Zašto nisam dojila svoju djecu?

Pregledaj članak
Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Mia15

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Baš me zanima s čim ove nafurane mamice kasnije hrane djecu,od toliko pametovanja i osuđivanja sigurno svaki dan svome djetetu spremaju domaću svježu kašicu a ne onu iz dućana.Il je možda bolje i ono kaj u dućanu stoji ko zna kak dugo,puno konzervansa,neznam čega il se i dalje trude biti pametne i davati svojoj djeci ono kaj je najbolje,spremati svaki dan svježe sa svog vrta.Al vjerojatno kolko su oko svega informirane nemaju vremena za to jer 50% svog vremena provode na internetu kako bi bile u sve upućene i mogle blatit ostale majke,koje su po njima manje vrijedne jer ne doje.

  • Avatar Mimi41

    Mimi41

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Tako ja imam susjedu koja je trudna 7 mjeseci i ima dečka od dvije kojeg doji…. zna sjediti vani na dvorištu, izvaditi pljugu, cicu i litrenku pive i tak lijepo dojiti. Onda joj dođe muž pijanac pa zajedno loču i zatvore dijete da gleda tv dok oni šalabajzaju okolo. Onda tu i tamo dođe policija koju pozovem, jer ne mogu slušati malog kako plače, jer mamek i tatek imaju izljeve bijesa. I tako se neki dan lik sruši od alkohola, dođe hitna i dr iz hitne šlag strefi kad je vidla kak mali živi. Zvala socijalnu, došli po dijete i odveli ga. Vjerojatno su ga odveli u dom kod dvojice braće koju ima. Oni su otišli, a ovi pustili muzikicu i pjevali. Bljuv… Poanta priče, moje skromno mišljenje je da treba mnogo više od cice da bi bili dobri roditelji. Dojila sam svoje dvoje, svakog točno godinu dana i za mame koje ne žele ili ne mogu dojiti to je njihova stvar. Bitno je da brinu i da vole svoje dijete.

  • krupnooka2

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    S cim si dajete za pravo,bilo koju osobu nazivati nestabilnom zato jel ne doji ??? Nije nista manje majka od vas zbog toga !!! 

  • Lica

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Htjela bih nekako pomoć jer evo vec dojim četvrto dijete. Vidim kod komentara da je svaka majka htjela dojit ali je dijete bilo gladno a one iscrpljene. Upravo je tu ključni trenutak doslovno bit ili ne biti. Meni osobno je početak dojenja bio gori od poroda svaki put rane, 3-4 upale fibra 40 i psihičko stanje ajme. 
    Znaci preteško je ali ako želite dojit jedini savjet je KAD JE NAJTEŽE NE ODUSTAT nego stisnit zube i odjednom kad ste mislili da ćete sad odustat po nekom čudu krene

  • Mia15

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Jadna djeca…Al kud još jedno??? Šta misle na račun djece živjet?Ma katastrofa.

  • Avatar naty5

    naty5

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    kokolo


    naty


    Uz dužno poštovanje gluplji članak već dugo nisam pročitala… pogotovo dijelovi tipa da smatrate da dojena djeca nemaju bolji imunitet itd. Itd.  Postoje studije razno razne o tome koje jasno kažu da majka dojenjem prenosi svoja antitijela na bebu i to je dokazana činjenica znaci to Vam ne stoji… blagodati dojenja i mm ne može zamijeniti niti jedan umjetni prašak da se ne znam što u njemu nalazi .. ja ne znam nikoga kome je početak dojenja bio bajan , ja sam se 3 m borila s krvavim ranama na bradavicama al mi je u glavi bilo da svojoj bebi dajem ono najbolje od sebe i smatrala sam da toliku žrtvu mogu i moram podnijeti. I nisam bila nesretna , dapače svaki pomak na bolje mi je bio neizmjerna sreća. Ne smatram da svaka majka mora i može dojiti , niti ću ikoga osuditi . Ali ovakvi tekstovi koje promoviraju bočicu i ad su mi apsolutno ne primjereni i ovo uopće ne bi trebalo objavljivat!!! Nitko ne može osporiti značenje i važnost majčinog mlijeka u prvim mjesecima bebina života , a ovakve utjehe majki istomišljenica ne bi trebali prolaziti na stranici kao što je klokanica!
    uz dužno poštovanje, di vi vidite promociju ad i bočice? žena je ispričala svoju priču, i nigdje se ne osporava važnost dojenja niti se negiraju prednosti. Kažete da ne sudite nikoga, ali da ovakve stvari ne bi trebale pisat…znači mi koje ne dojimo bi se trebale sakrit i šutit, ne smijemo pitat za savjet a kamo li za podršku i po mogućnosti ić kupovat ad u gluho doba noći da slučajno netko ne vidi? da, meni se ipak čini da sudite…

