Zašto nisam dojila svoju djecu?

Pregledaj članak
Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • kloki2

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    BlackyB


    Nemojmo biti smijesni, ako netko medicinski ne moze, naravno da nece dojoti i budala je onaj tko ga proziva zbog toga. S druge strane ne priznavati zdravstvene prednosti dojenja je isto glupo. Treba se malo potruditi ali ako ne ide zbog medicinskih razloga, boli ili neceg takvog nije kraj svijeta - kraj svijeta je ako svjesno odlucite da to ne zelite zbog "prednosti" koje je doticna navela, da moze uvaliti dijete muzu po noci i ostaviti ga nekome trecemu dok je malo. E to je za mene vec idiotizam zesci.

    E pa oprosti ali ja stvarno ne vidim problem u tome da otac nahrani dijete i po noci ili po danu!Idiotizam zesci mi je da se majka forsira i ne trazeci pomoc obitelji ako je dijete prezahtjevno,jer na taj nacin jos vise steti djetetu

  • Avatar Tita 13

    Tita 13

    Broj poruka: 41

    Prijavi adminu

    A stvarno ne mogu virovat koliko zlobe i otrova na samo 6. stranica! Pa, odakle vam pravo srat bilo kome za izbore i odluke koje su donili?! Sramota! Podržavam i one koje doje, ali i one koje ne doje, svak za sebe zna najbolje, svak ima svoje razloge, a svak i živi sa svojim izborima i odlukama sam, a od ovih seratorica koje su postale važne i zanimljive od kad su postale Majke mi se stvarno bljuje. Mislim da baš takve Majke odgajaju debile, a s posljedicama njihovog prekrasnog odgoja se sada suočava cilo društvo koje je u kurcu. I sad se slobodno dušebrižnice snebivajte do mile volje. Eto!

    Najbolji način da predvidite budućnost je da je sami stvorite

  • ivana.mamic.161

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    BRAVO!!!! Hvala na hrabrosti i objavi <3

  • Avatar Mum of four

    Mum of four

    Broj poruka: 848

    Prijavi adminu

    Mia


    Pozzz…Svaka čast mamama koje uspiju s dojenjem,al evo i ja sam uspjela svoje tri othranit bez toga,tak da neznam u čem je problem.Pokušala sam s prvom,mjesec dana se borile,nisam znala jel hodam po zraku il po zemlji od umora,iscrpljenosti,neispavanosti,ona je pak stalno plakala,tak da mi ne pada na pamet mučit djete,koje se kasnije ionak ne razlikuje od onog koje je bilo na prsima.Sve je to isto.A i sama sam,muž radi,pa s troje male djece si nemogu priuštiti da svakih par minuta dijete dojim,jer imam posla preko glave…Tako da tko voli,nek izvoli,ja probala,al hvala nebi više.

    Kakve to ima veze koliko ih imas? Evo i ja rodila trece dijete sama doma s njima, muz radi 7 dana u tjednu i svejedno dojim i sve uspijevam napravit

    https://lb1f.lilypie.com/qFUUp1.png [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Beba koja je danima gladovala ne spava nakon jedne ispijene bocice xy sati, niti ima snage za iskapiti koliko je dovoljno, niti ce od jedne bocice povratiti sve izgubljeno….Dakle dobra vjest za ovu mamu je da joj dijete uopce nije bilo gladno, I da bi joj dojenje islo I bez AD-a. Njen izbor….Njen zivot.

