Zimske bebe 2024/2025 ❄️☃️🎄🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Teab1

    Broj poruka: 259

    Prijavi adminu

    franka007

    Cure jel se krvna grupa vadi samo u Petrovoj, za Zagreb? Dobila sam danas uputnice a zaboravila sam to pitati.
    Ja sam sada u 9om tjednu i već tjedan dana nemam mučnine, zadnja dva dana mi se i umor smanjio.


    mislim da da samo u petrovoj

    6/21 biokemijska
    9/22 +
    6/22 baby boy 🩵
    4/24 +

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Tratinčica12

    Tratinčica12

    Broj poruka: 350

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure 🤗 i ja vas čitam, ali ne pišem 😀
    -
    Čestitke svima na dobrim pregledima 🩷 sretno onima koji ih uskoro imaju 🍀
    -
    Mene su isto mučnine popustile, manje sam umorna. Zasmeta mi nekad neki miris, ali to je to. 😃

    Što se tiče poroda - moj je bio vaginalni, uz ogromnu epiziotomiju koja mi je pala teže nego išta drugo. Zbog nje sam se baš sporo oporavljala i sve je išlo nekako teže.
    Rodila sam sa 40+3, na dan kad sam trebala ići na dogovor za indukciju. Ali sam se sporo otvarala, pa su mi davali nešto. Nisam uzela epiduralnu.  Uglavnom cca 26 sati od prvog truda do poroda. Dosta smo se namučili jer sam isto rodila velikog dječaka ( 4200 g, 52 cm) na svojih 168 cm i uobičajenih 52 kg 😅😅😅 bilo je na kraju i pritiskanja trbuha i svašta. Ali dobro je. Sve u svemu nije mi ostalo kao neko traumatično iskustvo 😃😃

    Dječak M 💙
    Hvala Ti što sam stvoren tako čudesno, što su djela Tvoja predivna! 💛

    [tickerfactory.com]

  • Avatar nola95

    nola95

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    Drago mi je pročitati i o ponekom pozitivnom iskustvu poroda jer znam da ima i takvih, čula sam od prijateljica isto za dobra iskustva. Mislim da nikad ne može biti bajno i bezbolno, ipak je porod u pitanju..ali smatram da ljudi kojima smo tada prepušteni na brigu puno previše propusta rade. Kad sam rađala prvi put nije smio bit prisutan moj muž skroz do trenutka kad smo kao trebali krenut s tiskanjem (na kraju je tad ušla i dr i rekla da hitno moram na carski jer beba neće vise izdržat). Naš slučaj je bio iznimka jer je malca gušila pupcana koju nisu vidjeli dok me nisu otvorili. Zato i ja razmišljam o izbornom carskom ovaj put. Između pregleda tijekom indukcije prošlo bi po 4 sata a mene su trudovi šibali svaku drugu minutu. Nema micanja s kreveta jer si prikvačen na onaj uređaj i mislim da je takav tretman prestrašan. Da ne pricam kako me doktor otvarao “prstima” iako sam vikala jer sam imala trud u tom trenutku. Isto kad mi je druga bušila vodenjak, molila sam da pričeka jer mi je krenuo trud a ona meni kaže da nije tako. A pored aparat jasni očitava trud, na kraju krajeva osjetim ga jer je netrpljivo bolan. I to što muža nisu pustili k meni. Kakti zbog korone, a oboje smo bili testirani. Ovaj put će bit sa mnom cijelo vrijeme jer ne želim da me se ignorira kao posljednji put i sigurna sam da bi tretman bio drukčiji.

    28 pcos
    2020. vanmaterična/uklonjen jajovod
    2021. 👶💙
    10.4. +❤️🙏
    [tickerfactory.com]

