Zimske bebe 2024/2025 ❄️☃️🎄🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar bebolinka

    bebolinka

    Broj poruka: 889

    Prijavi adminu

    Joj, dojenje.. Ja sam se isto mučila za krepat, sve šta me moglo snać s tim mene je satralo. Doslovno sve 🤣 
    Ali dojila sam je do 1god i mj dana. Ona bi bila i dalje ali sam morala na posao 🤣
    Imala sam mlijeka na bacanje, nadam se da će i ovaj pit biti tako.
    Iako bude nekad užasno bolno i sve, dojenje je bas nešto posebno 😍

    [tickerfactory.com]

  • Aretat1

    Broj poruka: 76

    Prijavi adminu

    Evo i mene sa pregleda, vidi se gestacijski mjesak, odgovara mjerama, ali i veliki hematom odmah uz plod :/

    [tickerfactory.com]

  • Avatar šareni_oblak

    šareni_oblak

    Broj poruka: 83

    Prijavi adminu

    Aretat1

    Evo i mene sa pregleda, vidi se gestacijski mjesak, odgovara mjerama, ali i veliki hematom odmah uz plod :/


    Jesi dobila terapiju, mirovanje?

    [tickerfactory.com]

  • freyaa

    Broj poruka: 615

    Prijavi adminu

    Aretat1

    Evo i mene sa pregleda, vidi se gestacijski mjesak, odgovara mjerama, ali i veliki hematom odmah uz plod :/


    Polako samo, mirovanje, nadam se da ti je dao neku terapiju..

    [tickerfactory.com]

  • Avatar šareni_oblak

    šareni_oblak

    Broj poruka: 83

    Prijavi adminu

    Drago mi je čuti tako pozitivna iskustva sa poroda! Baš mi bude milo oko srca. 
    Većina žena ne ide na indukciju zbog prešišanog termina, a velika većina njih koja dođe na indukciju to odradi bez hitnog carskog. Ne znam koliko sam žena u ta dva dana ispratila u radaonu a dobar dio njih je prošao termin. 
    Meni su počeli indukciju praškom pomiješanim s vodom. To je pije 8 doza svaka dva sata. Ja sam popila svih 8, ženska do mene je popila 5 i dok sam ja popila 6.ona je već rodila. Počele indukciju u isto vrijeme. Došla je noć, pitali želim li Dolatinin da malo odmorim i uzela sam. Bilo mi je odlično od toga, drogirana najjače 😂
    U 6 ujutro dali gel, u 5 navečer prokinuli vodenjak, u 6 bila u radaoni i dobila drip. Bila na dripu do ponoći kad se skupila masa ljudi oko mene, padali otkucaji, pokakala se, plodna voda bila neke čudne boje, ja više nisam mogla i onda su poslali na carski. Do tada sam se otvorila 6cm i beba se nije spuštala. Uzela sam epiduralnu, pojačali su dozu za carski i bila sam budna cijelo vrijeme. Čula sam prvi plač, vidjela sam ju i poljubila odmah i zbog toga sam baš sretna. 
    Ono što ja njima nisam mogla objasniti je da sam osjetila stravičnu bol u prednjem dijelu zdjelice nakon što su prokinuli vodenjak. Vjerojatno je bila njena glavica koja je išla u nekom krivom smjeru, ali to nisu bili trudovi kako su mi govorili. Jbt imala sam trudove do tada 30+ sati, znam što je trud. I baš sam bila ljuta ali toliko je boljelo da nisam mogla pričati ni objašnjavati. Kad sam dobila epi, više to nisam osjetila. Ni na dripu. To je bilo nešto sasvim drugo. 
    Dva tjedna nakon poroda je mene bolio trbuh, ne rez toliko koliko mišići u trbuhu i cijeli trbuh. Kao užasna upala mišića uz to što imaš osjećaj da će sve ispasti. Ispitivala sam žene, koja god je došla u sobu jel i njima tako, nikome nije bilo. Pretpostavljam da je od toga što sam toliko dugo imala trudove. 
    Ja ne smatram da je pričanje o iskustvu s poroda plasenje drugih žena. Kad tad ih to čeka i ja sam čitala jako puno o tome tako da me ništa ne može iznenaditi. Ove lake porode sam najmanje čitala, nego više one koji su bili teški tako da se mogu pripremiti za to. I dobro mi je došlo, moram priznati 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar šareni_oblak

