Zašto nisam dojila svoju djecu?

Pregledaj članak
Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • mucina

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    U redu, nismo svi isti, neki uspiju neki ne. Ali nakon 8 dana reć da ste pokušali? Ne draga, vi ste stavili djetetu sisu u usta i nadali se da je to to. I s drugim dvoje vam dalje nije padalo ni na pamet. Znam o čemu pričam. Uvučene bradavice, ragade takve da mi je otpalo pola bradavice, dojenje sa šeširićima. I sve to je trajalo skoro 3 mjeseca( i sad čekam blizance i opet se mislim upustit u isti pothvat). Ali gušt nakon toga je neopisiv. E pa meni je samo žao da se ljudi ne potrude doći do te faze. Za dojenje nismo stvoreni, dojenje se treba naučiti! I opet napominjem, ne osuđujem, ne smatram da su nedojena djeca po ičemu različita i lošija od dojene. Ali taj gušt bi svima htjela da iskuse!

  • BlackyB

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Nemojmo biti smijesni, ako netko medicinski ne moze, naravno da nece dojoti i budala je onaj tko ga proziva zbog toga. S druge strane ne priznavati zdravstvene prednosti dojenja je isto glupo. Treba se malo potruditi ali ako ne ide zbog medicinskih razloga, boli ili neceg takvog nije kraj svijeta - kraj svijeta je ako svjesno odlucite da to ne zelite zbog “prednosti” koje je doticna navela, da moze uvaliti dijete muzu po noci i ostaviti ga nekome trecemu dok je malo. E to je za mene vec idiotizam zesci.

  • Avatar naty5

    naty5

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Uz dužno poštovanje gluplji članak već dugo nisam pročitala… pogotovo dijelovi tipa da smatrate da dojena djeca nemaju bolji imunitet itd. Itd.  Postoje studije razno razne o tome koje jasno kažu da majka dojenjem prenosi svoja antitijela na bebu i to je dokazana činjenica znaci to Vam ne stoji… blagodati dojenja i mm ne može zamijeniti niti jedan umjetni prašak da se ne znam što u njemu nalazi .. ja ne znam nikoga kome je početak dojenja bio bajan , ja sam se 3 m borila s krvavim ranama na bradavicama al mi je u glavi bilo da svojoj bebi dajem ono najbolje od sebe i smatrala sam da toliku žrtvu mogu i moram podnijeti. I nisam bila nesretna , dapače svaki pomak na bolje mi je bio neizmjerna sreća. Ne smatram da svaka majka mora i može dojiti , niti ću ikoga osuditi . Ali ovakvi tekstovi koje promoviraju bočicu i ad su mi apsolutno ne primjereni i ovo uopće ne bi trebalo objavljivat!!! Nitko ne može osporiti značenje i važnost majčinog mlijeka u prvim mjesecima bebina života , a ovakve utjehe majki istomišljenica ne bi trebali prolaziti na stranici kao što je klokanica!

  • Hiho

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Drago mi je da je gospodja podjelila svoje iskustvo jer  vec duze vrijeme clanovi “ slavne” udruge i majke s velikim M vrse mobing i na one koji ne doje a i na one koje doje i misle da nije smak svijeta ne dojiti… Meni je osobno “najbolje” bilo to sto si svatko pa cak i potpuni neznanac uzima za pravo da te pita: Da li dojis? Meni je to stvar osobnog izbora i prvenstveno privatna stvar.Previse se oko tog polemizira.

  • Avatar NikolinaMama

    NikolinaMama

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    kada mi je jedna prodoilja rekla “pa ja znam da je moje dijete bilo gladno tri mjeseca dok nismo uhvatili ritam dojenja, ali nisam htjela odustati i dati mu ad” nisam znala što bih joj rekla. ono…speechless. kasnije sam to čula od još nekih Majki.

    tko želi dojiti, neka doji. nitko mu ne može to pravo oduzeti. ali da se ikome treba klanjati zbog toga… stav je to van svake pameti.

    ni jedna se ne bi smjela osjećati manje vrijednom majkom jer ne doji iz bilo kojih razloga, nemogućnosti ili komocije. i takav stav treba zauzeti. selo će uvijek pričati, ali ostati pri svom i neobazirati se na hejterska pametovanja sa strane.

  • nepoznata

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Svaka cast hrabroj mami oduprijeti se trendovima! Danas se roditelji opterecuju previse! To me podsjeca na strebere u skoli! Misle da sve razumiju i da su super roditelji a djeca vriste, kasnije problemi u komunikaciji sa djecom, sa bakama i dedama, a sve radi silnog pametovanja. Kako su prije djeca rasla bez pametno Interneta! Mame gdje vam je majcinski instinkt? Sretna mama sretna beba! Ili jos bolje ja bih rekla ‘sretno dijete sretna mama’. Mame slusajte svoju djecu sama ce Vam reci sta im treba!