  • franka007

    Broj poruka: 59

    Prijavi adminu

    nola95

    Drago mi je pročitati i o ponekom pozitivnom iskustvu poroda jer znam da ima i takvih, čula sam od prijateljica isto za dobra iskustva. Mislim da nikad ne može biti bajno i bezbolno, ipak je porod u pitanju..ali smatram da ljudi kojima smo tada prepušteni na brigu puno previše propusta rade. Kad sam rađala prvi put nije smio bit prisutan moj muž skroz do trenutka kad smo kao trebali krenut s tiskanjem (na kraju je tad ušla i dr i rekla da hitno moram na carski jer beba neće vise izdržat). Naš slučaj je bio iznimka jer je malca gušila pupcana koju nisu vidjeli dok me nisu otvorili. Zato i ja razmišljam o izbornom carskom ovaj put. Između pregleda tijekom indukcije prošlo bi po 4 sata a mene su trudovi šibali svaku drugu minutu. Nema micanja s kreveta jer si prikvačen na onaj uređaj i mislim da je takav tretman prestrašan. Da ne pricam kako me doktor otvarao “prstima” iako sam vikala jer sam imala trud u tom trenutku. Isto kad mi je druga bušila vodenjak, molila sam da pričeka jer mi je krenuo trud a ona meni kaže da nije tako. A pored aparat jasni očitava trud, na kraju krajeva osjetim ga jer je netrpljivo bolan. I to što muža nisu pustili k meni. Kakti zbog korone, a oboje smo bili testirani. Ovaj put će bit sa mnom cijelo vrijeme jer ne želim da me se ignorira kao posljednji put i sigurna sam da bi tretman bio drukčiji.


    Nemam rijeci 😖 imam par frendica koje su rodile vani (Austrija, Njemačka) i kad čujem njihove price stvarno mi se place jer mi nemamo ni u pola takve uvjete. Normalno da porod nije lagan ali kad ti ga netko dodatno otežava sa svojom bešćutnosti… 😒 
    I moje mišljenje je da je “tretman” drugačiji kad imaš nekoga uz sebe i kad pokažeš zube, i žalosno je da je tako. Vjerujem da ima stvarno i super doktora i babica/sestara, ali mislim da je lutrija naići na nekog tko se stvarno trudi biti stručan u svome poslu i olakšati a ne otežati taj period…

    [tickerfactory.com]

  • franka007

    Broj poruka: 59

    Prijavi adminu

    Moram i ovo podijeliti sa vama 🤭 mučnine su mi se smirile ali sad imam problema sa probavom, sporom jel 😅 inače mi je pomagao indijski trputac (prije trudnoće), ima ga za kupiti u dm-u i muller-u, a u ljekarnama ima i prah sa voćnim okusima koji se zove Redovita i on je bas ukusan za piti samo je skuplji od npr običnog trputca iz dm, muller. Nisam provjerila sa doktoricom, ali po onome sto sam čitala siguran je za trudnice, to je prirodni proizvod. I uz njega se mora piti punoo vode. Druga stvar koju sam nedavno otkrila i isto mi super pomaze a da ne moram piti puno vode (sto su cure komentirale da im je teško u trudnoći, i meni ne ide ni voda ni sok u velikim količinama kao inače) jee dva kiwija dnevno. Svaki dan po dva i super sam si ☺️ pa eto, ako nekome možda pomogne ☺️

    [tickerfactory.com]

  • Avatar tweetyca

    tweetyca

    Broj poruka: 2761

    Prijavi adminu

    Ja sam rodila u Svedskoj…  jako dug porod, sveukupno cca 52 sata od pucanja vodenjaka do poroda, dio sam bila doma a dio u bolnici i mogu reci da su imali i moje i njeno najbolje na umu. Muz je bio sa mnom svo vrijeme, CTG je bio bezicni pa sam se mogla micat bez problema, bit na lopti i svim razlicitim rekvizitima koje imaju tamo, babice su davale savjete za masazu i slicno.. Epiduralnu sam uzela jer sam imala ledjne trudove i imala sam osjecaj kao da me netko sjece na pola. Kasnije kad su vidjele da mi se maternica umara jer sam svo to vrijeme od pucanja vodenjaka imala trudove na svako par min, rekle su da je vrijeme za jednostavno tiskat ili idemo na carski (sto sam htjela izbjec). Kroz zdjelicu su je morali izvuc vakuumom i onda sam dalje sama obavila i proslo je bez sivanja rezova i slicno (babica me sirila dok je beba izlazila da izbjegnemo pucanje). Ostali smo 3 dana u bolnici jer ja nisam piskila dok je epiduralna djelovala tako da mi se mjehur prepunio i trebala sam nosit kateter da se mjehur odmori i vrati na svoju velicinu. muz je bio sa nama i bilo nam je super. Malena je u svakom trenu bila s nama, niti jednom nam nije nestala iz pogleda. Hrana odlicna, sestre tako drage i pomogle su mi oko svega. Sve zelje su nam isto tako postivale i objasnjavale sve cijelo vrijeme… Tako da nam je sve skupa jako pozitivno iskustvo! 