     
    Dala je bocu pa je beba spavala 12 sati .. s drugima joj nije palo ni napamet pokusati …Ne sudim zene koje ne doje iz medicinskih razloga ili odustanu nakon boli i patnje , al naprosto mi je zao zena koje ne svacaju da je to zaista najbolji odabir za njihovo dijete i ne pokusaju… i nda pricaju o prednosti boce .. Ne postoje prednosti ad-a u usporedbi s mm! spominjete svi propagandu dojenja, o cemu vi pricate ljudi ..nesto sto bi trebalo bit najnormalnije i naprirodnije treba propagirati??? Meni to granici sa zdravim razumom…
    Naravno da nitko dijete nece ostaviti gladno , ako ne ide ne ide.. ja prva ne bi.. da nije napredovala kako treba posegnula bi za bocom bez razmisljanja al bar bi znala da sam pokusala i ne bi me uopce diralo sta ce neko rec … al mi ne bi palo na pamet isticat bocu kao najbolje rjesenje ili kao jednako dobro … jer svi znamo da nije!!!

  • Sirena4

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Poštovana Naty, mislim da ste malo krivo protumačili razlog mog prestanka dojenja. Razlog nije bio taj što je meni beba spavala 12 sati jer sam prestala dojiti otprilike mjesec dana prije toga, već mi je razlog bio taj što je za mene dojenje bilo previše stresno I bolno, a što je navažnije, moja beba je bila gladna. Neke majke se mogu nositi sa krvavim bradavicama, neke ne mogu ( I ne moramo si pisati kome je više išla krv iz bradavica a kome manje);neke majke se mogu nositi sa raznim pumpicama I cjevčicama po bradavicama, neke ne mogu; neke majke mogu roditi I odgojiti 6 djece, a neke ne mogu; neke majke se mogu nositi s time da im dijete cijeli dan I noć plače, neke ne mogu, I najvažnije- neke majke imaju mlijeka, a neke nemaju. To što je meni dijete odspavalo 8 sati u komadu nakon što je popilo bočicu, to pripisujem osjećaju sitosti a ne nužno bočici samoj. Isto tako što je meni beba spavala sa mjesec dana 12 sati u komadu pripisujem također sitosti I jednostavno je bila dobra spavalica. Možda neke majke koje imaju mlijeka I doje, imaju isto takvo iskustvo sa svojim bebama. Isto tako nije svaka beba ista, neke spavaju a neke ne spavaju dobro bez obzira da li piju bočicu ili se doje. Glavno da je beba sita. Što se tiče dobrobiti majčinog mlijeka, o tome već znaju I tate a ne samo mame, tako da to je svima jasno I svi smo dovoljno pismeni da smo to razumijeli. Međutim, pobornik sam toga da svaka majka ima pravo donijeti odluku za sebe. Uostalom, moje cice I moja djeca. Vi ste vašoj djeci uspjeli osigurati osjećaj sitosti, zdravlja, ljubavi, povezanosti I radosti sa dojenjem, a ja sam to isto uspjela svojoj djeci sa bočicama. To je najvažnije na kraju cijele te priče. Osobno ne znam zašto vas ovaj članak I komentari toliko smetaju jer po meni je klokanica mjesto za roditelje I djecu a ne samo za dojilje I djecu. Ne vidim zašto bi netko imao nešto protiv da se u nečemu nađu I prepoznaju I majke koje ne doje. Kad sam ja bila trudna sa prvom bebom, voljela bih da sam imala prilike pročitati ovakav članak I sigurno bih bez obzira na to pokušala dojiti kao što I jesam ali bih možda isto tako bila puno spremnija na to da možda to I nije tako kada gledate iskusne dojilje kako doje I da možda to I neće ići tako glatko kako sam ja to bila očekivala.