  • kokolo5

    Broj poruka: 610

    Prijavi adminu

    naty


    Uz dužno poštovanje gluplji članak već dugo nisam pročitala… pogotovo dijelovi tipa da smatrate da dojena djeca nemaju bolji imunitet itd. Itd.  Postoje studije razno razne o tome koje jasno kažu da majka dojenjem prenosi svoja antitijela na bebu i to je dokazana činjenica znaci to Vam ne stoji… blagodati dojenja i mm ne može zamijeniti niti jedan umjetni prašak da se ne znam što u njemu nalazi .. ja ne znam nikoga kome je početak dojenja bio bajan , ja sam se 3 m borila s krvavim ranama na bradavicama al mi je u glavi bilo da svojoj bebi dajem ono najbolje od sebe i smatrala sam da toliku žrtvu mogu i moram podnijeti. I nisam bila nesretna , dapače svaki pomak na bolje mi je bio neizmjerna sreća. Ne smatram da svaka majka mora i može dojiti , niti ću ikoga osuditi . Ali ovakvi tekstovi koje promoviraju bočicu i ad su mi apsolutno ne primjereni i ovo uopće ne bi trebalo objavljivat!!! Nitko ne može osporiti značenje i važnost majčinog mlijeka u prvim mjesecima bebina života , a ovakve utjehe majki istomišljenica ne bi trebali prolaziti na stranici kao što je klokanica!

    uz dužno poštovanje, di vi vidite promociju ad i bočice? žena je ispričala svoju priču, i nigdje se ne osporava važnost dojenja niti se negiraju prednosti. Kažete da ne sudite nikoga, ali da ovakve stvari ne bi trebale pisat…znači mi koje ne dojimo bi se trebale sakrit i šutit, ne smijemo pitat za savjet a kamo li za podršku i po mogućnosti ić kupovat ad u gluho doba noći da slučajno netko ne vidi? da, meni se ipak čini da sudite…


    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Andy13

    Andy13

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Mislim…stvarno… koji komentari….sad sam se morala registrirati da i ja nešto napišem :)
    Dojila sam dvoje djece, trenutno dojim treće. Ali stvrarno mi se diže kosa na glavi kad čujem osude mamama koje ne doje. Zar je to stvarno nekome u životu potrebno? Činjenice za dojenje uvijek treba naglašavati, eventualne prepreke iznositi, davati savjete… ali ne osuđivati. Mislim da smo ovdje svi da čujemo i dajemo savjete.
    Jedino što mi je baš žao što mama Tina nije imala u tim prvim danima pomoć i podršku, možda bi nam sada napisala drugačiju priču. Ali ništa za to, djeca zdrava, mama sretna.
    S prvim djetetom sam htjela odustati sto puta na dan! Muž mi je bio velika podrška, a i duda nas je spasila. Dojila sam ga 9 mjeseci, dok nisam zatrudnila sa drugim djetetom. Sa dugim (njaga sam dojila 19 mjeseci)  i trećim djetetom nisam imala većih problema. Njima je toliko dobro da dudu ni ne žele :)

  • kokolo5

    Broj poruka: 610

    Prijavi adminu

    Andy


    Mislim…stvarno… koji komentari….sad sam se morala registrirati da i ja nešto napišem :)
    Dojila sam dvoje djece, trenutno dojim treće. Ali stvrarno mi se diže kosa na glavi kad čujem osude mamama koje ne doje. Zar je to stvarno nekome u životu potrebno? Činjenice za dojenje uvijek treba naglašavati, eventualne prepreke iznositi, davati savjete… ali ne osuđivati. Mislim da smo ovdje svi da čujemo i dajemo savjete.
    Jedino što mi je baš žao što mama Tina nije imala u tim prvim danima pomoć i podršku, možda bi nam sada napisala drugačiju priču. Ali ništa za to, djeca zdrava, mama sretna.
    S prvim djetetom sam htjela odustati sto puta na dan! Muž mi je bio velika podrška, a i duda nas je spasila. Dojila sam ga 9 mjeseci, dok nisam zatrudnila sa drugim djetetom. Sa dugim (njaga sam dojila 19 mjeseci)  i trećim djetetom nisam imala većih problema. Njima je toliko dobro da dudu ni ne žele :)

    to je to! 


    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • adri25l

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Članak je bas ok,barem se vidi i ona druga strana dojenja,tj nedojenja. Moje dijete je dojeno svega 3 dana,kasnije je također na flašicu pila ad i nikad nije bila boležljiva niti sam ikada vidjela neku razliku između dojene i nedojene djece. Dakle,nije ovo reklamiranje ad mlijeka,vec priča jedne majke u kojoj ce se netko naci i možda i pomogne nekome.

    adri25l

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.