    👩🏻 33
    👨🏻 36
    👧🏻 8.2021 🩷
    [tickerfactory.com]

  • Avatar nola95

    nola95

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    franka007

    Moram i ovo podijeliti sa vama 🤭 mučnine su mi se smirile ali sad imam problema sa probavom, sporom jel 😅 inače mi je pomagao indijski trputac (prije trudnoće), ima ga za kupiti u dm-u i muller-u, a u ljekarnama ima i prah sa voćnim okusima koji se zove Redovita i on je bas ukusan za piti samo je skuplji od npr običnog trputca iz dm, muller. Nisam provjerila sa doktoricom, ali po onome sto sam čitala siguran je za trudnice, to je prirodni proizvod. I uz njega se mora piti punoo vode. Druga stvar koju sam nedavno otkrila i isto mi super pomaze a da ne moram piti puno vode (sto su cure komentirale da im je teško u trudnoći, i meni ne ide ni voda ni sok u velikim količinama kao inače) jee dva kiwija dnevno. Svaki dan po dva i super sam si ☺️ pa eto, ako nekome možda pomogne ☺️


    Kiwi super zvuci 🤤 meni i grožđe paše, kisele jabuke.. a za zatvor kruška! Jedna dnevno sve izbalansira 🤣

    28 pcos
    2020. vanmaterična/uklonjen jajovod
    2021. 👶💙
    10.4. +❤️🙏
    [tickerfactory.com]

  • Avatar nola95

    nola95

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    tweetyca

    Ja sam rodila u Svedskoj… jako dug porod, sveukupno cca 52 sata od pucanja vodenjaka do poroda, dio sam bila doma a dio u bolnici i mogu reci da su imali i moje i njeno najbolje na umu. Muz je bio sa mnom svo vrijeme, CTG je bio bezicni pa sam se mogla micat bez problema, bit na lopti i svim razlicitim rekvizitima koje imaju tamo, babice su davale savjete za masazu i slicno.. Epiduralnu sam uzela jer sam imala ledjne trudove i imala sam osjecaj kao da me netko sjece na pola. Kasnije kad su vidjele da mi se maternica umara jer sam svo to vrijeme od pucanja vodenjaka imala trudove na svako par min, rekle su da je vrijeme za jednostavno tiskat ili idemo na carski (sto sam htjela izbjec). Kroz zdjelicu su je morali izvuc vakuumom i onda sam dalje sama obavila i proslo je bez sivanja rezova i slicno (babica me sirila dok je beba izlazila da izbjegnemo pucanje). Ostali smo 3 dana u bolnici jer ja nisam piskila dok je epiduralna djelovala tako da mi se mjehur prepunio i trebala sam nosit kateter da se mjehur odmori i vrati na svoju velicinu. muz je bio sa nama i bilo nam je super. Malena je u svakom trenu bila s nama, niti jednom nam nije nestala iz pogleda. Hrana odlicna, sestre tako drage i pomogle su mi oko svega. Sve zelje su nam isto tako postivale i objasnjavale sve cijelo vrijeme… Tako da nam je sve skupa jako pozitivno iskustvo!


     Super, baš mi je drago čuti u tako dobrom iskustvu😍 znaci u Švedskoj je lijepo sređeno to..ma nije mi jasno to zabranjivanje pratnje po našim bolnicama, baš je suspicious zapravo. 