  • Martina18

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    Draga Tina, djeca su vam prekrasna i hvala sto ste podijelili svoje iskustvo. Meni je uvijek drago čuti iskustva drugih mama. I slažem se, nije lijepo osudivati nikog, zbog ničeg, pa tako ni radi dojenja ili bočice. Odgoj dijeteta je puno vise od toga doji li ili ne. No, mislim da ste došli na krivo mjesto dijelit iskustva, ovdje nažalost ima puno zločestih žena koje samo osuduju. Majke koje djetetu daju bočice posebno ali i one koje doje pa se nadu u problemu i dodu tražiti savjet, pa ne poslušaju u potpunosti njihove savjete, e pa onda i one dobiju dozu osude i pametovanja itd.
    Nažalost to je tako, jednostavno postoje zločesti ljudi, koji jedino sebe uvažavaju a i hrane se tudom nesrećom. 
    Svatko ima pravo reci svoja iskustva i stavove, ali jednostavno ne na ovom portalu. 
    Ma neka su nam djeca živa i zdrava te vesela, sve ostalo je nebitno.
    I uvijek, ali bas uvijek vrijedi ona mama zna najbolje.

    Poozzzz

  • Avatar naty5

    naty5

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Sirena


    Poštovana Naty, mislim da ste malo krivo protumačili razlog mog prestanka dojenja. Razlog nije bio taj što je meni beba spavala 12 sati jer sam prestala dojiti otprilike mjesec dana prije toga, već mi je razlog bio taj što je za mene dojenje bilo previše stresno I bolno, a što je navažnije, moja beba je bila gladna. Neke majke se mogu nositi sa krvavim bradavicama, neke ne mogu ( I ne moramo si pisati kome je više išla krv iz bradavica a kome manje);neke majke se mogu nositi sa raznim pumpicama I cjevčicama po bradavicama, neke ne mogu; neke majke mogu roditi I odgojiti 6 djece, a neke ne mogu; neke majke se mogu nositi s time da im dijete cijeli dan I noć plače, neke ne mogu, I najvažnije- neke majke imaju mlijeka, a neke nemaju. To što je meni dijete odspavalo 8 sati u komadu nakon što je popilo bočicu, to pripisujem osjećaju sitosti a ne nužno bočici samoj. Isto tako što je meni beba spavala sa mjesec dana 12 sati u komadu pripisujem također sitosti I jednostavno je bila dobra spavalica. Možda neke majke koje imaju mlijeka I doje, imaju isto takvo iskustvo sa svojim bebama. Isto tako nije svaka beba ista, neke spavaju a neke ne spavaju dobro bez obzira da li piju bočicu ili se doje. Glavno da je beba sita. Što se tiče dobrobiti majčinog mlijeka, o tome već znaju I tate a ne samo mame, tako da to je svima jasno I svi smo dovoljno pismeni da smo to razumijeli. Međutim, pobornik sam toga da svaka majka ima pravo donijeti odluku za sebe. Uostalom, moje cice I moja djeca. Vi ste vašoj djeci uspjeli osigurati osjećaj sitosti, zdravlja, ljubavi, povezanosti I radosti sa dojenjem, a ja sam to isto uspjela svojoj djeci sa bočicama. To je najvažnije na kraju cijele te priče. Osobno ne znam zašto vas ovaj članak I komentari toliko smetaju jer po meni je klokanica mjesto za roditelje I djecu a ne samo za dojilje I djecu. Ne vidim zašto bi netko imao nešto protiv da se u nečemu nađu I prepoznaju I majke koje ne doje. Kad sam ja bila trudna sa prvom bebom, voljela bih da sam imala prilike pročitati ovakav članak I sigurno bih bez obzira na to pokušala dojiti kao što I jesam ali bih možda isto tako bila puno spremnija na to da možda to I nije tako kada gledate iskusne dojilje kako doje I da možda to I neće ići tako glatko kako sam ja to bila očekivala.