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • enchy86

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    Draga Tina, hvala vam na ovom članku! Žao mi je što nije došao i prije, vjerujem da bi mi sačuvao puno živacai suza! I ja sam bila jedna od onih mama koje su pročitale sve raspoloživo o dojenju, pogledala sam sve dostupne video sadržaje, ispitivala sve oko sebe da skupim sto vise savjeta… i u rodiliste sam dosla spremna, nabrijana i nije bilo tog carskog koji bi mene i na tren pokolebao i na jedan tren u odluci da dojim dok god to moja malena zeli. Tako je i bilo. Krenulo je zaista divno, i nije mi bio problem s bolnim rezom stavljat je na ciku svakih pol sata, cak i kad sam padala s nogu od umora. I nije mi bio problem do krvi se posvađat sa svekrvom jer je htjela kupit ad zato sto se bojala da je mala gladna, ne, ja sam imala veliki cilj, zdravo hranit svoje dijete, gurat ciku bez obzira na sve. I tako dok nismo zavrsile u bolnici zbog slabog napredovanja. Tehnika je bila dobra, sve sam radila kako treba, ali ona nije dovoljno jela. U bolnici je uz mene bila preeedivna doktorica koja je nije htjela uvoditi ad i forsirala je maksimalno, ali nakon 3 dana je vidjela da nema smisla i uveli smo ad. Izdajala sam se jos neko vrijeme, i tako je na kraju moja malena pila mm do 3 mjeseca. I sad kad pogledam unazad, zao mi je sto nisam puno ranije uvela ad, ne zato da sebi olaksam, nego da mi dijete ne bude gladno. I jako me bolilo kad bi me nakon takvog iskustva dežurne Majke napadale da se nisam dovoljno trudila i kako sam popustila pritisku okoline. A ja sad zapravo mislim da sam svom djetetu postala mama onog trena kad sam odustala od pokusaja da se uklopim u taj savrseni svijet Majki.

  • Avatar Johanna

    Johanna

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Bravo za Tinu! Mislim da zasluzuje podrsku a ne osuđivanje. Ona niti u jednoj rečenici nije propagirala ad nego je jednostavno rekla sve što joj se dešavalo. Da li je zbog toga loša majka? Da li zbog toga manje voli svoje klince nego vi ostali??? Ja mislim da ne..
    Ja još nisam majka,ali za 3 mjeseca cu postati. Planiram dojiti i nadam se da ćemo dugo cikiti,ali i ako ne bude išlo,što onda? Hoću pustiti mrvicu da gladuje,da se muči i pati? Da nešto što je najljepše ja pamtim kao katastrofu?? Sve samo zbog toga što će reći okolina?? Ne pada mi na pamet!! Toliko ste počeli pretjerivati s tim dojenjem,linčujete sve majke koje ne doje,nazivate ih nestabilnima i slično..pa ko vam daje pravo?? 
    A kad dojilja izvadi sisu pred svima u trznom centru i doji klinca od 4godine,to je onda ok???!! Po meni je to nenormalno..
    Mislim da svako ima pravo na svoj izbor odgoja djeteta i da ne treba nikoga osudjivati. Uostalom,svako svoje klince voli najviše i zna šta je za njega najbolje! Mada je kod nas običaj da to bolje zna prvi susjed,rodjak itd..
    I danas se svako naziva zenom!

    Mamina i tatina princeza..13.05.2015. <3

  • kikica14

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Hvala Vam na clanku kojeg sam sa olaksanjem citala,bez suza,osjecaja krivnje,mrznje prema sebi samoj…Zahvaljujuci propagandi dojenja,zabrane informacija o ad, dosla sam do ruba zivcanog sloma…
    Ne znam da li ste ikada cule da problemi sa dojenjem dolaze zbog premalog br zlijezdi,zbog policisticnih jajnika,disbalansa hormona,nedovoljnog lucenja prolaktina,tubularnih dojki….i mnogih drugih faktora na koje zena ne moze utjecati…da li ste ikada bile u situaciji da imate jako male grudi,sicusne bradavice,beba ima malu bradicu i frenulum…e daaa i uz sve to mlijeko ne dolazi danima…vrhunski strucnjaci pedijatri,sestre,clanice roda itd…svi znaju da frenulum utjece na hranjnje ali ne logoped kaze da se to ne reze bolje cekati 4-5g pa dijete staviti pod anesteziju i slat na govorne vjezbe itd….
    I tako mlijeka nema beba ne moze uloviti tu sicusnu bradavicu…dizem se dva dana nakon bolnice prijaviti dijete traziti pedijatra dobiti uputnicu za rebro za zahvat koji traje 2sek…da ali beba vise ne sise,a i mlijeka nema ni kapi…proslo je 4 tj muke plakanja urlanja moje curice na sisi jer iz nje nije izlazilo nista….da dala sam joj ad i sad je sretna i raste i napreduje….ali sam ja sve to platila teskim psihickim padom…do tada nisam bila nestabilna,to sam postala osudama sektasica…nisam znala koje ad kupiti zasto bas to,koju flasicu,kakva je stolica na ad,koliko davati toga…a informacija nigdje zbog nekih laznih strucnjaka koji su si uzeli za pravo upravljat mojim zivotom…osudjivati me,zvati nestabilnom,ne majkom,sebicnom…zbog svih tih strucnjaka,ignoriranja pedijatrice,foruma htjela sam si odrezat sise jer one su lose ja sam losa…itd itd…trajalo je to ubijanje u pojam i jos ponekada padnem…ali se dizem i samoj sebi govorim sretna mama sretna beba…moje dijete je plakalo svaki dan kada sam ja plakala jer sam se osjecala losom mamom zbog nemogucnosti dojenja…i to je ok…ne nije…

