Anksioznost ili depresija u trudnoci

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Kamilica ♡

    Kamilica ♡

    Broj poruka: 1039

    Prijavi adminu

    Simba2

    Kamilica ♡

    Mediji su najveće “zlo”. Ja vjerujem da stanje nije ni upola onako lose kako mediji to prikazuju. Zivi dokaz vam je korona. Koliko su nas plašili, a na kraju ispala malo jaca prehlada. Tresla se brda, rodio se miš. Zato cure drage, ne slusajte vijesti, ne citajte portale kojima je cilj samo siriti paniku i strah. Fokusirajte se na pozitivne stvari oko sebe. Njih necete vidjeti na TV-u, a život ih je prepun. 💕☘️

    Ne znam kud samo toliki ljudi pobjegoše i još bježe, ako nije i upola tako. Al ajd dobro. Valjd su stažisti u nekom filmu.


    Bjeze i iz Sirije, Afganistana…pa nitko o tome ne prica jer medijima ocito nije zanimljivo.
    Ne vjerujte svemu sto cujete na TV-u ili procitate.
    I najbitnije, ignorirajte radi vlastitog mira. Ionako ne možete nista napraviti. Na vama je. Sretno 🙋🏼‍♀️

    Garawa je baba koja ima dvoje djece s dva muza, sad je našla trećeg jadnika s kojim bi na silu dijete ali ne ide…. ipak je u menopauzi 😂

  • Dayana

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Lijep pozdrav mame i buduće mame 
    Nadam se da sam na pravom mjestu za malu pomoć i savjet.
    U 28.tjednu prve dugoocekivane trudnoce. 
    Curka lijepo napreduje uredna trudnoca 
    Mojoj horor pocinje prosle godine, ljetno doba.
    Nakon mjeseci mucenja i hodanja po bolnici dobila sam dijagnozu Anksioznost i napadi panike. Od terapije nista nisam uzimala, prije trudnoce po potrebi Diazepam 2mg
    Da li ima ovdje koja mama da se bori s istim, sretna sam naravno radi trudnoce. Ali sto dodje u glavu da dovede do toga da sam skroz u strahu, stalno neka crna iscekivanja osluskivanje tijela itd. 
    Molim Vas za neku pomoc 

  • Mina09

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Zdravo trudnice, kako ste, ima li iko aktivan na forumu ? Ja sam 33 sedmica, bas sam upala u neku užasnu depresivno anksiozni epizodu, prije 2 sedmice mi je psihijatar prepisao AD pogodan za trudnoću da me podigne Al još nije počeo djelovati 😫 

  • Dayana

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Pozdrav evo ja sam aktivna, ocekujem koji odgovor od mame ili buduce mame vezano za temu 

  • Avatar Loza 💙😇

    Loza 💙😇

    Broj poruka: 1992

    Prijavi adminu

    Hej cure, evo pridružila bi se ovom klubu anksioznosti. Moj problem povezan je s prethodnom trudnoćom u kojoj sam izgubila sina u 16tt. Uskoro se bliži termin poroda, a ja sam sve više koma… Sreća u nesreći je da sam jako brzo zatrudnila opet, sad sam u 17tt i imam bolje i gore dane. Trenutno sam u onim lošim danima, jako sam emotivna i jako se bojim da ne izgubim i ovu bebicu, a ovo je poprilično uredna trudnoća ali je i gin oprezan zbog prethodne. 
    Nemam trenutno ništa pametno za pomoći vam, samo vam želim reći da niste same i da vas barem dijelom razumijem.
    Za terapiju sam dobila normabel 2mg po potrebi kad me gin potjerao na bolovanje jer sjedenje 8h više nije za mene pa je cijela panika nastala kad sam ležala kući 8h duže i razmišljala o svemu što se može dogoditi.