    28 pcos
    2020. vanmaterična/uklonjen jajovod
    2021. 👶💙
    10.4. +❤️🙏
    [tickerfactory.com]

  • Teab1

    Broj poruka: 259

    Prijavi adminu

    nola95

    tweetyca

    Ja sam rodila u Svedskoj… jako dug porod, sveukupno cca 52 sata od pucanja vodenjaka do poroda, dio sam bila doma a dio u bolnici i mogu reci da su imali i moje i njeno najbolje na umu. Muz je bio sa mnom svo vrijeme, CTG je bio bezicni pa sam se mogla micat bez problema, bit na lopti i svim razlicitim rekvizitima koje imaju tamo, babice su davale savjete za masazu i slicno.. Epiduralnu sam uzela jer sam imala ledjne trudove i imala sam osjecaj kao da me netko sjece na pola. Kasnije kad su vidjele da mi se maternica umara jer sam svo to vrijeme od pucanja vodenjaka imala trudove na svako par min, rekle su da je vrijeme za jednostavno tiskat ili idemo na carski (sto sam htjela izbjec). Kroz zdjelicu su je morali izvuc vakuumom i onda sam dalje sama obavila i proslo je bez sivanja rezova i slicno (babica me sirila dok je beba izlazila da izbjegnemo pucanje). Ostali smo 3 dana u bolnici jer ja nisam piskila dok je epiduralna djelovala tako da mi se mjehur prepunio i trebala sam nosit kateter da se mjehur odmori i vrati na svoju velicinu. muz je bio sa nama i bilo nam je super. Malena je u svakom trenu bila s nama, niti jednom nam nije nestala iz pogleda. Hrana odlicna, sestre tako drage i pomogle su mi oko svega. Sve zelje su nam isto tako postivale i objasnjavale sve cijelo vrijeme… Tako da nam je sve skupa jako pozitivno iskustvo!

    Super, baš mi je drago čuti u tako dobrom iskustvu😍 znaci u Švedskoj je lijepo sređeno to..ma nije mi jasno to zabranjivanje pratnje po našim bolnicama, baš je suspicious zapravo.


    ma nema zabrana u drugim bolnicama samo u petrovoj zbog radova

    6/21 biokemijska
    9/22 +
    6/22 baby boy 🩵
    4/24 +

    [tickerfactory.com]

  • freyaa

    Broj poruka: 615

    Prijavi adminu

    šareni_oblak

    Tamara30

    freyaa

    Tamara30

    freyaa

    Tamara30

    freyaa

    Aretat1

    Freya, dobro sam, bolne grudi i umor jedino. Kada ces ti na pregled? Jesu li stigli nalazi? Ja sam po apllikciji danas 4+ 6 po zaadnjoj menstruaciji. Ali mi je ovulacija kasnila tako da ne znam tacno.

    Trebala bih u petak, ali me nesto malo boli lijevo pa mislim da necu cekati petak.. Beta je jucer bila 1230.. ja sam 4+3 cini mi se, ali kod mene su kraci ciklusi.
    a kad si imala zadnju mes jer ja sam danas 5+0

    5.4., znaci 4+4 sam, ali je meni ovulacija na 12 ciklusa, imala sam 2 biokemijske, 1 missed abortion, nakon kojeg mi je ostao oštećen lijevi jajovod, a na lijevom jajniku je ponovo bila ovulacija pa smo malo ubrzali sve.. U prošloj trudnoci sa 4+5 se vec vidio GM, a sa 5+5 otkucaji. Beta mi je jucer bila 1230.. koja sedmica ce biti to kad imaš pregled?

    ja sam zadnju mens imala 2.4 i meni je bilo na 26 dana stim da sam ja 22.04 uvidela plusic na testu. a dali mi termin tek 25 juna evo ja se spremala da idem kod lelara danas jer imam neko probacanje a ovo mije 6 trudnoca imam 3 cure i jednog decaka peta trudnoca missed u 5 mesecu sad me i strah bogami puno se plasim

    Javi sta ti kaze, i mene malo probada.. Sve te razumijem.

    javiljam evo cekam sad sam dala samo urin i ismerilimi pritisak ljudi ja sam uvek imala 100 110 mislim nizak a sad imam 139 sa nesto sta to znaci nikad nisam imala tako pritisak

    Mislim da je to stres ili strah. Većinom sam čula da trudnice imaju viši tlak kad dođu na pregled, a doma normalan.
    Ja inače imam dosta nizak tlak, u prosjeku 95/60, sad na pregledu sam imala preko 130/90. Ali sam bila baš pod velikim stresom što se tiče pregleda. Probaj se opustiti, sve je ok 😊


    Hej kako se napravi taj ticker factory, meni nece nikako 😔

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.