    slazem se da je majcino mlijeko najbolje…mada i nije…papate mame fino voce i povrce tretirano pesticidima i herbicidima,gmo zitarice,piletinu napumpanu atb i hormonima…a da i to sve papa i vasa bebica…

    Ova Mama je podjelila svoje iskustvo…ne ona nije propagirala ad jer da je onda bi navela ime proizvoda…ima preko 10 ad na trzistu sumnjam da su se udruzili i platili joj..
    I molila bih savrsene dojilje da se maknu sa foruma ne dojilja i razmjena iskustava sa ad…i da prestanu tamo solit pamet i osudjivat zene…dosta je bilo egzorcizma…
    mislim pitam se sto je sljedece oduzet cete nam djecu,ponovo spalit na lomaci javno na trgu…
    tko vam daje pravo prozivati drugu zenu i zvati ju manje majkom…
    ili reci kako smo mi sisavci ko i drugi sisavci pa kako oni ne rade famu i nemaju problema s tim…e drage neznalice imaju…skolujte se pa cete znat i naucit nesto i o tome….

    21.st. a mi smo zapeli na spaljivanju vjestica na lomaci….sram nas bilo….

  • sigelle

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Teško je biti mama, pogotovo prvorotka jer svi sve znaju iako im je dijete također prvo. A među ovim komentarima ima jako puno onakvih zbog kojih se izbjegavam puno družiti s drugim mamama jer ima i previše onih koje osuđuju i smatraju da su kvalificirane nekome ‘soliti pamet’. Svaka čast onima koje su tolerantne prema svima :) no takve su u današnjem društvu iznimke.
    Mama Tina, meni je drago da ste Vi i Vaša djeca sretni i zdravi što je najbitnije. Ne podržavam nikakve osude sa strane dojilja i nedojilja.
    S druge strane želim i ukazati i na situacije koje sam ja osobno doživjela, vjerujem i puno mama. U bolnici su nas naravno drilali sa dojenjem, a i ja kao prvorotka sam si zacrtala da ću dojiti pod svaku cijenu. Nakon rizične trudnoće i poroda, moja curica je završila na intenzivnoj zbog infekcije i nisu mi je davali na dojenje zbog učestalog bljuckanja. Nakon pet dana flašice, ona nije htjela dojiti i kad su mi je dali u sobu sam proživljavala pakao. Već sam bila jadna jer nemam svoje dijete uz sebe i onda još muke s hranjenjenjem… Za svaki podoj sam zbala sestre i nijedna mi (usprkos mom moljenju da mi kažu što i kako da je privolim na cicu) nije pokazala što da radim i samo bi mi je ‘prištekale’ na cicu i rekle da imam uvučene bradavice i to je sve. Izgovarale su mi svašta jer sam ih učestalo zvala i jedva sam čekala ići doma. Doma je sve došlo na svoje i dojila je kao da nije bila na bočici… mm mi je bio velika podrška i kad sam znala cijeli dan provesti u krevetu dok se nacicavala. :) Onda su joj rano krenuli zubi, ragade, dobila sam mastitis i prvo pitanje moje doktorice je bilo da jesam li normalna što dojim, da će me dijete cijelu iskasapiti i da je maknem s cice, sad će ona meni prepisati nešto. Odignorirala sam je, isto kao i svoju pedijatricu koja mi je s njenih 9. mjeseci rekla da previše doji (3-4x dnevno) i da pređemo na ad ili kravlje mlijeko ako ad neće. Sad ima 10 mjeseci, sedmi zubić je provirio i još doji. Teško je i odustala bih sto puta, pogotovo kad joj zub izbija, ali tu smo i vidjet ćemo koliko će ići. A jako puno mama me pita da kaj ja nju dojim s 10 mjeseci i toliko zubića, isčuđavaju se, čak i podsmijehuju… Ima nas svakakvih sa strane dojilja i nedojilja tako da mogu samo reći da je žalosno što smo si takve neprijateljice umjesto da se podupiremo jer nijednoj nije lako. Meni nikada nije palo na pamet osuđivati mame koje poznajem i ne doje iz komocije (same to kažu) jer je to njihov izbor za njihovo dijete, a kamoli da nekog nepoznatog idem ružno prozivati. Ili bilo koga…