    Ja 27 / M 32
    aktivan rad na bebi od 10/2020
    11/2021 ➕🤰 dečkić :) 💙
    02/2022 - 16tt, inducirani pobačaj, curenje plodne vode 💔
    02/2022 papa, brisevi, tsh, trombofilija ✔️
    “I will not cause pain without allowing something new to be born.” Isaiah 66:9
    🌈28.04.2022. ➕🙏❤️
    Marko, moja najveća pobjeda 💙 13.01.2023.
    Bože, hvala Ti!

  • Mina09

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Dayana

    Lijep pozdrav mame i buduće mame
    Nadam se da sam na pravom mjestu za malu pomoć i savjet.
    U 28.tjednu prve dugoocekivane trudnoce.
    Curka lijepo napreduje uredna trudnoca
    Mojoj horor pocinje prosle godine, ljetno doba.
    Nakon mjeseci mucenja i hodanja po bolnici dobila sam dijagnozu Anksioznost i napadi panike. Od terapije nista nisam uzimala, prije trudnoce po potrebi Diazepam 2mg
    Da li ima ovdje koja mama da se bori s istim, sretna sam naravno radi trudnoce. Ali sto dodje u glavu da dovede do toga da sam skroz u strahu, stalno neka crna iscekivanja osluskivanje tijela itd.
    Molim Vas za neku pomoc


    Zdravo Dajana, ne znam jel ti mogu pomoći , Al ti mogu pružiti utjehu i podršku jer mi je i samoj isto ❤️ Prije cc 3 god mi je dijagnosticiran anksiozno depresivni poremećaj, dobila sam terapiju i nakon godinu i pol stanje se znatno popravilo čak me i skinuli s terapije. Medjutim u trudnoci se stanje pogoršava , stalno neke crne misli, osluškivanje tjelesnih senzacija , uzas… Kad na forumu ovdje pročitam da nas ima sličnih bude mi lakše . Sad sam 33 sedmica , još ovaj toplotni udar, stalno sam kući i stalno ružne misli u glavi, bukvalno radim Sta mogu po kući samo da ne mislim 🤣 kako se vi suočavate s ovim zajedničkim nam neprijateljem u glavi ? 💙

  • Dayana

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Mina09

    Dayana

    Lijep pozdrav mame i buduće mame
    Nadam se da sam na pravom mjestu za malu pomoć i savjet.
    U 28.tjednu prve dugoocekivane trudnoce.
    Curka lijepo napreduje uredna trudnoca
    Mojoj horor pocinje prosle godine, ljetno doba.
    Nakon mjeseci mucenja i hodanja po bolnici dobila sam dijagnozu Anksioznost i napadi panike. Od terapije nista nisam uzimala, prije trudnoce po potrebi Diazepam 2mg
    Da li ima ovdje koja mama da se bori s istim, sretna sam naravno radi trudnoce. Ali sto dodje u glavu da dovede do toga da sam skroz u strahu, stalno neka crna iscekivanja osluskivanje tijela itd.
    Molim Vas za neku pomoc

    Zdravo Dajana, ne znam jel ti mogu pomoći , Al ti mogu pružiti utjehu i podršku jer mi je i samoj isto ❤️ Prije cc 3 god mi je dijagnosticiran anksiozno depresivni poremećaj, dobila sam terapiju i nakon godinu i pol stanje se znatno popravilo čak me i skinuli s terapije. Medjutim u trudnoci se stanje pogoršava , stalno neke crne misli, osluškivanje tjelesnih senzacija , uzas… Kad na forumu ovdje pročitam da nas ima sličnih bude mi lakše . Sad sam 33 sedmica , još ovaj toplotni udar, stalno sam kući i stalno ružne misli u glavi, bukvalno radim Sta mogu po kući samo da ne mislim 🤣 kako se vi suočavate s ovim zajedničkim nam neprijateljem u glavi ? 💙


