Blizanačka trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Sour Cherry

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Bebushka

    Ka sam prvo pila samo folnu na recept kad sam zavrsila s tim onda one od twinlaba, pa nista, pa mi palo zeljezo dosta pa sam dobila ferrum…tako da preporucam ipak neke vitamine, ja sam mislila da je dosta dobra hrana…al eto nije bila
    Nije mi bilo lose od nicega osim sta nisam mogla jest kolicinski ko prije nego sve po manje porcije.
    Trbuh mi je poceo rast tako u cetvrtom mjesecu i nije bio prevelik, bila sam ful zadovoljna, ni strijice, onda zadnjih mjesec dana koze vise nije izdrzala i sad je cijeli izbrazdan…mozda kasnije nadjem neku sliju trbuha pa stavim


    Ajme pa nisi uopće velika, nije ni meni ogroman trbuh ali tu je. S obzirom da sam počela trudnoću s viškom kila ne žalim se nije stvarno ogroman, ali tu je.  Ja isto ne mogu puno pojest,  a često sam sam gladna odkad ne povraćam, no za mene je bolje da se ne udebljam previše pa mi čak i odgovara jesti malo. Jedino što mi smeta i mirisom i okusom je riba i suhomesnato, ne mogu ni blizu.  Folnu sam i ja uzimala u početku i pogoršavala mi je povraćanje, onda sam uzela neki sok u Mullera za trudnice koji isto sadrži sve što i tablete i to mi je kao bilo lakše probavljivo ali uuuužasnog je okusa.
    Blackie, ja san zasada radila običan triple s UZVom u bolnici jer nisam u rizičnoj dobnoj skupini niti imam genetske predispozicije za sindrome, ali ako mi se pokaže nešto ima još i Harmony i Praena uz Nifty pa ću možda jedno od toga jer se amniocenteze bojim ko vrag tamjana.  Po mjereama su moji twinsi taman za tjedne koliko moraju biti i bez odstupanja pa se stvarno nadam da je sve ok. 

  • Sour Cherry

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Ajme zaboravila sam pitati kakve ste/ste bile s kakanjem u drugom tromjesečju? Znači užas jedan, niti redovno, a tvrdo bože sačuvaj, noćna mora mi je ići na wc. Oprostite ako je neugodno pitanje 😣😣😣😣

  • Avatar Lunale

    Lunale

    Broj poruka: 291

    Prijavi adminu
    Blackie, dobrodosla! Nifty sam radila i u prosloj trudnoci kad je bila jedna beba, cisto iz razloga da do kraja trudnoce budem mirna da je sve u redu jer da ga nisam pravila, sigurno bi se pored svih strahova pribojavala jos i toga. da se pokazalo nesto lose, bar bi imala dovoljno vremena prouciti sve o toj bolesti i bar se malo pripremiti na sve sto nas ceka. Kod jedne bebe je nifti odlican i 99%pouzdan al kod blizanaca ti je malo zeznut. Ne obuhvaca sve one potencijalne bolesti kao kad se radi za jednu bebu vec samo najosnovnije, najcescce a vezano za spol, detektira samo muski kromosom. Znaci, ako ga detektira (kao u mom slucaju) znas da nosis jednog decka sigurno a drugo je ili isto decko ili cura. Ako ne detektira muski kromosom, onda znas da nosis dvije cure. Kod mene ga je detektirao i kasnije smo uzv-om otkrili da je druga beba cura. 
    Za stolicu, uh teski uzas kod mene al ajde, bolje je nego u prosloj trudnoci kad nisam isla i po 2 tjedna! Pila sam sve moguce prirodne laksative (kuhala sljive i miksala ih u tom soku sa kiwijem i svacim, jela jogurt sa mljevenim lanom, donat, bla bla nema sta nisam al mi je jedino pomagao sirup Portalak samo njemu trebaju 2-3 dana da protjera…sada mi je dovoljan psylliox prah, ima ga u apotekama 

    [lilypie.com]
    [lilypie.com] [lilypie.com]

  • Bebushka

    Broj poruka: 483

    Prijavi adminu

    Ma tu nema neugodnih pitanja
    Ne sjecam se takvih problema pa ocito nije bilo dovoljno kriticno da mi se ureze u pamcenje al dobila sam hemeroide koji su se nakon poroda upalili i evo vec skoro tri mjeseca i nikako ih se rijesit, isprobala sam svasta, malo se smiri pa opet pocne, vec sam luda

  • Sour Cherry

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Ja isto nema što nisam probala, ali i dalje nemam normalnu stolicu već sam luda, sigurno i mene čekaju hemići 🤣🤣 A kad ste prvi put osjetile micanje beba? Ja ne mogu dočekat! 

  • Avatar Lunale

    Lunale

    Broj poruka: 291

    Prijavi adminu

    Sreca sa hemicima nisam imala problema, jos! dovoljno me probava ubija i ovako 😂 bebushka, to si ih dobila od naprezanja kod poroda jel? Cula sam da se to cesto desi… Ja sam blizance tek oko 18tt pocela osjecat.

    [lilypie.com]
    [lilypie.com] [lilypie.com]

  • Bebushka

    Broj poruka: 483

    Prijavi adminu

    Ma imals sam ih i u trudnoci al su fsla bogu bili u stanju mirovanja tek nakon su se aktivirali…il su tad nasrali unutarnji…nemam pojmaaa
    Za probavu meni trenutno stvarno pomazu suhe sljive, zakuham ih u vodi u loncicu i pojedem ih popijem vodu iz njih i to prije spavanja i ujutro do podne idr sve van 

  • Bebushka

    Broj poruka: 483

    Prijavi adminu

    Ne sjecam se prvih udaraca al dosta kasno i nikad mi jije bilo ko da imam leptirice u trbuhu …

  • Avatar Blackíe

    Blackíe

    Broj poruka: 160

    Prijavi adminu

    Lunale hvala puno!!! Nisam znala pola ovih informacija, pretostavljala sam da je pouzdanost nesto manja.  A razmisljam o niftyju iz istog razloga, makar nisam ni ja po godinama rizicna skupina ali nazalost sve vise vidim da to ne mora nista znaciti. A da nesto i nije u redu htjela bi se pripremiti unaprijed. Vjerojatno cu se odlucit za nifty, moram jos s muzem konacno dogovoriti. 

    Meni je probava zasad skoro ista kao i prije trudnoce. Nije idealno ali i ne muci me jos. 

    17.7. 💝💝
    [lilypie.com]

  • Sour Cherry

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Bebushka

    Ma imals sam ih i u trudnoci al su fsla bogu bili u stanju mirovanja tek nakon su se aktivirali…il su tad nasrali unutarnji…nemam pojmaaa
    Za probavu meni trenutno stvarno pomazu suhe sljive, zakuham ih u vodi u loncicu i pojedem ih popijem vodu iz njih i to prije spavanja i ujutro do podne idr sve van


    Zaboravila sam na šljive, baš ću probati. Mene je kiwi neki dan malo ‘smekšao’ 😂😂

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.