  • Avatar Dea23

    Dea23

    Broj poruka: 718

    Prijavi adminu

    loraZ


    Teško je ne primjetiti da se dolje navodi da je problem putovati sa hrpom bočica za maleno dijete:

    &quot;dosta je nespretno vući punu torbu bočica, termosica i prokuhane vode. Kad su stari samo par tjedana jedu dosta bočica dnevno, a put ipak traje skoro 24 sata i morate računati da se može i odužiti radi kašnjenja aviona itd., a i da drugi ljudi u avionu vole odspavati tako da morate dati i poneku bočicu više koju ne bi dali da ste u svojoj kući&quot;

    a gore se uvjerava čitatelja kako dijete od 8 dana spava 8 sati na flasici i 12 sati sa mjesec dana. Što onda nije prospavalo put?

    Vjerujem da je stvarnost ista i sa tvrdnjama da su nedojena djeca podjednako jakog imuniteta ko dojena, i da su nedojena djecica podjednako jako vezana uz mamu ko dojena. Jedno su priče, a drugo je gruba stvarnost, hranjenje djeteta upitnim prahom pomješanim s vodom radi umišljanja da ćete postići nekakvu veliku komociju. Kako da ne.

    Pisanje ovakvih hvalospjeva nedojenju neodgovorno je. Kada je već proizvođačima umjetnog mlijeka zakonom zabranjeno da promoviraju svoje proizvode i čak su zakonom obvezni navesti na proizvodu da je dojenje najbolji izbor za majku i dijete, onda bi se i uredništvo ovoga portala moglo ponašati etičnije.

    Ovo da su dojena djeca više povezana s majkom u najmanju ruku je odvratno. Imam curicu četiri mjeseca. Ne želi ostati s nikim nego samnom, jedino je ja mogu umiriti kad plače, jedino se meni da nahraniti, neprestano me gleda i smije mi se, cijeli sam njen svijet. Kao i ona moj. Krivo mi je ostaviti je s nekim da odem do dućana. Uživam u majčinstvu maksimalno i na bočici nisam iz komocije nego zato jer nije išlo, jer sam plakala svaki put kad sam išla dojiti. Tek prelaskom na bočicu u potpunosti sam se predala majčinstvu i počela uživati. 
    Ja recimo ne razumijem žene koje doje, a susrećem ih, i živčane su na sve oko sebe, imaju izjave tipa da im dijete ide na živce i da im se ne da, da nemaju vremena za ništa, da su se udaljile od muža i stalno se svađaju. Ja njih ne osuđujem, samo ih ne razumijem, ali to je njihov izbor. Moj izbor je sretna beba, sretan muž, sretna mama. Ja sad razmišljam o drugom dijetetu. Dotične ne daju mužu niti da im se približi jer ne misli imati još jednog sisavca 24h. Eto toliko. Ima majki koje u dojenju uživaju i svaka im čast. Ja isto smatram da je to nešto lijepo (ne najljepše) i najzdravije za dijete. Ali opet kažem, ovo je moj izbor. Ne osuđujem dojilje. Ali one mene da.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.