Anksioznost ili depresija u trudnoci

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Dayana

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Mina09

    Naravno da je moguće , to se zovu psihosomatski simptomi . Recimo mene uhvate bolovi u mišićima, umor; iscrpljenost , osjećaj da ću se onesvijestiti , val vrućine kao da prolazi kroz tijelo , trnci u rukama i nogama… ufff ima ih milion Al pokušavam ih ne prodavati pažnju jer znam da su uzrokovani psihom i panikom i da mi apsolutno ništa ne mogu nauditi, niti fizički niti psihički . Čitala sam prije dosta na forumima o anksioznosti i depresiji ali sam vremenom uvidjela da dosta toga sto pročitam počnem nažalost sama sebi umišljati, tako da sad samo pozitivna iskustva čitam , napune me pozitivom i nadom 😊


    Upravo to sto vise citam vise simptoma imam.
    Prvi napad panike je prestrasan bio nisam znala sto me snaslo. Danima isla na hitnu, hitna kod mene nisam vjerovala da mi je dobro a meni ustvari nije dobro.
    Kod mene lupanje srca ali pijem betablokatore pa nije izrazeno lupanje, znojenje, osjecaj nedostatka zraka problem sa trbuhom, navala vrucine, osjecaj ljuljanja kao gumene noge itd itd. Sa 3 godine slomila sam lijevu ruku na tri mjesta, doktori nisu napravili kako treba ruka mi ide ukrivo i s godinama osjecam bol u njoj. A nisam znala da je problem u ruci nego sam pomislila srce. I naravno zvala hitnu EKG uredan. Nosila holter tlaka i EKG svi moguci nalazi uredni, a ja nevjerujem eto dok nisam dosla do prave dijagnoze. 😬

  • Mina09

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    To je to; milion i jedan simptom a svaki nam nažalost iz glave dolazi 😫 recimo ja sam jutros ustala , čim sam se probudila crne depresivne misli, muka u stomaku i morala sam povratiti 😫 ali danas je jednostavno bio takav dan, bit će i boljih aBd . Bitno je da prihvatimo te simptome kao bezazlene ( sto je ujedno i najteže ) te da živimo svoj život ne obazirući se na njih. Bas mi je drago sto si podijelila svoje iskustvo sa mnom jer sam bila prestravljena misleci da sam jedina trudnica u ovakvom stanju, presretna sam i zahvalna Bogu na urednoj trudnoci, ali me nekad panika , strah i depresija tako jako uhvate i strah me jos  vise sto sam trudna da ne bih bebici ne daj Boze nešto time naškodila .

  • Dayana

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Mina09

    To je to; milion i jedan simptom a svaki nam nažalost iz glave dolazi 😫 recimo ja sam jutros ustala , čim sam se probudila crne depresivne misli, muka u stomaku i morala sam povratiti 😫 ali danas je jednostavno bio takav dan, bit će i boljih aBd . Bitno je da prihvatimo te simptome kao bezazlene ( sto je ujedno i najteže ) te da živimo svoj život ne obazirući se na njih. Bas mi je drago sto si podijelila svoje iskustvo sa mnom jer sam bila prestravljena misleci da sam jedina trudnica u ovakvom stanju, presretna sam i zahvalna Bogu na urednoj trudnoci, ali me nekad panika , strah i depresija tako jako uhvate i strah me jos vise sto sam trudna da ne bih bebici ne daj Boze nešto time naškodila .


    Hvala i tebi sto si sa mnom podijelila svoje iskustvo, izaci cemo iz ovoga jos jace. Makar se nekada cini nemoguce ali sve je moguce. 😘
    Upravo tako zahvala Bogu na urednoj trudnoci i bit ce sve ok s nasim bebicama i s nama 💜

  • Mina09

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Hoće aBd, ali eto, nekad jednostavno bude tezak dan ili momenat pa je lakše kad s nekim podijeliš i znaš da nisi jedina osoba na svijetu koja je ovako osjeća . 😩 Kako si ti danas ? meni nekako tokom jutra bude najgore Al tokom dana manje , dok većinom navečer sam super 😀 

  • Dayana

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Mina09

    Hoće aBd, ali eto, nekad jednostavno bude tezak dan ili momenat pa je lakše kad s nekim podijeliš i znaš da nisi jedina osoba na svijetu koja je ovako osjeća . 😩 Kako si ti danas ? meni nekako tokom jutra bude najgore Al tokom dana manje , dok većinom navečer sam super 😀


