Anksioznost ili depresija u trudnoci

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Pepi_06

    Pepi_06

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Pozdrav, ovo mi je prva trudnoca i trenutno sam 35 tjedan, a unazad tjedan dana se borim s jakim strahovima, tjeskobom, ne mogu spavati nocima ili zaspem pa se probudim toliko mokra da se moram do gaca presvuci, a hladno mi je, jedem na silu zbog bebe samo, imam dijareju… Okidac svega je bio ovaj rat koji se desava i ove prijetnje nuklearnim oruzjem pa se strasno bojim. Veselila sam se jako djetetu i svemu, a sada evo niti malo i bojim se da necu imati osjecaja za dijete i da mi ovaj psihicki poremecaj koji mi se desava nece proci samo tako. Zanima me da li se netko susreo s necim takvim jer ne nalazim bas puno o ovoj temi na internetu. Da spomenem prije nisam imala nikakvih takvih strahova i problema do prije tjedan dana.

  • Avatar Pepi_06

    Pepi_06

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Antonela bas mi je zao sto to cujem jer te potpuno shvacam kako ti je jer je i meni isto. Ja sam danas poslala ginekologu mail da vidim sto ce mi on reci jer stvarno ne mogu ovako vise funkcionirati. I mene je bas strah da kad rodim ce mi se desiti i postporodjajna depresija i da ce mi se ovi strahovi nastaviti. 

  • Avatar Pepi_06

    Pepi_06

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Evo doslovno mi je poslao mail da mi je pustio Normabel 2mg 2x1 i da mi zeli brz iporavak. Razgovarala sam danas s maminom prijateljicom koja je inace po struci psiholog i preporucila mi je da kontaktiram psihologicu Hanu Francetic Brcic koja je bas specijalizirana za trudnice, trudnocu i postporodjajne depresije i jako ju je nahvalila da je jako draga i strucna. Kakav ti imas osjecaj prema trudnoci i djetetu trenutno?

  • Avatar Pepi_06

    Pepi_06

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Joj znam, i meni je isto tako vjeruj mi. Danas sam bas bila jako jako lose i puno sam pricala s mamom, njoj sam se bas otvorila i s muzem i kak mi je doktor dao i te tablete popila sam jednu i mogu ti reci da sam uspjela malo funkcionirati. Ja se nisam nikad srela s ovakvom situacijom i po prirodi sam jako vesela osoba i onda me ovo prestrasilo bas na 100 nivoa. Ovaj rat me toliko strasi i stresira koda je kod nas jer se bojim sto bi to moglo ozaci iz toga. Jesi ti mozda uzela neku tabletu ili ako nisi mozda da kontaktiras ginekologa pa da ti nesto da? Nisam ja bas nesto za tablete i potpuno sam ih izbjegavala u trudnoci, ali mislim da nam vise steti ovo kako se osjecamo i sto prozivljavamo nego 2mg necega sto ti ne bi doktor niti dao da nije sigurno

  • Avatar Kamilica ♡

    Kamilica ♡

    Broj poruka: 1039

    Prijavi adminu

    Bokic drage cure 🤗 Bas mi je zao stos i tako osjecate. Nisam trudna, takodjer nisam psiholog ni doktor, pa vam necu soliti pamet sto da radite. Mogu reci da vas u neku ruku razumijem jer sam sama control freak. Pa me uhvati tjeskoba kad nemam kontrolu nad necim. Moj savjet je porazgovarati sa psihologom/stručnom osobom. To moze puno pomoci. Vjerojatno da ste opcenito zabrinute za svoje stanje, i ono sto vas ceka kad rodite, pa se ta anksioznost “uhvatila” rata u Ukrajini. Tj necega nad cim nemamo kontrolu. Moj savjet je da ne gledate vijesti, ne citate portale s tim vijestima. To vam moze samo naskoditi. Briga o nečemu takodjer nista nece promijeniti. Samo ce vam naskoditi. Probajte se fokusirati na pozitivne stvari, slusajte pozitivnu glazbu, pogledajte neku romantičnu komediju, budite puno na svježem zraku, skuhajte nesto zdravo, meditirajte, pricajte s prijateljicama…. Radite nesto sto vas opušta. Okupirajte mozak s necim. I kako sam rekla, porazgovarajte s psihologom. Tablete vam tada vjerujem neće trebati. I zapamtite, tjeskoba je samo osjecaj. Svi osjecaji su prolazni. Proci ce. Nemojte se boriti protiv nje, samo je ignorirajte. Sretno! 🤗