    Pozdrav Mina09 hvala Vam na rijecima utjehe 😘💜
    Upravo tako kucanskim poslovima pokusavam zanemariti ovo zlo ako to tako mogu nazvati.
    I meni je prosle godine prepisan Misar 0,25mg ali mi je bilo uzasno od njega pa sam se ostavila toga, preko zime je bilo donekle ok, ali cim je ljeto doslo kao da se povecava sve ovo. Vecinu dana sama, suprug na poslu i stalno osluskivanje pa provjera na dr.Google 🤨
    Sada sam 30+4 i kao da neko vrijeme bude ok, onda kao da se hormoni uzbude i ponovno sve nastaje. Ni slucajno ne smijem cuti da je nekome nesta odma ja mislim A ŠTO AKO JA TO IMAM?!
    Uopce se ne mogu opustiti i uzivati u trudnoci kako bih htjela i trebala, sto naravno ne znaci da nisam sretna radi toga, koliko toliko pokusavam se smiriti radi moje curke, jer citam da i oni to osjete 🥺

  • Mina09

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Sve isto @Dayana , bukvalno kao da si mene opisala . I ja sam uzimala Misar prije cc3 god Al meni je bas pomogao, sad jedva čekam da se porodim aBd pa da se i hormoni malo slegnu a i ima dosta lijekova sto su kompatibilni uz dojenje pa ako zatreba lakše je imati ih u rezervi. I meni ljeto i ljetne vrućine bas odmažu , uvijek me strah da ću se onesvijestiti , pa i kad sam u kući, ako čujem ili pročitam nešto loše nekome da se desilo, pogotovo duševne neke bolesti ja se odmah pitam STA AKO JA TO IMAM , kako ću se brinuti o svojoj curici … uzas, nekad se osjećam kao u začaranom krugu crnih misli. Meni pomognu na YouTube videii tipa anxiety relief, spavanje, šetnja navečer vani, bilo sto samo da skrenem misli . Nadam se da i ti imas svojih načina za opuštanje ❤️

  • Dayana

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Mina09

    Sve isto @Dayana , bukvalno kao da si mene opisala . I ja sam uzimala Misar prije cc3 god Al meni je bas pomogao, sad jedva čekam da se porodim aBd pa da se i hormoni malo slegnu a i ima dosta lijekova sto su kompatibilni uz dojenje pa ako zatreba lakše je imati ih u rezervi. I meni ljeto i ljetne vrućine bas odmažu , uvijek me strah da ću se onesvijestiti , pa i kad sam u kući, ako čujem ili pročitam nešto loše nekome da se desilo, pogotovo duševne neke bolesti ja se odmah pitam STA AKO JA TO IMAM , kako ću se brinuti o svojoj curici … uzas, nekad se osjećam kao u začaranom krugu crnih misli. Meni pomognu na YouTube videii tipa anxiety relief, spavanje, šetnja navečer vani, bilo sto samo da skrenem misli . Nadam se da i ti imas svojih načina za opuštanje ❤️


    Mina09 iskreno izbjegavam tablete pokusavam se sama izboriti koliko toliko. 
    Imam veliki strah od tlakomjera i sad kod ginekologa bude do 140/80 i jedva sam ih uvjerila da je vislji sa psihicke strane, u kucnim uvjetima uredan ne prelazi 130/80 sad me i toga strah 😅
    Isto tako YouTube i teme za opustanje ali uvijek nekako dodju u glavu misli.
    Molim te mi reci da li je moguce toliko sa psihicke strane imat bolove i samo mi reci svoje simptome da vidim da li si umisljam ili su stvarno tu.
    🥰🧡🧡🧡🧡

  • Mina09

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Naravno da je moguće , to se zovu psihosomatski simptomi . Recimo mene uhvate bolovi u mišićima, umor; iscrpljenost , osjećaj da ću se onesvijestiti , val vrućine kao da prolazi kroz tijelo , trnci u rukama i nogama… ufff ima ih milion Al pokušavam ih ne prodavati pažnju jer znam da su uzrokovani psihom i panikom i da mi apsolutno ništa ne mogu nauditi, niti fizički niti psihički . Čitala sam prije dosta na forumima o anksioznosti i depresiji ali sam vremenom uvidjela da dosta toga sto pročitam počnem nažalost sama sebi umišljati, tako da sad samo pozitivna iskustva čitam , napune me pozitivom i nadom 😊

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.