    Sokirala sam se al jutros sam ok bila. Nadam se da ce tokom dana tako i ostati.
    Bolio me trbuh i ledja osjecaj kao menstrualni bolovi pa sam se toga uplasila 😁
    Kako si ti sada? 😘

  • Mina09

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Nemoj da te plaše ti bolovi, i ja sam ih imala, maternica se širi, tijelo se priprema za porod lagano 😊 jutros sam imala nekih obaveza, pa sam po gradu zujala na 37•C s bočicom vode 😂 i milion crnih misli, Sta ako padnem, Sta ako se onesvijestim, zašto nisam kao drugi oni sigurno nemaju te misli, hoće li prestati, pa strah i senzacije, Al samu sam sebe smirivala da mi ništa ne može biti i prevladala sam sve. Sad sam kući bas ponosna na sebe kako sam uspješno sve odradila, 👏 ali uvijek je tu negdje taj crv sumnje i pitanje hoće li mi ikad biti bolje 😩 jer ovo stvarno nekad iscrpi 

  • Dayana

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Mina09

    Nemoj da te plaše ti bolovi, i ja sam ih imala, maternica se širi, tijelo se priprema za porod lagano 😊 jutros sam imala nekih obaveza, pa sam po gradu zujala na 37•C s bočicom vode 😂 i milion crnih misli, Sta ako padnem, Sta ako se onesvijestim, zašto nisam kao drugi oni sigurno nemaju te misli, hoće li prestati, pa strah i senzacije, Al samu sam sebe smirivala da mi ništa ne može biti i prevladala sam sve. Sad sam kući bas ponosna na sebe kako sam uspješno sve odradila, 👏 ali uvijek je tu negdje taj crv sumnje i pitanje hoće li mi ikad biti bolje 😩 jer ovo stvarno nekad iscrpi


    Nije bol kao bol vec nelagoda al normalno moram se ja plasiti 🤣
    Odlicno, bas mi je drago zbog tebe 👏💪💙
    Kao da sebe slusam citajuci tvoje misli, ocigledno svi mi s tim uljezom imamo iste misle😒

  • Mina09

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    I ja se bas preplašim svakog bola, nelagode, senzacije, i onda se pitam je li sve OK sa mnom i da li je neko primijetio da nisam OK 🤣🤣 znam zvučim smiješno , i sama se vjeruj mi pronalazim u tvojim objavama kao da sam ih ja pisala ❤️

  • Dayana

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Mina09

    I ja se bas preplašim svakog bola, nelagode, senzacije, i onda se pitam je li sve OK sa mnom i da li je neko primijetio da nisam OK 🤣🤣 znam zvučim smiješno , i sama se vjeruj mi pronalazim u tvojim objavama kao da sam ih ja pisala ❤️


    Nije tema ovdje ali samo da pitam, prva mi je trudnoca a mislim da nije nista prestrasno da zovem ginekologa vezano za tu “menstrualnu bol” kao da trbuh bude tvrdji curka aktivnija i sve traje nekih par sekundi pa popusti bas kao grcevi, jel tako i kod tebe bilo? 🤔
    Prosli puta sam rekla ginekologu kaze lazni trudovi, al mene opet preplasi da li moze dovest do prijevremenog otvaranja. Prije dva tjedna je tako bilo i eto danas lagani grcevi u donjem dijelu ledja i trbuha.

    Nemoj se opterecivat s tim da li je netko primjetio, naravno da ne zvucis smijesno ocigledno nas je puno, nazalost ❤

  • Mina09

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Isto mi se desavalo, prije možda koji sedmicu, tvrd trbuh a beba aktivna , i bolovi pri dnu ledja , to je sve normalno, tek ako ne daj Boze bas zaboli jako ili stalno se dešava u kontinuitetu onda zovni ginekologa . Ako si recimo u nekoj panici ili strahu zna se stomak stvrdnuti , ali ne brini se, ne utice na bebicu, to se samo mišići stomaka naprežu ❤️ Opusti se, ako ikako možeš, i magnezija dosta uzimaj, meni je moja dr rekla čak mi trudnoće možemo i ujutro i navečer po Magnezij Direkt 375 mg za grčeve 😘😘😘

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.