Zimske bebe 2016./2017.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Brin

    Brin

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    to je to! radi!

  • Avatar RosaNerra

    RosaNerra

    Broj poruka: 194

    Prijavi adminu

    da vas pitam.. kako prezivljavate na poslu s mučninama (one koje ih imaju)?
    ja još nisam rekla na poslu, ni ne planiram do uzv.a u 12tom tjednu.

    sva sam nekako puna dojmova :) oprostite ako sam se zalaufala s postovima :)

    [lilypie.com]

  • mihaela1507

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Ciao! Evo nesto mojih simptoma: 
    Ja sam posumljala jer mi se spavalo,zaspaa sam na tepihu dok bi se igrala sa curkom koju cuvam, ono trepnula na dvadesetak min ako se moze tako nazvati,SENF,samo mi se senf jede,s kruhom,s hrenovkama,na zlicu,bilo kako!! ,cicke bolne,bradavice se napunile,grcici ko pred mengu a nema je i bijeli iscjedak iako ga i inace znam imati kao bijelo pranje,isto tako valunzi me peru nenormalno,u trenu mi je vruce da sam u potkusulji u busu u pola sedam ujutro,zedna sam jako,iako ne piskim cesto uopce,mucno mi nije,na tren zna doc ako sam u guzvi ili mi je vruce,mirisi su mi intenzivni i vec mi neki ne pasu,npr dezic mi jako smrdi koji sam dosad koristila..i onda sam jos mislila prosli tj da umisljam jer mi je Kasnjenje u glavi i eto petak popodne + 
    Ukratko, senf❤️ 
    Danas sam 4+6 
    Jucer sam se narucila za pregled 3.5. :) 
    Moze li napisati neka koja zna koje preglede treba obaviti sada na pocetku i(li) kasnije ako je koja upucena jer ja bas i nisam 😬 
    Konkretno sta ce biti na prvom i sto ce mi reci za dalje… Pusa!

    [lilypie.com]

  • Avatar RosaNerra

    RosaNerra

    Broj poruka: 194

    Prijavi adminu

    Mislim da će te ginićka uputit u sve. A imaš i na stranici od poliklinke HARNI detaljno opisano sta je obaevzno i sta je preporuceno.
    http://www.poliklinika-harni.hr/Preporucene-pretrage-u-trudnoci.aspx [poliklinika-harni.hr]

    Znam da je prvi za otrkivanje srčane akcije, papa test, krv, urin, beta hcg i otvaranje trudnicke knjizice.
    Onda je s 12 tjedana amniocinteza i trazenje anomalija. I jos jedan takav ide u 20tom tjednu.

    [lilypie.com]

  • mihaela1507

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Da ovo od harni sam vidjela u meduvremenu :D 
    Hvala tii :)

    [lilypie.com]

  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    Hej hej…ja na poslu uzurbano a jos se uvik i uhodavam…ja sam zamjena zamjene. A svi redom trudni. Jos nisam rekla na poslu ni necu dok ne obavim preglede.
    Posto sam otisla dalje od mog mista i moje gin malo mi je komplicirano svako malo ic na pregled tipa da saam odma iza testa isla nebi mi vidila srce di kuca pa onda opet dolazi za tjedan dana. Planiram ic paralelno privatno i kod svoje jer moja nevoli da se ide privatno, al mislim joj objasnit situaciju pa se s njom dogovorit.
    Znam da trudnicku otvara kad cuje srce i tada salje na vadenje krvi i urina plus određivanje krvne grupe. Papa test mi je uzela prije 2mj tako da se tu jos cekaju rezultati. 
    Za sad je super sto me ne peru neki extra simptomi nego samo malo umor.
    Na poslu sam inace od 7 do 15h…moram izmislit vrime za zovnit gin koja pozive prima samo do 9h, a nebi volila da me na poslu cuju di dogovaram pregled tj. Zasto dogovaram pregled.
    Ala sam sad iskomplicirala ovom svojom pricom!

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Brin

    Brin

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Nerra, zadnjih dana doslovno umirem od muke, jos mi ni krana ne pomaze. vec sam dva dana na svjeze cjedjenim sokovima (naranca, grejp), jagodama i pilecem bjelom mesu i rizibiziu, ali nije bas ludo. Jedino mi nije muka od nekvalitetne hrane tipa pizza, pekara, tjestenina, ali ne mogu se tako hraniti, jer nema nikakvu nutritivnu vrijednost. bla, uzasno.

    No, otkrila sam precitavajuci raznorazne forume “lizalice protiv mucnine”, ima ih u ljekarnama, target skupina su klinci, njima za mucninu u voznji, ali su dozvoljene trudnicama jer su 100% prirodne, provjerila s dr. i farmaceuticom. Zovu se Lizzi, ova protiv mucnine je od ekstrakta paprene metvice i djumbira, a okusa zelene jabuke. jedino su cijene paprene, u Grad. LJ. Zg su cca 6 kn kom. Ali evo, copila me je mucnina na najjace prije sastanka u 12, i promrljala sam tu lizalicu i stvarno mi je bilo bolje, ali upozorenje, svega sat- sat i pol, ali daj sta das. pa ko voli… ja se samo nadam da ce to s 12 tjdnom stvarno stati, jer se osjecam ko da me je pregazio bus i onda se jos vratio u rikverc dovrsiti posao.. a cula sam horore da “sretnicama” traje i d 6 mjeseca.

    (zadnje se ogradjujem, da, bolje mucnine i sve patnje, to je mala cijena naspram curki koje se trude i trude i sve bi dale i za mucnine i paketice) tak da nema njurganja, ali ako nes pomaze, reciteeeee

  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    Brin slazem se za to o curama koje se trude. I sama sam se trudila 10mj i sada sve sto mi zasmeta pravim se da ne smeta a i sve sto pomislim protiv trudnoce bas sad isto tako nedam sebi ni pomisao. Sicam se kako sam kontala ma blago vam se na mucninama da su bar meni to bi znacilo da sam trudna.
    A evo sad sam trudna i imam neku ludu srecu da za sad nemam mucnina. Al zato imam napade vrucine u kojima imam osjecaj da mi oci gore. Inace sam cula da đumbir pomaze kod mucnina.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar RosaNerra

    RosaNerra

    Broj poruka: 194

    Prijavi adminu

    Brin, 
    ja si napravin čaj od đumbira. naribaš đumbir u vruću vodu, dodaš malo limuna i meda i može s tobom svugdje. Malo bi me čudno gledali da na poslu ližem lizalicu :D

    meni isto paše burek, pizza, sendvič. Rekla sam sama sebi, ako budem imala takve dane di mi se to jede onda cu to jest. bolje to, nego nista. Za ove ostale dane sve zdravo je uvijek u fridzu :)

    [lilypie.com]

  • mihaela1507

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    I meni pase pizza! I to s gljivama koje su mi se gadile dosad,to sam zaboravila dodat😂 
    Da dumbir pomaze kod mucnina to sam i citala,sva sreca zasad nista mi ne treba 😌 
    Ako hocete,bilo bi fora da napisemo datume kad imamo preglede pa da se pratimo tako onda ha? 
    Ja mogu Napisat listu i pratiti 😬

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.