je ok, znači sjednite i dignite koljena, savite koljena i bebu stavite da je guza u krilu, a glava na vašim koljenima, ukoliko je prepravilno u L nogice joj približite svojoj bradi da guza više &amp;quot;upadne&amp;quot; u rupu e sad ko kuži, kuži.. isto to se može i da beba gleda prema naprijed, a ne u vas.. nije preporučljivo mališanima koji još ne sjede sami pridržavat guzu kod nošenja, trebalo bi ih se više stisnuti rukom preko guze o svoje tijelo kada ih nosite i vjerujem da se sve ovo da naći ako proguglate baby handling
    upravo tako i ja cuvam malenu i okrenem ju prema sebi… premda to ne traje dugo jer joj postane dosadno,al zadovoljna je tako…

    još malo, oko 4 mjeseca se možeš igrati sa njom kukuc, da se sakriješ rukama pa je iznenadiš, ili iza gazice.. igračkicama, ugl bilo bude joj zabavnije kada još malo počne oko sebe kužit svijet 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Jopica2

    Jopica2

    Broj poruka: 21

    Prijavi adminu

    U vrijeme kad si otvorila temu i moj mali je bio 3.5 mjeseca i isto se podizao, zanimalo me zasto tako rano pa sam dobila od pedijatrica (2 razlicite) sljedece odgovore:

    1. Zeli da ga podignem - greska je sto djete nisam okretala na bok pa ga podizala vec sam ga uvijek licem u lice
    2. Znatizeljan je i zeli sve vidjeti

    Vidjela sam da ti je netko napisao da se mozda radi o hipertonusu misica- upravo obratno, kad su misici kruti beba uglavnom kasni s motorickim razvojem(…) a prema svemu vidim da imas naprednog bebaca tako da ne brini kupi sjedalicu za bebe u kojoj je u polulezecem polozaju. (Ja ga stavim na stol dok kuham pored sebe i uzivancija :).

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.