    šareni_oblak

    Broj poruka: 83

    Prijavi adminu

    Što se tiče dojenja, to nam je bilo easy. Prvih par dana normalno da je teško, ne znaš kako bi to sve, nitko ti ne pokaže, bradavice bole užasno, ali brzo smo se navikle i dojila je do 13mj. Za razliku od poroda, dojenje i odvikavanje od dojenja nam je bilo kao nagrada. Ona je sama odbacila sisu sa 13mj, prije toga je mjesec i pol imala podoj pred spavanje i onda samo jednom odlučila ne prikaciti se na sisu nego leći na moj trbuh i tako je zaspala. 
    I svaki podoj je sama izbacivala uz moj mali hint. Baš kao nagrada nakon svega onoga. 
    Nekome je nešto teško, ne znam baš da većina žena ima lagan porod, lako dojenje, da dijete nema grčeve, da dobro spava i da je lagano za odgoj 😅 negdje mora biti teško, jbg

    [tickerfactory.com]

  • Aretat1

    Broj poruka: 76

    Prijavi adminu

    freyaa

    Aretat1

    Evo i mene sa pregleda, vidi se gestacijski mjesak, odgovara mjerama, ali i veliki hematom odmah uz plod :/

    Polako samo, mirovanje, nadam se da ti je dao neku terapiju..


    Dobila sam Nizon, Utrogestan pa vidjet cemo 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar bebolinka

    bebolinka

    Broj poruka: 889

    Prijavi adminu

    šareni_oblak

    Što se tiče dojenja, to nam je bilo easy. Prvih par dana normalno da je teško, ne znaš kako bi to sve, nitko ti ne pokaže, bradavice bole užasno, ali brzo smo se navikle i dojila je do 13mj. Za razliku od poroda, dojenje i odvikavanje od dojenja nam je bilo kao nagrada. Ona je sama odbacila sisu sa 13mj, prije toga je mjesec i pol imala podoj pred spavanje i onda samo jednom odlučila ne prikaciti se na sisu nego leći na moj trbuh i tako je zaspala.
    I svaki podoj je sama izbacivala uz moj mali hint. Baš kao nagrada nakon svega onoga.
    Nekome je nešto teško, ne znam baš da većina žena ima lagan porod, lako dojenje, da dijete nema grčeve, da dobro spava i da je lagano za odgoj 😅 negdje mora biti teško, jbg


    Sve se slažem s tobom 👌 
    Negdje mora zapesti ahhaha, nama su grčevi lagano prošli i odvikavanje od svega sam doslovno u 2 noći rješila 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar bebolinka

    bebolinka

    Broj poruka: 889

    Prijavi adminu

    Aretat1

    freyaa

    Aretat1

    Evo i mene sa pregleda, vidi se gestacijski mjesak, odgovara mjerama, ali i veliki hematom odmah uz plod :/

    Polako samo, mirovanje, nadam se da ti je dao neku terapiju..

    Dobila sam Nizon, Utrogestan pa vidjet cemo


    Koliki ti je hematom? 
    Moj je 8mm, isto sam dobila Utrogestan. Nadam se da će nestat do sljedećeg pregleda. U prvoj trudnoći je bilo tako isto

    [tickerfactory.com]

  • Aretat1

    Broj poruka: 76

    Prijavi adminu

    bebolinka

    Aretat1

    freyaa

    Aretat1

    Evo i mene sa pregleda, vidi se gestacijski mjesak, odgovara mjerama, ali i veliki hematom odmah uz plod :/

    Polako samo, mirovanje, nadam se da ti je dao neku terapiju..

    Dobila sam Nizon, Utrogestan pa vidjet cemo

    Koliki ti je hematom?
    Moj je 8mm, isto sam dobila Utrogestan. Nadam se da će nestat do sljedećeg pregleda. U prvoj trudnoći je bilo tako isto


    19 mm , veliki uz plod 

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.