    Nista ja nisam krivo protumacila , hvala Bogu pa imam jos zeru zdravog razuma… kao sto sam vec rekla clanak smatram ne primjerenim i pri tome stojim… mpgu izdvojit xy stvari ne sa kojima se ja ne slazem nego koje su mo apsolutno apsurdne kao sto sam vec napisala. Kao i na kraju da ste se prestali zamarati nebitnim stvarima a dojenje spada u jednu u tih. Nema smisla uopce dalje nastaviti jer ce te vi uvijek u kupe , a ja u spade . Moguce da su neke stvari izvucene iz konteksta , ali ja vam pisem kako sam dozivjela vas tekst.  To sto ste napisali o blagodatima mm , e upravo je stvar u tome sto to velika vecina ne shvaca i zbog cega bi ja osobno ovakve tekstove ne bi objavljivala. Jer znam da veliki postotak majki ne dojilja nije ni pokusalo , kazem svaka cast onima koji jesu i nisu uspjele .. boca je hvala Bogu tu danas i ne moramo se vise misliti kao prije 100 god sto dati svome djetetu i tu se s vama slazem u potpunosti . Mene brine ovaj drugi veliki postotak kao porazavajuca cinjenica , a smatram da im ovaj tekst daje vjetar u ledja .. jer je lakse na nedjeljnoj spici izvadit bocu , u shopping centru itd.
    ali eto ovo je uvijek borba s vjetrenjacama, kao sto ste i rekli njihove cice njihova djeca .. samo sto ja ne bi dala svakoj pravo izbora zbog dobrobiti samog djeteta jer svi pricaju o svojim sisama a niko o svom djetetu i sto je  najbolje za njega 

  • Zmajka

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Svatko ima pravo na svoje izbore u životu, pa tako i ova majka čiju priču ovdje prezentirate. Ne mislim da je ona gora majka od mene zato što nije dojila, ali bogme ne mislim ni da je heroj kome se treba diviti. Svaka majka, pogotovo prvorotka, najviše od svega treba podršku i razumijevanje okoline. To je ovdje očito jako nedostajalo. I upravo je to najveći problem, ne samo u ovoj priči, nego u moru drugih priča koje slušam oko sebe. Ja sam dojila 20 mjeseci. Dojila bih i duže da nisam bila prisiljena prestati zbog objektivnih razloga, o kojima ovdje ne bih raspravljala.

    Nije bilo glatko i jednostavno. Moja kći i ja smo prošle apsolutno sve probleme dojenja koji postoje, ali mi nije palo na pamet odustati. Bila je najzahtjevnija beba koju sam vidjela i nacicavala se danima i noćima i danima i noćima… sve do samog kraja.

    Kao što rekoh, ne osuđujem nikoga - zapravo BRIGA ME za tuđe izbore. Ali da, ovaj me članak jako naljutio jer govorite da su mame koje su se trudile, noćima nespavale, hodale kao zombiji neoprane kose zapravo glupače. Sve što treba napraviti je dati djetetu bočicu, naspavati se kao čovjek i svi problemi roditeljstva će nestati. E pa neće. I neće kronični nespavač postati spavač samo zato što se najeo. I, da, znam mame nedojene djece nespavača. Hm, kako to pojasniti??

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.