    Garawa je baba koja ima dvoje djece s dva muza, sad je našla trećeg jadnika s kojim bi na silu dijete ali ne ide…. ipak je u menopauzi 😂

  • Avatar Pepi_06

    Pepi_06

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Hvala ti Kamilica na utjesnim rijecima <3 Ja cu uskoro roditi, imam dogovoreni carski rez zbog izvzdravstvenih razloga pa nakon poroda ukoliko se stanje ne smiri svakako imam u planu porazgovarati s nekim strucnim jer znam da ne mogu ovako funkcionirati i ne zelim piti tablete svaki dan

  • Avatar Kamilica ♡

    Kamilica ♡

    Broj poruka: 1039

    Prijavi adminu

    Pepi_06

    Hvala ti Kamilica na utjesnim rijecima &lt;3 Ja cu uskoro roditi, imam dogovoreni carski rez zbog izvzdravstvenih razloga pa nakon poroda ukoliko se stanje ne smiri svakako imam u planu porazgovarati s nekim strucnim jer znam da ne mogu ovako funkcionirati i ne zelim piti tablete svaki dan


    Nema na čemu. 😊  Samo znaj da si jača od toga, da nisi sama, i da ce proci. To je privremeno vjerujem, hormoni luduju u trudnoći i za vrijeme oporavka. I ne ustručavaj se potraziti stručnu pomoc ako je budes trebala. A do tada samo hrabro i pozitivno! Bit ce sve dobro, vidjet ćeš. I ugasi TV, ne citaj portale s crnim vijestima, ne treba ti to. 
    Sretno od srca! 💕☘️🙏🤗

    Garawa je baba koja ima dvoje djece s dva muza, sad je našla trećeg jadnika s kojim bi na silu dijete ali ne ide…. ipak je u menopauzi 😂

  • Avatar Pepi_06

    Pepi_06

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Svakako cu potraziti pomoc ako se stvari ne poprave, a do tada cu dati sve od sebe da budem sto bolje i da sama sebi pomognem koliko god mogu 

  • Avatar Pepi_06

    Pepi_06

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Jako puno ljudi i prijatelja s kojima razgovaram se suoceni s istim strahom i mislim da nas ovi mediji jos vise strase i imas svako pravo kad kazes da to treba izbjegavati i to maksimalno. Meni je ovaj tako jaki strah i tjeskoba potpuno nesto novo s cim sam se susrela i jednostavno ne mogu sama sebe smiriti. 1000 misli u minuti od pozitivnih do negativnih i takav kolaps u glavi i to bas sada kada bi ni zapravo trebalo biti najljepse. Daj Boze da to sve prodje, da se ne prosiri taj rat i da nastavimo dalje ziviti koliko god je to moguce normalno.

  • Avatar Kamilica ♡

    Kamilica ♡

    Broj poruka: 1039

    Prijavi adminu

    Mediji su najveće “zlo”. Ja vjerujem da stanje nije ni upola onako lose kako mediji to prikazuju. Zivi dokaz vam je korona. Koliko su nas plašili, a na kraju ispala malo jaca prehlada. Tresla se brda, rodio se miš. Zato cure drage, ne slusajte vijesti, ne citajte portale kojima je cilj samo siriti paniku i strah. Fokusirajte se na pozitivne stvari oko sebe. Njih necete vidjeti na TV-u, a život ih je prepun. 💕☘️

    Garawa je baba koja ima dvoje djece s dva muza, sad je našla trećeg jadnika s kojim bi na silu dijete ali ne ide…. ipak je u menopauzi 😂

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.